PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همه شرکت کنید برای اینکه ویندوز دیر به دیر عوض کنیم چخ کنیم ؟؟؟

dellserver
January 26th, 2014, 13:57
سلام
فکر میکنم خیلی از دوستان مشکل منو دارند
از اونجایی که کامپیتر های ما روزانه 2/3 ساعت خاموشن و بقیه ساعات بکوب روش کار میکنیم
و از یک طرف نرم افزارهای گوناگون نصب و حذف میکنیم بعد حدودا 2/3 ماه سرعت ویندوز افت میکنه و مجبورمون میکنه که ویندوز عوض کنیم
راه حلتون چیه که مدت زمان بیشتر بتونیم از ویندوز استفاده کنیم چون نصب دوباره برنامه ها واقعا مصیبته ؟

glxx
January 26th, 2014, 14:03
یک ایمیج از ویندوز با نرم افزار های مورد نیاز بگیرید کافیه
اگر میخواهی میتوانی با برنامه هایی که رجیستری و تمپ رو پاکسازی میکنند استفاده کن مثل
Your Uninstaller! 7
ماهیی یکبار استفاده کن ویندوزت سرحال می اورد

dellserver
January 26th, 2014, 14:07
با چی میتونم از ویندوز و برنامه ها ایمیج بگیرم وبعدا چطور باید استفاده کنم؟

sat2they
January 26th, 2014, 14:10
استفاده از هارد ssd. بنده از زمانی که هارد ssdگذاشتم (تقریبا 5 ماه) تاحالا سرعت ویندوزم با حجم زیاد برنامه اصلا کم نشده .تقریبا هر 1 ماه 1 بار ریستارت میکنم سیستم رو ,بقیه مواقع روشن هست یا هایبرنت میکنم .
کافیه یک بار ssd امتحان کنید بعد میفهید کارکردن با کامپیوتر چقدر لذت بخش تر میشه!

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

meysam021
January 26th, 2014, 14:11
ویندوز های غیر اورجینال به همین صورت هستند.
بعد از نصب ویندوز این فایل کرک رو اجرا کنید و کامپیوتر خودتون رو یک ریست بزنید.

درصورتی که مشکل برطرف نشد از ویندوز اورجینال استفاده کنید.
باز هم رفع نشد.
سیستم خود را بصورت کاملا محترمانه خرد کنید. چون مشکل از سیستم و منابع کم پی سی شما میباشد.
توی پرانتز(این فایل برروی ویندوز سرور) نیز قابل اجرا و کرک کننده میباشد.

glxx
January 26th, 2014, 14:11
فکر کنم خود ویندوز امکان گرفتن بک اپ داشت

dellserver
January 26th, 2014, 14:12
هارد ssd چند گیگ بگیریم کافیه یعنی شما ویندوزو ریختین رو ssd بقیه فایل ها رو هارد ساتاتون ؟
من حدودا 2 ترا فایل دارم

sat2they
January 26th, 2014, 14:15
بستگی به حجم برنامه های که باهاشون مداوم کارمیکنید داره من 256 گیگ سامسونگ 840 گرفتم بسیار هم راضی هستم . یک هارد یک ترا پاسپورتی یو اس بی 3 وصل کردن برای اطلاعات دیگم.

dellserver
January 26th, 2014, 14:15

باز هم رفع نشد.
سیستم خود را بصورت کاملا محترمانه خرد کنید. چون مشکل از سیستم و منابع کم پی سی شما میباشد.
این دقیقا چیه و چیکار میکنه ؟
الان چه کنم که سرعت ویندوز کم شده ؟
سیستم هم 4هسته ای 4گیگ رم
کم نمیاره

dellserver
January 26th, 2014, 14:16
بستگی به حجم برنامه های که باهاشون مداوم کارمیکنید داره من 256 گیگ سامسونگ 840 گرفتم بسیار هم راضی هستم . یک هارد یک ترا پاسپورتی یو اس بی 3 وصل کردن برای اطلاعات دیگم.
قیمت 840؟

meysam021
January 26th, 2014, 14:22
این دقیقا چیه و چیکار میکنه ؟
الان چه کنم که سرعت ویندوز کم شده ؟
سیستم هم 4هسته ای 4گیگ رم
کم نمیارهاجراش کنید و اینستال رو بزنید ، اندکی صبر ، کامپلت، ریست ویندوز ، تمام

sat2they
January 26th, 2014, 14:25
بنده از یکی از دوستان داخل انجمن pt به قیمت 650 تومن گرفتم. الان داخل دیجی کالا سرچ کنید مارک های کم کیفیت قیمتشون بالای 800 تومن هست

sinakhan
January 26th, 2014, 14:27
برنامه هایی هستن که به رفع ارور های ویندوز و بهینه شدن برنامه و سیستم عامل و افزایش فضای موجود رم و هارد ،کمک می کنند، مثل : OneClickPortable

MEHDI KARAMI
January 26th, 2014, 14:28
از انتی ویروس خوب استفاده کنید،از برنامه های پاکسازی ریجیستری استفاده کنید،نرم افزار هایی که دیگه مورد نیاز نیستند رو حذف کنید (مورد آخری سرعت کامپیوتر رو به خوبی افزایش میده)

shahab-f
January 26th, 2014, 14:35
سلام هیچ ربطی با این مسئل که گفتید نداره ....

هیچ چیز مثل ویروس و استفاده از ویندوز های غیر اورجینال (این ویندوز های دستکاری شده) عملکرد سیستم رو کند و عمر ویندوز رو کم نمیکنه من خودم ویندوز 7 اورجینال پرند رو دارم حدود 1.5 سال هست که ویندوزمم عوض نکردم ..!!!!!

یک ویندوز اورجینال تهیه کنید با یک آویرا (به شرطی که مداوم آپدیت کنید) دیگه نیاز نیست مداوم ویندوز تغییر بدید .

هر نرم افزاری هم نصب نکنید ! و هر درایور جدیدیو (فلش و ...) بدون اسکن باز نکنید ..........

dellserver
January 26th, 2014, 14:45
میشه بفرمائید ویندوز اورجینال ز کجا تهیه کردید ؟
من چند جا رفتم قبلا گفتن فکر نمیکنم تو ایران بتونی ویندوز اورجینال بدون دستکاری پیدا کنی؟

InterServer.ir
January 26th, 2014, 15:09

باز هم رفع نشد.

لطفا درست راهنمایی کنید کرک شده و کرک نشده ربطی به موضوع ندارند !

بهترین راه بهینه کردن ویندوز هست از نرم افزار CCleaner که رایگان هم هست استفاده کنید این برنامه یکی از بهترین برنامه ها برای تازه کردن ویندوز هست که فایل های اضافی و لاگ هایی که به مرور زمان روی هارد ذخیره میشه و مصرف منابع رو بالا میبرند رو پاک می کنه ! برنامه های بهتری هم هستند ولی این ساده ترینش بود

بک آپ گرفتن و برگردوندن هم راه خوبیه ولی باید بعد از نصب ویندوز و نصب برنامه ها بدون باز کردن درایو های دیگر بک آپ گرفته بشه تا از سالم بودن و ویروسی نبودن مطمئن باشید
اگر از آنتی ویروس کسپر اسکای استفاده می کنید بهتر هست این آنتی ویروس رو پاک کنید چون 4 برابر ویروس ها باعث کندی سیستم میشه از آویرا یا کمودو استفاده کنید

rightserver
January 27th, 2014, 20:05
برا بکاپ گرفتن از ویندوز من NortonGhost رو پیشنهاد میکنم کارش عالیه سی دی بوتش رو تهیه کن از اون استفاده کن. رو ویندوز نصب نکنی بهتره کارباهاش خیلی ساده است هنگام ایمیج گرفت ازت میپرسه سریع بکاپ بگیرم (اشغال حجم زیاد) یا کند (حداکثر فشردگی) فایلش رو در سیستم یا رو دی وی دی ذخیره میکنه هروقت ویندوزت خراب شده خودت برمیگردونی. برا استفاده های معمولی هم هارد SSD نیاز نیست با اینکه ارزشش رو داره

reza*
January 27th, 2014, 20:11
سلام
فکر میکنم خیلی از دوستان مشکل منو دارند
از اونجایی که کامپیتر های ما روزانه 2/3 ساعت خاموشن و بقیه ساعات بکوب روش کار میکنیم
و از یک طرف نرم افزارهای گوناگون نصب و حذف میکنیم بعد حدودا 2/3 ماه سرعت ویندوز افت میکنه و مجبورمون میکنه که ویندوز عوض کنیم
راه حلتون چیه که مدت زمان بیشتر بتونیم از ویندوز استفاده کنیم چون نصب دوباره برنامه ها واقعا مصیبته ؟

طبقه بندی موضوعات

نصب نکردن هر نرم افزاری

یک آنتی ویروس درست و به درد بخور

tune up utilities

اجازه ندادن به هر نرم افزاری برای استارت هم زمان با بالا امدن ویندوز .

GOD
January 27th, 2014, 20:22
ویندوز ارجینال
کسپر اسکای ارجینال
Tune up
من یادم نیست اخرین بار کی ویندوز نصب کردم شاید دو سال پیش بود.ارجینال استفاده کن

dellserver
January 27th, 2014, 20:37
خوب این ویندوز اورجینال از کجا تهیه کنم ؟؟؟
قیمتش چنده ؟؟
والا هر جا میرم میگن نمیتونی بدون دست کاری پیدا کنی

sat2they
January 27th, 2014, 20:41
داخل انجمن pt لایسنس ویندوز و کسپر اورجینال دوستان میفروشند ولی به نظر بنده هیچ فرقی نمیکه لایسنس دار با کرک شده .فقط مبحث حمایت از سازنده است

sat2they
January 27th, 2014, 20:42
برا بکاپ گرفتن از ویندوز من NortonGhost رو پیشنهاد میکنم کارش عالیه سی دی بوتش رو تهیه کن از اون استفاده کن. رو ویندوز نصب نکنی بهتره کارباهاش خیلی ساده است هنگام ایمیج گرفت ازت میپرسه سریع بکاپ بگیرم (اشغال حجم زیاد) یا کند (حداکثر فشردگی) فایلش رو در سیستم یا رو دی وی دی ذخیره میکنه هروقت ویندوزت خراب شده خودت برمیگردونی. برا استفاده های معمولی هم هارد SSD نیاز نیست با اینکه ارزشش رو داره

اگه یک بار امتحان کنید هارد ssd رو داخل pc. که باهاش هرروز کار میکنید متوجه میشید میزان تفاوت رو

InterServer.ir
January 28th, 2014, 23:25
خوب این ویندوز اورجینال از کجا تهیه کنم ؟؟؟
قیمتش چنده ؟؟
والا هر جا میرم میگن نمیتونی بدون دست کاری پیدا کنی

همونطور که گفتم ربط چندانی به اورجینال بودن یا نبودنش نداره مثال میزنم از سیستم خودم و برادرم که شخصا از ویندوز کرک شده استفاده می کنم و برادرم از ویندوز اورجینال
سیستم من با پردازنده ضعیف تر و 4 گیگ رم ddr2 با اینکه 3 برابر سیستم برادرم روش برنامه نصب هست مصرف رمش 25-30 % هست ( 4 گیگ رم )
سیستم برادرم با پردازنده 2 برابر قوی تر و ویندوز اورجینال و 4 گیگ رم ddr3 هیچ وقت مصرف رم سیستمش زیر 50 % نمیاد با اینکه کار خاصی هم انجام نمیده و برای موراد درسی استفاده میکنه!

موضوع بهینه کردن ویندوز هست نمی دونم شاید دوستان ویندوز رو در حالت کرک نشده و کرک شده مقایسه نکردند طرفدار ویندوز اورجینال هستند ! در صورتی که درست کرک شه با آپدیت ویندوز هم مشکلی پیش نخواهد آمد ویندوز اورجینال فقط پول الکی ریختن به جیب کسانی هست که ایران رو تحریم کردند !

yekmobile.com
January 28th, 2014, 23:32
سلام
دوست عزیز یه ویندوز درست و حسابی نصب کن
من شاید بیش از 50 نوع ویندوز سون و تست کردم فقط 10 تاشون خوب بود
یعنی امروز ویندوز میریختم و هفته دیگه باید عوض میکردم
ویندوز بدون دست کاری بریزی عالیه
از این ادیشن ها نریز
سعی کن از پی سی دانلود ویندوز دانلود کنی یا ویندوزهای شرکتی معتبر بدون دستکاری بخری
این مهمترین راه موندم ویندوزه

shazo
January 28th, 2014, 23:35
سلام

از نرم افزار های بهینه ساز استفاده کنید..

saghafi1991
January 28th, 2014, 23:40
یک بار ویندوز عوض کنید برنامه هاتون رو نصب کنید و بعد با برنامه ghost اگه اشتباه نکنم یه بک آپ بگیرید بد اگر هر چند ماه یک بار به مشکل خوردید ویندوز خودتون رو با کل برنامه ها درایور های نصب شده کمتر از 7 الی 10 دقیقه کل سیستم را از طریق بک آپ برگردونید

wikiphp
January 28th, 2014, 23:49
درود،الان بیشتر از 1ساله که ویندوز نصب کردم اما هنوز عوض نکردم !اگر اشتباه نکنم آذر ماه یا دی ماه بود که گرفتم.

ویندوز ام اورجینال نیست اما >>

آنتی ویروسم اورجیناله و تا زمانی که از فلش،رم و... مطمئن نباشم تا حدودی نمیزنم به سیتسم برای پیشگیری
هر هرفته پوشه temp را خالی میکنم،پوشه و نرم افزار هی که لازم ندارم را پاک میکنم و همین طور سطله زباله را
هر هفته اسکن میکنم وهمین طور با نرم افزار" Auslogics Disk Defrag " بررسی میکنم سیستم را،یه چند نفر گفتن هیچ فایده نداره اما من همیشه استفاده میکنم و متوجه تغییرات میشم
به طور خلاصه و بر اساس چیزی که در این مدت استفاده کردم ازش بدست اوردم به نوعی مرتب سازی میکنه و پوشه های که لازم نباشه را فکرکنم پاک میکنه اما درکل خیلی مناسبه
همیشه هم سیتسم ام مرتب هست،به خصوص درایو ویندوز و دسکتا ام!و همین طور سعی کنید هر هفته(بسته به میزان خودتان)مثلا اگر از اینترنت دانلود منیجر استفاده میکنید پوشه آن را خالی کنید.
در طول روز هم معمولا 98٪ اوقات روشن هست یا درحال دانلود/کار های گرفیکی یا برنامه نویسی و مدتی هم از 3دی مکس استفاده میکردم.
تا الانم خداروشکر مشکلی نداشتم که بخوام حتی به فکر ویندوز عوض کردن باشم!

فقط یک نکته : حتما اول ویندوز را عوض کن،سعی کن تمامی درایو هارو فرمت کنی و بعد هم تمامی درایو هارو نصب کنی و یک آنتی ویروس اورجینال داشته باشی.خودتم سعی کن دکتر خودت باشی و بدون برنامه خاصی اول مرتب کنی و بعد با برنامه ها.....

موفق باشید

alireza.076
January 29th, 2014, 00:24
میتونم با تمام جرات بگم که تمام راهنمایی های دوستان فقط یه کاره پوچ یا خرج بی خوده
باید به این قضیه نگاه عمیق تری داشته باشیم
بکاپ گیری و ریستور فقط پاک کردن صورت مسئله هست وهمچنین هیچ ربطی به سخت افزار سیستم نداره
ببینید در سیسنم عامل های ماکروسافت نرم افزاری که نصب میکنید روی هسته سیستم عامل نصب و اجرا میشه، در این حالت امکان اسیب رسیدن به کرنل بالا میره
زمانی که یه نرم افزار رو شما در ویندوز حذف میکنید با خود قسمتی از هسته اسیب میزنه
مثل این میمونه که یه گل رو از ریشه توی یه باغچه می کنید
راه خاصی برای حل این مشکل نیست، شاید استفاده از نرم افزار های خود ماکروسافت باعث جلوگیری از این مشکل بشه(منظورم اینه که از نصب نرم افزار های متفرقه فاصله بگیرید)
شما هیچ وقت نمیتونید پایداری خوبی در ویندوز رو داشته باشید توی دسکتاپ
همهی ما خوب این قضیه رو میدونیم که مخصوصا ویندوز هشت بعد یه چند ماهی کم کم شروع میکنه به هندلی کار کردن
اگه براتون پایداری مهمه بهتره رو سیستم عامل های دیگه مطالعه کنید
اگه دیگه خیلی خیلی براتون مهمه از bsd ها استفاده کنید که دیگه پایداریشون ... در حدی که شعار این سیستم عامل اینه که هیچ وقت نیاز به تعمیر نداره البته این سیستم عامل برای دسکتاپ پیشنهاد نمیشه
را حل شما استفاده از لینوکس خواهد بود، سوال ی اگه بودش در خدمتم
موفق باشید

sarv-it
January 29th, 2014, 00:33
میتونم با تمام جرات بگم که تمام راهنمایی های دوستان فقط یه کاره پوچ یا خرج بی خوده
باید به این قضیه نگاه عمیق تری داشته باشیم
بکاپ گیری و ریستور فقط پاک کردن صورت مسئله هست وهمچنین هیچ ربطی به سخت افزار سیستم نداره
ببینید در سیسنم عامل های ماکروسافت نرم افزاری که نصب میکنید روی هسته سیستم عامل نصب و اجرا میشه، در این حالت امکان اسیب رسیدن به کرنل بالا میره
زمانی که یه نرم افزار رو شما در ویندوز حذف میکنید با خود قسمتی از هسته اسیب میزنه
مثل این میمونه که یه گل رو از ریشه توی یه باغچه می کنید
راه خاصی برای حل این مشکل نیست، شاید استفاده از نرم افزار های خود ماکروسافت باعث جلوگیری از این مشکل بشه(منظورم اینه که از نصب نرم افزار های متفرقه فاصله بگیرید)
شما هیچ وقت نمیتونید پایداری خوبی در ویندوز رو داشته باشید توی دسکتاپ
همهی ما خوب این قضیه رو میدونیم که مخصوصا ویندوز هشت بعد یه چند ماهی کم کم شروع میکنه به هندلی کار کردن
اگه براتون پایداری مهمه بهتره رو سیستم عامل های دیگه مطالعه کنید
اگه دیگه خیلی خیلی براتون مهمه از bsd ها استفاده کنید که دیگه پایداریشون ... در حدی که شعار این سیستم عامل اینه که هیچ وقت نیاز به تعمیر نداره البته این سیستم عامل برای دسکتاپ پیشنهاد نمیشه
را حل شما استفاده از لینوکس خواهد بود، سوال ی اگه بودش در خدمتم
موفق باشید
منم با حرف ایشون موافقم
خودم یه مدت رفتم رو اوبونتو مزیتای جالبی داشت اما معیاب خیلی داشت مثلا نرم افزارهای تخصصی مثل دریم ویور اتوکد اینا پیدا نمیشد
شما کدوم لینوکس پیشنهاد میدید؟

alireza.076
January 29th, 2014, 00:47
منم با حرف ایشون موافقم
خودم یه مدت رفتم رو اوبونتو مزیتای جالبی داشت اما معیاب خیلی داشت مثلا نرم افزارهای تخصصی مثل دریم ویور اتوکد اینا پیدا نمیشد
شما کدوم لینوکس پیشنهاد میدید؟

برای شروع کار مینت بسیار مناسب است
شما میتوانید از نرم افزار های معادل که رایگان هم هستند استفاده کنید، مثل freecad
اوبونتو یه خورده باگ زیاد داره خیلی پیشنهاد نمیشه(البته این نظره منه، شاید دیگران این حرف رو قبول نداشته باشند)

behnam289
January 29th, 2014, 00:50
با سلام والا من تا الان 2 سال هست ویندوزم را عوض نکردم . به نظرم مهم ترین مسئله اینه سیستم را ویروسی نکنید و از یک ویروس یاب خوب مثل Norton360 استفاده کنید و هر انتی ویروسی هست حتما اورجینال باشه تا مشکل آپدیت نباشه . و این که یکم روی کرک های برنامه ها حساس باشید و هر برنامه ای را نصب نکنید و یک مشکل دیگه کند شدن سرعت سیستم و سرعت هارد پرشدن هارد و شلوغ شدن ریجستری و سنگین شدن هیستوری برنامه ها مرورگر ها ..... که اصلا این ها خصوصیت ویندوزه به نظر من قدرتمند ترین برنامه ای که تو این مشکل به شما کمک میکنه برنامه Norton.Utilities که سیستم را بهینه سازی میکنه و یکی دیگه از کار هایی که خیلی لازمه اینه که برنامه هایی که در هنگام بالا اومدن ویندوز اجرا میشه و هر سرویسی که اجرا میشه و نیاز بهش ندارید غیر فعال کنید . که سرعت بالا اومدن ویندوز را زیاد میکنه

da6276
January 29th, 2014, 03:43
موارد زیادی هست که اگه رعایت نشه ویندوز بعد از مدتی مشکل سازمیشه
اولین نکته استفاده از یک انتی ویروس قوی و اپدیت شده هست
دومین نکته استفاده از ویندوزهای اصل و بدون ویرایش هست !
سخت افزار هم خیلی مهم هست ، دوستی که میگه هارد ssd خوبه باهاش موافقم ولی نگهداری سیستم خیلی مهمتر هست
بنده با دو تا سیستم کار میکنم، لپتاپم که ویندوز 8 اورجینال داره و سیستم pc خونه که ویندوز کرکی داره ، لپتاپم هارد معمولی داره و از وقتی که گرفتمش (3ماهه) مشکلی نداشته
سیستم خونه یک هارد 60 گیگ ssd داره که ویندوز روش نصب هست و 2 تا هارد اینترنال و نزدیک 1 ترابایت اطلاعات روش هست ! واینم نزدیک به 1 سال هست که ویندوزش رو عوض نکردم و مثل بنز داره کار میکنه ، هر فلشی رو بهش نمیزنم و قبل از اسکن کامل چیزی رو باز نمیکنم
منکه فرقی بین سیستم عامل ارجینال با کرکی ندیدم و فقط ارجینال ساپورت مایکروسافت رو داره ! به نظرم نگهداری صحیح سیستم خیلی مهمه

LightOnline
January 29th, 2014, 05:26
Tune Up Utilities 2014 + (A Reliable Antivirus
Defrag کردن مرتب پیشنهاد میشه
اگر دانلود زیاد دارین یک درایو پارتیشن بندی کنین و فقط به دانلود هاتون اختصاص بدین