PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : webmin و دستورات لینوکس

WebArts
May 2nd, 2010, 11:39
کتاب راهبری سیستم عامل لینوکس توسط webmin را خریدم. هنوز کامل نخواندم ولی یک نگاه کلی انداختم.

توسط وب مین می توان دستورات SSH را به صورت گرافیکی انجام داد با کلیک روی آیکن ها و تغییر فرم ها.
می توانیم سیستم عامل را آپ دیت کنیم و سایر نرم افزار ها را نصب و آپ دیت کنیم. همچنین فایروال را مدیریت کنیم.

سوال:

1) آیا CPanel و Plesk و kloxo این قابلیت را دارند(قابلیت آپدیت سیستم عامل و کنترل فایروال)؟

2) آیا می توانیم هم وب مین نصب کنیم هم یکی از پنل های بالا؟

TukaNet
May 2nd, 2010, 12:05
1 - اگه با این شرایط پست بزنید راهنمایی که نمیشید هیچ ، اخطار هم دریافت می کنید !
2 - بله هر سه پنلی که نام بردید این قابلیت ها رو دارند
3 - امکان نصب هست ولی به احتمال زیاد مشکلاتی به همراه خواهد داشت (توصیه نمیشه)

WebArts
May 2nd, 2010, 12:25
1 - اگه با این شرایط پست بزنید راهنمایی که نمیشید هیچ ، اخطار هم دریافت می کنید !
2 - بله هر سه پنلی که نام بردید این قابلیت ها رو دارند
3 - امکان نصب هست ولی به احتمال زیاد مشکلاتی به همراه خواهد داشت (توصیه نمیشه)
ممنون دوست عزیز
من پستم را ویرایش کردم چون قبلا نارسا بود. منظور من از قابلیتهای وب مین این بود که در پنل بتوانیم سیستم عامل لینوکس را آپدیت و فایروال را کنترل کنیم. یعنی مدیریت نرم افزارهای اصلی سرور.
من دموی ادمین اینها را دیدم اما گزینه ای برای آپدیت لینوکس و تنظیم فایروال نداشتند یا اینکه من نمی دانم چطور باید این تنظیمات را در پنلهای مدیریت نام برده انجام داد.

علت اینکه در چند ساب فروم به این تاپیک پست دادم این است که بعضی از متخصصان یک پنل معمولا فقط به ساب فروم مورد علاقه خود سر می زنند و ممکن است پست مرا کسی که از پنلهای نامبرده اطلاع دارد نبیند.

taghikhani
May 2nd, 2010, 15:12
Webmin به عنوان یک پنل رایگان برای کسی که قصد فروش هاست ندارد گزینه بدی نیست ولی قابل مقایسه با سی پنل یا پلسک یا... نیست.