PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشورت در مورد تاسیس کافی نت و خدمات کامپیوتری

persianboy
January 27th, 2014, 19:57
سلام

خواستم از دوستان عزیز مخصوصا شیرازی ها در مورد تاسیس کافی نت و خدمات کامپیوتری در شیراز مشورت بگیرم
به نظر شما حداقل سرمایه لازم چقدر هست؟ برای کافی نت کوچک با 5-6 سیستم + خدماتی مانند خرید و فروش سیستم، تایپ، پرینت و خدمات معمول

همچنین دوستان شیرازی نظر بدن کدام منطقه برای این کار مناسب تر هست؟

namesis R
January 27th, 2014, 20:34
سلام

خواستم از دوستان عزیز مخصوصا شیرازی ها در مورد تاسیس کافی نت و خدمات کامپیوتری در شیراز مشورت بگیرم
به نظر شما حداقل سرمایه لازم چقدر هست؟ برای کافی نت کوچک با 5-6 سیستم + خدماتی مانند خرید و فروش سیستم، تایپ، پرینت و خدمات معمول

همچنین دوستان شیرازی نظر بدن کدام منطقه برای این کار مناسب تر هست؟
بنده اهل شیراز نیستم ، اما فکر میکنم برای شروع کار حداقل 5-6 میلیون لازم هست ، محل کار بهتر هست که جای دانشگاه ها و محل های که دانشجو ها بیشتر رفت و آمد دارند بزنید ، یکی از دوستان جای دانشگاه یه کافی نت زد الان کارش قشنگ میچرخه

persianboy
January 27th, 2014, 22:17
بنده اهل شیراز نیستم ، اما فکر میکنم برای شروع کار حداقل 5-6 میلیون لازم هست ، محل کار بهتر هست که جای دانشگاه ها و محل های که دانشجو ها بیشتر رفت و آمد دارند بزنید ، یکی از دوستان جای دانشگاه یه کافی نت زد الان کارش قشنگ میچرخه

سلام
بله درسته نزدیک دانشگاه خیلی خوبه
ولی دانشگاه های پیام نور و آزاد شیراز در شهرک های شیراز هستن (گلستان و صدرا)
یکی از بهترین مکان ها خیابان ملاصدرا هست دو دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز هم همونجا هست ولی اجاره مغازه تو اون منطقه بالاست

در مورد هزینه هم فکر کنم بیشتر از 5-6 میلیون احتیاج باشه
خرید چند سیستم برای کافی نت + هزینه اجاره مغازه + هزنه خرید قطعات و ...

mojtaba.ghadri
January 27th, 2014, 22:56
داداش , این به من اثبات شده اگه تویه یه کوچه مغازه بگیری , یا خیابان فرعی باشه و کلا به علت بالا بودن کرایه مغازه نتونی یه جایه خوب مغازه بزنی , بازم میتونی موفق باشی !! چطوری ؟؟ به قول دوستان کلاس کار رو حفظ کنی .. سیستم هات خوب باشه - چیدمان خوبی داشته باشه مغازه شما , همه بتونند از سیستم هات استفاده کنند یعنی چیدمان کیوسک های سیستم طوری نباشه که کاربر احساس حقارت بکنه , پیشنهاد میشه ردیف آقایان و خانم ها جدا از هم باشه ..

و پیشنهاد اساسی من :

به جایه اینکه پول بدی کلی کیس و مونیتور رو موس کیبورد بخری , میری لب تاب دست دو از بازار میخری ( فقط سالم باشه ها )

هم کلی کلاس داره , هم واست مشتری میاره , رو دکور و ایجورچیزا زیاد کار کن مشتری جذب میکنه !!

ترفند لب تاب رو من یه جا پیاده کردم تو تهران سر هفته نشده مشتری های دوستم دوبرابر شدش.

namesis R
January 28th, 2014, 10:09
داداش , این به من اثبات شده اگه تویه یه کوچه مغازه بگیری , یا خیابان فرعی باشه و کلا به علت بالا بودن کرایه مغازه نتونی یه جایه خوب مغازه بزنی , بازم میتونی موفق باشی !! چطوری ؟؟ به قول دوستان کلاس کار رو حفظ کنی .. سیستم هات خوب باشه - چیدمان خوبی داشته باشه مغازه شما , همه بتونند از سیستم هات استفاده کنند یعنی چیدمان کیوسک های سیستم طوری نباشه که کاربر احساس حقارت بکنه , پیشنهاد میشه ردیف آقایان و خانم ها جدا از هم باشه ..

و پیشنهاد اساسی من :

به جایه اینکه پول بدی کلی کیس و مونیتور رو موس کیبورد بخری , میری لب تاب دست دو از بازار میخری ( فقط سالم باشه ها )

هم کلی کلاس داره , هم واست مشتری میاره , رو دکور و ایجورچیزا زیاد کار کن مشتری جذب میکنه !!

ترفند لب تاب رو من یه جا پیاده کردم تو تهران سر هفته نشده مشتری های دوستم دوبرابر شدش.
بله حرف ایشون کاملآ درست هست ، اگر بتونید لب تاپ بگیرید خیلی خیلی بهتر هست ، یک طور های میشه یکی از کافی نت های با کلاس شهر :دی

persianboy
January 28th, 2014, 10:26

و پیشنهاد اساسی من :

بله حرف ایشون کاملآ درست هست ، اگر بتونید لب تاپ بگیرید خیلی خیلی بهتر هست ، یک طور های میشه یکی از کافی نت های با کلاس شهر :دی

سلام
درسته
ایده خیلی خوبیه

یقیه دوستان هم لطفا نظر بدن. مخصوصا شیرازی ها

Mr.Te0
January 29th, 2014, 02:13
به نظرم گیم نت هم بازده خوبی داره...
سیستم ها قوی بتونید ببندید حتب تعداد کم و اینکه باز هایی ارائه بدید که کمتر جایی به صورت شبکه ارائه میشند میتونید در شهرتون اسم در کنید.

pc-narmak
January 29th, 2014, 02:29
1- سعی کن اینترنتت خیلی با کیفیت باشه من تجربه کافی نت داشتم چون 2سال پیش 4مگ اینترنت داشت کافی نتم اونم با دانلود ازاد تو 1ماه 5برابر اجاره در می اوردم با اینی که قیمتم از بقیه یکم بیشتر بود
2- روش برخورد با مشتری خیلی مهمه و با هرکسی مثل خودش که این بعد یه مدت میاد دستت
3- مغازت صبح زود باز باشه و سعی کنی شبها دیرتر ببندی چون تجربه داشتم مشتری اول صبح دربه در دنبال کافی نت بود پروژشو انجام بده تنها کافی نتی که باز بود من بودم و یادمه اول صبح 15 دشت کردم
4- سیستم ها همیشه سالم باشه مثلا" فایرفاکس- یاهو و... نرم افزار هایی که نیاز همه هست نصب باشه و همیشه پرینتر و usb اماده کار باشه همین مسائل ساده ولی باعث دلسردی مشتری یا دلگرمی اون میشه چون احساس میکنه سیستم های کافی نتت نیازشو برطرف میکنه
5-حتی اگر مغازه جای شلوغی نباشه ولی بتونی خوب تبلیغ کنی چند برابر بازدهی داره چون از محل شلوغ بومی عبور نمیکنه و همه رهگذرن یعنی مشتری ثابت نیست و یک بار خرید میکنه اینا تجربه شخصی خودم بود

da6276
January 29th, 2014, 02:48
با کمتر از 10میلیون تومان میتونید راه اندازی کنید
اول از همه سعی کنید خدمات خوبی ارائه بدید ، کیفیت خدمات شما با جذب مشتری نسبت مستقیم داره
یک سیستم اپدیت انتی ویروس راه اندازی کنید و همشه سیستم هاتون اپدیت باشن و پورتهای یو اس بی سیستم ها فعال باشه ، تجربه ثابت کرده کاربر حس امنیت بیشتری داره ، با سرور اپدیت تبلیغات خوبی هم میتونید انجام بدید
خدمات تایپ و تکثیر هم بستگی به شلوغی محل کارتون داره ، نزدیک دانشگاه ها پیشنهاد میشه
ایده لپتاپ هم خیلی خوبه و کار جدیدی هست و بدون شک موفق میشه

pc-narmak
January 29th, 2014, 03:02
10 هزینه سیستم ها میشه :d باید 20 فکر کنم در نظر بگیرید

با کمتر از 10میلیون تومان میتونید راه اندازی کنید
اول از همه سعی کنید خدمات خوبی ارائه بدید ، کیفیت خدمات شما با جذب مشتری نسبت مستقیم داره
یک سیستم اپدیت انتی ویروس راه اندازی کنید و همشه سیستم هاتون اپدیت باشن و پورتهای یو اس بی سیستم ها فعال باشه ، تجربه ثابت کرده کاربر حس امنیت بیشتری داره ، با سرور اپدیت تبلیغات خوبی هم میتونید انجام بدید
خدمات تایپ و تکثیر هم بستگی به شلوغی محل کارتون داره ، نزدیک دانشگاه ها پیشنهاد میشه
ایده لپتاپ هم خیلی خوبه و کار جدیدی هست و بدون شک موفق میشه

da6276
January 29th, 2014, 03:23
10 هزینه سیستم ها میشه :d باید 20 فکر کنم در نظر بگیرید
راه اندازی رو عرض کردم وگرنه ایده آل اگه بخواد باشه 20 تومان هم کمه ! فقط یک دستگاه فتوکپی درست حسابی بخوای بگیری کمه کم 10 تومن در میاد
در ضمن 5 6 تا سیستم بیشتر نمیخوان داشته باشن ، که همون 10 تومن کافیه

yekmobile.com
January 29th, 2014, 03:41
اقا گرون ترین خرج ها به تریب :
اجاره مغازه در مدت یک سال و پول پیش + هزینه اینترنت و برق و ...
بعد با 4 تومن میشه 6 تا سیستم جمع کنی ( دست دوم )
با 200 یا 300 تومن هم پرینتر میتونی بخری دستگاه چاپ نیازی نداری پرینتر کارت و راه میندازه