PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نیازمند اطلاعات دقیق در مورد ارائه اینترنت وایرلس (مدیران isp و دوستان با تجربه بیان تو)

cityhost
March 6th, 2014, 20:41
با سلام
نیاز به اطلاعات دقیق در مورد راه اندازی شرکت ارائه اینترنت وایرلس (بیسیم) داریم
منطقه ای که میخوایم تحت پوشش قرار بدیم متشکل از چندین روستا بوده و هیچ پستی بلندی در منطقه وجود ندارد
اطلاعات مورد نیاز :
- سقف بودجه
- چگونگی تهیه پهنای باند
- چگونگی ارائه اینترنت وایرلس
- دستگاه های Passive و Active مورد نیاز
- چگونگی تهیه مجوز و چه مجوز هایی باید اخذ شود
- شرکت ثبت شده باید در چه زمینه ای باشد و از کدام نوع شرکت باشد (مسئولیت محدود - سهامی عام - سهامی خاص و...)
- میزان سود و ضرر
- چه شرکت یا ارگان هایی عملیات نصب و راه اندازی را بر عهده میگیرند
و تمامی نکاتی که فکر میکنین مهم هست را لطفا ذکر کنین

از نصیحت هایی مانند : قهوه خونه بزن ، فلافلی بزن ، نمایشگاه بزن ، پولتو بذار بانک و ... خودداری فرمایید :)

cityhost
March 6th, 2014, 22:44
up
نیاز اضطراری

hfuhost
March 6th, 2014, 22:54
روستای مورد نظر شما در کدام بخش و شهرستان می باشد
چه حجم پهنای باندی نیاز دارید
و چه بستری اونجا فراهم هستش

rules
March 6th, 2014, 23:00
عزیز باید بودجه رو بگی اول چون آنتن های های وایمکس از 1 تومن تا 100 تومن شروع میشه برد ها هم بستگی ب ولتاژی داره ک بهت میده اگه منطقه صافه هزینه کمتر میشه از مجوزش هم خبر ندارم اما یکی از دوستان پیگیر بود آخرش اومد پیشم گفت بیخیال شدم...

sajjad65
March 6th, 2014, 23:06
یک دکل نیاز دارید
برای ارسال
اکسس پوینت میخواهید
و فقط یک چیزی نقطه به نقطه میخواهید مستقیم باشد یا در محدوده ای باشد
در شبکه غیر محدود با یک مودم وایرلس انجام میشود اما مشکل برد دارد اما در مستقیم مشکل برد ندارید نباید در دیدش ساختمانی باشد
پهنای باند هم میتوانین از مخابرات بگیرید هم از شرکت های ارائه دهنده pap
بودجه بسته به تجهیزات و نوع ارسال دریافتتون دارد
برای چندین روستا اکسس به صورت دید مستقیم که دیش مانند است استفاده کنین

cityhost
March 7th, 2014, 00:06
روستای مورد نظر شما در کدام بخش و شهرستان می باشد
چه حجم پهنای باندی نیاز دارید
و چه بستری اونجا فراهم هستش

منطقه بالاتجن شهرستان قائمشهر ، متشکل از چندین روستاست ، بالای 14 روستا رو میخوایم تحت پوشش قرار بدیم
تنها مخابرات و شاتل در منطقه سرویس دهی میکنند

عزیز باید بودجه رو بگی اول چون آنتن های های وایمکس از 1 تومن تا 100 تومن شروع میشه برد ها هم بستگی ب ولتاژی داره ک بهت میده اگه منطقه صافه هزینه کمتر میشه از مجوزش هم خبر ندارم اما یکی از دوستان پیگیر بود آخرش اومد پیشم گفت بیخیال شدم...
منطقه بدون پستی بلندی هست در پست اول هم گفتم ، شما چطور میگین از 1 تا 100 تومن ، میشه برند و بردش رو بگین؟

یک دکل نیاز دارید
برای ارسال
اکسس پوینت میخواهید
و فقط یک چیزی نقطه به نقطه میخواهید مستقیم باشد یا در محدوده ای باشد
در شبکه غیر محدود با یک مودم وایرلس انجام میشود اما مشکل برد دارد اما در مستقیم مشکل برد ندارید نباید در دیدش ساختمانی باشد
پهنای باند هم میتوانین از مخابرات بگیرید هم از شرکت های ارائه دهنده pap
بودجه بسته به تجهیزات و نوع ارسال دریافتتون دارد
برای چندین روستا اکسس به صورت دید مستقیم که دیش مانند است استفاده کنین

در جریان هستم دوست عزیز لطف کردی که جواب دادی
دکل مورد نیاز g35 و g45 هست که به ارتفاع 6 متر حدودا 450 هزار تومان هزینش میشه
هنوز برقگیر (ارت) رو نپرسیدم

برای این دکل 6 متری سه ساختمان 2 ، 3 و 5 طبقه داریم ، هر کدام یک که دوستان پیشنهاد بدن میتونیم قرار بدیم فقط لازم به ذکر است ساختمان 5 طبقه دقیقا رو به رویه دکل مخابرات قرار دارد ، مشکلی پیش میاد؟

amirlord
March 7th, 2014, 00:16
سلام
فرکانس هایی که شما میخواید استفاده کنید 2.5 تا 5 احتمالا خواهد بود که فقط امکان p2p خواهید داشت . چون این محدوده ی فرکانس فقط برای استفاده ی p2p نیاز به مجوز نداره . برای point to multipoint باید فرکانس بصورت رزرو شده خریداری کنید مثل مبین نت و ایرانسل و ... . هزینه ـش هم میلیاردی هست . من جنبه ی قانونیش رو گفتم مگرنه خیلیا هستن بدون مجوز آنتن های point to multipoint نصب کردن و دارن استفاده میکنند .

sajjad65
March 7th, 2014, 00:21
اگر اکسس استفاده کنی خیر
دیش بهتر است استفاده نکنی در مسیر دید مشکل داشته باشد

sajjad65
March 7th, 2014, 00:22
ولی اکسس باید لاین یک اپ بزارید احتمال قطعی دارد

cityhost
March 7th, 2014, 00:29
سلام
فرکانس هایی که شما میخواید استفاده کنید 2.5 تا 5 احتمالا خواهد بود که فقط امکان p2p خواهید داشت . چون این محدوده ی فرکانس فقط برای استفاده ی p2p نیاز به مجوز نداره . برای point to multipoint باید فرکانس بصورت رزرو شده خریداری کنید مثل مبین نت و ایرانسل و ... . هزینه ـش هم میلیاردی هست . من جنبه ی قانونیش رو گفتم مگرنه خیلیا هستن بدون مجوز آنتن های point to multipoint نصب کردن و دارن استفاده میکنند .

میشه دلیل مدرک شما رو به عنوان میلیاردی بپرسم؟ ، قرار نیست که امواج رو تا تهران بفرستم ، حداکثر ارسال فرکانس از سه جهت پنج الی ده کیلومتره
لطفا توضیحات بیشتری رو در مورد رزرو فرکانس و دلیل استفاده از اون رو بدین

rules
March 7th, 2014, 00:30
چیزی ک خودم داخل ایران دیدم : گیگالینک مدل 7451 (190 میلیون)

amirlord
March 7th, 2014, 00:45
میشه دلیل مدرک شما رو به عنوان میلیاردی بپرسم؟ ، قرار نیست که امواج رو تا تهران بفرستم ، حداکثر ارسال فرکانس از سه جهت پنج الی ده کیلومتره
لطفا توضیحات بیشتری رو در مورد رزرو فرکانس و دلیل استفاده از اون رو بدین
درست میفرمایید من فراموش کردم لحاظ کنم شرایط شمارو . برای مثال شرکت مبین نت هست که حق مجوزش سالیانه 30 میلیارد تومان هست و البته بخاطر این که پوشش بالا داره . البته من مطمئنم که فرکانس های مربوط به وایرلس رو به شما نخواهند داد ولی شاید بخاطر شرایط روستایی بتونید امتیاز های خوبی نسبت به مناطق شهری بگیرید .
فرکانس های مربوط به وایرلس دور و بر 2.5 و 5 هست . توجه کنید که بینشون نیست و 2.5 و 5 هست . یعنی بین این ها مربوط به چیزای دیگه میشه مثل وایمکس که حدودا 3.5 هست اگر اشتباه نکنم و بین این هارو می فروشند اما 2.5 و 5 رو اجازه ی استفاده آزاد میدهند بشرط p2p . حالا نقاط روستایی شاید سرایط فرق کنه . بهترین راه اینه که با وزارت ارتباطات تماس بگیرید جویا بشید .

pc-narmak
March 7th, 2014, 11:37
1- باید مجوز ای اس پی یا ای اس دی پی تهیه کنید که متاسفانه 5ساله صادر نمیشه ولی میتونید مجوز یک شرکت که میخواد جمع کنه رو بخرید
2-ما دونوع پوشش داریم پوشش 2.4 که لپتاب و تبلت می باشد (مشترک نیازی به مودم ندارد) بسیار بسیار پر هزینه و پوشش دوم که 95 درصد شرکت ها در ایران به این صورت هستند پوشش 5.8 می باشد که با سرمایه 15 تا 50میلیون میشه راه اندازی کرد
3- پهنای باند میتونید از زیرساخت و ای اس دی پی ها نیز تهیه کنید
4- چون مجوز صادر نمیشه نیازی به ثبت شرکت ندارید وقتی مجوز شرکت خاصی رو میخرید نام هیئت مدیره به نام های شما تغییر پیدا میکنه به این علت شرکت از قبل ثبت می باشد
5-سود و ضرر کاملا" بستگی به مشتریان شما و طرز کار کردن شما داره ولی با سرمایه کمتر از 500میلیون مطمعن باشید ضرر هستش در تهران سایر شهرهارو اطلاع ندارم چون رقیب های خیلی غول در این بازار هستند که قیمت چندین برابر پایین تر می اورند
6-چیز خاصی دیگه مد نظرم نیست ولی اگر در این کار علاقه نباشه مطمعن باشید به سال دوم برسه به فکر فروش آن میوفتید چون نسبت به دردسرهایی که میکشید سود خیلی خیلی کمی داره اگر سوال بیشتری داشتید میتونید پیغام خصوصی بدید

parsa-server
March 7th, 2014, 11:44
اگه اشتباه نکنم به تمام سوالات شما دوستان پاسخ دادن.
در صورتی که سوالی بدون جواب مونده بفرمایید تا توضیحات لازم خدمتتون ارائه بشه.
در مورد راه اندازی هم سوال فرموده بودید که ما میتونیم در خدمتتون باشیم.
راه اندازی کلیه سیستم های شبکه (وایرلس،اکانتینگ و...)

در صورت نیاز با ما در تماس باشید
با تشکر

cityhost
March 7th, 2014, 12:04
با سلام و تشکر از دوستانی که پاسخ دادند

amirlord (http://www.webhostingtalk.ir/member/9985/) و pc-narmak پاسخ های بسیار خوب و پر معنی دادند و جوابشان قانع کننده و صحیح بود
ما علاقه به این کار و انجام این پروژه در اسرع وقت داریم اما باید حداقل هزینه ها را در نظر بگیریم تا بیشتر بودجه رو صرف تهیه پهنای باند و فرستنده ها کنیم
طبق تحقیقی که کردم با شرایط سخت میشه مجوز ISP را تهیه کرد ، حال باید تحقیقات بیشتری رو انجام بدم
اینترنتی که قرار است ارائه بدیم دقیقا باید نیاز به مودم داشته باشد و هر کاربر مشخصات خود را داشته باشد

pc-narmak
March 7th, 2014, 12:17
ببینید در دو حالت چه 2.4 و چه 5.8 مشترک های شما هرکدام یوز رو پس مشخص و ای پی مشخص دارند که اگر خلاف کردند..... فقط فرقشون تو اینه که مشترک شما مودم تهیه نمیکنه
مجوز هم به هیچ وجه صادر نمیکنند ما خودمون چند مدت دنبالش بودیم حتی چند ماه هرروز تو تنظیم مقررات بودیم
اگر قراره فقط روستارو اینترنت بدیم فکر کنم با 15 یا 20 میلیون بشه شبکه رو راه اندازی کرد ولی پس از افزایش مشترک حتما" باید به فکر توسعه شبکه باشید تا مشکل افت سرعت و افزایش پینگ پیش نیاد

hfuhost
March 7th, 2014, 17:00
دوست عزیز شما مجوز ISP رو بگیرید این تنها راهش هست که اینترنت به مشترک بدید روی ADSL با مودم و از مخابرات یک خط اینترانت تهیه کنید هزینه های این خط روی سایت مخابرات موجوده . بعد شما پهنای باند تهیه می کنید از هر شرکتی که بخواین .
و بودجه لازم حدود 20 تا 30 میلیون در میاد - و هر کاربر نیاز به خط تلفن داره من فکر کنم منطقه ای که هستین فقط به واسطه ماکرو ویو بتونید اینترنت بگیرید که اونم با هزینه تجهزاتش غیر منطقی هستش پس مجوز ISP رو تهیه کنید بعد دنبال گرفتن خط اینترانت از مخابرات بالای 40 مگابایت باشید بعد 20 مگابایت اینترنت روی اون بگیرید
تکنو پرداز غرب - تکنو پرداز غرب (http://www.technopardaz.ir)
مراجعه کنید و با مسئولین فنی شرکت صحبت کنید بیشتر راهنماییتون می کنند

cityhost
March 7th, 2014, 18:00
دوست عزیز شما مجوز isp رو بگیرید این تنها راهش هست که اینترنت به مشترک بدید روی adsl با مودم و از مخابرات یک خط اینترانت تهیه کنید هزینه های این خط روی سایت مخابرات موجوده . بعد شما پهنای باند تهیه می کنید از هر شرکتی که بخواین .
و بودجه لازم حدود 20 تا 30 میلیون در میاد - و هر کاربر نیاز به خط تلفن داره من فکر کنم منطقه ای که هستین فقط به واسطه ماکرو ویو بتونید اینترنت بگیرید که اونم با هزینه تجهزاتش غیر منطقی هستش پس مجوز isp رو تهیه کنید بعد دنبال گرفتن خط اینترانت از مخابرات بالای 40 مگابایت باشید بعد 20 مگابایت اینترنت روی اون بگیرید
تکنو پرداز غرب - تکنو پرداز غرب (http://www.technopardaz.ir)
مراجعه کنید و با مسئولین فنی شرکت صحبت کنید بیشتر راهنماییتون می کنند

دوست عزیز ، در این حد هم بی تجربه نیستیم ، پهنای باند رو که نمیخواستیم از رو هوا بیاریم ، از مخابرات و شرکت دیگه(به عنوان خط پشتیبان) تهیه میکردیم
فقط مشکل ما اطلاعات کم در زمینه ارائه اینترنت وایرلس بود در غیر این صورت در رابطه با فروش اینترنت adsl اطلاعات کافی داشتیم
به علاوه این که مخابرات فروش اینترنت اختصاصی رو گرون حساب میکنه

arc1o0
March 7th, 2014, 18:59
سلام

نیاز سنجی بکنید که جواب میده یا خیر، برگشت این هزینه ها در کوتاه مدت نخواهد بود.

رایتل منطقه شما پوشش داره یا خیر

مبین نت چطور

موفق باشید.

cityhost
March 7th, 2014, 20:22
سلام

نیاز سنجی بکنید که جواب میده یا خیر، برگشت این هزینه ها در کوتاه مدت نخواهد بود.

رایتل منطقه شما پوشش داره یا خیر

مبین نت چطور

موفق باشید.

با سلام ، رایتل و مبین نت تحت پوشش نیستند
مردم این منطقه همگی از مخابرات استفاده کرده و از پشتیبانی و کیفیت آن ناراضی هستند
برگشت هزینه میتواند در 5 الی 6 یا 1 سال پس از انجام این پروژه اتفاق بی افتد که این مسئله ای برای ما مانعی ندارد
اگر طبق محاسبات منطقی که ما یا مدیران آی اس پی برای ما انجام دهند در اوایل میتوانیم از پهنای باند برای 100 نفر شروع کرده و بعد از سود دهی به فکر یوزر های بیشتر باشیم و دستگاه ها را ارتقا دهیم
فقط یک سوال ، آنتن های نانواستیشن m5 برای این کار پاسخ می دهد یا خیر؟

arc1o0
March 7th, 2014, 22:11
فعلا گوگل سریع ترین مرجع هستش

نانو استیشن m5 - Google Search (http://www.google.com/search?q=%D9%86%D8%A7%D9%86%D9%88+%D8%A7%D8%B3%D8% AA%DB%8C%D8%B4%D9%86+m5&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&channel=sb)

ali.mansouri
March 7th, 2014, 22:26
با سلام
شرمنده این رو میگم ولی خودتون رو خسته نکنید ما این کار رو کردیم و به نتیجه نرسیدیم
یک راه دیگر است که خیلی بهتره

شما میتونید با امضا از افراد روستاها و نام نویسی متقاضی از مبین نت نمایندگی بگیرین و راحت کار کنید
هم آسون تر است هم ریسک کمتر

ولی اگه خودتون میخوای راه بندازین ما هم همین کار رو میخواستیم برای چند روستا انجام بدیم و با مشکلات متعددی روبرو شدیم

یا حق

cityhost
March 7th, 2014, 23:28
با سلام
شرمنده این رو میگم ولی خودتون رو خسته نکنید ما این کار رو کردیم و به نتیجه نرسیدیم
یک راه دیگر است که خیلی بهتره

شما میتونید با امضا از افراد روستاها و نام نویسی متقاضی از مبین نت نمایندگی بگیرین و راحت کار کنید
هم آسون تر است هم ریسک کمتر

ولی اگه خودتون میخوای راه بندازین ما هم همین کار رو میخواستیم برای چند روستا انجام بدیم و با مشکلات متعددی روبرو شدیم

یا حق

ممنون میشم اگر اطلاعات بیشتری رو در اختیارمون قرار بدین و بگین چه مشکلاتی پیش اومده براتون
من اومدم سوال رو مطرح کردم تا بهترین راه ها رو پیشنهاد بدن ، مخصوصا یکی از اعضا انجمن پیشنهاد همکاری داده (به این میگن بهترین راه)

pc-narmak
March 8th, 2014, 12:22
مطمعن باشید اگر صرفه اقتصادی داشت اولین نفر مبین نت اونجارو دکل میزد :d
از نانو حق ندارید به عنوان فرستنده استفاده کنید به خاطر الودگی فرکانسی که ایجاد میکنه و درصورت متوجه شدن تنظیم مقررات مجوز ای اس پی شما باطل میشود ولی برای مشترک میتونید نصب کنید و اگر هم اطلاع داشته باشید نانو حداقل 300هزار تومان می باشد فکر میکنید تو روستا شخصی حاضر به هزینه کردن این مقدار می باشد؟ اینم در نظر داشته باشید سرویس مخابرات بسیار بسیار ارزونه واین برای یوزر یک فاکتور خیلی مهم می باشد

با سلام ، رایتل و مبین نت تحت پوشش نیستند
مردم این منطقه همگی از مخابرات استفاده کرده و از پشتیبانی و کیفیت آن ناراضی هستند
برگشت هزینه میتواند در 5 الی 6 یا 1 سال پس از انجام این پروژه اتفاق بی افتد که این مسئله ای برای ما مانعی ندارد
اگر طبق محاسبات منطقی که ما یا مدیران آی اس پی برای ما انجام دهند در اوایل میتوانیم از پهنای باند برای 100 نفر شروع کرده و بعد از سود دهی به فکر یوزر های بیشتر باشیم و دستگاه ها را ارتقا دهیم
فقط یک سوال ، آنتن های نانواستیشن m5 برای این کار پاسخ می دهد یا خیر؟

netmelli
March 8th, 2014, 15:03
با سلام
نیاز به اطلاعات دقیق در مورد راه اندازی شرکت ارائه اینترنت وایرلس (بیسیم) داریم
منطقه ای که میخوایم تحت پوشش قرار بدیم متشکل از چندین روستا بوده و هیچ پستی بلندی در منطقه وجود ندارد
اطلاعات مورد نیاز :
- سقف بودجه
- چگونگی تهیه پهنای باند
- چگونگی ارائه اینترنت وایرلس
- دستگاه های Passive و Active مورد نیاز
- چگونگی تهیه مجوز و چه مجوز هایی باید اخذ شود
- شرکت ثبت شده باید در چه زمینه ای باشد و از کدام نوع شرکت باشد (مسئولیت محدود - سهامی عام - سهامی خاص و...)
- میزان سود و ضرر
- چه شرکت یا ارگان هایی عملیات نصب و راه اندازی را بر عهده میگیرند
و تمامی نکاتی که فکر میکنین مهم هست را لطفا ذکر کنین

از نصیحت هایی مانند : قهوه خونه بزن ، فلافلی بزن ، نمایشگاه بزن ، پولتو بذار بانک و ... خودداری فرمایید :)

سلام مهندس
خسته نباشید
عزیز اولین قدم برای ایجاد شرکت آی اس پی باید مجوزهای مربوطه رو دریافت نمایید
ولی من بهتون پیشنهاد دیگری دارم
چون سرمایه های سنگینی این کار برای شما داره و نمیسرفه

پیشنهاد من اینه که به نزدیک ترین شرکت که در اون منطقه هست و دکل شما میتونه از اون دید بگیره برید
و باهاشون مزاکره کنید که اینترنت و پهنای باند رو از اونا خرید کنید
طبق قوانین آی اس پی نمیتونه از یک ای اس پی دیگر نت بگیره
ولی شما اگر آی اس پی نشید میتونید از یک شرکت دیگر نت بگیرید و مثلا اگر قانون گفت بگید نماینده اونا هستم
ولی شما مستقیم بگیرید
دکل رو در یک منطقه خوب قرار بدید
اینترنت رو دریافت کنید به صورت اختصاصی که الان هر مگابیت رو حدودا از 330 هزار تومان هست به پایین
هرمقدار بالاتر بخرید ارزون تر میشه براتون

بودجه اولیه هم شما یک دکل نیاز دارید که جی 45 باشه متری میشه 65 هزار تومان + رادیو ها و اکانتینک و .... که حدود 30 میلیون تومان میشه براتون برای دکل
قیمت دستگاه های پسیو و اکتیو رو الان ندارم
باید قیمت از بازار بگیرید
بازار رضا ، طبقه همکف دفتر حاجی هست که کارش همینه برید بگید آجورلو معرفی کرده بهتر هم باهاتون کنار میاد

شرکت ثبت شده شما باید مرکز داده باشد

میزان سود شما بستگی به مقدار فروش شما دارد
اگر بتونید خوب و به قیمت مناسب بفروشید خب سود خوبی میکنید
یعنی حدودا از هر 1 مگابیت اینترنت میتونید ماهانه 500 هزار سود کنید
ولی توجه داشته باشید که اینترنت وایرلس هزینه هاش بالاست و مثل ای دی اس ال همه نمیخرند
مناطق صنعتی سرمایه گذاری کنید
یا مناطقی که اینترنت ای دی اس ال به دلایل مختلف مثل خط پی سی ان و فیبر نوری و غیره نمیشه داد

تا اونجا که میشد گفتم موارد رو
سوالی بود بفرمایید تا پاسخ بدم در حد توان

فقط بگید کدوم منطقه میخواهید کار کنید ؟
کدوم استان و کدوم شهرستان ؟

موفق باشید و در پناه حق

cityhost
March 8th, 2014, 23:07
سلام مهندس
خسته نباشید
عزیز اولین قدم برای ایجاد شرکت آی اس پی باید مجوزهای مربوطه رو دریافت نمایید
ولی من بهتون پیشنهاد دیگری دارم
چون سرمایه های سنگینی این کار برای شما داره و نمیسرفه

پیشنهاد من اینه که به نزدیک ترین شرکت که در اون منطقه هست و دکل شما میتونه از اون دید بگیره برید
و باهاشون مزاکره کنید که اینترنت و پهنای باند رو از اونا خرید کنید
طبق قوانین آی اس پی نمیتونه از یک ای اس پی دیگر نت بگیره
ولی شما اگر آی اس پی نشید میتونید از یک شرکت دیگر نت بگیرید و مثلا اگر قانون گفت بگید نماینده اونا هستم
ولی شما مستقیم بگیرید
دکل رو در یک منطقه خوب قرار بدید
اینترنت رو دریافت کنید به صورت اختصاصی که الان هر مگابیت رو حدودا از 330 هزار تومان هست به پایین
هرمقدار بالاتر بخرید ارزون تر میشه براتون

بودجه اولیه هم شما یک دکل نیاز دارید که جی 45 باشه متری میشه 65 هزار تومان + رادیو ها و اکانتینک و .... که حدود 30 میلیون تومان میشه براتون برای دکل
قیمت دستگاه های پسیو و اکتیو رو الان ندارم
باید قیمت از بازار بگیرید
بازار رضا ، طبقه همکف دفتر حاجی هست که کارش همینه برید بگید آجورلو معرفی کرده بهتر هم باهاتون کنار میاد

شرکت ثبت شده شما باید مرکز داده باشد

میزان سود شما بستگی به مقدار فروش شما دارد
اگر بتونید خوب و به قیمت مناسب بفروشید خب سود خوبی میکنید
یعنی حدودا از هر 1 مگابیت اینترنت میتونید ماهانه 500 هزار سود کنید
ولی توجه داشته باشید که اینترنت وایرلس هزینه هاش بالاست و مثل ای دی اس ال همه نمیخرند
مناطق صنعتی سرمایه گذاری کنید
یا مناطقی که اینترنت ای دی اس ال به دلایل مختلف مثل خط پی سی ان و فیبر نوری و غیره نمیشه داد

تا اونجا که میشد گفتم موارد رو
سوالی بود بفرمایید تا پاسخ بدم در حد توان

فقط بگید کدوم منطقه میخواهید کار کنید ؟
کدوم استان و کدوم شهرستان ؟

موفق باشید و در پناه حق

با سلام و عرض تشکر خیلی خیلی خیلی زیاد بابت پاسختون
منطقه ای که ما تحت نظر خود داریم ، منطقه بالاتجن از توابع قائمشهر استان مازندران است
اگر مبین نت میدونست که مشتری های اینترنت جدیدا زیاد شده حتما این کار رو میکرد
طبق گفته های قبل من تخصص خاصی در زمینه وایرلس ندارم اما با مبانی شبکه و Network+ آشنایی کامل دارم (نیاز به مدرک هم دارم)
و به لطف دوستان اطلاعات خیلی خوبی رو کسب کردم
حال میخوام با تاپیکی که ایجاد کردم به این نتیجه برسم برای فرستنده از چه دستگاهی استفاده کنم
قیمت دکل رو هم از شرکت اهوازسازه (همچین اسمی) گرفتم ، ظاهرا هر 3 متر حساب میکنند و قیمت 6 متر G35 حدودا 415 هزار تومن و G45 حدودا 455 هزار تومن بوده
حالا جدا از این قضیه که نیاز به ارت و... داره
اینترنت اختصاصی مخابرات قیمتاش به صورت زیر هست:

سرعت

اينترنت

(بيت بر ثانيه)

٦٤ کيلو

۱٫۱۰۰٫۰۰۰ ريال

١٢٨ کيلو

٢ برابر ٦٤ کيلو

٢۵٦ کيلو

٣ برابر ٦٤ کيلو

۵١٢ کيلو

۵ برابر ٦٤ کيلو

١٠٢٤ کيلو

۹ برابر ٦٤ کيلو

٢٠٤٨ کيلو

١٦ برابر ٦٤ کيلو

٤ مگا

٢٧ برابر ٦٤ کيلو

٨ مگا

٤۵ برابر ٦٤ کيلو

٢٠ مگا

٩١ برابر ٦٤ کيلو

٣٤ مگا

١٢٨ برابر ٦٤ کيلو

١٠٠ مگا

٣٣٠ برابر ٦٤ کيلو

١۵۵ مگا (STM1)

٤٢٦ برابر ٦٤ کيلو

ما در وجه اول 50 الی 100 یوزر را در نظر گرفتیم تا هزینه سنگینی رو دوشمان نیاد
خب حالا در نظر بگیریم 50 یوزر ، چند آی پی استاتیک باید تهیه شه تا ای پی پابلیک یوزر ها تامین شه (از نظر دید کارشناسانه شما)
حالا پیشنهاد کارشناسانه شما باعث میشه من به مسیر های روشن تری راهنمایی شم
netmelli
March 9th, 2014, 10:12
منطقه ای که ما تحت نظر خود داریم ، منطقه بالاتجن از توابع قائمشهر استان مازندران است
طبق گفته های قبل من تخصص خاصی در زمینه وایرلس ندارم اما با مبانی شبکه و Network+ آشنایی کامل دارم (نیاز به مدرک هم دارم)
حال میخوام با تاپیکی که ایجاد کردم به این نتیجه برسم برای فرستنده از چه دستگاهی استفاده کنم
قیمت دکل رو هم از شرکت اهوازسازه (همچین اسمی) گرفتم ، ظاهرا هر 3 متر حساب میکنند و قیمت 6 متر G35 حدودا 415 هزار تومن و G45 حدودا 455 هزار تومن بوده

سرعت
اينترنت

(بيت بر ثانيه)

٦٤ کيلو
۱٫۱۰۰٫۰۰۰ ريال

١٢٨ کيلو
٢ برابر ٦٤ کيلو

٢۵٦ کيلو
٣ برابر ٦٤ کيلو

۵١٢ کيلو
۵ برابر ٦٤ کيلو

١٠٢٤ کيلو
۹ برابر ٦٤ کيلو

٢٠٤٨ کيلو
١٦ برابر ٦٤ کيلو

٤ مگا
٢٧ برابر ٦٤ کيلو

٨ مگا
٤۵ برابر ٦٤ کيلو

٢٠ مگا
٩١ برابر ٦٤ کيلو

٣٤ مگا
١٢٨ برابر ٦٤ کيلو

١٠٠ مگا
٣٣٠ برابر ٦٤ کيلو

١۵۵ مگا (STM1)
٤٢٦ برابر ٦٤ کيلو

خب حالا در نظر بگیریم 50 یوزر ، چند آی پی استاتیک باید تهیه شه تا ای پی پابلیک یوزر ها تامین شه (از نظر دید کارشناسانه شما)
شما لطف دارید عزیز
بنده کارشناس نیستم در این مسائل
فقط چون انجام دادیم گفتم راهنماییتون کنم
چون ما آی اس پی گرفتیم و مکافات زیادی شد گفتم نگیری

نکته دیگه اینکه چرا اینترنت رو از مخابرات بگیری ؟
الان اینترنت 1 مگابیت از فیزیک نظری ماهانه 320 هست

مخابرات رو میخوای چیکار
شرکت های هم جوار بگیر
از طریق بستر رادیویی

در مورد آی پی هم باید از همکارم سوال کنم
چون من در این موارد زیاد اطلاعاتی ندارم
چون کاراشو همکارا انجام دادن

ولی خدمتتون بگم که اول حساب کنید دقیق چه مشتری هایی دارید
با چه سرعتی
بعد بستر اینترنت رو فراهم کنید که ضرر و زیان نکنید

میانگین فکر کنم برای اول کار 2 مگابیت اینترنت اختصاصی خوب باشه
که مشتری جمع شد
کم کم بیشترش کنید
ما از 4 مگابیت شروع کردیم
الان مجموع دکل هامون 130 مگابیت هست در منطقه

سنگ بزرگ برندارید
کم کم بردارید
بهتر است

موفق باشید

cityhost
March 9th, 2014, 19:48
از پاسخی که دادین واقعا ممنونم
منم ذکر کردم که نمیخوایم همون اول از 50 شروع کنیم بریم به 100 (از 0 به 100)
ما همون از صفر شروع میکنیم و پایین ترین هزینه ها را در نظر بگیریم تا ضرر مالی نبینیم
طبق گفته خودتون نت 2 مگ اختصاصی برای این مورد بسنده میکنه و حدودا باید ماهی 700 هزار تومن باشه + 20 آی پی یا 40 آی پی ولید
دستگاه ها بماند که هنوز دوستان توضیحی در این رابطه نداند ، خب حالا چطور میتونیم اینترنت رو از بستر رادیویی اونم از فیزیک نظری تهیه کنیم
ایا امکان فراهم هست؟ قابل دریافت هست؟ مخابرات که چنان تعریفی نداره

pc-narmak
March 9th, 2014, 21:00
میانگین 50 یوزر 20 ای پی کافیه البته کاملا" بستگی به روش اتصالشون داره مثلا" اگر مودم خودش بخواد کانکت بشه خوب مودم روشن بمونه ای پی الکی اشغال میشه

سرعت
اينترنت

(بيت بر ثانيه)

٦٤ کيلو
۱٫۱۰۰٫۰۰۰ ريال

١٢٨ کيلو
٢ برابر ٦٤ کيلو

٢۵٦ کيلو
٣ برابر ٦٤ کيلو

۵١٢ کيلو
۵ برابر ٦٤ کيلو

١٠٢٤ کيلو
۹ برابر ٦٤ کيلو

٢٠٤٨ کيلو
١٦ برابر ٦٤ کيلو

٤ مگا
٢٧ برابر ٦٤ کيلو

٨ مگا
٤۵ برابر ٦٤ کيلو

٢٠ مگا
٩١ برابر ٦٤ کيلو

٣٤ مگا
١٢٨ برابر ٦٤ کيلو

١٠٠ مگا
٣٣٠ برابر ٦٤ کيلو

١۵۵ مگا (STM1)
٤٢٦ برابر ٦٤ کيلو

netmelli
March 10th, 2014, 11:09
ما همون از صفر شروع میکنیم و پایین ترین هزینه ها را در نظر بگیریم تا ضرر مالی نبینیم
طبق گفته خودتون نت 2 مگ اختصاصی برای این مورد بسنده میکنه و حدودا باید ماهی 700 هزار تومن باشه + 20 آی پی یا 40 آی پی ولید
دستگاه ها بماند که هنوز دوستان توضیحی در این رابطه نداند ، خب حالا چطور میتونیم اینترنت رو از بستر رادیویی اونم از فیزیک نظری تهیه کنیم

برای خرید اینترنت هم عرض کردم خدمتتون
نزدیک ترین شرکتی که در منطقه شما کار اینترنت انجام میده ولی مناطق شما زیر پوشش نداره رو برید
باهاشون مزاکره کنید
پهنای باند ازشون خرید کنید
از خداشون هست که پهنای باند اختصاصی بفروشن

pc-narmak
March 10th, 2014, 13:47
2مگ یعنی 256 کیلوبایت 4نفر با سرعت 512 یعنی 64 کیلوبایت دانلود کنند کم میاد برای 50 یوزر حداقل 3 یا4مگ نیازه وگرنه مخابرات خوب سرعتش اونجوری خیلی بیشتر میشه

cityhost
March 26th, 2014, 16:55
سلام ، ضمن تبریک عید نوروز ، یک عکس از منطقه ای که میخواهیم تحت پوشش قرار بدیم تهیه کردیم
منطقه انتخاب شده با برد حداکثر 5 کیلومتر است و فقط برای کاهش هزینه این کار را انجام داده ایم تا اگر این کار سودی برای ما داشت ان را افزایش دهیم
نوع آنتن که مناسب برای ارسال اینترنت می باشد را ذکر کنید ، با تشکر
19493

parsa-server
March 27th, 2014, 04:07
سلام ، ضمن تبریک عید نوروز ، یک عکس از منطقه ای که میخواهیم تحت پوشش قرار بدیم تهیه کردیم
منطقه انتخاب شده با برد حداکثر 5 کیلومتر است و فقط برای کاهش هزینه این کار را انجام داده ایم تا اگر این کار سودی برای ما داشت ان را افزایش دهیم
نوع آنتن که مناسب برای ارسال اینترنت می باشد را ذکر کنید ، با تشکر
http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f203/19493-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D9%82%DB%8C%D9%82-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%84%D8%B3-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-isp-%D9%88-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D9%88-capture-png

دوست عزیز ما گاهی اوقات برای پروژه های شبکه مسیرمون به قائمشهر میخوره در صورتی که عجله ندارید به صورت حضوری میتونیم این موضوع رو کلا واستون روشن کنیم تا دیگه سوالی تو ذهنتون نمونه :)
و یک پیشنهاد هم میتونم خدمتتون بدم
ما کلیه کار های مربوطه برای شما بدون دریافت هزینه ای انجام میدیم (سرمایه کلا از شما) اما ماهانه هر مقدار که سود داشتید مثلا 2 درصدش مال ما (از نظر فنی همیشه از طرف ما ساپورت میشید)
در مورد دستگاه هم پیشنهاد میکنم از افراد غیر شمالی نظر سنجی نکنید چون تجربه نشون داده وضعیت ارسال امواج در شما با استان هایی مثل تهران فرق داره.
و شما هم قبل از انتخاب دستگاه نیاز به این دارید که منطقه تون از نظر وضعیت امواج آنالیز کنید تا دستگاه و آنتن مطلوب انتخاب بشه.
اینترنت هم نیازی نیست از مخابرات بگیرید،ما میتونیم پهنای باند شما رو با شرایط و قیمت مناسب تهیه کنیم و بقیه بحث که فکر میکنم اینجا تایپ کنم دیگه زیاد بشه :)
ضمنن مقدار بودجه تون هم بگید خیلی بهتر میشه...

esmaeil1
March 27th, 2014, 17:44
دوست عزیز با این شماره تماس بگیرید کاملا راهنمایی میکنند ( یه شهرستان رو زیر پوشش داشتن )
ابراهیم افشین 05825229669