PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرعت اینترنت

i-Power
February 9th, 2014, 00:06
سلام،
اخیرا با اینترنت بنده از سرور های داخلی حدود 900 کیلوبایت الی 1500 کیلوبایت ( 1.5 مگابایت ) بر ثانیه دانلود می کنه !
و سرعت دانلود از سرور های خارج از کشور بین 60 الی 100 کیلوبایت هست.
آیا این مشکل از بنده هست یا شما هم با چنین مشکلاتی اخیرا دست و پنجه نرم می کنین؟
پیشاپیش از پاسخ هاتون ممنون هستم.

glxx
February 9th, 2014, 00:15
دوست عزیز پینگ بسیار پایین سرور های داخلی باعث میشود سرعت بالا باشد
اما سرعت دانلود از سرور های خارج از کشور بستگی به خیلی چیزها دارد و همچنین سرعت اینترنت شما و لینک های دانلود میکنین ساعات استفاده از دانلود ( معمولا شبها اینرتت به شدت سرعت کمتر از روزانه است = اینترنت رایگان میشود ) از 1 به بعد تا صبح و ........

kourosh_it
February 9th, 2014, 00:19
درود به خاطر پینگ بسیار کم سرور های ایران نسبت به سرور های خارج از ایران میباشد

i-Power
February 9th, 2014, 00:22
متوجه هستم دوست عزیز بحث های پینگ و امثالهم رو :53: ،
منتهی سرور خارج از ایران اعم از امارات و کشور های اروپایی به یک باره به این موضوع دچار شدند.
منظور بنده مشکل از isp من هست و یا از سوی مخابرات محدودیت هایی اعمال شده.

سپاس

glxx
February 9th, 2014, 00:35
شما باید از همشهریاتون سوال کنین بهتر به نتیجه دلخواه می رسید
هر کسی از هر مخابرانی و یا isp شهر خودشون استفاده میکنند
مثلا شما نمیتوانین اینترنت خودتون رو با اینترنت شهر دیگر مقایسه کنین از نظر سرعت پینگ دانلود ....
حتی isp های سراسری مثل پارس انلاین شاتل فن اوا
سرعت رو میشود با مبین نت و ایرانسل مقایسه کرد شبکه سراسری است

SainaServer
February 9th, 2014, 00:36
با سلام
isp رو اعلام میکنید ؟
یه مدت آسیاتک که داشتم دقیقا به همین شکل بود.
البته از ایران 900 ک و از خارج همون 200 تای همیشگی
که خیلی زود بر طرف شد :d
سرعت روی سرور خارج از ایران حدود 6 ماهی میشود داره لیمیت میشه
این امر کاملا قابل رویت در دانشگاه ها و ... هستش

i-Power
February 9th, 2014, 00:40
با سلام
isp رو اعلام میکنید ؟
یه مدت آسیاتک که داشتم دقیقا به همین شکل بود.
البته از ایران 900 ک و از خارج همون 200 تای همیشگی
که خیلی زود بر طرف شد :d
سرعت روی سرور خارج از ایران حدود 6 ماهی میشود داره لیمیت میشه
این امر کاملا قابل رویت در دانشگاه ها و ... هستش

ممنون از پاسخ، isp چاپار هست. این مورد عجیب هست که به یکباره بصورت کاملا چشم گیر سرعت اینترنت بر فرض مثال از سرورهای هتزنر یا رد استیشن
که بصورت معمول بر روی 200 الی 600 کیلوبایت بود به زیر 100 کاهش پیدا کنه و به همین رویه سرعت دانلود در سرور داخلی افزایش.
دلیل زدن این تاپیک هم این بود که، مورد همگانی هست یا فقط مشکل از بنده بوجود اومده.
سپاس

ourweb
February 9th, 2014, 00:40
متاسفانه لینک های خارج از کشور بخاطر 22 بهمن که نزدیک هست محدود شده اند برای ما هم به این صورت هست به زودی درست میشه .

i-Power
February 9th, 2014, 00:41
شما باید از همشهریاتون سوال کنین بهتر به نتیجه دلخواه می رسید
هر کسی از هر مخابرانی و یا isp شهر خودشون استفاده میکنند
مثلا شما نمیتوانین اینترنت خودتون رو با اینترنت شهر دیگر مقایسه کنین از نظر سرعت پینگ دانلود ....
حتی isp های سراسری مثل پارس انلاین شاتل فن اوا
سرعت رو میشود با مبین نت و ایرانسل مقایسه کرد شبکه سراسری است
بله درست هست این امر، گویا ممکن است برخی محدودیت ها از سوی مخابرات نشات بگیرد و همگانی باشد :53: .
اما به ظاهر این چنین نیست و در سرویس دهنده اینترنت این مورد صدق می کند.
ممنون

i-Power
February 9th, 2014, 00:43
متاسفانه لینک های خارج از کشور بخاطر 22 بهمن که نزدیک هست محدود شده اند برای ما هم به این صورت هست به زودی درست میشه .
درود،
این امر طبیعی هست هر ساله سر مناسبت های مختلف چنین محدودیت هایی اعمال میشه ولیکن،
حدود 2 الی 3 هفته ای هست که بنده صبر کردم و منتظر تغییر حالت به سابق بودم اما متاسفانه چنین چیزی سر انجام نشد.
امیدوارم چنین مشکلاتی رفع بشه.
ممنون از پاسختون

SainaServer
February 9th, 2014, 00:44
ممنون از پاسخ، isp چاپار هست. این مورد عجیب هست که به یکباره بصورت کاملا چشم گیر سرعت اینترنت بر فرض مثال از سرورهای هتزنر یا رد استیشن
که بصورت معمول بر روی 200 الی 600 کیلوبایت بود به زیر 100 کاهش پیدا کنه و به همین رویه سرعت دانلود در سرور داخلی افزایش.
دلیل زدن این تاپیک هم این بود که، مورد همگانی هست یا فقط مشکل از بنده بوجود اومده.
سپاس
اینکه اختلال هست که شک نکنید
چون همگانی نیست.
ولی فکر میکنم که به زودی همین اتفاق خواهد افتاد.
چون چند ISP دیگر هم به همین صورت اتفاق افتاده و بعد چند روز به حالت قبل برگشته نمونش همون PARSONLINE & Asiatech که بنده تجربه کردم
ولی اینکه به یکباره این مقدار کم شده از سرعت دانلود خارج از ایران این یه مقدار عجیب هستش !

ourweb
February 9th, 2014, 00:45
درود،
این امر طبیعی هست هر ساله سر مناسبت های مختلف چنین محدودیت هایی اعمال میشه ولیکن،
حدود 2 الی 3 هفته ای هست که بنده صبر کردم و منتظر تغییر حالت به سابق بودم اما متاسفانه چنین چیزی سر انجام نشد.
امیدوارم چنین مشکلاتی رفع بشه.
ممنون از پاسختون

من در مخابرات هستم و میدونم وضعیت رو الان 1 ماه هست اینطور شده اون هم بخاطر چیست نمیدونیم فقط دستور از بالا میاد که لیمیت کنید ما هم به اجبار روی اون ترازی که گفتن میبندیم ولی فکر کنم بعد از 22 بهمن باز درست میشه

ourweb
February 9th, 2014, 00:46
در ضمن به تازگی یکسری رنج ای پی ها برای ما رسیده که بیشتر مال serverblck بودن که اگه اشتباه نکنم مال المان بوده که مجبور شدیم ببندیم حالا دلیل از چیست خدا میدونه ولی رنج های خیلی از شبکه ها رو دارن میبندن

i-Power
February 9th, 2014, 00:53
اینکه اختلال هست که شک نکنید
چون همگانی نیست.
ولی فکر میکنم که به زودی همین اتفاق خواهد افتاد.
چون چند ISP دیگر هم به همین صورت اتفاق افتاده و بعد چند روز به حالت قبل برگشته نمونش همون PARSONLINE & Asiatech که بنده تجربه کردم
ولی اینکه به یکباره این مقدار کم شده از سرعت دانلود خارج از ایران این یه مقدار عجیب هستش !
طی افزایش قیمت اخیر اینترنت بطوری شده که هزینه بیشتر و سرعت کمتر رو اعمال می کنند!
سرعت در سرور های داخلی بسیار مناسب هست اما اکثر فایل ها و منابع آموزشی و یا ... که در سرور خارج از کشور قرار دارند
به قدری سرعت پایین آمده که گاها از جستجو موضوع پشیمان میشم.
ممنون از پاسختون :53:

من در مخابرات هستم و میدونم وضعیت رو الان 1 ماه هست اینطور شده اون هم بخاطر چیست نمیدونیم فقط دستور از بالا میاد که لیمیت کنید ما هم به اجبار روی اون ترازی که گفتن میبندیم ولی فکر کنم بعد از 22 بهمن باز درست میشه
متاسفانه وضعیت اینترنت ایران در جایگاه مناسبی قرار ندارد و هر ماه افت کیفیت رو مشاهده می کنم.
امیدوارم که بعد از 22 بهمن مشکلات جاری در باب اینترنت حل بشه.

glxx
February 9th, 2014, 00:59
یک لطف کنین یکی از لینک هایی که میفرمایید سرعت کم هست قرار دهید چک کنیم ببینیم در جاهای مختلف به چه صورت می باشد

ourweb
February 9th, 2014, 01:03
یک لطف کنین یکی از لینک هایی که میفرمایید سرعت کم هست قرار دهید چک کنیم ببینیم در جاهای مختلف به چه صورت می باشد

روی بعضی از isp ها محدود شده به عنوان مثال داده گستر عصر نویس / پارس انلاین / مخابرات
لینک تست
http://www.saba-server.com/dl/VMware-viclient-all-5.1.0-786111.exe

glxx
February 9th, 2014, 01:15
لینک در ساعت رایگان دانلود کردم
که سرعت نصف روز می شود
اینترنت مخابرات است

18538

i-Power
February 9th, 2014, 01:17
روی بعضی از isp ها محدود شده به عنوان مثال داده گستر عصر نویس / پارس انلاین / مخابرات
لینک تست

بر فرض مثال لینک شما، سرعت دانلودش برای بنده بین 67 الی 75 هست.
در صورتی که قبل از حدود 2-3 هفته پیش این چنین نبود، در هر حال فردا در اسرع وقت موضوع رو از سرویس دهنده جویا خواهم شد.
ممنون از همکاری تمامی شما عزیزان.

ourweb
February 9th, 2014, 01:17
لینک در ساعت رایگان دانلود کردم
که سرعت نصف روز می شود
اینترنت مخابرات است

http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f118/18538-%D8%B3%D8%B1%D8%B9%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-1-jpg
خوب هست کدوم شهر هستید؟

glxx
February 9th, 2014, 01:27
همدان
روز رو با 1 میگیره شبها رایگان است این معمولی اش است

pc-narmak
February 9th, 2014, 04:15
بعضی از ای اس پی ها سرورها پیش خودشونه که محدودیت سرعت برای اون ای پی ها برمیدارند که مشتری هاشون با سرعت بالا از اون سایت ها دانلود کنند ولی اگر کل سرورهای ایران اینجوریه مسئله باید بررسی بشه دقیق شاید فاز نخست اینترنت ملی اجرا شده و برای تشویق کاربران ایرانی که سایت هاشونو به سرورهای ایران جابه جا کنند این کارو کردند

سلام،
اخیرا با اینترنت بنده از سرور های داخلی حدود 900 کیلوبایت الی 1500 کیلوبایت ( 1.5 مگابایت ) بر ثانیه دانلود می کنه !
آیا این مشکل از بنده هست یا شما هم با چنین مشکلاتی اخیرا دست و پنجه نرم می کنین؟

pc-narmak
February 9th, 2014, 04:17
بروخدارو شکر سرعت هنوز - نشده :d

طی افزایش قیمت اخیر اینترنت بطوری شده که هزینه بیشتر و سرعت کمتر رو اعمال می کنند!
سرعت در سرور های داخلی بسیار مناسب هست اما اکثر فایل ها و منابع آموزشی و یا ... که در سرور خارج از کشور قرار دارند
به قدری سرعت پایین آمده که گاها از جستجو موضوع پشیمان میشم.

متاسفانه وضعیت اینترنت ایران در جایگاه مناسبی قرار ندارد و هر ماه افت کیفیت رو مشاهده می کنم.
امیدوارم که بعد از 22 بهمن مشکلات جاری در باب اینترنت حل بشه.

pc-narmak
February 9th, 2014, 04:20
این لینک کلا" به من تایم اوت میده روتر اصلی شبکمونم چک کردم احتمالا" رنج ای پی ما در سرور شما بلاک شده ممنون میشم پیغام خصوصی بدید چک کنیم
C:\Users\>ping saba-server.com

Pinging saba-server.com [148.251.17.195] with 32 bytes of data:
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.

Ping statistics for 148.251.17.195:
Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),

لینک تست

hannah
February 9th, 2014, 09:17
سرعت ها برای آسیاتک مازندران هیچ تغییری نکرده تنها تغییر بر روی سرور های داخلی است که سایت هایی که از آسیاتک سرور دارند محدودیت سرعت دانلود برای افرادی که اینترنت آسیاتک دارند برداشته شده و بستگی به این داره چقدر ترافیک ها شلوغ باشه هر چی خلوت تر سرعت دانلود از سرور داخلی بیشتر سرور های خارجی هم در مازندران آسیاتک مشکلی نداره !

i-Power
February 9th, 2014, 12:09
سرعت ها برای آسیاتک مازندران هیچ تغییری نکرده تنها تغییر بر روی سرور های داخلی است که سایت هایی که از آسیاتک سرور دارند محدودیت سرعت دانلود برای افرادی که اینترنت آسیاتک دارند برداشته شده و بستگی به این داره چقدر ترافیک ها شلوغ باشه هر چی خلوت تر سرعت دانلود از سرور داخلی بیشتر سرور های خارجی هم در مازندران آسیاتک مشکلی نداره !

با سلام،
بنده گفتم مشکل سراسری هست یا خیر که به ظاهر بدین شکل نیست.
سرعت دانلود از سرور های داخلی افزایش و از سرور ها خارجی در برخی از سرویس دهندگان کاهش یافته.
ممنون از پاسخ

kourosh_it
February 9th, 2014, 12:25
درود دیگر
اگر با این افزایش و کاهش سرعت ! مشکلی دارید ! که با isp تماس بگیرید وگرنه که هیچی !
از دوستان خودتون هم که از این سرویس استفاده میکنند سوال کنید ! شما پورتتون رو کاری کرده باشن ! گرچه بعید بدونم مشکل از پورت باشه ولی اگه مشکل دارید تماس بگیرید بگید پورتتون رو ریسیت کنند

glxx
February 9th, 2014, 13:18
یک چیزی
چند سال پیش من سرعتم به شدت افت کرد با واحد تعمیرات مخابرات تماس گرفتم
فیوز روی خط سوخته بود برای من تعویض کردند سرعت بهتر شد این طبق صحبت های کارشناس مخابرات است
شاید مشکل از خط مخابراتتون است

N E T
February 9th, 2014, 13:26
می تونید زنگ بزنید به سرویس دهندتون ببینید نویزی روی خطتتون هست یا خیر.

البته برای اینترنت نامحدود ،چون که به معنای واقعی توی ایران همچین چیزی نداریم از یه حد دانلود بره بالاتر سرعت رو میارن پایین.

i-Power
February 9th, 2014, 14:42
با سلام،
دوستان متوجه هستم، سوال بنده این بود که مشکل سراسری هست یا تنها برای این شرکت سرویس دهنده اتفاق افتا ولاغیر :) !
از پاسخ هاتون ممنونم.

name5
February 9th, 2014, 14:46
سلام،

بستگی به Location سروری دارد که از آن دانلود می کنید. ولی در کل بیشتر بستگی به میزان Send و Receive يا همان پورت کشور ، دارد

mahdi271
February 9th, 2014, 16:40
لینک تست

مشهد
با اینترنت 512 اسیا تک میانگین 250 کیلو دانلود دارم