PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فیس‌بوک WhatsApp را 19 میلیارد دلار خرید

alaviyoon
February 21st, 2014, 12:23
فیس‌بوک اعلام کرد که با پرداخت 19 میلیارد دلار قصد دارد شرکت ارایه‌کننده سرویس ارتباطی و پیام‌رسان WhatsApp را خریداری کند.

این قرارداد به صورت نقد و ارایه سهام تکمیل می‌شود تا طی آن 450 میلیون مشترک این سرویس پیام‌رسان اینترنتی تحت پوشش غول شبکه‌های اجتماعی جهان قرار گیرند.

فیس‌بوک برای خرید شرکت WhatsApp رقم 16 میلیارد دلار را پیشنهاد داده است تا بر این اساس 12 میلیارد دلار را به صورت نقد و 4 میلیارد دلار هم از سهام شرکت فیس‌بوک را ارایه دهد. این قرارداد همچنین 3 میلیارد دلار دیگر را برای واحد سهام مسدود شده شامل می‌شود که موسسان و کارمندان WhatsApp طی چهار سال آینده آن را دریافت می‌کنند.

"مارک زوکربرگ"(Mark Zuckerberg) بنیانگذار شرکت فیس‌بوک اعلام کرد که این قرارداد طی مذاکرات 11 روزه به نتیجه رسیده است به اعتقاد او، WhatsApp سرویسی است که ارزش روبه‌رشد و زیادی دارد.

شرکت فیس‌بوک با سرعت زیاد به جلو حرکت می‌کند تا به بزرگترین ارایه دهنده خدمات موبایلی تبدیل شود و در این فرآیند شرکت Instagram را نیز به تازگی خریداری کرده است. اعداد و ارقام منتشر شده نشان می‌دهد که نیمی از درآمد کنونی فیس‌بوک از کاربران موبایلی این شرکت حاصل می‌شود.

اگرچه شرکت WhatsApp برای سرویس خود به‌ازای هر کاربر سالانه یک دلار دریافت می‌کند، اما افزودن شدن آن به فیس‌بوک باعث می‌شود تا این شبکه اجتماعی به بزرگترین آژانس تبلیغاتی جهان تبدیل کند.
فیس‌بوک واتس‌آپ را به مبلغ نجومی ۱۹میلیارد دلار برابر با 57.000.000.000.000 تومان، خرید. مدیران فیس‌بوک اعلام کردند از این به بعد واتس‌اپ در دل فیس‌بوک به فعالیت خود ادامه خواهد داد. واتس‌اپ از پرکاربرترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان موبایل است؛ اپلیکیشن‌هایی که هواداران‌شان به صورت تصاعدی در حال افزایش است. واتس‌اپ حدود ۴۵۰ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. شمار کاربران در ۱۲ ماه گذشته دو برابر شده است. هر روز حدود یک میلیون کاربر جدید به واتس‌اپ می‌پیوندند. دست‌اندرکاران واتس‌اپ پیش‌بینی می‌کنند، تعداد کاربران این اپلیکیشن در سال ۲۰۱۵ به یک میلیارد نفر برسد. وقتی تعداد مبلغ معامله را تقسیم بر تعدا کاربران آن می کنیم متوجه می شویم شرکت صهیونیستی-آمریکایی
فیسبوک هر کاربر واتس آپ را بیش از 126 هزار تومان خریده است!
به نظر می رسد دلیل این خرید این است که آمارها نشان می‌دهند که محبوبیت سرویس‌های پیام‌رسان و چت در خبررسانی از فیس‌بوک بیشتر شده است. به‌عنوان مثال ۷ تن از ۱۰ کاربر واتس‌اپ هر روز با این اپلیکیشن آنلاین می‌شوند؛ واتس‌اپ از این نظر از فیس‌بوک هم موفق‌تر است. گذشته از این نوجوانان ۱۶ تا ۱۸ ساله که تا کنون مهمترین موتور محرک فیس‌بوک برشمرده می‌شدند، دیگر علاقه چندانی به عضویت در این شبکه اجتماعی ندارند. خرید واتس‌اپ می‌تواند واکنش مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس‌بوک به تحولات یادشده باشد.
مارک زاکربرگ که موسس فیسبوک است، بر اساس اعلام روزنامه «اوشلیم پست» تاثیرگذارترین صهیونیست جهان است و اکنون بعد از اینستاگرام، اداره واتس آپ را نیز برعهده دارد. اکنون باید دید دولت و نهادهای مربوطه برای محدودسازی نفوذ رژیم صهیونیستی از طریق فیسبوک بر افکار عمومی شهروندان ایرانی چه تدبیری می اندیشند، زیرا اینستاگرام (سرویس عکس فیسبوک) و واتس آپ (سرویس موبایل فیسبوک) بدون ***** به کاربرانِ اغلب نوجوان و جوانِ بی دفاعِ ایرانی، دسترسی دارند/.
منبع : ایستنا

reza*
February 21st, 2014, 12:52
ویکی پدیا چه زود آپدیت میشه !!!!!!

WhatsApp - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/WhatsApp)

noa_takotnaha
February 22nd, 2014, 11:08
ای بابا
من فکر کردم نمی فروشن. اگه میدونستم می خریدم. فکر کنم با امتیاز باشگاه مشتریان ملت معاوضه می کردن :دی

besthosti.com
February 22nd, 2014, 13:44
لطفا در کپی کردن متن دقت کنید و حداقل یه بر بخونیدش این قرارداد ١٦ میلیارد بوده و نه ١٩ میلیارد

shahab-f
February 22nd, 2014, 13:47
مبارکش باشه

SoltanHost.Net
February 22nd, 2014, 14:12
چه باحال ! من سرم شلوغ بود نتونستم به این جلسه خریداری WhatsApp برسم وگرنه خودم میخریدمش ! :D

به هر حال مبارک باشه من فردا میرم گوگل رو می خرم

alaviyoon
February 22nd, 2014, 14:50
لطفا در کپی کردن متن دقت کنید و حداقل یه بر بخونیدش این قرارداد ١٦ میلیارد بوده و نه ١٩ میلیارد

16 میلیارد پیشنهاد فیسبوک بود .
هزینه قرارداد 19 میلیارد هست عزیز .

sina_67_85
February 22nd, 2014, 15:10
پس تا چند وقت دیگه این هم فیلی میشه !

rules
February 22nd, 2014, 20:27
چرا whatsapp واقعا ارزش خریدن داشت ؟ :d

alaviyoon
February 22nd, 2014, 20:31
چرا whatsapp واقعا ارزش خریدن داشت ؟ :d

1- واتس‌اپ برای فیس‌بوک هم ارزش هجومی و هم دفاعی دارد واتس‌اپ کمپانی با بیشترین میزان رشد کاربران در تاریخ بوده است! این سرویس در حال حاضر به تنهایی ۴۵۰ میلیون کاربر فعال دارد. اگر روند رشد کاربران این سرویس کماکان ادامه پیدا کند در آینده این سرویس ارزشی بیش‌تر از این مبالغ پیدا خواهد کرد. از آن‌جایی که محبوبیت واتس‌اپ و فراگیر شدن آن باعث شده بود کاربران وقت کمتری را در فیس‌بوک بگذرانند حالا وقتی که در واتس‌اپ صرف می‌شود نیز به فیس‌بوک تعلق خواهد داشت؛ به این ترتیب خرید واتس‌اپ در حالی که برای فیس‌بوک یک سرویس قدرتمند در آینده به وجود می‌آورد از به وجود آمدن یک رقیب نیز جلوگیری کرده است.

۲- روند رشد کاربران واتس‌اپ خیره‌کننده است

http://images.farnet.ir/2014/02/Whatsapp-growth.jpg

واتس‌اپ در حال حاضر ۴۵۰ میلیون کاربر فعال دارد که ۳۱۵ میلیون کاربر آن در حال حاضر هر روز به صورت مداوم از این سرویس استفاده می‌کنند. جالب است بدانید واتس‌اپ روزانه یک میلیون کاربر جدید را به سرویسش اضافه می‌کند، بله یک میلیون نفر! به اعتقاد فیس‌بوک واتس‌اپ در سال‌های آتی می‌تواند به تعداد ۱ میلیارد کاربر دست پیدا کند (فیس‌بوک در حال حاضر ۱٫۲ میلیارد کاربر دارد.) واتس‌اپ همچنین به جز پیام نوشتاری امکان ارسال پیام صوتی، تصویر، ویدئو و ایمیل صوتی را فراهم می‌کند و به این ترتیب فیس‌بوک واقعاً از به وجود آمدن یک رقیب قدرتمند جلوگیری کرده است.

۳- واتس‌اپ می‌تواند بسیار درآمدزا باشد

http://images.farnet.ir/2014/02/Viber-Stickers.jpg
واتس‌اپ در حال حاضر یک سرویس تقریباً رایگان است که پس از یک‌سال برای هر سال تنها یک دلار از کاربران دریافت خواهد کرد؛ البته معمولاً واتس‌اپ پس از اتمام سال اول هم ممکن است باز هم فرصت استفاده رایگان از سرویس را به شما بدهد. در صورتی که فرض کنیم کاربران سالانه یک دلار برای این سرویس بپردازند فیس‌بوک می‌تواند سالانه صدها میلیون دلار از واتس‌اپ درآمد داشته باشد. همچنین سرویس‌های مشابهی مانند Line و WeChat و Viber روش‌های درآمد جدیدی مانند فروش برچسب‌ها یا همان Stickerها را نیز به همراه آورده‌اند که می‌تواند در واتس‌اپ نیز گنجانده شود.

۴- واتس‌اپ هزینه نگه‌داری و فعالیت بسیار کمی دارد

http://images.farnet.ir/2014/02/Whatsapp-money.jpg

واتس‌اپ در حال حاضر تنها ۵۵ کارمند دارد. در صورتی که حقوق هر کارمند را به صورت میانگین ۲۰۰ هزار دلار تخمین بزنیم فیس‌بوک سالانه تنها ۱۱ میلیون دلار برای واتس‌اپ هزینه خواهد کرد. حتی اگر واتس‌اپ در سال‌های اخیر تعداد کارمندانش را به ۳۰۰ نفر برساند هزینه حقوق کارمندان حدود ۵۰ تا ۷۵ میلیون دلار خواهد بود که با احتساب یک میلیارد کاربر آینده و دریافت هزینه سالانه از آن‌ها در مجموع واتس‌اپ کاملاً سودده خواهد بود.

۵- خرید واتس‌اپ توسط رقبا بسیار خطرناک بود

http://images.farnet.ir/2014/02/messaging-apps.jpg

در کنار فیس‌بوک گوگل نیز پیشنهاد خرید واتس‌اپ را به این شرکت داده بود. همچنین BGR هند اخیراً آشکار کرده است که شرکت Tencent صاحب سرویس WeChat نیز به تصاحب یا نوعی شراکت با واتس‌اپ با مبلغ حدودی ۱۰ میلیارد دلار علاقه نشان داده بود. اگر رقبا واتس‌اپ را زودتر از فیس‌بوک تصاحب می‌کردند ممکن بود فیس‌بوک در آینده از این اقدام بسیار متضرر شود.

۶- کاربران موبایلی زمان بیشتری را در واتس‌اپ نسبت به فیس‌بوک سپری می‌کنند
بنا به نظرسنجی‌های اخیر به طور مثال ۵۵ درصد از کاربران موبایلی در هند واتس‌اپ را پراستفاده‌ترین اپلیکیشن موبایلی خود می‌دانند در صورتی که این رقم برای فیس‌بوک تنها ۰٫۸۵ درصد است. در برزیل و مکزیک نیز اوضاع مشابه است؛ ۶۳ درصد واتس‌اپ و ۵٫۵۸ درصد فیس‌بوک در برزیل و ۷۶ درصد واتس‌اپ و ۵ درصد فیس‌بوک در مکزیک نیز نشان می‌دهد کاربران زمان بیشتری را به استفاده از واتس‌اپ می‌پردازند.

ping
February 22nd, 2014, 20:33
برنامه خوبیه ولی ویچت(رحمت الله علیه) بهتر بود

shazo
February 22nd, 2014, 22:46
این که میگن پول پول میاره دقیقا همینه..

Raid_10
February 22nd, 2014, 23:49
اه همش به خاطر دادگاه بود
ممنوع خروج شدم
به اپپ گت گفتم واسا من 20 میلیارد خریدارم :ح
بچه های یه تیم مذاکره کننده جمع کنید بریم :ی

meysam021
February 22nd, 2014, 23:54
واقعا دیووننه این همه پول بی زبون،این همه آدم دارن از گشنگی میمیرن اینا میلیارد دلار میلیارد دلار مینداز تو جوب. خیلی دنیای بدیه

rules
February 23rd, 2014, 00:11
صاحب whatsapp دیونست که فروخت (البته من به خاطر اطلاعتی ک دوستمون صفحه 1 گذاشت میگم) همه ی نموداراش صعودی بود لامصب :d

Iran Tech
February 23rd, 2014, 00:16
ولی we chat رو میخرید بهتر بود
از اونجایی که fb خودش یه شبکه اجتماعی هست بهتر رقبا رو خریداری کنه
دلیل رشد whats app هم یکیش میتونه این باشه که به صورت default رو خیلی گوشی ها هست.

OmidX
February 23rd, 2014, 00:20
RIP whatsaap !

http://up.vbiran.ir/uploads/01688219_1420986984815056_299291902_n_404813931024 665419.jpg

ping
February 23rd, 2014, 01:05
واقعا دیووننه این همه پول بی زبون،این همه آدم دارن از گشنگی میمیرن اینا میلیارد دلار میلیارد دلار مینداز تو جوب. خیلی دنیای بدیه
اون گشنه ها خودشون باید مشکلشون را حل کنند و روی پای خودشون بایستن و با این 19 میلیارد دلار مشکلشون حل نمیشه

صاحب whatsapp دیونست که فروخت (البته من به خاطر اطلاعتی ک دوستمون صفحه 1 گذاشت میگم) همه ی نموداراش صعودی بود لامصب :d

مقداری از سهام فیس بوک را علاوه بر اون مبلغ گرفته

felfel
February 23rd, 2014, 01:58
RIP whatsaap !

http://up.vbiran.ir/uploads/01688219_1420986984815056_299291902_n_404813931024 665419.jpg

امشب تاحالا کار نمیده در صورتی که چیلتر هم نیست فکر کنم دارن سروراش عوض می کنن یا کلا نابود شد ؟ :دی

Raid_10
February 23rd, 2014, 10:52
فقط بازار خودمون :ِی
به هر حال موفق نشدیم این سری
سری بعدی یه تیم مذاکراتی بچینید بریم کلا فیس بوکو بخریم بیایم :ی

downloaddl
February 23rd, 2014, 11:23
میگم چند روزه mark داره رو فیس بوکش درباره whats app زیاد حذف میزنه
با این کارش :دی جز آه و نفرین خانواده های ایرانی رو چیزی نسیبش نمیشه
با فیس بوک که از خوابو زندگی انداختمون ( البته ی زمانی )
whats app هم دیگه چیزی بره گفتن دارم
امید وارم براش چرخش بچرخه