PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک دیتاسنتر چگونه ساخته میشود ؟

patogh4u
January 10th, 2014, 20:00
یک سوال داشتم
سوالم اینه که یک دیتا سنتر یا سرور چگونه ساخته میشود ؟
از چه نوع سخت افزار هایی تشکیل میشه چگونه همیشه انلاینه به چه سرعت اینترنت هایی نیازه تا جوابگو باشه ؟
یه چیزه کلی مختصر از اول تا اخر ساخت یک دیتاسنتر یا سرور رو میخوام بدونم

اگر مقاله ای فارسی راجع به این موضوع هم میدونید ممنون میشم معرفی کنید تا بخونم .

irangate
January 10th, 2014, 20:48
سوال خیلی کلی هست ولی به صورت خیلی خیلی خلاصه شرایط زیر ضروریه:
سوله و زمین
تامین برق اولیه (برق صنعتی)
تامین برق ثانویه (‌ژنراتور و یا نیروگاه اختصاصی)
سیستم تهویه مناسب
سیستم اعلام و اتفاء حریق
کابل کشی شبکه و برق
سویتچ ها و روترها
فایروال و ids و ips (برای جلوگیری ازحملات)
مونیتورینگ
پهنای باند و اتصال به شبکه فیبر در حد نیاز (بسته به بزرگی مرکزداده)
تمام اینها باید باشه و هر کدوم تخصص خودش رو می‌طلبه.

Raid_10
January 10th, 2014, 22:55
اولا سرمایه بالا می خواد زدنش پس فعلا تو فکرش نباشید
بعدشم سرور ها در رک ها و از طریق سیستم سرمایشی که با آب معمولی هست سرد می شوند و آپتایم بالا دارن
و اینکه کلی منابع می خواد یه دیتاسنتر می تونه خودش مادر باشه می تونه زیر مجموعه باشیه برید دنبالش هست منتهی 1
2 سال وقت می بره تا فتو فنش رو یاد بگیرید

patogh4u
January 13th, 2014, 16:57
مرسی ، امکانش هست که یک کامپیوتر مثل یک سرور فعالیت کنه ؟ مثل یک هاست

bmi
January 13th, 2014, 16:59
مرسی ، امکانش هست که یک کامپیوتر مثل یک سرور فعالیت کنه ؟ مثل یک هاست

بله دوست عزیز این امکان دارد ولی باید امکانات سخت افزاری و پورت های ارتباطی قوی داشته باشه تا یوزر ها رو ساپورت کنه

Parserver
January 13th, 2014, 17:12
یک دیتاستر خوب با سختی ها ی زیادی ساخته میشود .
یک دیتاسنتر خوب بالای میلیارد سرمایه میخواهد .

Raid_10
January 14th, 2014, 01:49
یک دیتاستر خوب با سختی ها ی زیادی ساخته میشود .
یک دیتاسنتر خوب بالای میلیارد سرمایه میخواهد .

شما صاف زدید داخل هدف
من می خواستم بگم میلیاردی گفتم بزار خوش باشن :ِی

AVA-SERVER
January 14th, 2014, 02:17
دیتاسنتر شدن الکی نیست دوست عزیزم.
پارس آنلاین یا افرانت با اون همه عظمتشون هنوز درست حسابی دیتاسنتر نیستن ، شما ماهی 1 میلیارد در آمد داشتی انوقت بیاید به منم بگید من آبدارچی دیتاسنترتون بشم ، فک کنم 7 - 8 تومنی حقوق بدید شکر راضی هستیم.
بهتره فیلم شرکت ovh رو مشاهده کنید جواب سوالاتتون رو خواهید گرفت

Parserver
January 14th, 2014, 02:59
شما صاف زدید داخل هدف
من می خواستم بگم میلیاردی گفتم بزار خوش باشن :ِی

قابلی نداشت ، فکر کنم استارتر رفت دنبال جمع آوری میلیاردها تومان پول :))

Raid_10
January 14th, 2014, 11:17
قابلی نداشت ، فکر کنم استارتر رفت دنبال جمع آوری میلیاردها تومان پول :))

:ی آره فکر کنم بنده خدا فکر کرده با 100 تومان می تونه یه دیتاسنتر مثله گوگل بزنه :ِی

mehrshad13and11
January 14th, 2014, 11:23
اولا سرمایه بالا می خواد زدنش پس فعلا تو فکرش نباشید

طبق گفته های ایشون فکر نکنم تو فکر ساخت باشه فقط خواست بدونه*!!!:)

Raid_10
January 14th, 2014, 11:31
والا ایشون یه طوری بیان کردن انگار فردا می خوان بزرگ ترین دیتاسنتر رو بالا بیارن

Ramin
January 14th, 2014, 11:37
نمونه این تاپیک بارها و بارها در انجمن ایجاد شده و تاپیک هایی وجود دارد که بیش از 30 صفحه در این خصوص بحث انجام شده !
در نتیجه اطلاعات کافی در انجمن وجود دارد. این قبیل تاپیک ها نیز در صورت ادامه به اسپم سرا تبدیل می شود.
اولین نکته برای ایجاد دیتاسنتر استاندارد و چیزی که نام دیتاسنتر داشته باشد. وجود حداقل 2 میلیارد تومان پول نقد است.
عرض کردم این مبلغ نیز با توجه به وضعیت ارز در کشور و هزینه های جانبی به صورت حداقل است. پس مهم ترین مشکل برای احداث همین مورد میباشد ! دوستان اگر این هزینه "حداقل" رو به صورت نقد در حساب بانکی موجود داشتید به بنده پی ام ارسال کنید تا چند شرکت خارجی را معرفی کنم نقشه و زیرساخت لازم را در کمترین زمان ممکن برای شما آماده سازی می کنند . کارهای اولیه انجام می شود !
پس برای ایجاد یک دیتاسنتر کوچک و "استاندارد" ابتدا مبلغ اولیه را اماده کنید و سپس به صورت خرد و جزئی به دنبال کسب اطلاعات باشید !
برای افزیش تنها اطلاعات عمومی خود نیز در فیلد سرچ موجود در بالای همین تاپیک سرچ کنید. تاپیک به اندازه کافی برای افزاش اطلاعات عمومی وجود دارد