PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در CentOS 6.5

javiid
March 19th, 2014, 13:00
سلام من centos 6.5 رو روی وی پی اسم نصب می کنم و تمام مراحل رو کامل انجام میدم ولی اصلا وی پی اس داخل اینترنت نمیاد یعنی آی پی نمیگیره در صورتی که هم آی پی هم getway و هم دی ان اس ها رو دادم ولی نه می تونم با SSH بهش وصل بشم نه اصل پینگ داره. من از کنسول هم وارد ستاپ شدم و آی پی دادم باز هم نشد :(

مشکل از چیه دوستان؟ من چندین بار نصب کردم ولی باز همین طور بود

aligoli
March 19th, 2014, 13:10
این دستور را از طریق کنسول اجرا نمایید و از صفحه تصویر تهیه نمایید تا بررسی نماییم.
nano /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0

Yas-Host
March 19th, 2014, 14:15
احتمالا مک آدرس رو به ماشین مجازی ندادید.

بهتر است از کسی که سرویس رو تهیه کردید بگید که بهتون :

mac address
IP
subnet
gateway

دی ان اس سرور هم بصورت زیر وارد کنید :

4.2.2.4,8.8.8.8

در صورت اینکه باز مشکل داشتید دسترسی رو ارسال کنید + اطلاعات شبکه تا براتون انجام بدم.

آموزش های بسیاری هم در مورد تنظیمات شبکه از راه گرافیکی centos 6.5 موجود است.

در ضمن تیک connect automatic رو یادتون نره.

javiid
March 19th, 2014, 15:21
دوست عزیز اطلاعات کامل رو من دارم قبلا هم روی centOS 5.8 نصب میکرم بدون هیچ مشکلی. در ضمن هرمشکلی پیش میاد نگید که اطلاعات رو بدید خودم انجام بدم!!!! اطلاعات سرور اطلاعات محرمانه است دوست عزیز. ممنون از شما

Mr.Te0
March 19th, 2014, 17:49
این دستور را از طریق کنسول اجرا نمایید و از صفحه تصویر تهیه نمایید تا بررسی نماییم.
nano /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0

دوست عزیز ..
کار بالا که همکار عزیز عرض کردند رو انجام بدید تا بهتر راهنمایی شوید.

Optimus
March 19th, 2014, 18:33
باید پینگ سرور را از طریق دستور icmp باز کنید تا هم پینگ بگیره و هم بتونید SSH بزنید

دستور زیر را دقیق بزنید در کنسول سرور

echo "0" > /proc/sys/net/ipv4/icmp_echo_ignore_all

javiid
March 19th, 2014, 22:34
Optimus (http://www.webhostingtalk.ir/member/31312/)
این دستور رو زدم اما باز هم نشد

javiid
March 19th, 2014, 22:38
aligoli (http://www.webhostingtalk.ir/member/18724/)
آقا تصویر رو ضمیمه کردم19391

Optimus
March 19th, 2014, 23:07
این موارد را اصلاح کنید و ذخیره کنید بدین صورت باشم

ONBOOT=yes
BOOTPROTO=static

javiid
March 19th, 2014, 23:18
Optimus (http://www.webhostingtalk.ir/member/31312/) با vi داخل این فایل رفتم و تغییر دادم موارد اشاره شده را ولی چه طور باید سیو کنم و ازش خارج بشم؟ ممنونم

Optimus
March 19th, 2014, 23:23
جسارتا پس شما چطوری به سرور آی پی دادید و ذخیره کردید؟

اینجوری کار پیش نمی ره

برای نصب و کانفیگ سرور باید دستورت لینوکس را بلد باشید یا بدید مدیر سرور براتون اوکی کنه

javiid
March 19th, 2014, 23:30
عزیز جان آی پی دادن چه ربطی به این فایل داره؟ من اومدم تو این فایل فقط این تا گزینه رو ویرایش کنم. تا اونجایی که من در جریانم اطلاعات شبکه رو موقع نصب یا از طریق ستاپ کنسول میدن. حالا سوال من اینه که وقتی یک فایلی رو با دستور vi باز می کنیم تا ویرایش کنیم با چه دستوری باید ذخیره و خارج بشیم؟

OmidX
March 19th, 2014, 23:40
سلام من centos 6.5 رو روی وی پی اسم نصب می کنم و تمام مراحل رو کامل انجام میدم ولی اصلا وی پی اس داخل اینترنت نمیاد یعنی آی پی نمیگیره در صورتی که هم آی پی هم getway و هم دی ان اس ها رو دادم ولی نه می تونم با SSH بهش وصل بشم نه اصل پینگ داره. من از کنسول هم وارد ستاپ شدم و آی پی دادم باز هم نشد :(

مشکل از چیه دوستان؟ من چندین بار نصب کردم ولی باز همین طور بود

اول تایپ کنید setup بعد Network Configuration --> Device Configuration رو eth0 اینتر کنید و چک کنید ببینید اطلاعات درست وارد شده ؟! یا نه ...

خب حالا ، فایل route-eth0 رو باز کن :

nano /etc/sysconfig/network-scripts/route-eth0

این متن رو داخلش کپی / پیست کن :

GATEWAYIP dev eth0
default via GATEWAYIP dev eth0

ب جای GATEWAYIP هم باید آی پی گیت وی خودت رو قرار بدی ...

شبکه رو ری استارت کن :

service network restart

۹۹ درصد مشکل شما حل میشه .

Optimus
March 19th, 2014, 23:47
عزیز جان آی پی دادن چه ربطی به این فایل داره؟ من اومدم تو این فایل فقط این تا گزینه رو ویرایش کنم. تا اونجایی که من در جریانم اطلاعات شبکه رو موقع نصب یا از طریق ستاپ کنسول میدن. حالا سوال من اینه که وقتی یک فایلی رو با دستور vi باز می کنیم تا ویرایش کنیم با چه دستوری باید ذخیره و خارج بشیم؟

این فولدر

/etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0

اطلاعات شبکه شما هست دیگه !!

آی پی همین جا می دن

دوستمون توضیح دادن براتون، طبق مراحل پبش برید مشکلتون حل می شه

javiid
March 20th, 2014, 00:04
مشکل حل شد ممنون از همه <3