PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به نظر شما php رو ادامه بدم یا asp رو شروع کنم ؟ چطوری ؟

aliarkhodi
March 1st, 2014, 22:17
سلام دوستان
من مدتی هست که پی اچ پی کار می کنم و تقریبا مسلط شدم
چند روز پیش مطالبی خوندم در مورد asp که شرکت های ایرانی تمایل بیشتری دارن برای استفاده از اون و امکان هک کردنش کمتر هست و این چیزا
می خوام برم سمت asp ولی قبلش می خوام یه مقدار تحقیق کنم ببینم اصلا از php بهتر هست که براش وقت بزارم
ولی متاسفانه هر چی سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد
نه مزایا و نه آموزش خوبی دیدم
حتی اینقدر تعابیر مختلف دیدم که گیچ شدم
اگه یکی یه توضیح سر راست بهم بده که اصلا چی هست و چطوری باید شروع به یادگیری کنم
اصلا یکی بهم بگه asp با asp.net چه فرقی داره ؟ اصلا فرق می کنه ؟
یه کم روشنم کنید که برم دنبال فناوری های مایکروسافت یا با همین اوپن ها کار کنم ؟
اگه برم چطوری و با چه ابزار هایی ؟
لطفا کمک کنید ونگید سرچ کن چون خودم عقلم می رسید و قبلا این کار رو کردم و به جایی نرسیدم

alaviyoon
March 1st, 2014, 22:26
سوال بنده هم هست .
ممنون میشم دوستان کامل و روشن پاسخ بدهند .

esh
March 2nd, 2014, 07:08
چند روز پیش مطالبی خوندم در مورد asp که شرکت های ایرانی تمایل بیشتری دارن برای استفاده از اون و امکان هک کردنش کمتر هست و این چیزا
asp.net بدلیل اینکه بصورت پیش فرض موارد امنیتی تا حدی رعایت می شود و امکانات زیادی که خود ابزارهای مایکروسافت ارائه می دهد باعث توجه بیشتر به آن شده است و دیگر در asp.net می گویند بدلیل اینکه کدها کامپایل شده اند و یا خواهند شد سرعت بهتری نسبت به php معمولی ارائه می دهد.

نه مزایا و نه آموزش خوبی دیدم
می توان یکی از موارد قدرت ابزارهای مایکروسافت جامع بودن آموزش آن msdn است و تعداد زیادی سایت هم برای پوشش آن ارائه شده است.
asp.net با ارائه چارچوب .net توسط مایکروسافت در سال 2002 ارائه شد و تا امروز همچنان نسخه های جدید ارائه می گردد. خوب می توان گفت asp.net نسخه جدیدتر asp است.
اما اینکه asp.net بهتر است یا php من با هر دو کار کردم و می گویم در اکثر موارد سلیقه ای است.

us12
March 2nd, 2014, 22:33
در این خصوص همیشه و همه جا بین پی اچ پی کارها و Asp کار ها اختلافات زیادی مطرح میشه ولی به نظر من باید دید در نت چند درصد سایت ها با چه زبانی ساخته شده است . چند درصد سرور ها ویندوز است .
از 100 تا سایت بزرگ دنیا چندتاش با asp ساخته شده .
در کل اینکه 4 تا شرکت تو ایران به دلایل خیلی خاص ( و به نظر بنده راحت طلبی ) سمت ویندوز و aps رفتند نباید کلا نتیجه بگیرید که پی اچ پی را کنار بذارید و دیگه کار نکنید .

در آخر من به هم پیشنهاد میکنم هر 2 را کار کنید ( مثل خودم ) بسته به نیاز مشتری از هر کدوم که لازم شد استفاده میکنم ولی تا میشه از PHP استفاده میکنم و برای نرم افزار های ویندوزی هم از سی شارپ

| KVM - SERVER |
March 2nd, 2014, 23:13
یکی از عواملی که سایت ها اکثرا تحت PHP نوشته شدند رایگان بودن آن هست.

برای میزبانی سایت های ASP و ASP.net خارج از کشور باید لایسنس ویندوز ، لاینسنس SQL Server و غیره تهیه کنید که داخل ایران تماما" کرک شده هست و هزینه ای نداره.

ASP.net مسلط باشید درآمد خوبی میتونید کسب کنید.

glxx
March 2nd, 2014, 23:28
asp عالی است ولی هزینه های asp بیشتر از php در میاد

OmidX
March 2nd, 2014, 23:37
PHP رو ادامه بدید ، تحت یک فریمورک خوب مث cakePHP یا Yii کار کنید ...

aspmaker
March 3rd, 2014, 12:34
بنده ASP کار می کنم.
به چیزایی که مشتری میگه گوش نکن برادر من. از لحاظ سرعت فرق چشمگیری بین PHP یا ASP نیست! از لحاظ امنیت شاید یه بستری واسه ASP کارا باشه اما فقط برای تسریع کار هست و امنیت در هر زبانی برمیگرده به سواد برنامه نویس نه فریم ورک کاری! بستر اجرای PHP سرور LINUX هست که امنیت و پایداری بیشتری داره اما واسه ASP اینجوری نیست!
درکل بهتره شما در یکی از این زبانها برنامه نویس قدر باشی نه اینکه بشی آچار فرانسه! اون عزیزی که میگه بیا جفتش رو یاد بگیر به شرطی حرفش درسته که شما خودت با پیشرفتهای جفت زبان ها به روز کنی و الا درست کردن یه سایت که کاری نداره! یه HTML Editor هم بگیری میشه کار رو راه بندازی. عدم بروزرسانی اطلاعاتت باعث میشه یه سایت بنویسی که فرداش یا مشکل امنیتی پیدا میکنه یا اونجور که باید کار نکنه.

موفق باشید.

nirvanna
March 3rd, 2014, 13:22
با سلام

برای سوال شما دوستان پاسخ های مناسبی دادند و بهتر است بنده در نهایت عرض نمایم که :

سرعت asp.net و php تفاوت خاصی ندارد ، آنچه مهم است تکنیک کار شما در هر یک می باشد .
در بخش امنیتی نیز ، شما موظف می باشید نکات اصولی را رعایت نموده و پس از اتمام کد نویسی سایت ، آن را از نظر امنیت چک نمایید ، این مورد نیز اصلا ربطی به زبان php یا asp.net ندارد .
در ضمن رواج php بسیار بیش از asp.net است .

بهتر است که در زبان php بسیار حرفه ای بوده و با asp.net نیز آشنا باشید که در نهایت اگر نیاز پیدا کردید ، بتوانید مشکل را حل و فصل نمایید ، در غیر این صورت یادگیری کامل دو زبان کاری بسیار دشوار و زمانبر و پر هزینه و البته تا حدود زیادی ، غیر لازم است .

موفق باشید .

shazo
March 3rd, 2014, 14:04
php

توصیه میشه