PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه نویسی وب چجوری پیش برم ؟؟

ali.graph
March 8th, 2014, 11:07
با سلام خدمت اساتید محترم.
من میخام برنامه نویسی وب رو شرو کنم اونم php/mysql
والا من به html/css تسلط دارم در حدی که بالای 100 قالب هم برای وردپرسی و سیستمهای دیگه طراحی کردم تغیریبا 5 سالی هست دارم کار میکنم
الان تصمیم گرفتم برنامه نویسی رو شرو کنم .
من تو دانشگاه با زبان #C آشنا شدم و تا جاهایی اونو خوندم و آشنام مثلا حلقه ها و آرایه ها و توابع و سوئیچ و این چیزا آشنایی دارم . یعنی از صفر نیستم !

الان میخام تا جایی یاد بگیرم تا بتونم یه سایت یا پورتال و یا فروشگاه اینترنتی طراحی کنم .

دوستانم که تو کار برنامه نویسی هستن میگن اول جیکوئری و جاوا اسکریبت یاد بگیر ولی اینا برای زیبا سازی و جلوه های ویژه و این چیزای وب بکار میره و من با همین css تا جایی قالب های شیک درست میکنم و فعلا نمیخام ذهنمو درگیر اینا کنم چون الانم کدهای پی اچ پی رو نگاه کردم دیدم تا جاهاییش رو میتونم درک کنم و زیادم سخت نبود

میخام از شما بپرسم الان برای اینکه من به چیزی که میخام برسم باید چیکار کنم و چجوری پیش برم
با این سایتم آشنا شدم به نظرتون چطوره به نظر خودم که مطالب جامع و پله به پله داره درس میده
مطالب آموزش PHP (http://developer1.ir/PHP/Index.aspx)

الان مشکل من اینه چجوری یاد بگیرم زمانبندی یادگیریم چجوری باشه که مثلا تا بعد زده نشم و اصولی یاد بگیرم یا مثلا فک کنید من تا بخش اف تی پی یا کار با فایل برسم بعد قسمت آرایه ها یادم نیاد !
میخام یجورایی بهترین روش اموزش که بتونم اصولی و خوب یاد بگیرم بهم بگید تا کامل یاد بگیرم نه اینکه یجورایی 1 ماه کد ننویسم همچی یادم بره الان html/css تا حدی بلدم 5 سالم ول کنم بعد راحت میتونم دوباره قالب بزنم ولی html/css رو خودمم نفهمیدم چجوری یاد گرفتم قالب و این چیزیا ادیت میکردم اولش بعد یهو دیدم کداشو بلدم البته چیز شاخی هم نیستن خیلی آسونن ولی برنامه نویسی فرق داره با این روش کارساز نیس !!!!!!

دوستان فقط نیازی نیست کتابو این چیزا معرفی کنید من خودم همه کتابارو میشناسم و میدونم کدوم خوبه و کدوم بد فقط میخام طریقه یادگیری و چجوری پیش برم رو برام بگین .

منتظر پیشنهادات و راهکارهاتون هستم.
با تشکر.

persianorbit
March 8th, 2014, 11:30
سایتی که ارسال کردید بد نیست.

بستگی به هدفی که دارید سطحی که میخواهید یاد بگیرید متفاوت است.

اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید توصیه میکنم از سایت های آموزش php خارجی استفاده کنید.

من تمام زبان ها را در سطح basic و advanced جلو رفتم که این دو سطح تمام کار های اصلی را به شما یاد میده. اگر بخواهید از این سطح بیشتر پیش بروید من توصیه نمیکنم که باز بروید مقاله یا آموزش بخوانید. در ادامه در کار وقتی به مشکل بر بخورید میتوانید با جستجو مشکل خود را حل کنید.

در کل، زبان php را در سطح همان سایتی که دادید یاد بگیرید ( از سایت w3schools.com هم میتوانید استفاده کنید ) سپس شروع به کار کنید. این برای من بهترین روش یادگیری بود.

ali.graph
March 8th, 2014, 11:36
والا میخام در حدی بشم که بتونم گیلیم خودمو از آب بکشم مثلا دیگه کمش بتونم یه سی ام اس طراحی کنم . نمیگم فول بشما چون میدونم خیلی حرفه ای هاشم فول نیتن و بیشتر کدارو کپی میکننو اینا فقط میخام بدونم مثلا الان یکی بیاد بگه آقا یه درگاه پرداخت یا وب سرویس برام بزن بدونم از چه چیزایی باید استفاده کنم و تشخیص بدم چه کدهایی نیازه

درباره سطح یادگیری هم من کلن تو یچیزی دوزاریم بیفته و قلقش دستم بیاد یهو میبینی تو چند روز خیلی میرم جلو فقط کافیه اون دوزاری بیفته مثلا طراحی قالب که الان بلدم الان این پی اچ پی یکم برام گنگه مثلا تو اموزش یه چیزی داره یاد میده یهو توش یه کدی استفاده کرده معلوم نیس از کجا در اومده و مثلا برای محدود کردن سایز آپلود تو هر آموزش یه سبکی و از کدهای مختلف استفاده کردن که کیج شدم !

persianorbit
March 8th, 2014, 11:44
درسته،

php و mysql رو با هم بخون ( البته اگه به زبان های open source علاقه داری )

basic و advanced رو کامل بخون. نیازی نیست کد ها رو از بر بشی . مهم اینه که بدونی از چه کدی باید کجا استفاده کنی همین!

بعد رو لوکال شروع کن کار کردن.

سعی کن یه cms در حد این که بتونه یه سری متن رو بگیره و به صفحه ایندکس اضافه کنه بنویسی. بعد براش یه login page اضافه کنی و ...

پی اچ پی زبان خیلی ساده ای هست. خیلی هم شبیه به c++ هست. فقط یکم استعداد برنامه نویسی میخواد. اگر استعداد داری خیالت راحت.

گرچه نوشتن یک cms کامل نیاز به یک تیم چند نفره و 1سال کار داره. هر جایی که میبینی زده cms اختصاصی یا 1بار نوشته حالا داره همونو به همه میفروشه.
یا یک سی ام اس دیگر رو مثل وردپرس ادیت میکنه میگه اختصاصی

درگاه رو هم تا جایی که به وصل شدن آن کد به بانک باشه میشه نوشت. مثلا زرین پال چون همه ی درگاه ها هم دست خودش بود این کار رو کرد ولی خوب آسون نیست ولی عملیه

ali.graph
March 8th, 2014, 11:52
از نظر استعداد و علاقه که هست الان کدهارو میبینم میفهمم و برام غیر قابل درک نیست !
الان من میتونم جوری یاد بگیرم که بتونم سی ام اس طراحی کنم و کدهارو از سایتا بردارم و تغییر بدم توشون و هر چیز نیاز دارم الان تو نت سرچ کنی هست ولی منظورم اینه خو الان من گیریم به اینترنت دسترسی نداشتم بعد چیکار باس کرد ؟ مثلا طرف بیاد بگه یه سی ام اس ساده میخام به نتم دسترسی نباشه اون وقت یکم مشکل بر میخورم ! منظورم اینه جوری باس یاد بگیرم بدون دسرسی به اینترنت هم بتونم یچیز بالا بیارم .

والا خیلیا میگن اول اینو بخون بعد اونو ولی من به این اعتقاد دارم فقط یکی باشه بهتره یعنی یکیو کامل بلد باشی بهتره تا 10 تا رو متوسطه ! تا اونجایی که من میدونم برای طراحی یه سایت کامل همین سی اس اس و اچ تی ام ال و پی اچ پی و مای اس کیو ال کافی هست و بقیه رو میشه با کپی کردن کد و این چیزا تامین کرد

alimo203
March 8th, 2014, 11:59
دوستان کسی ebook در مورد html و css و html5 نداره لینک دانلود بده

ali.graph
March 8th, 2014, 12:04
دوستان کسی ebook در مورد html و css و html5 نداره لینک دانلود بده

سلام دوست من .
از من میشنوی اینارو فقط عملی کار کن .
من اینجوری یاد گرفتم
برو یه قالب اچ تی ام ال رو وا کن و ببین چه کدایی توش بکار رفته و همچنین تو سایتا و انجمن ها ببین اون کدا برای چه کاری هستن و کاربردشون چیه و همراه این کار یه قالب هم ساده کار کن روش نیاز نیس اول کار قالب بزنی حرفه ای همین صفحه های نصفه و نیمه کافیه کم کم که بفهمی چه کدی برای چه کاری هست ذهنت وا میشه و درک میکنی اینارو بعد دیگه هرچی به ذهنت رسیدو راحت میتونی پیاده کنی
والا در مورد کتابها هزارتا چیزو یاد میدن بت ولی خداییش من الان یه پی دی اف میخونم 100 صفحه ولی تو طراحی قالب شاید از 20 صفحشم استفاده نکنم کلن کتاب یکم خسته کنندس فقط بدرد این میخوره مشکلی داشتی اون بخش مورد نظرو یه دیدی بزنی که این کارم با سرچ تو نت راحت تر حل میشه !

alimo203
March 8th, 2014, 12:07
سلام دوست من .
از من میشنوی اینارو فقط عملی کار کن .
من اینجوری یاد گرفتم
برو یه قالب اچ تی ام ال رو وا کن و ببین چه کدایی توش بکار رفته و همچنین تو سایتا و انجمن ها ببین اون کدا برای چه کاری هستن و کاربردشون چیه و همراه این کار یه قالب هم ساده کار کن روش نیاز نیس اول کار قالب بزنی حرفه ای همین صفحه های نصفه و نیمه کافیه کم کم که بفهمی چه کدی برای چه کاری هست ذهنت وا میشه و درک میکنی اینارو بعد دیگه هرچی به ذهنت رسیدو راحت میتونی پیاده کنی

خیلی سال قبل html کار کردم ولی الان میخوام برم سراغ html5 که همون html هم هیچی یادم نیست

ali.graph
March 8th, 2014, 12:10
خیلی سال قبل html کار کردم ولی الان میخوام برم سراغ html5 که همون html هم هیچی یادم نیست

والا اچ تی ام ال رو تا حد کاربردی یاد بگیری از این روشهایی که گفتم کافیه چون الان یه سایتو سورسشو بگیری از طراحی و کدنویسیش شاید 10% اچ تی ام ال باشه و بیشتر با سی اس اس و جی کوئری استایل دهی شده و ظاهرو ساختن اچ تی ام ال رو از نظر من تا همین حدی که کارت راه بیفته و یجورایی همون کمی کدای کاربردی که زیاد بکار میره رو یاد بگیری کافیه! البته شاید اساتید دیدگاه دیگه ای دارن ولی از دید من اینجوره

ali.graph
March 8th, 2014, 12:13
دوست عزیز persianorbit (http://www.webhostingtalk.ir/member/97872/) ممنون بابت راهنماییت خیلی کمکم کرد .
اساتید دیگه منتظرم تا نظرات شما هم برای پیشرفت کارم بشنوم

ممنون بابت راهنمایی هاتون
منتظرم

persianorbit
March 8th, 2014, 12:31
از نظر استعداد و علاقه که هست الان کدهارو میبینم میفهمم و برام غیر قابل درک نیست !
الان من میتونم جوری یاد بگیرم که بتونم سی ام اس طراحی کنم و کدهارو از سایتا بردارم و تغییر بدم توشون و هر چیز نیاز دارم الان تو نت سرچ کنی هست ولی منظورم اینه خو الان من گیریم به اینترنت دسترسی نداشتم بعد چیکار باس کرد ؟ مثلا طرف بیاد بگه یه سی ام اس ساده میخام به نتم دسترسی نباشه اون وقت یکم مشکل بر میخورم ! منظورم اینه جوری باس یاد بگیرم بدون دسرسی به اینترنت هم بتونم یچیز بالا بیارم .

والا خیلیا میگن اول اینو بخون بعد اونو ولی من به این اعتقاد دارم فقط یکی باشه بهتره یعنی یکیو کامل بلد باشی بهتره تا 10 تا رو متوسطه ! تا اونجایی که من میدونم برای طراحی یه سایت کامل همین سی اس اس و اچ تی ام ال و پی اچ پی و مای اس کیو ال کافی هست و بقیه رو میشه با کپی کردن کد و این چیزا تامین کرد

بله کاملا درست گفتید.

البته jquery جاوا ajax و هر زبان دیگری هم دستور داره و اگر بلد نباشید نمیتوانید به شکلی که خودتان میخواهید درآورید.

موضوع این که بدون دسترسی به اینترنت بتوانید یک سایت کامل بالا آورید کاملا به زیاد کار کردن و تجربه بر میگرده.

مثلا شما که الان html و css زیاد کار کرده اید دسترسی شبکه را هم از شما بگیرند باز مینویسید چون اینقدر برای شما تکرار شده که اتوماتیک حفظ شده اید.

php و sql هم همینطور ... فقط باید زیاد کار کنید و تمرین کنید.

ali.graph
March 8th, 2014, 17:14
آره اینکه تمرین زیاد خیلی خوبه کاملا موافقم .
یه سوال دیگه این که الان من برای اینکه استارتو بزنم و بتونم 5 سال دیگه چیزی برای گفتن داشته باشم به نظر شما این برنامه چطوره ؟
اچ تی ام ال و سی اس اس که بلدم بعدش php/mysql رو با تمرین به مدت 6 ماه روزی چند ساعت وقت بزارم تا تغریبا توش راه بیفتم بعدشم برم سراغ آژاکس و جیکوئری و بعدشم جاوا و چیزای دیگه به مرور ؟؟؟

چون خیلیا میگن اول جیکوئری و جاوا اسکریبت یاد بگیر ولی حالشو ندارم یجورایی فعلا پی اچ پی به دلم نشسته و از درسای دانشگام بیشتر روش وقت گذاشتم فعلا
به نظرتون اینجور پیش برم خوبه یا اول جیکوئری و این چیزا ؟

persianorbit
March 8th, 2014, 17:25
نه اصلا زبان های جاوا با زبان های برنامه نویسی دینامیک ربطی نداره. هرچی که دوست داری رو انجام بده. همون php رو اول بخون. بعد اگر حال کردی برو بقیه رو هم بخون.

فقط اینو دقت کن که اول باید java بخونی بعد jquery و ajax.

jquery لایبرری جاوا هست. راحت بگم، جاوای آسون شده هست.