PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فضای آپلود باکس ها چطور تامین میشه؟

theboy
March 6th, 2014, 12:26
سلام.
یه سوالی خیلی ذهنم رو درگیر کرده، اینکه مثلا به آپلود باکس(مثال سایت های خارجی: گوگل درایو و...) میگه به اعضای ثبت نامی مثلا 2گیگ فضا می دیم، خوب تا وقتی که 10000 تا کاربر بیان مشکلی نیست، ولی اومدیم و ده میلیون نفر عضو شدند(طبق یه آماری، تعداد دارندگان اینترنت در ایران بیشتر از این رقمه درست یادم نیست 25 بود یا 45 یا چی) الان این سایت چطوری قراره این رقم رو تامین کنه؟
اصلا ایران به کنار همین گوگل درایو که فکر کنم 5 گیگ فضای رایگان میده، اگه 100 میلیون کاربر عضوش بشن و واقعا استفاده کنند چطوری این فضا رو تامین می کنه؟ تازه ادعا می کنه که اطلاعات کاربران تو چندین جای مختلف نگهداری میشه!!
یا مثلا سایت وردپرس . کام که اگه پلن پولیش رو بخرید فضا بهتون میده.
یا سایتای ایرانی که گاها خیلی حجما بالاست مثلا پلن پولیشون 10 یا حتی 20 گیگ فضا می دن!(آپلودسنترها هم که جای خود فصای خیلی بیشتری میدن!)

zartosht
March 6th, 2014, 12:51
این یک نوع سیاست هست اول از همه اینکه شاید کمتر 13% از کاربران تمامی این حجم رو مصرف میکنند ، دوم اینکه گوگل خودش دیتاسنتر داره و تو هیچ تکنولوژی کم نداره پس ساخت هارد دیسک واسش کاری نداره که نگران باشه ،

برای مثال شما هر اکانت Gmail حدود 10 گیگ فضا داره ، ایمیل بنده که 6 ساله ساختم و تعداد ایمیل های که دارم بیش از تصور هست تنها 4.5 گیگ مصرف داشتم .

درضمن در تمامی این خدمات محدودیت های هست که کاربر عادی نمیتونه حداکثر مصرف رو داشته باشه .

behnamy01
March 6th, 2014, 13:26
تازه من چند وقت پیش به حجم استفاده شده ایمیل یاهوم نگاه کردم نوشته بود حجم کلی در اختیار شما 1 ترابایت هستش :-o یاهو جدیدا این حجم رو اضافه کرده؟

arc1o0
March 6th, 2014, 14:04
این جور شرکتها که مشکل هزینه ندارند!

حتی 1% کاربران هم از کل فضای تخصیصی استفاده نمی کنند و 99.99% کاربران حرفه ای نیز از سرویس های پولی استفاده می کنند.