PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی یک موتور جستجوگر دقیق؟

alfa200
March 29th, 2014, 10:10
سلام .
رفتم تحقیق کردم تویه وب دیدم الان تو ایران هیچ موتور جستجو گر درستتو درمون نداریم که هم زیبا باشن و هم کاربر پسند باشن .

رفتم دنبال اسکریپت های موتور جستوجوگر . دیدم اسکریپت های زیادی نبودن که به درد این کار بخورن.

فهمیدم که اگر بخواهیم رو دست گوگل بلند شیم ( البته فقط قیمت جستوجوگرش) اونم تویه ایران نیاز به یک وب سایتی داریم که برنامه نویسی بشه از صفر صفر .

طبق اطلاعات فهمیدم یک موتور جستوجوگر به ظاهر پیچیده نیست برای برنامه نویس . ایا درسته؟؟؟؟ میشه یک توضیح بدید

از دوستانی که واقعا اطلاعات دارن کمک میخواهم . مخصوصا برنامه نویسا عزیز .

چطور میشه یک موتور جستوجوگر ساده شبیه گوگل نوشت ؟؟؟
ایا هزینه زیادی داره نوشتن و نگهداری از وب سایتش ؟؟؟؟؟

لطفا درمورد هزینه و برنامه نویسی چنین سایتی ( موتور جستوجو ) یه توضیح بدید

alimo203
March 29th, 2014, 10:18
وقتی موتور جستجو گری مثل گوگل هست شما چطوری می خواهید دست گوگل بلند شید!!سالها زمان لازمه و هزینه نگهداریش هم بالاست

aalireza439
March 29th, 2014, 10:36
ببینید دوست عزیز ، طراحی موتور جستجوگر شما در ظاهر نگاه کنی میگی خوب این که چیزی نیست ، یک ربات هست که میره تو سایت ها میگرده و اطالاعات رو میگیره و ذخیره می کنه ، کاربرها هم میان تو اون اطلاعات جستجو می کنن
اما چیزی که هست ، اینه چطور اطلاعات رو برای کاربرها مرتب سازی کنی ، از کجا بفهمی که کدوم مطالب ات بهترن ، سایت های اسپم رو چطوری شناسایی کنی ، سایت های کپی کار ، سایت های با کیفیت بروز ، دسته بندی مطالب و هزار تا چیز دیگه هست ، که هنوز شرکت های بزرگی مثل گوگل تنونستن ، به اون صورت حل اش کنن .

حالا همه اینها به کنار ، شما فقط اگر بخواهید فقط اطلاعات سایت های ایرانی رو ایندکس کنید ، می دونید به چندتا سرور نیاز دارید ؟ می دونید هزینه اش چقدر میشه ؟ باید یک دیتاسنتر برای این کار داشته باشید .

در کل تمام اینهایی که گفتم فقط از نظر تئوری هست ، مطئنا خیلی چیز های دیگه ای هم هست.

همه اینها رو گفتم که این رو برسونم که زدن سایت موتور جستجوگر به هیچ وجه کار ساده ای نیست.

Maysam.M
March 29th, 2014, 13:04
فقط کسی میتونه یک موتور جستجوگر پیاده کنه که بتونه حداقل ماهی چند میلیون تا چند سال هزینه مازاد داشته باشه و کار برنامه نویسی رو از صفر خودش انجام بده
انتخاب نوع دیتابیس و بهینه سازی و نحوه مرتب سازی اطلاعات همه اینا خیلی مهمه
هزینه نگهداری سرور خیلی زیاده و سایت تا چند سال سود آور نیست
کلا کسی میتونه همچین پروژه ای رو بزنه که پشتوانه مالی خیلی بالایی داشته باشه

ToooPDL
March 29th, 2014, 19:52
چطور میشه یک موتور جستوجوگر ساده شبیه گوگل نوشت ؟؟؟

ساده؟ جدی میگی یا داری شوخی میکنی با ما ؟

Google (http://google.com)
شما این لینک رو دیدی با خودت گفتی چه صفحه ساده ای طراحی کردن و هوا برت داشته رفتی سیوش کردی دیدی ای جان منم گوگل دارم. آره ؟

خدایا همونطور که به جوانان ما آرزوهای بزرگ میدی، توان فکر کردن در موردشون رو هم بده! :| توان پیاده سازی رو در مراحل بعدی انشالله... :|

vahab00
March 29th, 2014, 20:03
گوگل اصلا چیز ساده ای نیست
حتی اون صفحه جستوجوی گوگل خودش دارای یک الگوریتم بسیار پیچیده هست که دوست عزیزم علیرضا دربارش توضیح دادن
گوگل فقط به اون صفحه اولش خلاصه نمیشه
گوگل درایو ، گوگل آنالیزور ، جیمیل ، گوگل پلاس ، پیکاسا و... کلی امکانات گوگل هستند
البته اینا خیلی کم هستن

eskelet-sokhte
March 29th, 2014, 20:04
سلام.دوست عزیز بنده یه راه پیشنهاد دارم.فقط نیاز ب یه سرور دارم تا روش تست کنم.قبلا توی فکر راه اندازی یه موتور جست و جو بودم و تاپیکم هم توی همین انجمن هست.رفتم تا یه جاهایی ولی ماشالله این دوستان اینقدر طرفداری میکنن آدم ... .ولی خوب یه راه ساده تر پیدا کردم که دارم روش کار میکنم.فقط یه سرور میخوام جهت تست که ... .با مسئولین بالا بالا هم صحبت کردم اونا دیگه این بچه های این انجمن ضد حال زن تر.بررسی میکنم و نتیجش رو بهتون اطلاع میدم.در صورتی که خواستین همکاری میکنیم.فعلا

alfa200
March 30th, 2014, 10:18
ساده؟ جدی میگی یا داری شوخی میکنی با ما ؟

Google (http://google.com)
شما این لینک رو دیدی با خودت گفتی چه صفحه ساده ای طراحی کردن و هوا برت داشته رفتی سیوش کردی دیدی ای جان منم گوگل دارم. آره ؟

خدایا همونطور که به جوانان ما آرزوهای بزرگ میدی، توان فکر کردن در موردشون رو هم بده! :| توان پیاده سازی رو در مراحل بعدی انشالله... :|

فکر بزرگ داشته باش ..... راه حلش میاد تویه ذهنت .
گوگل روزه اول اینی نبود که داری میبینی .......
تاپیک منو خوب بخون . ممنون

eskelet-sokhte
March 30th, 2014, 10:22
کلا داداش موج توی این انجمن منفیه.یا باید از موج های خوبش استفاده کنی و بری جلو یا کلا بی خیال جوابا بشی
موتور جست وجو باید کلا از صفر بنویسی چون واقعا کار ساده ای نیست ولی خوب هزینه ای بیشتر از 4-5 تومن در بر نداره.ولی امنیت و... خیلی مهمه
دوستان یه سوال هم من دارم

گوگل صفحه ایندکسش چه زبانیه؟