PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در نصب سیستم عامل سرور مجازی

ahmadjafarian
January 28th, 2014, 17:11
سلام
قبل از پرسیدن سوال بگم که من جستجو کردم اما به جوابم نرسیدم
درواقع من یه سرور مجازی دارم
برنامه VMware vSphere Client را دانلود و دسترسی لازم را برای آن هم دارم
از طرفی هم کسی که ازش سرور مجازی خریدم گفته
ISO مونت شده است.
من تویب این سایت دنبال آموزش نصب centos گشتم و مطالب مفیدی هم پیدا کردم
الان اگه بتوانم فایل iso را بوت کنم فکر کنم بقیش رو بلدم
اما وقتی سرورم رو ریسیت میکنم میره توی سیستم عامل سابقم و نه صفحه اول iso که میتونم از اونجا سیستم عامل رو نصب کنم
چطوری باید فایل iso را بوت کنم ؟؟
امیدوارم که تونسته باشم واضح مشکلم رو بیان کنم
لطفا بگید چکار باید بکنم

sarv-it
January 28th, 2014, 17:20
فکر نکنم شما به ادیت دسترسی داشته باشید
شما به سرویس دهندتون اعلام کنید تاتیک سی دی رو برای بوت بزنه بعد سی دی رو میتونید بیارید برا بوت

ahmadjafarian
January 28th, 2014, 17:35
فکر نکنم شما به ادیت دسترسی داشته باشید
شما به سرویس دهندتون اعلام کنید تاتیک سی دی رو برای بوت بزنه بعد سی دی رو میتونید بیارید برا بوت

با تشکر از پاسختون
سرویس دهنده گفته
ISO مونت شده است.
آیا منظورش همون چیزی که شما فرمودید نیست؟

sarv-it
January 28th, 2014, 17:36
خیر باید از طریق اپشن همون سرور مازی تیک بوت رو بزنه تا شما بتونید وارد تنظیمات بایوس بشید و بعد سی دی رو بزارید بوت

ahmadjafarian
January 28th, 2014, 22:46
خیر باید از طریق اپشن همون سرور مازی تیک بوت رو بزنه تا شما بتونید وارد تنظیمات بایوس بشید و بعد سی دی رو بزارید بوت

مشکلم هنوز حل نشده
سرویس دهنده میگه

بعد از ریستارت ( ctrl + t ) فورا دکمه esc رو می بایست بزنید.
زمانی که ریستارت می کنید به دلیل اینکه از روی هارد به سرعت دیتا ها بارگزاری می شوند.
همانند نصب سیستم عامل بر روی رایانه شخصی شما می باشد و بدون هیچ گونه تفاوت.
در صورتی که من دکمه esc رو میزنم اما اتفاقی نمیفته و باز میره توی سیستم عامل قبلی
چکار کنم ؟

sarv-it
January 29th, 2014, 00:18
سرویس دهنتون کی هست برام پ خ کنید

Mr.Te0
January 29th, 2014, 00:26
دوست عزیز سرویس دهنده شما باید از قسمت
Edit
,
Boot Menu
را فعال و در تنظیمات
باید
First Boot Device
رو روی سی دی رام قرار بده تا ایزو مونت شده رو هنگام ریستارت بوت کنه.

M.Abooali
January 30th, 2014, 03:21
سرور را ریست بدهید،

به محض مشاهده لوگو VM . با ماوس روی صفحه کنسول کلیک نمائید. و فورا کلید F2 صفحه کلید را بزنید.

سپس منو بوت را مشاهده خواهید کرد، و میتوانید اولویت بوت را مثلا به درایو اپتیک مونت شده بدهید.

سپس تنظیمات را با ذخیره کرده و سیستم ریست خواهد شد. حالا با دیدن Press any key ... کلیدی بفشارید تا از روی دیسک سیستم بوت شود و مراحل نصب را دنبال کنید.

امیدوارم مشکل رفع شود.

arc1o0
January 30th, 2014, 11:35
سلام

به صورت پیشفرض هنگام بوت سرور مجازی ، هارد دیسک به عنوان منبع بوت معرفی می شود

شما باید اولویت بوت شدن رو از هارد دیسک به سی دی رام تغییر بدید تا بعد از ریست ماشین مجازی از طریق سی دی رام یا فایل ایزو که قرار داده اید بوت شود.

موفق باشید.

M.Abooali
January 30th, 2014, 11:46
البته راهی که دوستان گفتند هم درست هست، اما الزامی وجود نداره که شما به این ترتیب تعریف کنید که این بار ماشین از روی ایزو بوت شود یا مثلا هارد دیسک. با همون کلید f2 هر بار در زمان ریست شدن میتوانید این گزینه را ویرایش کنید از داخل کنسول. خصوصا زمانی که دسترسی شما به طرقی محدود شده باشد این تنها راه حل خواهد بود.