PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرور مجازی جهت میزبانی وبسایت دانشگاهی

LORDSaeeD
February 9th, 2014, 15:49
سلام دوستان.
ما دو سیستم داریم ،یکی وردپرس و یکی دیگر یک سیستم اعلام نمرات بر پایه ASP
و میخوایم بدون اینکه هزینه اضافی ای صورت بگیره و چنتا سرور خریداری بشه روی یک سرور هر دو سیستم رو داشته باشیم.
آیا به نظر شما بنده یک سرور ویندوز رو خریداری کنم،روی اون سیستم اعلام نمرات رو نصب کنم و روی همون ویندوز با vmware یه لینوکس همراه دایرکت ادمین نصب کنم و سیستم سایت اصلی رو راه بندازم،عاقلانست؟
یا روی همون سرور بجای لینوکس xampp نصب کنم و سرور IIS برای سیستم اعلام نمرات هم همینطور،ولی با پورت 80 این دو تا تداخل پیدا نمیکنن؟ میشه پورت یکیشون رو عوض کرد؟از لحاظ امنیتی،امنیت سرور و سایت ها پایین نمیاد؟
از نظر امنیتی و با صرفه بودن چه از نظر مالی و چه از نظر منابع ،چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟آیا از دیتاسنتر ها بگیرم یا سرور رو خودمون داخل دانشگاه بذاریم؟

تشکر پیشاپیش

alfavps.com
February 9th, 2014, 16:02
فکر نکنم مشکلی پیش بیاد دوست عزیز

میتونید برای راحتی خاطرتون 2تا پورت بزارید
مثلا یکی همون 80 دیگری 8080

LORDSaeeD
February 9th, 2014, 16:11
فکر نکنم مشکلی پیش بیاد دوست عزیز

میتونید برای راحتی خاطرتون 2تا پورت بزارید
مثلا یکی همون 80 دیگری 8080
با زمپ و IIS منظورتونه؟
مسئله ای که من اینجا بیشتر روش تاکید دارم و قبل از شروع هر کاری امنیتشه.امنیت زمپ یا iis امنیتش پایین نیاد
این رو هم بگم که چه سرور چه زمپ رو همیشه آپدیت نگه میدارم این که جای خودشو داره.و در کل امنیت پایین نیاد

name5
February 9th, 2014, 16:13
چشم

دوست عزیز اگه آفر میخواستم میرفتم فروم آفر پست میذاشتم.
لطفا اگه راهنمایی میکنین همینجا بگین،تا بعدا هم یکی دیگه استفاده کنه.

خیلی ساده می گم.

فقط Windows Server 2012 را نصب بفرمایید و در IIS 8.0 افزونه ی PHP Manager for IIS - Home (http://phpmanager.codeplex.com/) را نصب نموده و دات نت ورژن جدید را هم نصب نمایید.
بعد WebSite Panel را نصب فرمایید

اگر سوالی بود ، بفرمایید

alfavps.com
February 9th, 2014, 16:30
با زمپ و IIS منظورتونه؟
مسئله ای که من اینجا بیشتر روش تاکید دارم و قبل از شروع هر کاری امنیتشه.امنیت زمپ یا iis امنیتش پایین نیاد
این رو هم بگم که چه سرور چه زمپ رو همیشه آپدیت نگه میدارم این که جای خودشو داره.و در کل امنیت پایین نیاد
iiis بهتر هست دوست عزیز
xamp برای تست پروژه هست نه برای راه اندازی پروژه
جدا از امنیت باید فکر پایداری باشید که xamp به نظر من پایداری نداره !!
به جای استفاده از ایپی دامین راه اندازی کنید دیگر نیازی به تغییر پورت نیست

Milad-H
February 9th, 2014, 17:01
با سلام، می توانید php را بر روی IIS نصب بفرماید البته در کنل پنل قدرتمند web site panel کارای بهتری نیز خواهد داشت امکان ران کردن sql server , my sql هم که به راحتی وجود دارد

ADMlN
February 9th, 2014, 17:08
سلام دوستان.
ما دو سیستم داریم ،یکی وردپرس و یکی دیگر یک سیستم اعلام نمرات بر پایه ASP
و میخوایم بدون اینکه هزینه اضافی ای صورت بگیره و چنتا سرور خریداری بشه روی یک سرور هر دو سیستم رو داشته باشیم.
آیا به نظر شما بنده یک سرور ویندوز رو خریداری کنم،روی اون سیستم اعلام نمرات رو نصب کنم و روی همون ویندوز با vmware یه لینوکس همراه دایرکت ادمین نصب کنم و سیستم سایت اصلی رو راه بندازم،عاقلانست؟
یا روی همون سرور بجای لینوکس xampp نصب کنم و سرور IIS برای سیستم اعلام نمرات هم همینطور،ولی با پورت 80 این دو تا تداخل پیدا نمیکنن؟ میشه پورت یکیشون رو عوض کرد؟از لحاظ امنیتی،امنیت سرور و سایت ها پایین نمیاد؟
از نظر امنیتی و با صرفه بودن چه از نظر مالی و چه از نظر منابع ،چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟آیا از دیتاسنتر ها بگیرم یا سرور رو خودمون داخل دانشگاه بذاریم؟

تشکر پیشاپیش

از دو سرور برای دو سرویس که نیاز دارید استفاده کنید

بر روی ویندوز سرور plesk کانفیگ کنید

arc1o0
February 9th, 2014, 17:14
سلام

پیشنهاد میشه یک سرور سخت افزاری رو به 2 سرور تبدیل کنید

و با توجه به مصرفی که برای هر سیستم تخمین می زنید منابع رو به اون سرور ها تخصیص بدید

به این شکل از نظر امنیتی و پایداری سیستم ها بهتره

اگه به یک سایت بیش از حد فشار میاد و قراره داون بشه الزامی نیست که سایت دوم هم داون بشه!

اگه یک سایت مشکلات کد نویسی و امنیتی داره و قراره ه ک بشه، الزامی نیست سایت دوم هم ه ک بشه!

اگه پهنای باند کافی و آی پی داخل دانشگاه دارید داخل اطاق سرور دانشگاه پیاده سازی کنید.

اگر خیر که دیتاسنتر های معتبر و با پدر مادر که آنتی دی داس و فایروال مناسب داشته باشند.

علی الخصوص که دانشجو ها تمایل شدیدی به انگولک دارند!

با تشکر
موفق باشید.