PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاسیس دیتاسنتر

dita-man
February 3rd, 2014, 16:23
سلام.
بنده و دوستانم حدود 4 میلیارد پول جمع کردیم ویک زمین 4 هکناری در محمود آباد کنار دریا داریم. میخوام یه دیتاسنتر بسازم . وستان کمک کنند. و کار هایی که باید انجام بشه رو راهنمایی کنند.
(من اول قصد کار با یک شرکت ژآپنی داشتم)

alaviyoon
February 3rd, 2014, 16:41
سلام
با توجه به کثرت مطالب در این باره پیشنهاد میکنم که ابتدا جستجو کنید
نمونه ای از تاپیک ها :
http://www.webhostingtalk.ir/f6/4866/
http://www.webhostingtalk.ir/f6/63490/
http://www.webhostingtalk.ir/f11/2681/

dita-man
February 3rd, 2014, 16:44
سلام
با توجه به کثرت مطالب در این باره پیشنهاد میکنم که ابتدا جستجو کنید
نمونه ای از تاپیک ها :
http://www.webhostingtalk.ir/f6/4866/
http://www.webhostingtalk.ir/f6/63490/
http://www.webhostingtalk.ir/f11/2681/

داداش گلم من همه اینارو خوندم.
اولا سرمایه اولیه ما کاملا متفاوته
دوما ما قراره با هزینه حدود 3 میلیارد اینترنت پر سرعت از روسیه یا آذربایجان بیاریم.

ULTRAWEB
February 3rd, 2014, 16:54
داداش گلم من همه اینارو خوندم.
اولا سرمایه اولیه ما کاملا متفاوته
دوما ما قراره با هزینه حدود 3 میلیارد اینترنت پر سرعت از روسیه یا آذربایجان بیاریم.

شما اینترنت از روسیه یا آذربایجان
چه جوری میاری! عزیزم وقتی پهنای باند رو حتما و حتما باید از زیرساخت تهیه کنی .
بعدشم شما با هزینه ی 3 میلیاردی :) نمیتونی اینترنت بگیری و بیاری تا دیتاسنترتون
حتی اگر مشکل همکاری با زیر ساختم نداشته باشی.
هزینه ی انتقال اینترنت و پهنای باند همین تلیا و پروژه های مشابهه چند صدبرابر این 3 میلیارد شمااست.
شما هم زمین هات رو نگه دار توش گاو و گوسفند پرورش بده سرمایت هر یک سال دو برابر میشه.آخرش میای دیتاسنترم میزنی ماهانه 10تومن سرویس میدی دست ملت:(اخرشم فحش میدن بهت سرویس کیفیتش پایین بوده.

dita-man
February 3rd, 2014, 16:57
داداش من میخواستم گوسفند پرورش بدم. تا الان پرورشم میدادم.
منظورم فیبر بود . مجوزش رو دارم. بر آورد کردیم .حدود پهنای مورد نیاز 3 سال اول با چنین سرمایه ای ردیفه

ULTRAWEB
February 3rd, 2014, 17:35
داداش من میخواستم گوسفند پرورش بدم. تا الان پرورشم میدادم.
منظورم فیبر بود . مجوزش رو دارم. بر آورد کردیم .حدود پهنای مورد نیاز 3 سال اول با چنین سرمایه ای ردیفه

اگر شما برآورد کردی یا علی دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شما مو می بینی و من پیچش مو.به افرانت مجوز 30کیلومتر فیبر به یک روستا ندادن بعدش شما مجوز داری!
اصلا شما مجوز رو هم داری از کشوری میخوای اینترنت وارد کنی تا لب مرز هم مجوز داری آیا اون شرکتی میخواد بهت
اینترنت بده فیبرش دم مرز هست برای تحویل به شما!!!
نمیدونم چی رو برآورد کردین دوست عزیز ولی این کار با این هزینه نشدنی هست. فردا براتون یک محاسبه ساده میکنم
از میزارن هزینه ی کندن زمین و قراردادن فیبر برحسب یک متر بعدش شما خودت بیا بگو چی رو دقیقا محاسبه کردی!
خیلی خوش حال میشیم از برآورد هزینه هاییی که کردی اینجا هم ضمیمه کنی تا ماهم یاد بگیریم

dita-man
February 3rd, 2014, 17:54
آذربایجان ما هیچ مشکلی نداریم. چون پدر کوروش دوست من دارای یه شرکت فروش adsl هستش و از اونجا برای ما اقدام به مجوز های لازم کرده و ما فقط با اون سرو کار داریم
من حساب کردم با دریافت مجوز از سازمان مربوطه از طریق دریا کابل فیبر رو رد کنیم.

alfavps.com
February 3rd, 2014, 18:01
من مد نظرم فعلا سود بالاس بعد هم میخوام یه کار آ،رینی تو ایران بشه.
ایران برای من خیلی بهتره چون هزینه زمین و پهنای باند رایگانه

سودی که توی امارات میتونید داشته باشید توی ایران نیست
توی ایران مشتریان شما فقط ایرانی هستند
توی امارات مشتریان شما از همه جا هست و از همه مهمتر هنوز سرویس دهنده خوبی توی این کشور نیست میتونید جزو اولین ها باشید
با این مقدار پول راه اندازی مشکلی نداره

dita-man
February 3rd, 2014, 18:03
سودی که توی امارات میتونید داشته باشید توی ایران نیست
توی ایران مشتریان شما فقط ایرانی هستند
توی امارات مشتریان شما از همه جا هست و از همه مهمتر هنوز سرویس دهنده خوبی توی این کشور نیست میتونید جزو اولین ها باشید
با این مقدار پول راه اندازی مشکلی نداره

میشه یه فهرست مقایشه ای از امارت و ایان برای من تهیه کنید تا بتونم انتخاب کنم

alfavps.com
February 3rd, 2014, 18:05
میشه یه فهرست مقایشه ای از امارت و ایان برای من تهیه کنید تا بتونم انتخاب کنم

1- عدم وجود تحریم و نظارت دولت بر روی کار شما
2-عدم وجود مالیات و گمرکی برای خرید و واردات شما ( در ایران هر سروری که خرید می کنید 20 درصد حدودا مالیات داره )
3- قیمت مناسب ترافیک
4- کیفیت زیر ساخت عالی
5- بازار بهتر جهانی
اگر چیز بیشتری نیاز دارید بگید

dita-man
February 3rd, 2014, 18:08
و سوال مهمتر از همه باز گشت سرمایه کی اتفاق میوفته؟؟

alfavps.com
February 3rd, 2014, 18:11
و سوال مهمتر از همه باز گشت سرمایه کی اتفاق میوفته؟؟

بستگی به فروش و نحوه تبلیغات شما داره
از ماه دوم به بعد شروع فروش کم کم سرمایه شما باز میگرده و شروع به سود دهی میکنید

jaygah.ir
February 3rd, 2014, 18:14
اوردن اینترنت خارج از backbone مخابرات و زیرساخت و فیزیک نظری ممنوعه و نمیتونید از کشور دیگه فیبر اختصاصی بیاری یا اینکه حتی ترانزیت کنید. خودتون رو درگیر بیزینس سخت و پر هزینه دیتا سنتر اونهم جایی خارج از تهران و شهر های بزرگ نکنید. پولتون رو بزارید بانک و سالی 1 میلیارد سود بگیرید چه بیزینسی میخوای راه بندازی که از ماه اول اینطوری سود بده ؟

dita-man
February 3rd, 2014, 18:14
کل هزینه هاش چقدر میشه؟؟
سند هاش رو میشه حقوقی ثبت کرد؟؟

dita-man
February 3rd, 2014, 18:16
اوردن اینترنت خارج از backbone مخابرات و زیرساخت و فیزیک نظری ممنوعه و نمیتونید از کشور دیگه فیبر اختصاصی بیاری یا اینکه حتی ترانزیت کنید. خودتون رو درگیر بیزینس سخت و پر هزینه دیتا سنتر اونهم جایی خارج از تهران و شهر های بزرگ نکنید. پولتون رو بزارید بانک و سالی 1 میلیارد سود بگیرید چه بیزینسی میخوای راه بندازی که از ماه اول اینطوری سود بده ؟

حدود 2 میلیارد این پول قرض 10 ساله هستش که از طرف پدرانمون هستش.
من تا الان تو خونه بودم . دوست دارم یه کار بزرگ کنم

alfavps.com
February 3rd, 2014, 18:18
کل هزینه هاش چقدر میشه؟؟
سند هاش رو میشه حقوقی ثبت کرد؟؟

شرکت ثبت شده هست در امارات
هزینه هارو باید تشریف بیارید شرکت تا با توجه به نیاز شما بر اورد کنم و بهتون ارائه بدیم

firebox
February 3rd, 2014, 19:03
اگر بتونی یک دیتاسنتر با کیفیت بزنی ، یک هاست وارز 100% داریم ، فروش جهانی بزار ، و سایت های که میزبان فایل های غیر فانونی هستن رو میزبانی کن ، سود خوبی داره.

dita-man
February 3rd, 2014, 19:25
خب من همه پیشنهاد هارو شنیدم.
تاسیس دیتاسنتر تو ایران رو انتخاب کردم.

بجز:

2 سوله
مانیتورینگ
سیستم خنک کننده(با فناوری روز که با آب دریا کار میکنه)
سیستم برق رسانی(بازم از طریق آب دریا)
دیگه چه چیزی نیاز دارم؟؟

rightserver
February 3rd, 2014, 20:10
دوست عزیز شما که میخواین این همه هزینه کنین اولین کارتون باید این باشه که یک مشاور قوی از یه شرکت درست و حسابی جذب کنی و همه چیز برنامه ریزی شده و متمرکز و البته تخصصی تر پیش ببرین. درسته اینجا اکثر دوستان فرموده هاشون و راهنمایی هاشون برحسب تجربیات مفیدشون، به درد بخور هستن ولی اینجوری راهت طولانی میشه با این سرمایه که دارین الان باید پای میز مذاکره با یزرگترین شرکتها و دیتاسنترهای جهان برای تامین تجهیزات و ... باشین.

pc-narmak
February 3rd, 2014, 20:33
تو تجهیزات کامپیوتری هم لوازم همه دست و دوم میشه و نصف قیمت و کمتر میخرند ولی خوب تو بانک بزاری باید بیکار بشینی که این خودش اغاز بسیاری از مشکلات هست حتی اگر سود نصف بانک باشه به نظر من ادم باید اون پولو بزنه تو کار حداقل چند نفر میان سرکار این خودش از نظر اخروی خیلی سود داره البته شاید خیلی ها مثل من فکر نکنند :d

با سلام
دوست عزیز
اگه به امید خدا شما هم روزی به این پول رسیدین هیچ وقت اجازه ندیدن سرمایه خاک بخوره
با سود گرفتن از بانکها فقط ارزش پول شما کم میشه

تورم و سود بانکی اختلاف زیادی دارن

ایام به کام

pc-narmak
February 3rd, 2014, 20:38
به نظرم تاسیس دیتاسنتر تو افغانستان جواب بده میدونم بعضیا میخندن ولی حقیقت هست چون فاصلش به ایران کمه و در این حال پهنای باند ارزون- فاصله کم فیبرنوری تا ایران - نیروی کارهم ارزون چون اونجا بیکاری زیاده و در این حال به خاطر پینگ مناسبش به ایرانی ها هم میتونید سرویس بدید و چون تغریبا" همسایه ایران هست و موقعیت استراتژیک از نظر جغرافیایی داره و تغریبا" پینگ به بیشتر کشورها یکسان هست ممکنه مورد استقبال سایر کشورها هم قرار بگیره

Ramin
February 3rd, 2014, 20:58
همانطور که دوستان اشاره کردند. در کشور ایران هیچ نهاد ،ارگان و .... خصوصی و حتی دولتی ! بدون مجوز رسمی شرکت ارتباطات زیرساخت (http://www.tic.ir/fa/home) حق ایجاد شبکه دیتا به صورت داخلی و خارجی به هر شکل ممکن و نیز ترانزیت دیتا و ... را ندارد ! این موضوع در اساسنامه شرکت مذکور به صورت صریح و مستقیم اشاره شده است و یک قانون است !!
همانطور که در قانون اساسی ج.م.ا.ا هر گونه فعالیت و تاسیس رسانه های صوتی و تصویری خارج از انحصار صداو سیما ممنوع می باشد !! و طبق این قوانین تا این لحظه هیچ شرکت ، ارگان ؛ نهاد ، شخص حقیقی/حقوقی بدون مجوز شرکت ارتباطات زیرساخت و نیز سازمان تنظیم مقررات رادیویی (http://www.cra.ir/Portal/View/Page.aspx?PageId=1679276f-6076-4706-ac6a-552d4d0f2ca9) امکان ارائه خدمات داده ها به هر صورت ممکن ( بی سیم/رادیویی) را نداشته و نخواهد داشت !
شما با اطمینان تاکید می کنید که مجوز ترانزیت دیتا از طریق کابل های فیبر نوری و نیز دریا و ... دارید که این جای شگفتی دارد. مگر اینکه لایحه ایی از طرف شما تقدیم مجلس شده باشد و چند بند قانون اساسی تغییر داده شده باشد و نیز اساسنامه کمسیون تنظیم مقررات ارتباطات ، سازمان تنظیم مقررات رادیویی ، شرکت ارتباطات زیر ساخت و .... را نیز مورد عنایت قرار داده باشید ؟!!
دوست عزیز اگر هم فردی از دوستان و آشنایان شما چنین وعده ای به شما داده است مطمئن باشید اغراق کرده است !! شما حتی برای استفاده از تجهیزات ماهواره ای برای ارتباطات دیتا باید یک پروسه سخت و وقت گیر اداری را طی کنید و چندین و چند مجوزخاص را دریافت کنید و مورد تائید و اطمینان باشید تا بتوانید تنها یک دیش بر بام دیتاسنتر نصب کنید !
به هر حال یکی از بزرگترین چالش های ایجاد DC در ایران همین موضوع پهنای باند است ! که شما طوری در این خصوص اظهار نظر می کنید که گمان می شود شاید واقعا می توانید فیبر نوری را از خارج از کشور به دیتاسنتر خود وصل کنید ! و حتی صحبت از بستر دریات داشتید ! دیتاسنتر شما حتی اگر در نقطه صفر مرزی باشد بازهم اگر آن نقطه یک سانتی متر در خاک ایران باشد باید تحت قوانین کشور عمل کنید ! آذربایجان تا جایی بنده اطلاع دارم جزو خاک کشورمان بوده و هست ؟!
بنده قصد ناامید کردن شما را ندارم. تنها برای بنده جالب بود که خیلی راحت از ترانزیت بین المللی دیتا به مقصد ایران صحبت می کنید و اصلا انگار زیر ساخت دیتا برای دیتاسنتر شما مسئله مهمی نیست :دی اما به هر حال شما می توانید از خصوص STM1 و حتی خطوط ظرفیت بالاتر با استفاده از فیبر نوری استفاده کنید اما به وسیله خریداری این خطوط از شرکت های نظارتی که در چند بند بالاتر به آنها اشاره شد !

dr.host
February 3rd, 2014, 21:25
شما اگر پولتو 10 برابر هم بکنی نمیتونی حتی مجوز بگیری مثلا شرکت تلکام برای مجوز وایمکس 200 میلیارد وثیقه داده به زیر ساخت تا برسه کارهای دیگه 8-|

babelirani
February 3rd, 2014, 22:20
با سلام خدمت شما دوست عزیز

اول به دوستان عزیز میخوام بگم واقعا" متاسفم این تاپیک محل یافتن چجوری پولمون رو سرمایه گذاری کنیم نیست که یکی میگه پول رو بانک بزارید فرد دیگه میگه هتل باهاش بزنید و ..... لطفا" اگه نظری دارید یا دانش کافی بگید دیگه چرا تاپیک رو به انحراف میکشید

ولی در مورد استارتر بنده کاری به مجوز هایی که گفته شده ندارم دوستان کاملا" توضیح دادن ولی در مورد تاسیس دیتاسنتر

متاسفانه 4 میلیارد شما به درد هیچ چیزی نمیخوره ولی قبلش یه سوالی دارم به عنوان تاسیس کننده های این دیتاسنتر کدوم یکی مدرک دارید یا دانش کافی برای مدیریت یک دیتاسنتر رو دارید ؟

ولی در مورد هزینه خوب دوستان عزیز اول یک زمین نسبتا" بزرگ میخواید که مثل اینکه دارید
خوب باید 1 سوله حداقل داشته باشید و یک مرکز برای کار های اداری و ...

البته سوله ای که گفتم منظور سوله های عادی مثل سوله های محل ذخیره گندم و ... نیست بلکه باید سوله ای مجهز به امکاناتی نظیر سیستم برق قوی . سیستم سرمایش . سیستم ضد حریق و .... که خوب در بهترین شرایط اگه بخوایم محلی برای 500 سرور در نظر بگیریم چیزی حدود 2 میلیارد هزینه میخواد

خوب برای شروع کار حداقل باید 200 سرور داشته باشید این تعداد سرور بسیار کم هستش و با توجه به میانگین اگه بخوایم حساب کنیم این 200 سرور چیزی بالغ بر 1.5 میلیارد هزینه برای شما در بر خواهد داشت

بعد از این کار خوب این سرور ها باید در محل نصب و کار های شبکه ای روشون توسط کارشناس های شبکه انجام بشه که چیزی حول و حوش 20-40 روز فقط زمان میخوان که هزینه این کار چیزی حول و حوش 200-400 میلیون تومن هستش

خوب بعد از این موارد که بالا گفتم شما میمونید و 100 میلیون تومن که باید کارمند استخدام کنید و .... اگه جوری دیگه حساب کردید ممنون میشم اعلام کنید

البته اینم خدمتتون عرض کنم که 200 سرور اصلا" دیتاسنتر اسمش رو نمیزارن

موفق باشید

سرزمین
February 3rd, 2014, 22:43
با سلام

من یه نگاهی به پست دوستان انداختم همه یه جورایی گفتن توی ایران بازدهی نداره و ... بعضیا که تبلیغ کردن بیا ما آشنا داریم توی یه کشور دیگه بزن خیلی واقعاً زشته ایشون وقتی میخواد توی ایران سرمایه گذاری کنه چرا نظورشو برمی گردونین؟

بیا هر چی دلت میخواد بزن فقط قبلش محاسبه دقیق بکن و با اهلش مشورت، نه اینکه خودت و چندتا از رفقا بشینین یه حساب کتاب سرانگشتی و همین جوری بکنین!

Kian
February 3rd, 2014, 23:55
با سلام

بدون اجازه شرکت زیرساخت از هیچ راهی نمیتوانید اینترنت (دیتا) وارد کشور کنید و زیرساخت هم با قوانین و انحصار فعلی به هیچ عنوان به شما مجوز نخواهد داد و اگر هم بخواهید بصورت قاچاقی (کابل زیردریایی) انجام بدهید بعد از مدتی که کارتان لو برود که حتما خواهد رفت، جایی میبرندتان که مثل معروف : عرب نی انداخت ..... شامل شما بشود :71:

و اما راه حل : اگر اصرار بر راه اندازی دیتاسنتر دارید تنها چاره کار ابتدا کسب مجوز برای آی اس پی محلی هست که پس از مدتی که قانونی فعالیت کردید و مورد اعتماد (بالایی ها) واقع شدید می توانید نسبت به دریافت مجوز دیتاسنتر محلی اقدام کنید و فیبر دیتا smt1 را به تعداد مورد نیاز مستقیما از زیرساخت خریداری و استفاده کنید و به مرور کارتان را گسترش بدهید ( این روال کاری که توضیح دادم تقریبا همان کاری است که پارس آنلاین - افرانت - تبیان و ... انجام داده اند و به جایگاه کنونی رسیده اند)

ضمنا در اینمورد بیشتر تحقیق کنید و از مسئولان و کارشناسان شرکتهای معروف ایران مانند پارس آنلاین - افرانت - تبیان و ... حتما و حتما مشاوره و کمک (حتی با صرف) هزینه بگیرید تا راه را درست بروید

موفق باشید

TukaNet
February 4th, 2014, 00:31
استارتر عزیز

مشکل اکثر دوستان در این فروم این هست که بسیار ایده آل گرا هستند و انتظار دارند از روز اول دیتاسنتری در حد دیتاسنترهای مولتی میلیون دلاری که با پشتوانه هلدینگ های بزرگ در خارج ایران تاسیس میشوند راه اندازی کنند. ولی مطمئن باشید با سرمایه خیلی کمتر از این مقدار هم میتوان وارد کار شد و "سرور فارم" ی با امکانات مناسب در داخل ایران راه اندازی کرد که پاسخگوی نیاز داخلی باشد. طبق گفته دوستان فکر ترانزیت پهنای باند و فیبر اختصاصی رو از سرتون بیرون کنید چون و چرای این مطلب هم به طور کامل بیان شده و نیازی به بسط دادن این مورد نمی بینم. به هر حال اگر مایل به راه اندازی چنین پروژه ای هستید حتما از چند متخصص دعوت کنید تا موارد به صورت حظوری و با دقت کامل بررسی شده و یک کار کارشناسی دقیق انجام شود.

پیروز باشد

MagicVps.Com
February 4th, 2014, 01:04
تا دیروز همه با ابرها بازی میکردن
از امروز و امروزهه همه میخوان دیتا سنتر تاسیس کنند
انشالالله که خیره

===

نوشته اصلی توسط alfavps.com نمایش پست ها
سلام

توی ایران دیتاسنتر زدن زیاد سود دهی نداره !

اگر خواستید من میتونم براتون توی امارات یا کویت با هزینه مناسب کلیه کار هارو براتون انجام بدم ( از ویزا تا راه اندازی سرورتون در دیتاسنتر و فروش سرویس هاتون )
اگر فقط مد نظرتون ایران هست اون هم میتونم براتون انجام بدم
در صورت نیاز با ما در تماس باشید ( ساعات اداری)
اعضا - دوریس وب - داده پردازان اینترنت دوریس
021-44437208
اون دوستی که پیشنهاد داد داخل کویت و امارات بزنید دیتا سنتر

خیلی ببخشید دوست عزیز اینقدر سرمایه گزار هست داخل این این منطقه و کشور که نام بردین که 1 شبه کل مملکت میتوانند با پولشون بخرن یعنی عقلشون کار نکرده که همچین سرمایه گزاری کنند خودشون
و نرفتن اونجا دیتا سنتر بزن با این پشتوانه و سرمایه بعد شما همچین پیشنهادی دادین واقعا عجیبه

vp_server
February 4th, 2014, 01:36
به نظرم تاسیس دیتاسنتر تو افغانستان جواب بده میدونم بعضیا میخندن ولی حقیقت هست چون فاصلش به ایران کمه و در این حال پهنای باند ارزون- فاصله کم فیبرنوری تا ایران - نیروی کارهم ارزون چون اونجا بیکاری زیاده و در این حال به خاطر پینگ مناسبش به ایرانی ها هم میتونید سرویس بدید و چون تغریبا" همسایه ایران هست و موقعیت استراتژیک از نظر جغرافیایی داره و تغریبا" پینگ به بیشتر کشورها یکسان هست ممکنه مورد استقبال سایر کشورها هم قرار بگیره
جناب حرف شما برای پروژه های ساخت و ساز (!) درست است
دیتاسنتر نیاز به متخصص دارد نه عمله !
بنده فکر نمیکنم تعداد بیکاران کشور ما کمتر از افغانستان باشد
دلیل اینکه بین 8 کشور همسایه ایران , افغانستان را انتخاب کردید چیست؟
خرج کردن این میزان سرمایه در کشور خودمان ریسک است چه برسد به افغانستان !

TARIMEHR
February 4th, 2014, 01:51
کاش یه مدیری اسپم ها رو پاک میکرد و با یوزرای مزخرف گو برخورد درست و حسابی میکرد که توی تمام تاپیک های مربوط به دیتاسنتر خزعبلات فکریشونو تحویل استارتر و باقی خواننده ها ندن

دیتاسنتر فقط یه فیبر و یه سوله و حداقل 200 تا سرور نیست

هزینه ی اخذ مجوز ها
طراحی پلتفرم
شبکه
هزینه ی حمل و نقل و واردات
سیستم تاسیسات تهویه اطفای حریق
برق و ژنراتور و ups
تامین لینک اینترنت
رک و هاب و سوئیچ و روتر و کابل و سرور
تجهیزات امنیتی و فایروال ها و ضد ویروس ها
سیستم ها مدیریت و پایش
نصب تجهیزات
مهندسین شبکه

da6276
February 4th, 2014, 02:42
دوستان کامل توضیح دادند ، ولی چند نکته رو مدنظر داشته باشید
درصد موفقیت سرمایه گزاری این پول در ایران تقریبا 0 هست ! ایران اصلا زیرساخت لازم برای دیتاسنتر ایده آل رو نداره
اینطور که بنده از پست های شما متوجه شدم ، خیلی ایده آل حساب کتاب کردید ! خوبه میخواید در ایران کارآفرینی کنید ولی باید به شرطی باشه که توجیه اقتصادی داشته باشه
ضمن اینکه هزینه تجهیزات با دلار محاسبه میشه و 4 میلیارد تومان معادل 1.3 میلیون دلار هست و در هیچ کشور دیگه ای هم به تنهایی با این پول نمیتونید دیتاسنتر بزنید ، ضمن اینکه اینکار دانش و تجربه و مدارک بالایی نیاز هست داشته باشید
همین پول رو در هر کشور پیشرفته دیگری در همین کار سرمایه گزاری کنید احتمال موفقیتش بیشتر هست تا ایران !
من جای شما بودم اینکار رو نمیکردم

arc1o0
February 4th, 2014, 02:53
1- سنگ بزرگ علامت نزدن است.

2- راه اندازی دیتا سنتر عشق می خواهد!

3- برای شروع از یک رک شروع کنید که اگر نتیجه مد نظر رو نگرفتید ضرر هنگفتی نکرده باشید.

4- شما می توانید به شکل مستقیم اینترنت وارد کنید! اما هزینه های میلیاردی اعمال *****ینگ!

وقتی در ایران دیتا سنتر میزنید 100% مشترکان شما ایرانی هستند و جهت اتصال به شبکه های ایران با زیرساخت طرف هستید!

5- در ایران 3 شرکت مجوز وارد کردن اینترنت داشتند ( در دوره انحصار) - 2ماه قبل حرف از امکان ارائه مجوز به بقیه شرکت ها جهت واردات پهنای باند بود.

موفق باشید.

pc-narmak
February 4th, 2014, 12:00
بهتره یکم بیشتر بررسی کنید قول میدم نظرتون عوض شه افغانسات فقط عمله نداره!!! همین دیدو خارجیا نسبت به ایراتیا دارند
افغانستان لینک های اینترنتش بهتر از ایران هست

جناب حرف شما برای پروژه های ساخت و ساز (!) درست است
دیتاسنتر نیاز به متخصص دارد نه عمله !
بنده فکر نمیکنم تعداد بیکاران کشور ما کمتر از افغانستان باشد
دلیل اینکه بین 8 کشور همسایه ایران , افغانستان را انتخاب کردید چیست؟
خرج کردن این میزان سرمایه در کشور خودمان ریسک است چه برسد به افغانستان !

eskelet-sokhte
February 4th, 2014, 16:54
سلام.عذر میخوام از استارتر و دیگر کاربران بابت دخوالتم
بنده از هزینه هایی که توی این راه میشه و مجوز هایی که باید بگیرین و... سردر نمیارم.ولی خوب یه چیزایی شنیدم یا خوندم که هزینه خیلی زیاد میخواد.پیشنهاد بنده به شما اینه که برین به دنبال همین اینترنت ایران ، نمیدونم چ مراحلی داره و چ سختی هایی ولی خوب یک پیشنهاده.یه دیتاسنتر بزرگ نه ولی در حد 50-60 سروری بزنین با اینترنت ایران.وقتی دیدین سروراتون حد اقل 30 تاش فروش رفت تعداد سروراتونو زیاد کنین.در این مدت باید پشتیبانی قوی داشته باشیدن.سروراتون که به 200 تا رسید اونوقت اگه پولی براتون مونده بود برین توی فکر نت خارجی و...
یا اینکه از اول برین با شرکت های خارجی صحبت کنین و در خارج از کشور دیتا رو روه بندازین ولی خوب هیچ نظر خاصی در باره ایران یا خارج از کشور ندارم.پیشنهادم توی خارج از کشور هست چون فکر میکنم خیلی هزینه هاتون پایین بیاد
به امید روزی که دیتاسنتر جدید با مدیریت شما داشته باشیم
پایدار باشید

techgreen
February 4th, 2014, 17:37
با این 3 میلیاد فکر نکنم بتونید کار زیادی انجام بدید ! اونم اینترنت از کشور های روسیه و آذربایجان نمیشه دوست عزیز ! باید زیر ساخت خود مملکت باشه!
بعد توی ایران هم تنها مشتریانی که میتونی داشته باشی ایرانی هست ! حالا شاید چند تا افغان هم اومدن طرف دیتاسنتر ! الکی پولتو بند نکن !

netmelli
February 4th, 2014, 18:25
همه تاپیک رو نخوندم
ولی خیلی اول هاش جالبی بود
مثلا خرید اینترنت از آذربایجان
یا اینکه فیبر نوری از دریا رد کنیم

میشه بگید دوستتون که پدرش شرکت ای دی اس ال دارند کدوم شرکت هستند ؟
از خارج نت میگیرند ؟

عزیز نت در ایران فقط از زیرساخت و فیزیک نظری میتونید تهییه کنید
اونطور باشه خیلی زرنگ تر ها هستند که از کشورهای دیگر اینترنت بگیرند عزیز

نمیدونم چرا همه چیز برعکس شده
به جای اینکه اول اطلاعات یک کار رو داشته باشیم بعد راه بندازیم
اول میخوایم راه بندازیم بعد اطلاعات به دست بیاریم

واقعا که

rezahesami
February 4th, 2014, 18:27
همه تاپیک رو نخوندم

از خارج نت میگیرند ؟

واقعا که

چیزهای جالب تری هم بود. مثل سیستم تهویه با آب دریا! تامین انرژی از آب دریا!!!!
نمی دونم این هم وطنان شمالی ما هر چی میشه یه جوری ربطش میدن به دریا و میخان از دریا استفاده کنند!!!

da6276
February 4th, 2014, 18:35
چیزهای جالب تری هم بود. مثل سیستم تهویه با آب دریا! تامین انرژی از آب دریا!!!!
نمی دونم این هم وطنان شمالی ما هر چی میشه یه جوری ربطش میدن به دریا و میخان از دریا استفاده کنند!!!
تمسخر دیگران کارخوبی نیست ، بزارید پای بی اطلاعی ایشون

rezahesami
February 4th, 2014, 18:51

تمسخر نیست حرف حقه که الان رامین عزیز میان پاکش می کنه میره!
وقتی کسی بیاد بگه من و دوستام قلکهامون رو شکستیم پول از بابامون گرفتیم بابای کوروش اینترنت از آذربایجان آورده میخام دیتاسنتر بزنم ، از کف دریا فیبر نوری بکشم ، انرژی از آب دریا بگیرم ، سیستم تهویه با آب دریا راه بندازم به نظر شما بحث جدی هست یا مسخره؟!

ULTRAWEB
February 4th, 2014, 19:03

یکی میخواد چیزی بگه بهتره اول از چهار نفر بپرسه بعدش جایی مطرح کنه وقتی حرفای ما رو جدی نمیگیره و
حرفهای بی پایه و اساس دیگران رو جدی.واگر نه خوب دوستان واقعیت ا رو می بیننن و نمیتونن جلوی خودشون
و خندش رو بگیرن خوب حرفهایی میزنن که فکر میشه دارن مسخره میکنن ولی خوب واقعیت با مسخره کردن دوتاست

pc-narmak
February 4th, 2014, 19:49
دقیقا"

همه تاپیک رو نخوندم

از خارج نت میگیرند ؟

واقعا که