PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال هسته ای

DeltaGostar
April 25th, 2010, 00:20
با سلام مهندسان جواب منو بدن که چرا سیستم عامل ها برپایه ردهت و لینوکسی قابل نفوذ هستن و هک میشن و درصورتی که یکی از بهترین سیستم عامل و امن ترین به حساب میایند
vahid_4erver

به من گفت بستگی به هسته (کرنال ) سیستم عامل داره که قابل نفوذ هستن و مغییر
حالا اصلا چرا لینوکس باید هک بشه

TukaNet
April 25th, 2010, 00:34
به من گفت بستگی به هسته (کرنال ) سیستم عامل داره که قابل نفوذ هستن و مغییر

هر کس این رو گفته یا بحث رو بد متوجه شده یا اطلاعی در این مورد نداشته

اصولا سیستم های یونیکس بیس امن ترین سیستم عامل ها به شما می روند
هک یا نفوذ هم اکثرا به خود سیستم عامل مربوط نمیشه بلکه به خاطر مشکلات
و باگ هایی هست که برنامه های دیگه که روی سیستم عامل نصب می شوند دارند

DeltaGostar
April 25th, 2010, 00:38
پس شما هسته لینوکس رو عاری از هر گونه باگ و مشکل امنیتی میباشد . تضمین میکنید . آخه من از این تالار که مهندس لینوکس و یونیکس نداره ناراحتم یه کسی رو میخوام خیلی پر باشه آخه اون نرم افزار که تحت این سیستم عامل مینوسن برپایه همین سیستم عامل ها است و ولش اقا سردرد شدم . :(( :(

mehdi20
April 25th, 2010, 00:55
همونطور که دوستان گفتند برنامه ( یا سیستم عامل ) بدون مشکل برنامه نوشته نشده است .
و مقاوم شدن در برابر هک هم تا حد بسیار زیاد به نسخه ای که استفاده میکنی و کنفیگ کردن سیستم عامل و فایروال و.. بستگی داره .

DeltaGostar
April 25th, 2010, 01:03
اها ممنون جوابمو گرفتم تا حدودی

Woshka
April 25th, 2010, 11:04
خفن تر از امیر می خوای؟

DeltaGostar
April 26th, 2010, 11:40
خفن تر از امیر می خوای؟
اره بده دی :d

TukaNet
May 14th, 2010, 12:31
ببینید هیچ سیستم عامل یا کامپیوتری 100 درصد امن نیست و برای هر سیستم عاملی میتوان ویروس خاص خودش را نوشت و اگر توجه کنید سیستم عامل لینوکس بیشتر همان سیستم عامل تغییر یافته ویندوز است به این علت بعضی از خصوصیات ویندوز در لینوکس نیست مشترک هستند مثل برخی دستورات داس که در لینوکس هم استفاده میشود و... به این علت پس از چند سال هنوز که هنوزه یک سری باگ از این سیستم عامل پیدا میکنند ولی باگ هاش بسیار کمتر از ویندوز می باشد و در حدی نیست که هر شخصی بتواند آن را هک کند امیدوارم پاسخ خود را گرفته باشید

1 - تاریخ تاپیک رو نگاه کردید ؟!
2 - برای کروم گوگل میتونید ویروس بنویسید ؟
3 - کی گفته لینوکس تغییر یافته ویندوز هست ؟!
4 - عجب دلیلی !

Rezash
May 14th, 2010, 22:25
مگرنه هیچ شخصی بیمار نیست وقت خود را صرف سیستم عاملی کند که همه به صورت رایگان از ان استفاده کنند
عجب!طبق توضيحات شما ظاهرا نرمافزارهاي رايگان فقط براي شكست دادن ديگران هستند و كساني كه نرم افزار رايگان مي نويسند به نوعي بيمار هستند!
اگه درست متوجه شدم بايد بگم تقريبا عجيب ترين نظري بود كه در طول زندگيم شنيدم!!!

TukaNet
May 15th, 2010, 00:40
در زمان قدیم یک گروه که با ماکروسافت مشکل پیدا میکنند از این گروه جدا شده و اقدام به ساخت سیستم عامل جدیدی میکنند که برای برشکست کردن ماکروسافت اقدام به ارائه رایگان آن میکنند که علت رایگان بودن و متن باز بودن این سیستم عامل این علت می باشد

ببخشید ولی مثل اینکه مسئله خیلی تاریخی بوده هیچ تاریخ نگاری یادش نمونده که بنویستش !

عزیز من این خرعبلات چیه تحویل ملت میدی ؟ شما تشریف ببر ببین لینوکس رو کی نوشت ؟

جی ان یو پروژه کی بود ؟ بعد بیا اینجا همینجوری پست بده !

Sajad
May 15th, 2010, 08:17
مطالعات و اطلاعاتی که تو ذهن من اینطور میگه که دستوراتی که داخل command لاین ویندوز استفاده میشه مثلا ping و ... از دستورات لینوکس الگو گرفته شدن.
حالا راست و دروغش به عهده کسی که اون مطالب رو نوشته بود ! (که البته چون مطالبش نسبتا کامل بود و حس کردم درست هست توی ذهنم save کردم.)
حالا شما منبعی داری که گفته هاتو ثابت کنی تا ما هم ذهنمونو update کنیم ؟

akbari
May 15th, 2010, 08:38
به نظرم یکی این سوال را در انجمن اوبونتو یا دبیان ایران بپرسد. اونجا کسایی هستند که با دلیل و مدرک حرف بزنند.
Iranian Ubuntu Team (http://ubuntu.ir)
وب سایت دبیان کاران ایرانی (http://debian-ir.com)

Vahid
May 15th, 2010, 08:54
سیستم عامل لینوکس بیشتر همان سیستم عامل تغییر یافته ویندوز است
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! جان ؟!
ببینید شما دارید استنباط میکنید که چون دستور ping ویندوز توی linux استفاده میشه ویندوز از لینوکس گرفته شده؟
پس مثلا نکنه IOS Router هم که ping أاره از روی ویندوز درست شده؟
نه خیر عزیز من این دستورات همیشه همه جا ثابت هستن چون مربوط به سیستم عامل نمیشند و مربوط به شبکه میشند

TukaNet
May 15th, 2010, 09:20
اینم تاریخچه لینوکس ~~> لینوکس - ویکی‌پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%DA%A9%D8%B3)

akbari
May 15th, 2010, 09:29

چه جالب چطوری به این نتیجه رسیدید

VatanVPS
May 15th, 2010, 19:40
شما دروس سیستم عامل رو پاس کردید؟فکر کنم خیر! وقتی پاس کنید متوجه میشید
مثل این میمونه بگی بنز عوض شده ژیان هستش! که اصلا به هم ربطی ندارن:d

Arashdn
May 16th, 2010, 08:09
لینوکس رو آقای لینوس توالدز از بیس یونیکس نوشت و گفت بیاد یه خیری به مردم بکنه ولی فک کنم مردم جنبه شو ندارن
داس رو آقای بیل گیتز از یه هکر خریداری کرد و بعد ویندوز رو هم از بیس اون نوشتن و بعد ها ویندوز خودش بیس جدا شد

شاید یه توزیع خاصی از لینوکس با این شرایط شما جور در بیاد (که فکر کنم لیندوز باید باشه)
ولی خود لینوکس اصلا اینجوری نیست

Sajad
May 16th, 2010, 12:42
در اینکه خیلی از اساتید دانشگاه در بعضی زمینه ها اطلاعاتشون حتی کمتر از شما هست هیچ شکی نیست. پس چون این حرف رو استاد دانشگاه زده الزاما درست نیست. (بماند که چقد سوتی میدن سر کلاسا)

از استادتون دعوت کن بیاد اینجا ماها رو هم روشن کنه ! شاید هم خودش روشن بشه !

Arashdn
May 16th, 2010, 12:48
این حرف من استاد دانشگاه تایید کرده یعنی استاد دانشگاه اشتباه میگه شما که سوادتون به فوق دیپلم هم شاید نرسه راست میگید؟ بعدش شما بعضی شباهت های داس و لینوکس چه طور توجیح میکنید؟
پس سی پی یو پنتیوم 1 با سی پی یو i7 985 یکیه
چون ظاهرشون عین همه

و چون لینوس توالدز گقت بیام چند دستور رو داس رو بزارم که مردم مجبور نباشن دوباره هزار تا دستور حفظ کنن پس لینوکس شبیه داسه
من واقعا دوس دارم با این استاد شما صحبت کنم

Woshka
May 16th, 2010, 16:33
این رو بر اساس کتاب های امنیتی که مطالعه کردم میگم
سیستم عامل لینوکس تقریبا میشه گفت 100% امنه
خوب حالا شما می خواید از این سرور به عنوان وب هاستینگ استقاده کنید
پورت های اضافی رو می بندید و بر فرض که از هیچ سرویس دیگه ای جز وب سرور استفاده نمی کنید
به صورت جهانی پورت http 80 هستش که باید برای اینکه سایت هاتون در دسترس باشه این پورت باز بشه
همین کبمنه ی باز بودن یعنی نا امنی که از طریق این پورت باز میشه سرورتون رو زد

mdz72
May 16th, 2010, 17:44
آخه به نظر شما مگه هرچی که شبیه به همه یا یه شباهتی با هم دارن یکیشون تغییر یافته ی اون یکیه !! طراح لینوکس شاید موقع طراحیش از ظاهر و امکانات ویندوز الهام گرفته باشه اما از کرنل اون استفاده نکرده .
به هر حال هیچ وقت امنیت مطلق نیست . همون چیزی که یکی از دوستان گفت ، سیستم عامل مثل یه اتاقه و پورت ها مثل در ، *** از در میاد تو خونه ، هکر هم از پورت وارد میشه ، یعنی اصلا مبنای شبکه های اینترنتی براساس همین پورت هاست و اگه پورتی تو سیستم سرویس دهنده باز نباشه اصلا نمیتونه تبادل اطلاعات کنه و سرویس بده ! سیستم عامل ها (مخصوصا لینوکس) تقربیا در حالت عادی هیچ پورتی بازی ندارن و وقتی شما سرویسی رو تو سیستم فعال میکنی و یا برنامه ای رو نصب میکنی (برنامه ای که تحت شبکه باشه) یه در یا پورت تو سیستم خودت ایجاد میکنی که باعث میشه هکر از اون در نفوذ کنه و همچنین اگر سیستم عامل های لینوکس 100% امن بود و سرور هایی که با این سیستم عامل کار میکنن هک نمیشدن ، پس این همه سایت هک شده با سیستم عامل لینوکس چیه که مرتب تو سایت zone-h به عنوان سایت و یا سرور هک شده ثبت میشه !!
بد نیست به سایت گروه هکری آشیانه یه سر بزنید : ...::: Ashiyane [ online resource of security - (http://ashiyane.org)

در کل امنیت مطلق نیست !