PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرور اختصاصی ابری Dedicted cloud server

WebArts
May 2nd, 2010, 13:30
دوستان کسی می داند سرور ابری چیست؟
Dedicted Cloud Server

معایب و مزایای آن چیست؟

چرا در بعضی دیتاسنتر ها سرور ابری کمی گرانتر از ددیکیتد است؟

IFACO.Net
May 2nd, 2010, 13:58
چند سرور رو بصورت ابری و به هم پیوسته با یک نرم افزار مانند VMware به هم وصل می کنند، به صورتی که تمام منابع سخت افزاری در این روش به اشتراک گذاشته میشود و طبق محاسبات ابری توسط مجازی ساز ، سرورها در صورت نیاز به منابع سخت افزاری بیشتر از منابع هم استفاده می کنند . (البته تعاریف دیگری هم دارد !)

P-CO
June 4th, 2010, 01:39
شب خوش، شرکت پرناک به یاری پروردگار اولین بنیانگزار این تکنولوژی در ایران خواهد بود.

توضیحات لازم : Cloud24.ir - (http://www.cloud24.ir)

با احترام

unkn0wn
June 4th, 2010, 02:09
ان شاالله که موفق باشید.
در مورد قیمت ها و نحوه محاسبه قیمت چیزی ذکر نکردید.
اینا مثل vps هستن ؟

pardishosting
June 4th, 2010, 10:16
البته بد نیست بدونید قبل از شرکت پرناک از حدود 8 ماه قبل ماه این سرویس رو ارائه می دیم و الانم خیلی از سرویس های هاست ما بر پایه Cloud Node و ... هستند. اما نکته مهم تر اینه که :

- اگر کسی بخواد کلود با کیفیت بده ، قیمتش بالا می ره و من فکر نمی کنم تو ایران مشتری پسند باشه ! یعنی این رو بررسی کردیم.
- مهمترین مزیت کلود علاوه بر پردازش ابری اینه که می شه سرور های چند دیتاسنتر رو به هم متصل کرد تا علاوه بر پایداری 100 درصدی ، سرعت بالای اتصال به کاربر هم با خودش داشته باشه.

بنابراین تکنولوژی کلود خیلی بالاتر از مجازی سازی چند سرور و اتصال اون ها در مواقع بالاتر هست. الان هم شکلی که ما به کاربرانمون ارائه می دیم با Xen Enterprise مجازی شده و این بستر هم داریم تا روی دو دیتاسنتر کانادا و امریکا پیاده سازی کنیم.

نتیجه کلام اینکه : پردازش ابری یک تکنولوژی ساده نیست ، و امکانات زیادی داره ، و همین الانش هم تو شرکت های خارجی هر شرکتی به این سمت حرکت نکرده .

P-CO
June 4th, 2010, 11:48
سلام،

راجع به قیمت که هنوز تصمیمی گرفته نشده.

موفق باشید.

---------- Post added at 11:36 AM ---------- Previous post was at 11:35 AM ----------

البته بد نیست بدونید قبل از شرکت پرناک از حدود 8 ماه قبل ماه این سرویس رو ارائه می دیم و الانم خیلی از سرویس های هاست ما بر پایه Cloud Node و ... هستند. اما نکته مهم تر اینه که :

- اگر کسی بخواد کلود با کیفیت بده ، قیمتش بالا می ره و من فکر نمی کنم تو ایران مشتری پسند باشه ! یعنی این رو بررسی کردیم.
- مهمترین مزیت کلود علاوه بر پردازش ابری اینه که می شه سرور های چند دیتاسنتر رو به هم متصل کرد تا علاوه بر پایداری 100 درصدی ، سرعت بالای اتصال به کاربر هم با خودش داشته باشه.

بنابراین تکنولوژی کلود خیلی بالاتر از مجازی سازی چند سرور و اتصال اون ها در مواقع بالاتر هست. الان هم شکلی که ما به کاربرانمون ارائه می دیم با Xen Enterprise مجازی شده و این بستر هم داریم تا روی دو دیتاسنتر کانادا و امریکا پیاده سازی کنیم.

نتیجه کلام اینکه : پردازش ابری یک تکنولوژی ساده نیست ، و امکانات زیادی داره ، و همین الانش هم تو شرکت های خارجی هر شرکتی به این سمت حرکت نکرده .

سلام، امیدوارم موفق باشید، راستیتش من جایی نشنیده بودم و جایی هم ندیده بودم. رو همین حساب گفتم. (داخل سایت شما هم اسمی از این تکنولوژی نیومده)

به هر حال امیدوارم موفق باشید و سربلند.

---------- Post added at 11:48 AM ---------- Previous post was at 11:36 AM ----------

ما خیلی دوست داشتیم سرویس با پلتفورمی ارائه بشه که بشه به سیستم مالی ما متصلش کرد و با اون مشتری به صورت آنلاین سرویس رو سفارش بده و تحویل بگیره. و همینطور برای ارتقاء منابع در هر لحظه از شبانه رو بویسیله ی اعتبار اکانتش بصورت آنلاین سرویسش را ارتقاء دهد.

اما این کار به چند متخصص برنامه نویس و همینطور هزینه ی بسیار بالایی نیاز داشت که فعلاً تصمیم بر این شد که ببینیم از این سرویس به چه صورت استقبال میشه، و بعد به فکر گسترش باشیم.

با احترام

hostkade
July 1st, 2010, 11:53
من به دوست عزیزم مدیر پرناک گفتم که از سرور های ابری بگن ولی گفتن که کار انحصاریه!دیشب داشتم با یکی از دوستام صحبت می کردم اونم قبلا تو کار سرور بوده گفتش که داره با دوستایی که تو یه شرکت خارجی هستن آموزش مدیریت رو سرورای ابریو می بینه پرسیدم انحصاریه ؟ گفتش نه !!! گفتم خوب بیابه ما هم یاد بده . قولشو گرفتم که بیاد فیلما و مقاله بزاره راجع به ابرو مهو بادو خورشید ... شاید دیگه انحصاری نباشه :113:

P-CO
July 1st, 2010, 12:03
بنده عرض کردم خیلی دوست داشتیم انحصاری باشه، ولی خب این طبیعی هست که هرکس میتونه هر کاری رو که بخواد انجام بده. (توضیحات هم که عرض کردم داخل سایت کامل هست)

موفق باشید.

hostkade
July 2nd, 2010, 11:36
سلام عرض شد
من آرش هستم
بچه شهرستان دلیجان هستم و در حال حاضر رو سرور های ابری کار میکنم البته آموزش میبینم امیدوارم بتونم کمکی کنم و تا جایی که سوادشو دارم سوالاتتونو جواب بدم ولی فکر کنم چندتا مشکل داشته باشم
از اونجایی که من تازه واردم نمیتونم موضوع جدید آغاز کنم میخوام که مدیریت محترم این اجازرو بهم بدن
یه سری فیلم و مقاله هم دارم در مورد سرورهای کلود که خواهم گذاشت
واسه الان فکر کنم زیادی حرف زدم بقیشو بعدا میگم:71:

---------- Post added at 11:36 AM ---------- Previous post was at 11:34 AM ----------

البته این اکانت سامانه من منتظر لینک فعال سازیم
یکم کم طاقتم نمیاد این لینکه چرا

P-CO
July 2nd, 2010, 11:46
شما آموزشی که دیدید، بر پایه ی چه پلتفورمی هست ؟

web-ha
July 2nd, 2010, 13:37
شما آموزشی که دیدید، بر پایه ی چه پلتفورمی هست ؟

فکمر کنم بیاد:d

a-s
July 2nd, 2010, 18:37
خوب عزیز مهمترین چیز تو کلود مدیریتشه و مجازی سازی که استفاده می کنی نمیدونم یه جا نوشته بود وی ام ویر که اصلا بدرد کلود نمی خوره من فردا یا امروز یه فیلم می زارم که خودش گویای همه چیز هست فقط اگه مدیریت دسترسی هارو برام باز کنه ممنونش میشم:72:

---------- Post added at 06:37 PM ---------- Previous post was at 06:35 PM ----------

فکمر کنم بیاد:d
دوست عزیزم این یعنی چی ؟

P-CO
July 2nd, 2010, 20:49
میشه لطف کنید از چه ورژن هایی از VMWare برای این کار استفاده میشه !؟

یکم توضیح بدید، شاید تونستید مارو هم قانع کنید. (قبل از قرار دادن فیلم)

a-s
July 3rd, 2010, 11:11
بهترین مجازی ساز برای کلود زن هست در درجه دوم اپن وی زد ببینید لازم به قانع کردن نیست من فردا شروع میکنم سرورم رو با زن کلود کردم میتونید تفاوت ها رو هم ببینید

mhentezari
July 15th, 2010, 02:21
یک سوال
ما برای کاری که میخوایم بکنیم، قصد داریم از چند تا سرور استفاده کنیم. برای همین اسکریپ هم باید بتونه همه سرورها رو مدیریت بکنه
با کلود دیگه لازم نیست چنین کاری رو بکنیم؟