PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقاط قوت و نقاط ضعف دیتاسنتر هتزنر المان

fastwebhost
February 8th, 2014, 13:20
سلام دوستان !
ممنون میشم در باره ی نقاط ضعف و قوت دیتاسنتر هتزنر الامان بکم وضیح بدید.
باتشکر

iNicz.Com
February 8th, 2014, 13:39
سلام دوستان !
باتشکر

نقاط ضعف
عدم پشتیبانی 24 ساعته ولی قابل تحمل
پشتیبان شبکه فقط در ساعات اداری دیتاسنتر
هارد های متوسط
عدم استفاده از برند های hp dell و .... البته برای تمامی سرور ها
نقاط قوت
شبکه 100% اپ
پینگ یایین
قیمت مناسب
تحویل سریع

از تجربه چند ساله فعلا این ها به زهن بنده رسید

sina_67_85
February 8th, 2014, 16:28
نقاط ضعف
هارد های متوسط
نقاط قوت
شبکه 100% اپ
پینگ یایین
قیمت مناسب
تحویل سریع

فقط در بعضی از دیتاسنتر هاشون این مورد هستش.
میشه بیشتر توضیح بدین؟

iNicz.Com
February 8th, 2014, 16:39
فقط در بعضی از دیتاسنتر هاشون این مورد هستش.
میشه بیشتر توضیح بدین؟

بنده خودم فروشنده این دیتاسنتر هستم ! فکر نمیکنید نباید صعف این دیتاسنتر رو بگم ؟ ولی درست بودن بهتره
کلا اینجوری که گفتم هستند .به صورت تصادفی ممکنه در ساعات غیر اداری پشتیبان شبکه جواب بده . ولی مشکلات سخت افزاری رو زود جواب میدن !
توضیح بیشتر در مورد چی موردی ؟ سوال کنید بگم

sina_67_85
February 8th, 2014, 16:44
بنده خودم فروشنده این دیتاسنتر هستم ! فکر نمیکنید نباید صعف این دیتاسنتر رو بگم ؟ ولی درست بودن بهتره
کلا اینجوری که گفتم هستند .به صورت تصادفی ممکنه در ساعات غیر اداری پشتیبان شبکه جواب بده . ولی مشکلات سخت افزاری رو زود جواب میدن !
تویح بیشتر در مورد چی موردی ؟ سوال کنید بگم

فقط در تایم غیر اداری تحویل آی پی و موارد روت رو انجام نمیدن اما اکثر موارد رو به خوبی انجام میدن.
اما در دیتاسنتر 19 مقداری تاخیر هست

kourosh_it
February 8th, 2014, 16:48
درود خسته نباشید
کمی پشتیبانی در ساعت غیر اداری خوب نیست
وگرنه بقیه موارد عالی هست
پینگ خوب به ایران
سخت افزار خوب

iNicz.Com
February 8th, 2014, 16:59
فقط در تایم غیر اداری تحویل آی پی و موارد روت رو انجام نمیدن اما اکثر موارد رو به خوبی انجام میدن.
اما در دیتاسنتر 19 مقداری تاخیر هست

بنده از سال 88 با این دیتاسنتر کار میکنم و قبل بنده کسی از این دیتاسنتر خرید نداشته ! و مدتی بالای 200 سرور اختصاصی از اینجا داشتم !
کسی خرید نمیکرد چون که اون زمان سرور های اختصاصی رو با 149 یورو ستاپ میفروختند !
ممکنه شما تجربت زیاد باشه ! این توضیحات که عرض کردید رو باید به ارسال کننده پست که سوال کرده بدید نه بنده !

porya8738
February 8th, 2014, 17:14
قیمت مناسب
پینگ پایین
تحویل سریع

پشتیبانی ضعیف

servervds.com
February 9th, 2014, 02:02
نقاط ضعف
هارد های متوسط
نقاط قوت
شبکه 100% اپ
پینگ یایین
قیمت مناسب
تحویل سریع

جسارت نباشه
از 88 کار میکردید و شما اولین نفر بودید از این دیتا سنتر خرید کردید ؟
ما هم از 89 کار کردیم

شما هنوز اطلاع ندارید
پشتیبانی این دیتا سنتر هتزنر 24 ساعت هست ؟ جالب و میگوید عدم پشتیبانی 24 ؟

Free Phone Support
Free Email Support
Data Center 24/7 Stand-by-Service

چطور در پنل ما جواب تیکت زیر 15 دقیقه هست ؟در تمام طول شبانه روز جز روزهای 1 شنبه و 2 شنبه ؟ که این 2 روز هم دلیل دارد

از سال 88 با این دیتا سنتر کار میکنید هنوز خبر ندارید از برند دل استفاده میکنند ؟
Hetzner Online AG: Productmatrix DELL Line (http://www.hetzner.de/en/hosting/produktmatrix/dell)

iNicz.Com
February 9th, 2014, 02:23
جسارت نباشه
از 88 کار میکردید و شما اولین نفر بودید از این دیتا سنتر خرید کردید ؟
ما هم از 89 کار کردیم

شما هنوز اطلاع ندارید
پشتیبانی این دیتا سنتر هتزنر 24 ساعت هست ؟ جالب و میگوید عدم پشتیبانی 24 ؟

Free Phone Support
Free Email Support
Data Center 24/7 Stand-by-Service

چطور در پنل ما جواب تیکت زیر 15 دقیقه هست ؟در تمام طول شبانه روز جز روزهای 1 شنبه و 2 شنبه ؟ که این 2 روز هم دلیل دارد

از سال 88 با این دیتا سنتر کار میکنید هنوز خبر ندارید از برند دل استفاده میکنند ؟
Hetzner Online AG: Productmatrix DELL Line (http://www.hetzner.de/en/hosting/produktmatrix/dell)
جز روزهای 1 شنبه و 2 شنبه !!! خیر شنبه و 1 شنبه هستش
بله پشتیبانی 24 ساعته هستش ولی نه برای تمامی موارد پشتیبانی !! عرض کردم موارد مرتبط با شبکه و ..... با تاخیر زیاد پاسخ داده میشه .
خودتون میگید نوشته Data Center 24/7 Stand-by-Service این یعنی 7 روز 24 ساعته پس چرا دلیل داره ؟!!
پشتیبانی دیتاسنتر های امریکایی واقعا در مقابل اروپایی قابل تحسین هستش و حرف نداره ولی به خاطر همین پشتیبانی هستش که هزینه ها بالاتره !! ولی برای ما ایرانی ها منطقی و بصرفه نیست .
مدت کمی هستش که برند Dell استفاده میکنه !! در ضمن نه برا تمامی سرور ها . این مورد هم که عرض کردید به دلیل قیمت بالا برای ایرانی ها مناسب نیست !!
خود شما تمامی سرور های فروشیتون از سری پایین بوده که مادربرد های msi و asus دارند !
مواردی که عرض کردم برای اکثر سرور ها هستش . در مورد استثنا ها صحبتی نشده ! One-off Setup Fee 199 € واقعا کسی اینجا پیدا میشه 1 میلیون بده هزینه راه اندازی ؟؟
اوالا تاریخ عضویت Feb 2013 شما !! مورد دوم فکر میکنم در مورد اینکه گفتید سال از سال 89 فکر میکنم اشنباه محاسبه کردید ! سال 89 یا 90 بود که بعد بنده پرشین هویز شروع به فروش از این دیتاسنتر کرد ! نگاهی به پست های ارسالی خود هم کنید http://www.webhostingtalk.ir/search.php?searchid=2784710
من هم مثل شما فروشنده این دیتاسنتر هستم ولی برای منافع خودم خوب نیست بخوام از این دیتاسنتر تعریف تمام کمال کنم !!!

Mr.Te0
February 9th, 2014, 03:08
به نظر بنده هم رو پشتیبانیشون زیاد نمیشه حساب کرد.
کیفیت سرور ها در حد متوسط است.
پینگ پایین دارد.
هارد ها از کیفیت متوسطی برخوردار هستند.

takpar7
February 9th, 2014, 11:11
سلام دوستان !
باتشکر
سلام
من خیلی وقته از هتزنر استفاده میکنم همش نقاط قوته به جر پورتش که ثابت نیست
گاهی اوقات 10 مگ برثانیه گاهی اوقان 50 کیلوبایت بر ثانیه!

zartosht
February 9th, 2014, 11:19
درود به همگی دوستان . مهمترین علت ضعف ، استفاده از سرور های مدل ML در این دیتاسنتر هست . خوب دوستانی که نمیدونند سرور های dl و ml چه تفاوتی دارند: کیفیت قطعات ، میزان تولید گرما ، میزان رم - مادربرد - تعداد سی پی یو - پاور مصرفی - قیمت ، عمر مفید سرور و........... در همه این ها سرور های مدل DL دارای کیفیت بسیار بالاتر و البته قیمت بالا برخوردار است .

http://www.act4networks.com/images/HP%20ML115%20Server.jpg

http://www.radicaltech.net/images/proliantdl.jpg

شاید دوستانی که به تعداد کم از این دیتاسنتر سرور دارند زیاد مشکلی نداشته باشند ولی شخصا در شرکتی که مشغول به کار هستم با داشتن تعداد بسار بالای سرور از این دیتاسنتر شاهد تمامی مشکلات این دیتاسنتر به خصوص کیفیت هارد ها ، هستم .

شبکه خوبی دارند اما مشکلاتی نیز در شبکه آنها وجود دارد .

در کل با توجه به قیمت پایین این دیتاسنتر و شبکه خوب مشتریان زیادی دارد اما اگر دوستان کمی تحقیق کنند می بینند که قیمتی که برای سخت افزار های سرور میدهند خیلی هم گران است . متاسفانه دوستان فقط به Ram توجه کرده و بقیه موارد براشون مهم نیست .

TARIMEHR
February 9th, 2014, 11:20
سلام
من خیلی وقته از هتزنر استفاده میکنم همش نقاط قوته به جر پورتش که ثابت نیست
گاهی اوقات 10 گیگ برثانیه گاهی اوقان 50 کیلوبایت بر ثانیه!

10 گیگ بر ثانیه؟

takpar7
February 9th, 2014, 11:22
10 گیگ بر ثانیه؟

ببخشید 10 مگ:d

TARIMEHR
February 9th, 2014, 11:22
هارد های این دیتاسنتر اصلا تحمل فشار ندارند . چطور دوستان میگن کیفیت هارد متوسط نمیدونم

takpar7
February 9th, 2014, 11:27
درود به همگی دوستان . مهمترین علت ضعف ، استفاده از سرور های مدل ML در این دیتاسنتر هست . خوب دوستانی که نمیدونند سرور های dl و ml چه تفاوتی دارند: کیفیت قطعات ، میزان تولید گرما ، میزان رم - مادربرد - تعداد سی پی یو - پاور مصرفی - قیمت ، عمر مفید سرور و........... در همه این ها سرور های مدل DL دارای کیفیت بسیار بالاتر و البته قیمت بالا برخوردار است .

http://www.act4networks.com/images/HP%20ML115%20Server.jpg

http://www.radicaltech.net/images/proliantdl.jpg

شاید دوستانی که به تعداد کم از این دیتاسنتر سرور دارند زیاد مشکلی نداشته باشند ولی شخصا در شرکتی که مشغول به کار هستم با داشتن تعداد بسار بالای سرور از این دیتاسنتر شاهد تمامی مشکلات این دیتاسنتر به خصوص کیفیت هارد ها ، هستم .

شبکه خوبی دارند اما مشکلاتی نیز در شبکه آنها وجود دارد .

در کل با توجه به قیمت پایین این دیتاسنتر و شبکه خوب مشتریان زیادی دارد اما اگر دوستان کمی تحقیق کنند می بینند که قیمتی که برای سخت افزار های سرور میدهند خیلی هم گران است . متاسفانه دوستان فقط به Ram توجه کرده و بقیه موارد براشون مهم نیست .

Intel(R) Core(TM) i7-4770 CPU @ 3.40GHz
با 8 تا خروجی رو حالا به قول شما رم 32
هارد هم 4 ترا البته هارداشون جدیده و کیفیت بدی نداره
ماهی 200 تومن فکر نکنم بد باشه

aghayegol
February 9th, 2014, 11:29
یکی از بهترین دیتاسنتر هاست نقاط ضعف نداره

zartosht
February 9th, 2014, 11:35
Intel(R) Core(TM) i7-4770 CPU @ 3.40GHz
با 8 تا خروجی رو حالا به قول شما رم 32
هارد هم 4 ترا البته هارداشون جدیده و کیفیت بدی نداره
ماهی 200 تومن فکر نکنم بد باشه

خوب دوست من شما همین cpu را با مدل xeon مقایسه کنید .
و یا اینکه قیمت های دیتاسنتر ovh را هم مشاهده کنید . بعد اگر شما قیمت یک سرور DL با 32 گیگ رم و مدل cpu xeon با 8 هسته مقایسه کنید متوجه تفاوت قیمت در خرید سخت افزار آنها میشوید .

دوست من هارد های این دیتاسنتر هارد های معمولی هست . و فقط هارد های جدیدی که میگید دست اول هستند . عمر بیشتری به هارد های استفاده شده دارند . اما باز هم کیفیت پایین است

TARIMEHR
February 9th, 2014, 11:36
یکی از بهترین دیتاسنتر هاست نقاط ضعف نداره

شما فعلا در مرحله ی انتخاب پلتفرم"کدوم مجازی ساز بهتره (http://www.webhostingtalk.ir/f97/105251/)" هستید
فکر نکنم تجربه ی کافی با این دیتاسنتر داشته باشید
به همین دلیل هست که میگید نقاط ضعف نداره

takpar7
February 9th, 2014, 11:38
خوب دوست من شما همین cpu را با مدل xen مقایسه کنید .
و یا اینکه قیمت های دیتاسنتر ovh را هم مشاهده کنید . بعد اگر شما قیمت یک سرور DL با 32 گیگ رم و مدل cpu xen با 8 هسته مقایسه کنید متوجه تفاوت قیمت در خرید سخت افزار آنها میشوید .

دوست من هارد های این دیتاسنتر هارد های معمولی هست . و فقط هارد های جدیدی که میگید دست اول هستند . عمر بیشتری به هارد های استفاده شده دارند . اما باز هم کیفیت پایین است

نظر شما اینه که ovh بهتر از هتزنره؟

من رو او وی اچ اونم دیتاسنترهای جدید و سرور های جدید کانادا هم بودم ولی میتونم بگم هتزنر برا من بهتر کار میده تا ovh

zartosht
February 9th, 2014, 11:48
نظر شما اینه که ovh بهتر از هتزنره؟

من رو او وی اچ اونم دیتاسنترهای جدید و سرور های جدید کانادا هم بودم ولی میتونم بگم هتزنر برا من بهتر کار میده تا ovh

نه دوست من منظور از کیفیت سخت افزار هست و قیمت سخت افزار . وگرنه شما با دیتاسنتر گوگل مقایسه کنید یا فیسبوک و یا هرجای که میخواهید .

دیتاسنتر ovh سرویس های فرانسه خوبی دارد و بنده هم از کاندا استفاده میکنم راضی هستم . بحث ایجاست که دیتاسنتر Ovh سخت افزار به مراتب با کیفیت تر را با قیمت مناسب میده و دیتاسنتر هتزنر سخت افزار کیفیت پایین تر را با قیمت پاین میده .

«احمد»
February 13th, 2014, 20:18
سلام
من هم از هاردای sataش راضی نیستم و دقیقا میبینم که همه چی خوبه غیر از هارد، اما خوب sas و ssd داره اگر از هارداش راضی نیستید !!! من اخیرا عوض کردم و خیلی راضیم . الآن روی یکی از سرورها دوتا sas و دو تا sata دارم که بار فعالیت رو رو این دو تقسیم کردم! خيلی عالی شده

توی ساپورت هتزنر اختلال وجود داره، رحم ندارن ... گاهی یک کار کوچیک رو چون وظیفه شون نیست انجام نمی دن... یک روز فایروال ما قاطی کرده بود و آیپی ها رو به هر نحوی که شده می بست با ریستارت و غیره هم درست نمی شد ، کانکشن خراب شدۀ مبین نت هم وقتی با KVM وصل می شدیم ، هر حرف رو بیست باز میزد.... هیچ غلطی نمی تونستیم بکنیم. من وصل بودم با اتصال KVM ویدیوئی ، بهش گفتم اینجا مشکل کانکشن دارم و هر حرف رو چند بار میزنه، رفت روی سرور ... تست کرد و جلوی من یک چیزی نوشت ، ولی service iptables stop رو ننوشت !!! بعد نامه زد که کار می کنه !!! سالمه. حاضر نبودن برن داخل سرور یک service iptables stopبزنن، ولی در کل خوبن و در حد تعریف شدۀ وظیفه شون خوب جواب میدن، ولی بیشتر نه ! باید روحیۀ آلمانی رو یاد بگیری، باهاشون میسازی و احتیاط میکنی که محتاج به ساپورت نباشی :D

dwr969
February 14th, 2014, 00:55
سلام دوستان !
باتشکر

کیفیت هاردها در حد متوسط رو به پایین است و مشکل بزرگ هتزنر این است!

dwr969
February 14th, 2014, 00:58
سلام
من هم از هاردای sataش راضی نیستم و دقیقا میبینم که همه چی خوبه غیر از هارد، اما خوب sas و ssd داره اگر از هارداش راضی نیستید !!! من اخیرا عوض کردم و خیلی راضیم . الآن روی یکی از سرورها دوتا sas و دو تا sata دارم که بار فعالیت رو رو این دو تقسیم کردم! خيلی عالی شده

:D
ما دو سرور px90 و px120 تهیه کرده بودیم. px90 با هزینه ست اپ در ماه اول حدود 900هزار تومان هزینه داشت که کلا در مدت یک ماه کار نکرد مشکل به حدی رسید که در مدت 3 روز 18 بار دستی سرور رو ریست کردند. آخر هم مجبور به تعویض هارد شدیم
خرید سرور با هارد SATAIII اصلا توصیه نمی شود. حتی در سرویس های نو و جدید.

dwr969
February 14th, 2014, 01:01
قیمت مناسب
پینگ پایین
تحویل سریع

پشتیبانی ضعیف

پشتیبانی هتزنر براساس تفکرات آلمانی می باشد. یعنی فقط وظیفه ات را درست انجام بده. خارج از محدوده وظایف تعریف شده هیچ کاری نمی کنند

dwr969
February 14th, 2014, 01:08
قدرت cpu ها هم چندان بالا نیست مثلا E5-1650 v2 در مقایسه با E5-2680 که در سایت PassMark Intel vs AMD CPU Benchmarks - High End (http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html) می توانید رتبه ها را مشاهده کنید.
البته سیاست کاری هتزنر ارائه سخت افزار با کیفیت متوسط و قیمت پایین است.
در کنار آن هزینه های جانبی بسیار بالایی را به مشتری تحمیل می کند.
مثلا در رداستیشن هزینه لایسنس سی پنل ماهانه 14.9دلار و در هتزنر 24.9 یورو است!!!

InterServer.ir
February 14th, 2014, 01:17
من تقریبا 1/5 سال هست کلا دور این دیتاسنتر رو خط کشیدم با یک اتک کوچیک به سرور فورا آیپی نال میشه اصلا برای سرور هایی که اتک می خورند مناسب نیست شبکه مناسبی هم نداره با پینگ بسیار پایین باز هم برای سرور های گیم و چت مناسب نیست و فقط برای هاستینگ مناسبه با هارد ساتا کار نکردم ولی هارد های ssd عالی بودند مشکلی از بابت سخت سرور نداشتم و عالی بود فقط شبکه مناسبی نداشت

OVH و Hetzner شبکشون کیفیت مناسب نداره و قطعی های لحظه ای داره برای هاستینگ خوبند ولی گیم نه