PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیتا سنتر netelligent.(تجربیات )

LoveLife
April 30th, 2010, 23:09
برای بنده موردی کاری پیش اومد که مجبور شدم از جایی مطمئن خرید کنم
برای همین مجبور به خرید مستقیم از دیتا سنتر هایی بودم که نماینده رسمی هستند ، 2مورد بود که 2مورد برسی شد و با شرکت افراوب (http://afraweb.net) که نماینده رسمی دیتاسنتر netelligent - Canadian Dedicated Server | Colocation | Bandwidth | Montreal Hosting Solutions (http://www.netelligent.ca/)به توافق رسیدیم
در ابتدای کار سرور مورد نظر انتخاب شد و هزینه ها واریز شد و قرار بر این شد که بر روی سرور مجازی ساز نصب بشه .
بعد از 24 ساعت شرکت افراوب توضیح دادن به دلیل اینکه سی پی یو سرور با مجازی ساز خوب جواب نداده تغیراتی دادند و همین باعث شده یک مقدار طول بکشه
البته با یک گیگ رم رایگان اضافه به اصطلاح این تاخیر رو جبران کردن ( وظیفه نبود )
پورت سرور رو همون طور که قول داده بودند 100 اختصاصی بود و کیفیت بسیار خوبی داره
کیفیت سرور ها هم تا الان خوب بوده
موردی که برای بنده جالب بود ، برای این پروژه مجبور به تهیه سرور از ایران هم شدم ، نکته جالب اینه که سرور با اینکه از کانادا بسیار دور هست ( از لحاظ در مسیر قرار گرفتن روتر های مختلف ) بسیار خوب می تونم دانلود کنم
مورد بعدی پیگیری خیلی ساپورت خوب دیتا سنتر بود ، یعنی برای آپگرید سخت افزاری باید سرور رو خاموش می کردند ، بارها این مورد رو گوش زد کردند که فراموش نکردید ؟ (خیلی جالب بود با اینکه جواب نداده بودیم ولی باز پیگیر بودند )
سرور رو آپگرید سخت افزاری که کردند پیگیر این بودند که ببینید مشکلی پیش اومده یا نه .
تایم دقیق خاموش کردن رو خواستن مشکل رو به خوبی حل کردند
سوالات و مشکلات رو به سرعت جواب می دادند ، این در نظر می اومد که کسی اونجا تنها برای سرور شما داره کار می کنه
پنلی که شرکت در اختیار ما گذاشته بود بسیار جالب بود ، تایم دقیق ست آپ ، آی پی ها ، گراف پهنای باند ، ریبوت و پورت رو کامل نشون می داد
http://www.privateimage.com/images/z3qxzf98rmhlfvir68c.jpg
این مورد بسیار خوب هست ، بدون واهمه از ایرانی بودن بشه از سرویسی استفاده کرد ، ترس از اینکه متوجه بشند ایرانی هستید. احترام متقابل برای شما قائل بشند.

این تاپیک در صورت پیش اومدن اتفاق های تازه به روز می شه

shervin114
April 30th, 2010, 23:26
اتفاقا من هم از این دیتا سنتر و نماینده خوبشون تو ایران سرویس داشتم ولی با اینکه خودم دوست نداشتم بدلیل ارتقاء سرورها و بالا رفتن هزینه ها مجبور شدم از این دیتا سنتر به دیتا سنتر دیگه ای کوچ کنم .
البته هنوزم که هنوزه آپتایم عالی و برخورد خوب پرسنل و سرعت عالی شون رو از یاد نبرده و نمی برم

LoveLife
April 30th, 2010, 23:32
اتفاقا من هم از این دیتا سنتر و نماینده خوبشون تو ایران سرویس داشتم ولی با اینکه خودم دوست نداشتم بدلیل ارتقاء سرورها و بالا رفتن هزینه ها مجبور شدم از این دیتا سنتر به دیتا سنتر دیگه ای کوچ کنم .
البته هنوزم که هنوزه آپتایم عالی و برخورد خوب پرسنل و سرعت عالی شون رو از یاد نبرده و نمی برم

دقیقا ! ولی اگه کاری باشه که پشتیبانی و کیفیت برای شما مهم باشه ارزش داره این قیمت

M-Soltani.ir
April 30th, 2010, 23:49
سرعتش معرکــه ـــست

Rezash
April 30th, 2010, 23:57
من هم قصد خريد از ايشون داشتم ولي متاسفانه به دلايلي فعلا عقب افتاد...
ولي تو همون شناخت اوليه از نظر پشتيباني و ... عالي بودند!
پ.ن : خدا و شكر يكي يك تاپيك تشكر هم زد!همش گله و ...

AfraWeb.net
May 1st, 2010, 00:10
من هم قصد خريد از ايشون داشتم ولي متاسفانه به دلايلي فعلا عقب افتاد...
ولي تو همون شناخت اوليه از نظر پشتيباني و ... عالي بودند!
پ.ن : خدا و شكر يكي يك تاپيك تشكر هم زد!همش گله و ...

نمیدونیم برای چی همچین تاپیکی را زدند . شاید به خاطر سرعت عمل ساپورت دیتا سنتر و پیگیری سریع خواستن اینگونه تشکر کنند ولی در هر صورت سیستم این دیتا سنتر بر خلاف دیتا سنتر های دیگر متفاوت هست تضمین پاسخگویی کمتر از 20 دقیقه support l1 یک مزیت بالایی محسوب میشود و حل مشکلات سخت افزاری در کمتر از 4 ساعت . و تضمین اپ تایم 100 درصد و پورت 100 اختصاصی و مسله دیگر که ما مدت ها به دنبالش بودیم نه برای سود و منافع خودمون به دنبال این بودیم دیتا سنتری را برای همکاری انتخاب نماییم که به مشتریان ایرانی به عنوان مشتریان درجه 2 نگاه نکند و مشتریان با ترس و لرز و با پنهان کاری اقدام به خرید سرور نکنند شاید در نگاه اول قیمت سرور ها مقداری بالا باشد ولی مطمعنا کیفیت بالا و ساپورت قوی همه این مسائل را جبران میکند .همچنین دیتا سنتر امکان این را برای ما فراهم نموده است که به مشتریان خود پنل اختصاصی ارائه نماییم همانند پنل عکس پست اول که امکان مشاهده تمامی اطلاعات سرور و گراف ها در این پنل قابل مشاهده و دسترس هست که این هم مزیت بالایی هست که تا کنون شرکت ایرانی به این درجه نرسیده باشد .
در هر صورت نیازی به ایجاد اینگونه تاپیک ها نیست و ما هم نیاز به به تبلیغ بدین گونه نداریم زیرا مشتریان ما طیف خاصی هستند و تعدادی سرور متعلق به برخی از شرکت ها رو کولو کردیم به دیتا سنتر و برای تعدادی از شرکت ها ی خصوصی بزرگ سرور اختصاصی تهیه نمودیم و بیشتر تمرکز ما روی این طیف مشتریان هست تا اعضای محترم فروم . در هر صورت در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید

mehdi24
May 1st, 2010, 01:09
حسرت به دل مونده بودم که خداحافظی کنمو یه همچین تاپیکی ببینم :d
بعد از 1000 تاپیک انتقاد یه تاپیک تشکر حال آدمو جا میاره

Rapid
May 1st, 2010, 23:33
برای بنده موردی کاری پیش اومد که مجبور شدم از جایی مطمئن خرید کنم
برای همین مجبور به خرید مستقیم از دیتا سنتر هایی بودم که نماینده رسمی هستند ، 2مورد بود که 2مورد برسی شد و با شرکت افراوب (http://afraweb.net) که نماینده رسمی دیتاسنتر netelligent - Canadian Dedicated Server | Colocation | Bandwidth | Montreal Hosting Solutions (http://www.netelligent.ca/)به توافق رسیدیم
در ابتدای کار سرور مورد نظر انتخاب شد و هزینه ها واریز شد و قرار بر این شد که بر روی سرور مجازی ساز نصب بشه .
بعد از 24 ساعت شرکت افراوب توضیح دادن به دلیل اینکه سی پی یو سرور با مجازی ساز خوب جواب نداده تغیراتی دادند و همین باعث شده یک مقدار طول بکشه
البته با یک گیگ رم رایگان اضافه به اصطلاح این تاخیر رو جبران کردن ( وظیفه نبود )
پورت سرور رو همون طور که قول داده بودند 100 اختصاصی بود و کیفیت بسیار خوبی داره
کیفیت سرور ها هم تا الان خوب بوده
موردی که برای بنده جالب بود ، برای این پروژه مجبور به تهیه سرور از ایران هم شدم ، نکته جالب اینه که سرور با اینکه از کانادا بسیار دور هست ( از لحاظ در مسیر قرار گرفتن روتر های مختلف ) بسیار خوب می تونم دانلود کنم
مورد بعدی پیگیری خیلی ساپورت خوب دیتا سنتر بود ، یعنی برای آپگرید سخت افزاری باید سرور رو خاموش می کردند ، بارها این مورد رو گوش زد کردند که فراموش نکردید ؟ (خیلی جالب بود با اینکه جواب نداده بودیم ولی باز پیگیر بودند )
سرور رو آپگرید سخت افزاری که کردند پیگیر این بودند که ببینید مشکلی پیش اومده یا نه .
تایم دقیق خاموش کردن رو خواستن مشکل رو به خوبی حل کردند
سوالات و مشکلات رو به سرعت جواب می دادند ، این در نظر می اومد که کسی اونجا تنها برای سرور شما داره کار می کنه
پنلی که شرکت در اختیار ما گذاشته بود بسیار جالب بود ، تایم دقیق ست آپ ، آی پی ها ، گراف پهنای باند ، ریبوت و پورت رو کامل نشون می داد
http://www.privateimage.com/images/z3qxzf98rmhlfvir68c.jpg
این مورد بسیار خوب هست ، بدون واهمه از ایرانی بودن بشه از سرویسی استفاده کرد ، ترس از اینکه متوجه بشند ایرانی هستید. احترام متقابل برای شما قائل بشند.

این تاپیک در صورت پیش اومدن اتفاق های تازه به روز می شه

چون ديدم اسم نماينده تو پنل هست اين سوال رو ميپرسم
آيا به جز شما نماينده ديتاسنتر هم به ديتاي شما دسترسي داره و همينطور اين پنل هم دسترسي دارند؟
ممنون

AfraWeb.net
May 1st, 2010, 23:42
چون ديدم اسم نماينده تو پنل هست اين سوال رو ميپرسم
آيا به جز شما نماينده ديتاسنتر هم به ديتاي شما دسترسي داره و همينطور اين پنل هم دسترسي دارند؟
ممنون

دیتا سنتر به تمامی این اطلاعات دسترسی دارند . کلا سوال عجیبی بود . چون این پنل توسط دیتا سنتر به ما داده شده که به مشتریان ارائه نماییم .

Rapid
May 1st, 2010, 23:46
دیتا سنتر به تمامی این اطلاعات دسترسی دارند . کلا سوال عجیبی بود . چون این پنل توسط دیتا سنتر به ما داده شده که به مشتریان ارائه نماییم .

نه دوست عزيز منظورم ديتاسنتر نيود اونها كه به سرور دستري فيزيكي هم دارند منظورم اين بود شما هم به ديتاي مشتري هاتون دسترسي داريد ؟ (اگر داشته باشيد مشكلي نيست و عرف هست فقط سوال پرسيدم :) )

AfraWeb.net
May 1st, 2010, 23:51
نه دوست عزيز منظورم ديتاسنتر نيود اونها كه به سرور دستري فيزيكي هم دارند منظورم اين بود شما هم به ديتاي مشتري هاتون دسترسي داريد ؟ (اگر داشته باشيد مشكلي نيست و عرف هست فقط سوال پرسيدم :) )

خیر دوست عزیز ما همچین دسترسی ندارید ما فقط به همین پنل دسترسی داریم . یعنی میتونیم ای پی ها و گراف ها و اطلاعات سرور رو ببنیم و هیچ دسترسی به اطلاعات مشتریان و اطلاعات بر روی سرور نداریم . ما فقط اطلاعات اولیه سرور را به مشتریان ارائه میکنیم و توصیه میکنیم که پسورد های ssh و کنترول پنل را تغییر دهند . در ضمن به زودی شاهد امکانات جدید این دیتا سنتر برای ایرانیان باشید که برای اولین بار این امکانات را در اختیار مشتریان قرار خواهیم داد .

Rapid
May 1st, 2010, 23:55
خیر دوست عزیز ما همچین دسترسی ندارید ما فقط به همین پنل دسترسی داریم . یعنی میتونیم ای پی ها و گراف ها و اطلاعات سرور رو ببنیم و هیچ دسترسی به اطلاعات مشتریان و اطلاعات بر روی سرور نداریم . ما فقط اطلاعات اولیه سرور را به مشتریان ارائه میکنیم و توصیه میکنیم که پسورد های ssh و کنترول پنل را تغییر دهند . در ضمن به زودی شاهد امکانات جدید این دیتا سنتر برای ایرانیان باشید که برای اولین بار این امکانات را در اختیار مشتریان قرار خواهیم داد .

اين خيلي خوبه
پس چرا تو پ/خ گفتيد مديران اجازه نميدند جواب نميديد !؟ من نميخوام تاپيك بهم بريزم فقط سوال كردم بگذريم ديگه جواب نديد :)

LoveLife
May 2nd, 2010, 00:08
تنها بار اول رمز های عبور رو ارسال کردن ، و برای پشتیبانی هم رمز های عبور رو درخواست کردن ، یعنی اطلاعاتی پابلیک نیست

aghaee
May 2nd, 2010, 00:44
خدایی قیمت های بالایی داره! بالاخره نسبت به خدمات شاید بد نباشه...

هزینه ستاپ هم که داره.. یک پلنی داشت 150 دلار هزینه ستاپ میخواست! خیلی بالاست

AfraWeb.net
May 2nd, 2010, 16:23
خدایی قیمت های بالایی داره! بالاخره نسبت به خدمات شاید بد نباشه...

هزینه ستاپ هم که داره.. یک پلنی داشت 150 دلار هزینه ستاپ میخواست! خیلی بالاست

همانطوری که گفته شد . ما تنها نماینده این دیتا سنتر هستیم و سرور هایی که ارائه میشوند بدون هزینه ست اپ + پورت اختصاصی 100 + ترافیک بین 3 تا 5 ترا بایت یا نا محدود روی پورت 10 + منیج سرور + .... می باشد که تعرفه برخی از سرور های اختصاصی را در سایت قرار دادیم . همچنین شما میتوانید بصورت مستقیم سرور خودتون را به دیتا سنتر کولو کنید و تا اونجایی که تحقیق کردیم و اطلاع داریم این کار اولین فقط توسط ما و در این دیتا سنتر از ایران امکان پذیر هست همچنین قابلیت های دیگری که به اطلاع شما خواهیم رساند .

http://www.afraweb.net/index.php?id=8

irlogo
May 2nd, 2010, 18:19
من خیلی مایلم:

1- یک سرور رو به عنوان تست 24 یا 48 ساعته داشته باشم
2- نمونه سایت هایی که روی یک سرور از این دیتاسنتر هست رو ببینم
3- قیمت لایسنس های ارائه شده از سوی دیتاسنتر رو بدونم

ممنونم

AfraWeb.net
May 2nd, 2010, 18:41
من خیلی مایلم:

1- یک سرور رو به عنوان تست 24 یا 48 ساعته داشته باشم
2- نمونه سایت هایی که روی یک سرور از این دیتاسنتر هست رو ببینم
3- قیمت لایسنس های ارائه شده از سوی دیتاسنتر رو بدونم

ممنونم

1- سرور اختصاصی به عنوان تست ؟ این امکان در هیچ دیتا سنتری وجود ندارد
2- امکان این مسله نیست چون policy ما و دیتا سنتر اجازه همچین کاری رو نمیده که لیست مشتریان را ارائه کنیم این کار برای سیستم ایرانی هست که لیست مشتریان را قطار میکنند روی وب سایت هاشون و ... ولی سایت های زیادی هستند در ایران که روی این دیتا سنتر هستند تعدادی هم برای اعضای فروم هستند در خارج از کشور هم دیتا سنتری که از سال 2000 مشغول به فعالیت هست مطمعنا سایت های بسیار زیادی رو روی دیتا سنتر خود میزبانی میکند .
3-
Control Panel
(add 20$/month for CPanel)
(add 10$/month for DirectAdmin)

(add 20$/month Win 2K3 web edition)
(add 30$/month Win 2K3 standard edition)
(add 75$/month Win 2K3 Enterprise Edition

RAM
(add 5$/month for an extra 1GB RAM)
(add 45$/month for an extra 8GB RAM)

irlogo
May 2nd, 2010, 20:39
ممنونم

آفر لایسنس مناسبی داشت
البته از پلسک و خانوادش ظاهرا خبری نیست؟

چند سال پیش با آی وب تماس گرفتم و ازشون یک سرور برای 48 ساعت تست گرفتم، مشخصات دقیقمو دادم
از xlhost هم همین طور

از نیکان هاست هم تا به حال بالای 10 سرور برای تست گرفته ام

متشکرم

---------- Post added at 08:39 PM ---------- Previous post was at 06:54 PM ----------

آمیدوارم تاپیک رو خراب نکرده باشم

چون شاید حلال وار نباشه
قیمت آپگرید رم هم خوبه

حالا این لایسنس ها و آپگرید رم ها به تومان می دید چقدر؟

AfraWeb.net
May 2nd, 2010, 20:46
ممنونم

آفر لایسنس مناسبی داشت
البته از پلسک و خانوادش ظاهرا خبری نیست؟

چند سال پیش با آی وب تماس گرفتم و ازشون یک سرور برای 48 ساعت تست گرفتم، مشخصات دقیقمو دادم
از xlhost هم همین طور

از نیکان هاست هم تا به حال بالای 10 سرور برای تست گرفته ام

متشکرم

---------- Post added at 08:39 PM ---------- Previous post was at 06:54 PM ----------

آمیدوارم تاپیک رو خراب نکرده باشم

چون شاید حلال وار نباشه
قیمت آپگرید رم هم خوبه

حالا این لایسنس ها و آپگرید رم ها به تومان می دید چقدر؟

درباره plesk افری نداشتیم ولی در صورت نیاز حتما این مسله را خواهیم پرسید .
درباره سرور تست هم سرور ها ست اپ میشن و حداکثر زمان ست اپ 48 ساعت تضمین شده هست و زیاد منطقی نیست سرور را برای تست ست اپ کنند و به احتمال زیاد سرور های قبلی شما سرور های اماده یا منقضی شده بوده که برای تست در اختیار شما قرار دادند که ما همچین امکانی را نداریم

هزینه ها را به قیمت دلار روز حساب نمایید و قیمت ها ثابت هستند . البته لایسنس ها فقط روی سرور های دیتا سنتر ارائه میشود و امکان ارائه بر روی سرور های دیگر وجود ندارد

خوشحال هستیم که سوالاتتون را میپرسید . چه قصد خرید داشته باشید چه نداشته باشید .;)

irlogo
May 2nd, 2010, 21:00
برای ایرانیان لایسنس می ده دیتاسنتر؟

---------- Post added at 09:00 PM ---------- Previous post was at 08:56 PM ----------

منظورم سی پنل هست

AfraWeb.net
May 2nd, 2010, 21:05
برای ایرانیان لایسنس می ده دیتاسنتر؟

---------- Post added at 09:00 PM ---------- Previous post was at 08:56 PM ----------

منظورم سی پنل هست

بله ارائه میکنند ولی تضمین عدم تحریم برای لایسنس وجود ندارد . چون لایسنس به دیتا سنتر ارتباطی ندارد . همچنین دایرکت ادمین اکسترنال را با قیمت بسیار مناسب ارائه میکنند

irlogo
May 3rd, 2010, 18:53
دایرکت ادمین چند؟

AfraWeb.net
May 4th, 2010, 12:55
دایرکت ادمین چند؟

دایرکت ادمین برای سرور اختصاصی 10 دلار و سرور مجازی 5 دلار می باشد