PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دو کاناله ddr3 یعنی چی ؟

Sir.DarKNesS
January 12th, 2014, 18:32
سلام بنده امروز رفتم یه مادر بورد AMD خریدم مدل MSI 990FXA-GD80 به قیمت 655

خوب بعد 2 3 روز دیگه میخوام سی پی یو AMD Zambezi (Vishera) FX-8350 رو بگیرم! به قیمت 640! اما توی یجاش گیر کردم! توی توضیحات سی پی یو نوشته "پشتبانی از حافظه رم دو کاناله DDR3 با فرکانس 1866 مگاهرتز"

سوال اول: این 2 کاناله یعنی چی ؟
سوال دوم: برای مثال من میخوام این مدل رم رو روی پی سیم بندازم به مشکل بر میخورم ؟ "G.Skill ARES 8GB (2x4GB) DDR3 2133MHz "

یه توضیح کامل بدید ممنون میشم !

reza*
January 12th, 2014, 20:48
با سلام . در دفترچه راهنما ، سایت و ... مادربرد نوشته میشه که این مادربرد حداکثر (در مجموع ) چند گیگ رم پشتیبانی میکنه و حداکثر از یک رم با چه مقدار حافظه ای پشتیبانی میکنه . همچین از رم های با چه باس هایی پشتیبانی میکنه . تکلیف ddr3 و ddr2 هم که مشخص هست . اصلا شکلشون متفاوت هست و به عنوان مثال ddr3 در اسلات ddr2 جا نمیشه .

در مورد دو کاناله هم اونجوری که در بازار سخت افزار اصطلاح شده 2 حالت داره : 1 - شما به عنوان مثال اگه دو تا 2 گیگ داشته باشید در واقع 4 گیگ رمه 2 کانله دارید . این باعث میشه سرعت نسبت به زمانی که یک رم 4 گیگ دارید بیشتر باشه .

یکی هم اینه که بعضی مادربرد ها جای رم هاشون با دو رنگ متفاوت نشون داده شده . یعنی اگر در مجموع 4 تا جای رم داشته باشه 2 تا آبی و 2 تا قرمز هست که به این حالت میگن دوکاناله که در این حالت اگر شما یک رم 2 گیگ و یک 1 گیگ داشته باشید و بخواین استفاده کنید باید این ها رو در 2 خانه ی هم رنگ قرار بدید .

Sir.DarKNesS
January 12th, 2014, 21:29
با سلام . در دفترچه راهنما ، سایت و ... مادربرد نوشته میشه که این مادربرد حداکثر (در مجموع ) چند گیگ رم پشتیبانی میکنه و حداکثر از یک رم با چه مقدار حافظه ای پشتیبانی میکنه . همچین از رم های با چه باس هایی پشتیبانی میکنه . تکلیف ddr3 و ddr2 هم که مشخص هست . اصلا شکلشون متفاوت هست و به عنوان مثال ddr3 در اسلات ddr2 جا نمیشه .

در مورد دو کاناله هم اونجوری که در بازار سخت افزار اصطلاح شده 2 حالت داره : 1 - شما به عنوان مثال اگه دو تا 2 گیگ داشته باشید در واقع 4 گیگ رمه 2 کانله دارید . این باعث میشه سرعت نسبت به زمانی که یک رم 4 گیگ دارید بیشتر باشه .

یکی هم اینه که بعضی مادربرد ها جای رم هاشون با دو رنگ متفاوت نشون داده شده . یعنی اگر در مجموع 4 تا جای رم داشته باشه 2 تا آبی و 2 تا قرمز هست که به این حالت میگن دوکاناله که در این حالت اگر شما یک رم 2 گیگ و یک 1 گیگ داشته باشید و بخواین استفاده کنید باید این ها رو در 2 خانه ی هم رنگ قرار بدید .
!!! عزیز من سی پی یو رو میگفتم نه مادربورد ! دیگه فرق اینارو که میدونیم !!

در مورد دو کاناله هم گرفتم چی شد مرسی

ProLiant
January 12th, 2014, 21:31
توی سایت lioncomputer.ir همین الان داره دربارش بحث میشه

reza*
January 12th, 2014, 22:13
!!! عزیز من سی پی یو رو میگفتم نه مادربورد ! دیگه فرق اینارو که میدونیم !!

در مورد دو کاناله هم گرفتم چی شد مرسی

چی شد ؟

Sir.DarKNesS
January 12th, 2014, 22:26
چی شد ؟

هی چی عزیز فهمیدم چی شد دیگه :دی

اینطوری که فهمیدم اگه 2تا رم 4 گیگ داشته باشیم باید بندازیم توی اسلات های هم رنگ! این میشه 2 کاناله و مورد دوم که رم بود منظورم فرکانس رم بود

برای مثال مادربورد من از فرکانس های 800 1000 1200 1800 2300 پشتیبانی می کنه اما اگه من رمی با فرکانس بالاتر از اینا بندازم! مادر بورد تا همون اندازه ای که ساپورت میکنه میکشه!!

taghi.karimi
January 13th, 2014, 12:40
هی چی عزیز فهمیدم چی شد دیگه :دی

اینطوری که فهمیدم اگه 2تا رم 4 گیگ داشته باشیم باید بندازیم توی اسلات های هم رنگ! این میشه 2 کاناله و مورد دوم که رم بود منظورم فرکانس رم بود

برای مثال مادربورد من از فرکانس های 800 1000 1200 1800 2300 پشتیبانی می کنه اما اگه من رمی با فرکانس بالاتر از اینا بندازم! مادر بورد تا همون اندازه ای که ساپورت میکنه میکشه!!

در مورد بحث رم که مشخص هست در مورد Dual CH بودن رم هم هست که باید دقت کنید.

در مورد فرکانس هم دقیقا چیزی که گفتید هست.
مثال مین شما تا 1066 ساپورت میکنه شما رم 1333 بندازید تا همون 1066 رو پردازش میکنه و هیچ مورد دیگری در این بین وجود نداره.
چندین جا دیده بودم بحث بود که پرفورمنس تو این حالت پایین میاد که تا جای که اطلاع دارم به این شکل نیست.

موفق باشید

alfavps.com
January 13th, 2014, 13:45
سلام
این به این معنی هست که شما میتونید 2عدد رم رو باهم مچ کنید مثلا 2تا 4گیگ بندازید

ولی اگر میخواهید همه چی به خوبی مچ بشه از پک های dual بگیرید چون حتی سریال هم پشت هم هست و توی سیستم به ارور های رم مواجه نمی شوید
بعضی مادربرد ها میتونند 2تا dual هم ساپورت کنند مثلا 4تا 4گیگ .

hassanshaikhi
January 13th, 2014, 21:11
شما هر رمی بندازین اگه سرعتش بشتر از حالت پایه باشه روی سرعت پایینتر ست میشه واسه استفاده از سرعت بیشتر مثل 2133 باید over کنید