PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل ست کردن آی پی در لینوکس

zarinnets
February 6th, 2014, 18:32
با سلام من یک سرور اختصاصی دارم با آی پی xxx.xxx.1.xxx

که گت وی واسه سرور مجازی ها هم اینه xxx.xxx.1.xxx

که یک سابنت ماسک هم به همراه آی پی دی ان اس ها دادن

چند تا از آی پی هام توی این رنجن xxx.xxx.1.xxx

و چند تا توی این رنج xxx.xxx.6.xxx

که توی رنج xxx.xxx.6.xxx بهم نت ماسک جدید هم دادن ،

مشکل اینجاست توی سرور مجازی لینوکس اگر از رنج xxx.xxx.1.xxx ست کنم همه چی درست هست اما اگر از رنج xxx.xxx.6.xxx ست کنم اصلا به سرور esxi هم پینگ نمیگیره و انگار شبکه کار نمیکنه ، این مشکل توی سرور مجازی ویندوز نیست یعنی با این رنج آی پی و نت ماسک مخصوصش درست کار میکنه و پینگ میده ولی در لینوکش نه ، دقت کنید که همه چیز رو درست وارد کردم ، آیا باید کار خاص دیگه ای انجام بدم ؟

ULTRAWEB
February 6th, 2014, 19:24
شما یا تنظیمات رو درست وارد نمیکنین
یا اینکه رنج ی بهت دادن اشتباه هست
البته بعیدمیدونم رنج رو بهتون اشتباه داده باشن
مطئنا ای پی ها رو نمیتونین ست کنین درست

safeith
February 6th, 2014, 19:32
از کدام دیتا سنتر سرور دارید ؟

iNicz.Com
February 6th, 2014, 19:48
با سلام من یک سرور اختصاصی دارم با آی پی xxx.xxx.1.xxx

که گت وی واسه سرور مجازی ها هم اینه xxx.xxx.1.xxx

که یک سابنت ماسک هم به همراه آی پی دی ان اس ها دادن

چند تا از آی پی هام توی این رنجن xxx.xxx.1.xxx

و چند تا توی این رنج xxx.xxx.6.xxx

که توی رنج xxx.xxx.6.xxx بهم نت ماسک جدید هم دادن ،

مشکل اینجاست توی سرور مجازی لینوکس اگر از رنج xxx.xxx.1.xxx ست کنم همه چی درست هست اما اگر از رنج xxx.xxx.6.xxx ست کنم اصلا به سرور esxi هم پینگ نمیگیره و انگار شبکه کار نمیکنه ، این مشکل توی سرور مجازی ویندوز نیست یعنی با این رنج آی پی و نت ماسک مخصوصش درست کار میکنه و پینگ میده ولی در لینوکش نه ، دقت کنید که همه چیز رو درست وارد کردم ، آیا باید کار خاص دیگه ای انجام بدم ؟

برای رنج xxx.xxx.6.xxx گیت وی جدید دادن و این کیت وی پینگ داره ؟؟
اگر دیتاسنتر هتزنر هستش باید روتر کانفیگ کنید

zarinnets
February 7th, 2014, 00:53
از لیز وب دارم نه گفتن گت وی همون رنج xxx.xxx.1.xxx هست ، نه درست کانفیگ میکنم چرا که از رنج 1 که ست میکنم اوکی میشه اما 6 نه ، بابات اشتباه بودن کار اون ها هم روی ویندوز به این روال مشکلی ندارم ، حسابی سر در گم شدم !!!