PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در خرید vps ( لطفا کمک کنید )

loveload
March 31st, 2014, 13:07
سلام دوستان ؛

برای اولین بار قصد خرید VPS دارم . به دو دلیل :

1. میزبانی وبسایت های خودم و چند تا از دوستان ( برای فعلا اونقدرا زیاد نیست )
2. اموزش و یادگیری کار کردن با سیستم عامل لینوکس , کانفینگ های مدیریتی و امنیتی , نصب و پیکر بندی کنترل پنل (سی پنل و دایرکت ادمین)

* به هر حال هر کسی از یه جایی شروع کرده , هیچکس از بتن تولد یاد نداشته .

چند تا سوال دارم :

1. میخواهم از این دوستمون سرویس وی پی اس بگیرم (سرور گیت اقای mr.te0) : مکان دیتاسنتر انگلستان است .
پلان نقره ای

سی پی یو: 2 هسته

رم: 2 گیگابایت

هارد: 60 گیگابایت SATA 3 یا 20 گیگابایت SSD

پورت: 10 گیگابیت نامحدود

پهنای باند نامحدود

قیمت فقط 20700 تومان

سفارش (http://servergate.ir/cart.php?gid=2)

حالا نظر شما در مورد این پنل و وبسایت ایشون و خدمات و .. چیست ؟ ( البته اونجور که دوستان داخل تایپیک افر ایشون فرموده بودند سریع به تیکت ها پاسخ میدن من الان نزدیک 8 ساعته منتظرم کسی نه انلاین و نه افلاین ج نمیده , انشالله که سریعتر ج بدن )

2. از لحاظ سیستم عامل لینوکس کار کردن برای اولین بار با کدام یک بهتره ؟ ( اطلاعاتی ندارم اگر لطف کنید و اطلاعات بدین از اینکه رایگان است یا پولی و یا افزونه هایی داره یا خیر و لینک اموزشی منبع فارسی یا انگلیسی بدین ممنون میشم )
http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f7/19583-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-vps-%D9%84%D8%B7%D9%81%D8%A7-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-untitled-png
3. در مورد نصب و راه اندازی سی پنل و دایرکت ادمین اگه لینک اموزشی دارین بگین لطفا .

4. در مورد اموزش کانفینگ و امنیتی کردن سرور یکم توضیحات بدین و اگر لینک اموزشی دارین بیان کنید . ( مبحث اصلیم روی همینه میخواهم یاد بگیرم .)

5. خود سرور مجازی موقع خرید یک ای پی اختصاصی بهمون میدن , دلیل خرید ای پی های مجدد چیست ؟ چه کاربردی داره ؟

6. از کجا بفهمیم سرویسی که به ما میدن با اسکریپت های نال شده مشکلی ندارند ( مثل ویبلتین ) - منظور وارز یا غیر قانونی یا مشکلی نداشته باشند ساسپند یا حذف کنند سرویس رو .

7. برای وارز بودن یا غیر قانونی بودن لازمه حتما دیتاسنتر تو کشوری باشه که قانون کپی رایت رعایت نمیشه ( مثل ایران ) یا اگه فقط ای پی اضافه بگیریم که مثلا مال کشوری که قانون کپی رایت رعایت نمیکنه کفایت میکنه و شناسایی نمیشه ؟ ( در این باب راهنمایی بفرمائید . )

* ممنون میشم به تریتیب پرسش پاسخ دهید .

پیشاپیش تشکر میکنم بابت وقتی که گذاشتید .

HadishWeb
March 31st, 2014, 13:56
سلام

1. میخواهم از این دوستمون سرویس وی پی اس بگیرم (سرور گیت اقای mr.te0) : مکان دیتاسنتر انگلستان است .
پلان نقره ای

سی پی یو: 2 هسته

رم: 2 گیگابایت

هارد: 60 گیگابایت SATA 3 یا 20 گیگابایت SSD

پورت: 10 گیگابیت نامحدود

پهنای باند نامحدود

قیمت فقط 20700 تومان

در این مورد باید بگم که یا قیمت رو اشتباه زدین یا تو سایت اشتباه خورده.
چون به این فیمت معمولا سرور رو 256 یا 512 بدون هارد SSD ارایه میدن.

2. از لحاظ سیستم عامل لینوکس کار کردن برای اولین بار با کدام یک بهتره ؟ ( اطلاعاتی ندارم اگر لطف کنید و اطلاعات بدین از اینکه رایگان است یا پولی و یا افزونه هایی داره یا خیر و لینک اموزشی منبع فارسی یا انگلیسی بدین ممنون میشم )
http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f7/19583-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-vps-%D9%84%D8%B7%D9%81%D8%A7-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-untitled-png
در این مورد هم خدمتتون عرض کنم که باید Centos رو نصب کنید و ترجیحه آخرین نسخه و اگر تعداد سایت هاتون بالا نیست و رم سرور زیر 2 گیگ هست که از نسخه 32 بیتی استقاده کنید. اگر هم رم سرور بالای 2 گیگ هست که از نسخه 64 بیتی استفاده کنید.

3. در مورد نصب و راه اندازی سی پنل و دایرکت ادمین اگه لینک اموزشی دارین بگین لطفا .

در این مورد باید بگم نیاز به تخصصی کافی هست و آموزش هایی که داخل همین انجمن هم قرار دارن همگی قدیمی بوده و آپدیت نمیباشند.

4. در مورد اموزش کانفینگ و امنیتی کردن سرور یکم توضیحات بدین و اگر لینک اموزشی دارین بیان کنید . ( مبحث اصلیم روی همینه میخواهم یاد بگیرم .)

در این مورد میتونم این آموزش رو بهتون معرفی کنم ولی همینم قدیمی هست.

http://www.webhostingtalk.ir/f10/9545/

5. خود سرور مجازی موقع خرید یک ای پی اختصاصی بهمون میدن , دلیل خرید ای پی های مجدد چیست ؟ چه کاربردی داره ؟

برای موارد خاص نیاز به چندین IP میباشد. به طور مثال برای نصب SSL شما باید IP اختصاصی داشته باشید.

6. از کجا بفهمیم سرویسی که به ما میدن با اسکریپت های نال شده مشکلی ندارند ( مثل ویبلتین ) - منظور وارز یا غیر قانونی یا مشکلی نداشته باشند ساسپند یا حذف کنند سرویس رو .

معمولا در این موارد مشکلی نیست و اگر دیتاسنتر شکایت کند و پیگیری سفت و سخت کند باید رسیدگی شود ولی این موارد زیاد پیش نمیاد.

7. برای وارز بودن یا غیر قانونی بودن لازمه حتما دیتاسنتر تو کشوری باشه که قانون کپی رایت رعایت نمیشه ( مثل ایران ) یا اگه فقط ای پی اضافه بگیریم که مثلا مال کشوری که قانون کپی رایت رعایت نمیکنه کفایت میکنه و شناسایی نمیشه ؟ ( در این باب راهنمایی بفرمائید . )

در این مورد بگم که روی سرورهای ایران نمیشه CPanel نصب کرد به خاطر تحریم ها ولی Direct Admin رو میشه نصب کرد. IP اضافه هم قثط ار همون دیتاسنتر میشه گرفت.
در این مورد اطلاعات بیشتری ذکر کنید تا یتونم بهتر کمکتون کنم.

loveload
March 31st, 2014, 14:51
سپاسگذارم جناب .

یه چند تا سوال بود براتون خصوصی کردم . ممنون میشم پاسخ دهید .

Mohsen6558
March 31st, 2014, 17:12
سلام دوست عزیز
سی پنل برای سرور مجازی خیلی سنگین هست.

dr.host
March 31st, 2014, 17:50
این قیمت 512 هم نیست

kayako
March 31st, 2014, 18:28
ببین دوست عزیز اگر فقط قصد یادگیری هست به نظر من سرور بگیری برای یادگیری هم خودت و جایی که سرور تهیه میکنی رو به دردسر میندازید ولی من یشنهاد میکنم سیستم خودت رو بگیر روش مجازی سازی نصب کن و از کنترل پنل های سی پنل و دایرکت ادمین نال شده استفاده کن تا کلا با مجازی ساز ها و کنترل پنل ها و سیستم عامل ها بهتر متوجه بشی درکل این نظر شخصی بنده بوده

Mr.Te0
March 31st, 2014, 20:13
سلام

در این مورد باید بگم که یا قیمت رو اشتباه زدین یا تو سایت اشتباه خورده.
چون به این فیمت معمولا سرور رو 256 یا 512 بدون هارد SSD ارایه میدن.

قیمت صحیح است و اشتباهی نشده است.
با توجه به سیاست های کاری سرورگیت ، این قیمت ها تصویب شده است.
:53: