PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اتصال به اینترنت با استفاده از فیبر نوری

peyman1959
January 18th, 2014, 18:16
سلام من چند وقتیه تو فکر افتادم فیبر نوری بخرم اما هیچی ازش نمیدونم اگه میشه راهنماییم کنید.
1 جریاناتش در کل چجوریه؟
2 باید برای اتصال به اینترنت چه مبلغی به چه شرکتی پرداخت کنم
3 سرعتش چقدره حدودا
4 واسه من به صرفه هست یا نه (من برای شرکتم باید اینترنت نامحدود 8 مگ بگیرم که با این قیمتا ناجوره)
لطفا اگه فکر میکنین به صرفه نیست یا به دردم نمیخوره هم راهنمایی کنین با تشکر

ra3ou1
January 18th, 2014, 18:52
فیبرنوری ؟

در ایران؟ به کاربر شخصی ارائه میشه اصلا؟

تا جایی که بنده اطلاع دارم ارائه نمی شود.

در حال حاضر تا جایی که اطلاع دارم در حال آماده سازی بستر فیبر در مراکز مخابراتی می باشند

و فاز دوم این پروژه سیم کشی فیبر از مراکز مخابراتی به مراکز مسکونی و تجاری می باشد.

اگر سیم کشی شما فیبر باشد تا جایی که بنده اطلاع دارم انحصارا از مخابرات می توانید برای ADSL سرویس بگیرید

اما به این معنی نیست که روی بستر فیبرنوری به شما سرویس بدهند.

سرعت فیبر بسیار عالی می باشد اما به کاربران شخصی و حقوقی فکر نمی کنم ارائه بدهند

شخصی رو که نمیدند حالا حقوقی رو دقیق اطلاع ندارم.

من سرعت 100 مگ فیبر رو شخصا در ایران تحربه کردم .

پورت بسیار عالی و اختصاصی بود و سرعت دانلود 10Mbps

peyman1959
January 18th, 2014, 18:59
ممنون اما اگه نمیشه شما چطور تجربه کردین؟
در ثانی تو بعضی فروشگاها تجهیزاتش رو برای فروش گذاشتن
بهر حال ممنون

pspasp
January 18th, 2014, 19:00
من همین الان با هزینه اندک سرعت دانلودم 18mهست

majidisaloo1
January 18th, 2014, 19:00
دقیقا چه کاری میخواهید انجام بدهید؟

peyman1959
January 18th, 2014, 19:03

خوب میشه بگین چطوری و از چه شرکتی و تو چه شهری و با چه هزینه ای و از چه طریقی؟ ممنون

peyman1959
January 18th, 2014, 19:04
دقیقا چه کاری میخواهید انجام بدهید؟

برای شرکتم میخام ما ارسال و دریافت دادمون خیلی زیاده و سرعت بالایی هم نیاز داریم از طرفی ای دی اس ال ها معمولا سرعت اپلود و دانلودشون یکی نیست و هزینش هم بالاست (ماله فیبر احتمالا بیشتره ولی میارزه)

speednet
January 18th, 2014, 19:08
فکر کنم مخابرات برای هر کیلومتر در ماه 80 تومن برای فیبر نوری میگره

peyman1959
January 18th, 2014, 19:10
فکر کنم مخابرات برای هر کیلومتر در ماه 80 تومن برای فیبر نوری میگره
منظور از هر کیلومتر چیه میشه بیشتر توضیح بدید
سرعتش و چیزای دیگه

ra3ou1
January 18th, 2014, 19:23
بنده در یک جایی استفاده کردم

شخصی نبوده دوست عزیز

ra3ou1
January 18th, 2014, 19:25

اینترنت ماهواره ای دارید ؟

یا پورت اخصاصی گرفتین؟

peyman1959
January 18th, 2014, 19:33
بنده در یک جایی استفاده کردم

شخصی نبوده دوست عزیز

خوب منم که شخصی نمی خوام شرکتیه

speednet
January 18th, 2014, 20:04
منظور از هر کیلومتر چیه میشه بیشتر توضیح بدید
سرعتش و چیزای دیگه

شما از مخابرات فیبر نوری بگیری معنیش این نیست به شما میفروشه بلکه به شما اجازه داده میشه ماهانه

taghi.karimi
January 18th, 2014, 20:07

دوست عزیز فیبر که اصلا فکرش رو نکنید.

شما اگر اینترنت با آپلود و دانلود اختصاصی نیاز دارید بهترین کار اینترنت وایرلس از شرکتهای بزرگ هست.
که مطمئنا اول از فیبر به صرفه تر هست.دوم فیبر هم بگیرید باید گورت اختصاصی بگیرید که باز هزینه تموم شده بالاست.

باز پیشنهاد دوم بنده اگر وایرلس مساعد نبود استفاده از نت ماهواره ای البته با مجوز هست.

speednet
January 18th, 2014, 20:25
دوست عزیز فیبر که اصلا فکرش رو نکنید.

شما اگر اینترنت با آپلود و دانلود اختصاصی نیاز دارید بهترین کار اینترنت وایرلس از شرکتهای بزرگ هست.
که مطمئنا اول از فیبر به صرفه تر هست.دوم فیبر هم بگیرید باید گورت اختصاصی بگیرید که باز هزینه تموم شده بالاست.

باز پیشنهاد دوم بنده اگر وایرلس مساعد نبود استفاده از نت ماهواره ای البته با مجوز هست.

در صورت امکان توضیح بیشتری بدین منظورتون از گورت چیه اگه از قیمت ها خبر دارین لطفا بیشتر توضیح بدین

ipsat
January 18th, 2014, 21:11
در صورت امکان توضیح بیشتری بدین منظورتون از گورت چیه اگه از قیمت ها خبر دارین لطفا بیشتر توضیح بدین
اشتباه تایپی بود منظورش پورت هست.

ra3ou1
January 18th, 2014, 21:19

بنده در یک مکان خاص استفاده کردم

هنوز هم دسترسی دارم البته

شخص حقیقی و حقوقی نمی باشد .

ببینید بهتره برای کارتون پورت اختصاصی دریافت کنید و یا سرویسی دریافت کنید که بین افراد کمتری به اشتراک گذاشته شده است

ابنطوری می توانید از سرویس با کیفیت بهرمند شوید

همچنین می توانید با isp صحبت کنید و مواردی که لازم دارین با آنها در میان بگذارید

نسبت به اطلاعاتی که ارائه می دهید سرویس مناسب به شما معرفی می کنند

ra3ou1
January 18th, 2014, 21:22
شما از مخابرات فیبر نوری بگیری معنیش این نیست به شما میفروشه بلکه به شما اجازه داده میشه ماهانه

دوست عزیز اصلا ارائه نمی شود که بخواهند بگیرند

در برخی از مراکز مخابراتی زیر ساختها انجام شده و کابل برگردان فیبر نصب گردیده است.

ضمن اینکه استفاده از فیبر برای ایشان هزینه بالایی دارد

h.nanavar
January 19th, 2014, 01:40
با سلام.
طبق نظر یکی از دوستان که از وایرلس استفاده کنید باید عرض کنم که وایرلس سرویس جالب و قابل اعتمادی برای مصرف شرکتی نیست.
در حال حاضر شرکت های بزرگ برای ارایه سرویس به مشترکین خانگی دچار ضعف شدید هستند. پس گزینه مناسبی برای اعتماد نیست.
شرکت های isp هم که اینترنت را بین چنید نفر تقسیم می کنند. و با آپلود و دانلود زیاد قطعا سرویس شما را مسدود می کنند. حتی اگر نامحدود باشد.
فکر میکنم در صورت فعالسازی اینترنت به صورت کابلی(adsl) بهترین گزینه فالسازی چندین خط به جای یک خط می باشد تا میزان ترافیک از روی یک خط کاسته شده و کمتر با isp به مشکل برخورد کنید.
موفق باشید

Taryan4
January 19th, 2014, 02:04
دوست عزیز اشتباه نکنید و در حال حاضر بر روی فیبر نوری سرویس نگیرید. بنده سرعت 2 مگابایت مخابرات گرفتم با سرعت دانلود 10 کیلوبایت. اعتراض هم کنید تنها جوابی که دریافت می کنید (همینه که هست). انحصار فیبر نوری هم برای مخابراته از شرکت های دیگه امکان دریافت ندارید.

pspasp
January 19th, 2014, 02:04
خوب میشه بگین چطوری و از چه شرکتی و تو چه شهری و با چه هزینه ای و از چه طریقی؟ ممنون

م ه و ا ر ه ای

هزینه هم فقط وسایل ما باقی ه ک کردم اکانت

pspasp
January 19th, 2014, 02:07
من دوستم از یه شرکتی در اهواز استفاده میکنه

اسمشو ازش میپرسم بهت میگم

دانلودش 5 مگ هست نامحدود ماهی 320 تومان

peyman1959
January 19th, 2014, 11:21
میشه بگی مجورزشو از کجا گرفتی خیلی خوبه که یا اگه بی مجوز رفتی ایا کسی کارت داشت یا نه؟

diges
January 19th, 2014, 11:41
م ه و ا ر ه ای

هزینه هم فقط وسایل ما باقی ه ک کردم اکانت

اکانت های هکی ست نهایت 5 روز کار می کنه تجربه 10 ساله ....

فیبر نوری می تونید بگرید به راحتی ولی هزینه خیلی بالا هست مثلا خودم در کار گرفتن فیبر برای یک شرکت بودم 900 متر 7 میلیون هزینه داشت البته در نطر بگرید فیبر برای انتقال دیتا بالا هست زیر 100 مگ می تونید وایرلس استفاده کنید هزینه کمتره .

فیبر نوری که به منازل داده می شه اسمش فیبر هست کاربرد مثل سیم مسی هست اومدن یک رشته سیم رو جدا کردن می دن به هر خونه که نهایت 22 مگ می شه استفاده کرد .

diges
January 19th, 2014, 12:22
سلام دوستان
نمی دونم منظور بعضی از دوستان از اینترنت وایرلس چیه اما باید بگم اصلاً چیزی به نام اینترنت وایرلس وجود نداره.
وایرلس (wireless) یعنی بی سیم و به این معنی است که شما بدون ارتباط سیمی به اینترنت وصل میشید و این اصلاً ربطی به سرویس اینترنت شما که adsl باشه یا wimax نداره چون در هر صورت باید مودم شما قابلیت wi-fi داشته باشه تا بتونید از اینترنت به صورت وایرلس یا بدون سیم استفاده کنید پس ما اینترنتی به نام وایرلس نداریم مودم وایرلس داریم.

درباره فیبر نوری هم که اصلاً در ایران خوب نیست چون فقط مخابرات می تونه بهتون سرویس بده که اونم حتی اگر 1024 هم بگیری سرعت افتضاح قعطی هم پشت سر هم داره پس در نتیجه در ایران خط مسی از همه بهتره چون شرکت های خصوصی می تونن باهاش اینترنت سریعتر و بدون قعطی اونم با پولی کمتر از فیبر نوری یا پورت اختصاصی بهتون بدن پس این موضوع را کلاً بی خیال بشید پورت اختصاصی هم چیزی نیست که من و شما بتونیم خریداری کنیم چون قیمت های خیلی بالایی مثلاً یکی از ارزونترین هاش 400 هزار تومان در ماه است.

وقتی داریم با همین اینترنت خودمون می سوزیم و می سازیم مگه سرمون درد گرفته که بریم چیزی بگیریم که حتی از کیفیتش خبر نداریم.

اینترنت وایرلس منظور ارتباط اختصاصی p2p هست که ساپورت پهنای باندش بستگی به مسافت و هزینه ای که می کنید داره .

فیر به صورت اختصاصی با فیبر جلوی درب منازل فرق می کنه فیبر اختصاصی می تونه تا stm16 ساپورت می کنه فیبر اختصاصی معمولا برای پهنای باند های بالا یک گیگ استفاده می شه .

فیبر که جلوی منازل هست مخابرات می یاد مثلا 100 رشته باشه دو تا جدا می کنه به هر خونه میده در حالی که فیبر زمانی ارزش داره از چند رشته برای انتقال دیتا استفاده کنی این روش مخابرات استفاده می کنه با سیم مسی فرقی نمی کنه .

pspasp
January 19th, 2014, 12:50
میشه بگی مجورزشو از کجا گرفتی خیلی خوبه که یا اگه بی مجوز رفتی ایا کسی کارت داشت یا نه؟

بدون مجوز
ولی سندم با وایمکس دریافتم با مه وا ره

بستگی به جهت شما هم داره و به کارت دی و بی که استفاده میکنید

peyman1959
January 19th, 2014, 13:36
اکانت های هکی ست نهایت 5 روز کار می کنه تجربه 10 ساله ....

فیبر نوری می تونید بگرید به راحتی ولی هزینه خیلی بالا هست مثلا خودم در کار گرفتن فیبر برای یک شرکت بودم 900 متر 7 میلیون هزینه داشت البته در نطر بگرید فیبر برای انتقال دیتا بالا هست زیر 100 مگ می تونید وایرلس استفاده کنید هزینه کمتره .

فیبر نوری که به منازل داده می شه اسمش فیبر هست کاربرد مثل سیم مسی هست اومدن یک رشته سیم رو جدا کردن می دن به هر خونه که نهایت 22 مگ می شه استفاده کرد .

هزینش اصلا برام مهم نیست مهم اینه که پرسرعت ترین و مورد اعتماد ترین راه اتصال به اینترنت توی کشور باشه میشه بیشتر توضیح بدین مثلا این 900 متر یعنی چی ؟ از کجا تا کجا 900 متر بوده؟ اگه بخوام بگیرم خود شما میتونی برام انجام بدی ؟ حدود سرعتش چقدره هزینه ماهیانش چقدره

peyman1959
January 19th, 2014, 13:38
سلام دوستان
نمی دونم منظور بعضی از دوستان از اینترنت وایرلس چیه اما باید بگم اصلاً چیزی به نام اینترنت وایرلس وجود نداره.
وایرلس (Wireless) یعنی بی سیم و به این معنی است که شما بدون ارتباط سیمی به اینترنت وصل میشید و این اصلاً ربطی به سرویس اینترنت شما که ADSL باشه یا WiMax نداره چون در هر صورت باید مودم شما قابلیت Wi-Fi داشته باشه تا بتونید از اینترنت به صورت وایرلس یا بدون سیم استفاده کنید پس ما اینترنتی به نام وایرلس نداریم مودم وایرلس داریم.

درباره فیبر نوری هم که اصلاً در ایران خوب نیست چون فقط مخابرات می تونه بهتون سرویس بده که اونم حتی اگر 1024 هم بگیری سرعت افتضاح قعطی هم پشت سر هم داره پس در نتیجه در ایران خط مسی از همه بهتره چون شرکت های خصوصی می تونن باهاش اینترنت سریعتر و بدون قعطی اونم با پولی کمتر از فیبر نوری یا پورت اختصاصی بهتون بدن پس این موضوع را کلاً بی خیال بشید پورت اختصاصی هم چیزی نیست که من و شما بتونیم خریداری کنیم چون قیمت های خیلی بالایی مثلاً یکی از ارزونترین هاش 400 هزار تومان در ماه است.

وقتی داریم با همین اینترنت خودمون می سوزیم و می سازیم مگه سرمون درد گرفته که بریم چیزی بگیریم که حتی از کیفیتش خبر نداریم.
نه وایرلس جدای از وایمکس و ای دی اس اله وایرلس رو خودمم استفاده میکردم یه رادیو با بردی که نیاز بود رو پشت بوم میزاشتیم و از شرکت ارائه دهنده اینترنت میگرفتیم

peyman1959
January 19th, 2014, 13:40
خوب بدون مجوز استفاده کردی برادران زحمتکش بهت گیر ندادن ؟ اخه من شنیدم دو طرفش خیلی زود ردیابی میشه و بعدشم گونی

diges
January 19th, 2014, 13:54
هزینش اصلا برام مهم نیست مهم اینه که پرسرعت ترین و مورد اعتماد ترین راه اتصال به اینترنت توی کشور باشه میشه بیشتر توضیح بدین مثلا این 900 متر یعنی چی ؟ از کجا تا کجا 900 متر بوده؟ اگه بخوام بگیرم خود شما میتونی برام انجام بدی ؟ حدود سرعتش چقدره هزینه ماهیانش چقدره

دوست من شما نیار واقعی اینترنت به من بگید کجا تشریف دارید اگه بشه آدرس دقیق , با کمترین هزینه براتون هر پهنای باندی می خواهید اوکی می کنم .

لطفا پیام خصوصی ارسال کنید .

ULTRAWEB
January 19th, 2014, 15:08
شما نیازت رو دقیق بسنج به پهنای باند و ترافیک وسرعت
اینجا بنویس تا بشه بهتر راهنمایی کرد.دوم اینکه اطلاعات مربوط رو به ارتباط فیبرنوری رو باید بری از مخابرات بپرسی
و کارت رو بهشون توضیح بدی و نیازش رو تا امکان سنجی کننن بهت بهترین پیشنهاد رو بدن اگر پهنای باند متقارن میخوای
با اطلاعات غلط خودت رو اینجا سرگرم نکن
درضمن کمترین هزینه رووو ارتباط وایرلس و خرید پهنای باند بصورت حجمی از شرکت های ispهست
متوسط ترین هزینه خطوط مخابرات گرانترین هزینه شرکت های خصوصی

pspasp
January 19th, 2014, 17:12
اره دو طرفه میندازنت تو گونی

بعضی از دوستان بلدن این کارو کنن که گرفته نشن

ولی نه اینجا تو انجمن ر س ی و ر بپرس

mehdimmm
July 17th, 2015, 11:58
اولا به شما نمیدهند برای خونه اگر برای شرکت یا اداره باشد میدهند ولی از اوهدش بر نمیای چون هزینه بالا و سرعتش 1000 یا با ماژول های تن جی هم میشود در ایران دنبال سرعت خوب نباش10/000

- - - Updated - - -

به تمامی شرکت ها و ادارات . و مکان های دولتی و شرکت ها میدهند برای خونه نمی دهند <<<<<<>>>>> و سرعت آن پورت فیبر نوری 1000 هست

kouroshez
July 17th, 2015, 12:03
سلام من چند وقتیه تو فکر افتادم فیبر نوری بخرم اما هیچی ازش نمیدونم اگه میشه راهنماییم کنید.
1 جریاناتش در کل چجوریه؟
2 باید برای اتصال به اینترنت چه مبلغی به چه شرکتی پرداخت کنم
3 سرعتش چقدره حدودا
4 واسه من به صرفه هست یا نه (من برای شرکتم باید اینترنت نامحدود 8 مگ بگیرم که با این قیمتا ناجوره)
لطفا اگه فکر میکنین به صرفه نیست یا به دردم نمیخوره هم راهنمایی کنین با تشکر

فیبر نوری!؟ در ایران ؟! عزیز تمام تجهیزات استفاده شده که شرکت مخابرات داره روش اینترنت ارائه میکنه جر مضخرف ترین جنس ها هست !
بهتره با اسیا تک صحبت کنید یا صبا نت اینترنت بااین کیفیت رو تهیه کنید ! و لذت ببرید !
یا هم با شاتل اینترنت وایرلس بگیرید پوینت 2 پوینت تهیه کنید راحت راحت اینترنت اختصاصی بدون قطعی
!
با تشکر

mehdimmm
July 17th, 2015, 12:04
کانفیگش یک کم سخت هست ولی چیزی نداره برای شما به صرف نیست

InterServer.ir
July 17th, 2015, 18:27
تاریخ پست اول رو نگاه کنید بد نیست

Hi Data
July 22nd, 2015, 03:33
سلام

دوستان دور از اسپم برای منم سوال شد اینکه

فیبر نوری باشه قدرت سیگنال بالا میره؟ SNR

خب وقتی شرکت isp حداکثر پورت رو مثلا رو 5 مگابیت بزاره چطور میشه سرعت بیشتر انتظار داشت؟

یا فیبر نوری برای سرعت های بالاتر استفاده میشه که سیم مسی نمیکشه ... ؟

Sajad
July 23rd, 2015, 00:30
Snr به چند عامل بستگی داره که یکی از اون عوامل فاصله شما تا مرکز مخابراتی هست.
کافوهای نوری به روایتی این مساله دور بودن رو حل میکنند و به روایتی خودشون میشن یک مرکز تلفن مستقل و باعث میشن فاصله طولانی شما از طریق فیبر بیاد و افت سیگنال کم بشه و به روایتی در اصل کابل مسی شما متراژش کم میشه. در نتیجه کیفیت بالاتری خواهید داشت. در حالی که اگر این اتفاق نیفتد چه بسا که اصلا سرویس adsl روی خط شما جواب نده. (سعی کردم کل مساله روی توی این جملات خلاصه کنم :)‌ )
در مورد اینکه شرکت پهنای باند شما را روی ۵ مگ لیمیت کنید به هیچ وجه نمیتونید سرعت بالاتری تجربه کنید.