PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اهالی فن بهترین توپولوژی برای اینکار چیه؟

mahs
March 11th, 2014, 19:33
با سلام،

برای اینکه بخوایم یک شرکت رو که بین 7 تا 10 تا سیستم داره رو شبکه کنیم بهتره:

از چه توپولوژی استفاده کنیم؟ (لطفا با دلیل بگین)
نیاز به خرید سیستم سرور هست؟ (قرار هست اینترنت شیر بشه و پرینتر) اگه هست سرورهای asus بهترن یا dell؟
برای اینکه بخوایم حافظه مشترک داشته باشیم باید حتما سخت افزار NAS بگیرم؟
و به چه سخت افزارهایی نیاز داریم؟ مثلا بهتره از سوییچ استفاده کنیم یا هاب یا روتر؟
و چه مارک و برندهایی بهترن الان تو ایران؟

با تشکر

sajjad65
March 11th, 2014, 19:48
شبکه ساده نصب کن نیاز به سرور سنگین هم نیست
هاب سویچ کافیه + پچ پنل + رک برای تمیزی کار
دل و hp خوبه
هارد شیر کن نیاز نیست NAS باشد

کرمان هاست
March 11th, 2014, 20:05
سرور لازم نیست برای شیر کردن اینترنت یک سوئیچ میکروتیک که وایرلس هم داشته باشه برای شما کافی هست
اگر فقط از سرور برای شیر اینترنت میخوای استفاده کنین

mahs
March 11th, 2014, 21:32
سرور لازم نیست برای شیر کردن اینترنت یک سوئیچ میکروتیک که وایرلس هم داشته باشه برای شما کافی هست
اگر فقط از سرور برای شیر اینترنت میخوای استفاده کنین

میشه بفرمایید سوییچ میکروتیک با بقیه سوییچ ها چه فرقی داره؟
به جای سوییچ نمیشه از یک روتر بیسیم استفاده کرد؟

mahs
March 11th, 2014, 21:36
ممنون میشم یک کسی توضیح بده که اگه یک سرور بگیرم domain networking رو سرور بزارم و سرور رو به یک سوییچ بی سیم (یا با cat6) وصل کنم و node ها هم حالا یا بی سیم یا با سیم به سوییچ وصل بشن چه امکانات بیشتری پیدا میکنم تا اصلا سرور نزارم و با یک روتر وایرلس یا سوییچ وایرلس همه node ها رو با هم شبکه کنم؟
یک سوال دیگه اینکه nas به سوییچ و روتر وصل میشه یا سرور؟

sajjad65
March 11th, 2014, 21:44
امکانات شیر کردن نت شیر فایلها
در سویچ و هاب سویچ دسترسی بهتری و امکان کرش شبکه ندارید نود شبکه هات بهتر همدیگر رو میبینند
nas به صورت نود استفاده میشه خودش ای پی میگیرد

mahs
March 11th, 2014, 21:52
در سویچ و هاب سویچ دسترسی بهتری و امکان کرش شبکه ندارید نود شبکه هات بهتر همدیگر رو میبینند

متوجه این جمله تون نشدم.

-----
برای یک شبکه تو یک شرکت که حدود 7-10 نود داره و حداکثر ممکنه تا 30 تا بعدها اضافه بشن. بهتره از هاب استفاده کنم یا سوییچ یا روتر؟ میدونم روتر بهتر از سوییچ و سوییچ هم بهتر از هاب هست ولی میخوام از لحاظ منطقی بدونم امکانات اینها چه فرقی با هم دارن و بهترین انتخاب چیه؟

i.sharifi
March 11th, 2014, 23:07
سلام

- به نظر شما این روزها کسی از توپولوژی باس یا رینگ اسفاده می کنه ؟! با به کار بردن سوییچ در شبکه قطعا باید از توپولوژی استار بهره ببرید .
- برای اشتراک گذاری اینترنت و پرینتر در نظر دارید سرور خریداری کنید ؟!!
- نقش nas رو این وسط متوجه نمیشم . در واقع برای اشتراک گذاری اینترنت به nas نیازی ندارید .
- اینکه به چه سخت افزاری نیاز دارید یک مرحله ست ، مرحله بعد راه اندازی و کانفیگ سخت افزارهاییه که تهیه کردید .

با توجه به اطلاعاتی که از پست های شما در این تاپیک به دست آمده

یک سرور بگیرم domain networking رو سرور بزارم

بهتره از هاب استفاده کنم یا سوییچ یا روتر؟

میدونم روتر بهتر از سوییچ و سوییچ هم بهتر از هاب هست

پیشنهاد می کنم راه اندازی این شبکه رو به دست یک کاردان و تکنسین شبکه (کسی که کارش رو بلده) بسپارید .

mahs
March 12th, 2014, 13:47
روترها اکثرا 4 تا پورت LAN بیشتر ندارند. اگه بخوام 10 تا نود رو با Lan به سوییچ وصل کنم. آیا سوییچی هست که هم سوییچ باشه هم مثل روتر بشه به اینترنت (ADSL) وصل اش کرد؟

کرمان هاست
March 12th, 2014, 13:52
میشه بفرمایید سوییچ میکروتیک با بقیه سوییچ ها چه فرقی داره؟

سوییج میکروتیک با بقیه فرقی ندارد درکل سویچ سویچ هست و یکار رو انجام میده
میتونی یا سوییج بگیری یا روتر بی سیمش فرقی نداره اونجوری میتونی با روتر بی سیم هات اسپات ران کنی
با سوییج با کابل همه ی کلاینت ها رو بهم متصل میکنی بعد هم شما
نباید سوییج مغمولی همین مودهای ای دی اس ال استفاده کنی
باید سوییچ پیشرفته با قابلیت لود بالانس بگیری برای شبکه
جراکه.................حوصله ندارم بیشتر بنویسم