PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بالانس کردن دو خط اینترنت به صورت نرم افزاری

ahadto
January 10th, 2014, 14:35
سلام دوستان
ما یه سیستم داریم که دو تا خط adsl از طریق دو کارت شبکه وارد سیستم میشن، می خواستم ببینم آیا نرم افزاری هست که این دو خط رو بالانس کنه به این شکل که دو تا ادغام بشن و مثلا اگه سرعت هر کدوم 2 مگ هست، سرعت اینترنت 4 مگ بشه، نرم افزارهای امثال کریو هم ظاهرا اینجور بالانس نمی کنن

amirfateh
January 10th, 2014, 15:10
با برخی utm های نرم افزاری و سخت افزاری این امر میسر هست
microsoft tmg 2010
قابلیت لود بالانسینگ و فیل اور دارد
سخت افزاری cybroam این قابلیت را داراست و در شبکه شرکتی پیاده سازی کردیم و بسیار خوب در حال کار هست.

SixthElement
January 10th, 2014, 15:18
سلام .

به این کار میگن Link Aggregation . سخت افزار های مختلفی این کار رو انجام میدن اما نرم افزاری رو متاسفانه نمیدونم. شاید دوستان دیگه بتونن کمک کنند.
پیروز باشید.

ahadto
January 10th, 2014, 15:21
ممنون دوستان
پس آیا
microsoft tmg 2010 به تنهایی می تونه این کار رو انجام بده و توی ویندوز سرور که مشکلی به وجود نمیاره؟

amirfateh
January 10th, 2014, 15:49
Peplink (http://www.peplink.com/)
شرکتی هم در ایران محصولاتش رو می فروشد و مدتی هست تبلیغ می کند.

ahadto
January 10th, 2014, 15:51
داداش ما هم کارت شبکه داریم هم اینکه این شرکتش رو خدا می دونه از کجا پیدا کنیم و چقدر خرجش باشه، میشه از طریق نرم افزاری که بالا اشاره کردید بیشتر توضیح بدید که چیکار باید کرد، متشکرم

amirfateh
January 10th, 2014, 16:00
ممنون دوستان
پس آیا
microsoft tmg 2010 به تنهایی می تونه این کار رو انجام بده و توی ویندوز سرور که مشکلی به وجود نمیاره؟

Tmg ،
Load balacing یا Fail Over یکی از این دوحالت را انجام می دهد.
اولی به معنای تقسیم لود بصورت خودکار بین دولینک شماست یهنی 50 درصد اینترنت رو یک لینک و 50 درصد روی لینتک دیگر بصورت اتوما تیک توسط tmg بالانس می شود البته 50 درصد با توحه به دو لینک با پهنای باند متقارن هست
اگر نامتقارن باسد به نسبت خواهد بود
دومی هم به معنای ایبن هست که اگر یک لینک اینترنت قطع شد اتوکاتیگ لینک رزرو زیر بار قرار گیرد و سمت کاربران و کلابنت ها قطعی ژیشنیاید
هیچ کدام از این دو حالتد ژهنای باند دولینک را جمع نمی زند و 2تا 2 مگ به 4 مگ تبدیل نمی شود

برای آن کار پپلینک مدعی انجام آن هست که می تونید سرچ بزنید شرکت داخل کشورش رو پیدا کنید
امیدوارم توضیحاتم گویا بوده باشد.

ahadto
January 10th, 2014, 16:03
با تشکر، توضیحاتتون کامل و گویا بود :)
فقط از یه جا خوندم که مودم میکروتیک هم می تونه این کار رو انجام بده، آیا واقعا می تونه؟

amirfateh
January 10th, 2014, 16:39
فقط از یه جا خوندم که مودم میکروتیک هم می تونه این کار رو انجام بده، آیا واقعا می تونه؟

میکروتیک رو متاسفانه اطلاع ندارم، میکروتیک یک روتر کامل هست احتمالا لوبالانسینگ و فیل اور د ان باید قابل انجام باشد اما مورد نظر شما را نمی دانم

irangate
January 10th, 2014, 17:41
برای این کار حتما مطمین شید که نرم‌افزار میتونه session رو پشتیبانی کنه وگرنه با سایت‌هایی که باید لاگین باشید و آی‌پی رو چک می‌کنن به مشکل می‌خورید.

ehsan_296
January 10th, 2014, 21:40

مودم رو نمی دونم . ولی روترش لود بالانس داره

tar.gz
January 11th, 2014, 02:53
بسته ی نرم افزاری Connectify برای این منظور وجود داره. صراحتا عنوان شده که ابزار Dispatch برای ادغام چندین منبع میتونه مورد استفاده قرار بگیره
من به شخصه استفاده نکردم ولی تو سایتش فیلمی بود که کارکردشو نشون می داد

http://ul.to/9952a745

pspasp
January 11th, 2014, 03:48
حالا چرا دوتا دو مگ یه چهار مگ بگیر!

irangate
January 11th, 2014, 12:25
حالا چرا دوتا دو مگ یه چهار مگ بگیر!
برای زمانی که بخواهیم از دو تا سرویس دهنده بگیریم و در صورت قطعی یک سرویس دهنده کل اینترنت قطع نشه بهتره ۲ تا ۲ مگ گرفت تا یک ۴ مگ.

ahadto
January 11th, 2014, 19:32
بسته ی نرم افزاری Connectify برای این منظور وجود داره. صراحتا عنوان شده که ابزار Dispatch برای ادغام چندین منبع میتونه مورد استفاده قرار بگیره
من به شخصه استفاده نکردم ولی تو سایتش فیلمی بود که کارکردشو نشون می داد

http://ul.to/9952a745
سلام، نرم افزار رو دانلود و نصب کردم اما اینجور چیزی رو توش ندیدم، متوجه نشدم چجوری این کار رو انجام میده، میشه بیشتر راهنمایی کنید

sina
January 11th, 2014, 20:39
سلام، نرم افزار رو دانلود و نصب کردم اما اینجور چیزی رو توش ندیدم، متوجه نشدم چجوری این کار رو انجام میده، میشه بیشتر راهنمایی کنید

برنامه Dispatch را اجرا میکنی و start dispatch را میزنی . خودش بین تمام اینترنتهایی که رو کامپیوترت موجوده، بالانس را برقرار میکنه. برنامه بسیار خوب و کارآمدیه.

iNicz.Com
January 12th, 2014, 12:26
بله مدلی داره که 2 lan داره و یک وایرلس این رو باید تهیه کنید. شکرت d-link هم برای این منظور مودمی خاض ساخته که میتونید در سایتش مشاهده کنید

ahadto
January 12th, 2014, 12:56
بله مدلی داره که 2 lan داره و یک وایرلس این رو باید تهیه کنید. شکرت d-link هم برای این منظور مودمی خاض ساخته که میتونید در سایتش مشاهده کنید
خیلی ممنون، ما به وایرلس احتیاج نداریم، یعنی اصلا نداشته باشه بهتره، چون قراره وارد سرور بشه و بعد از طریق اکسس پوینت بین کاربران پخش شه، میشه مدل این مودمی که فرمودید رو بگید، حدالمقدور ارزون باشه، با تشکر از شما :)

milad_it
January 12th, 2014, 13:06
درود با استفاده از Connectify Pro میتونید دو خط اینترنت رو یکی کنید

در نت سرچ کنید در مورد این نرم افزار اطلاعات کاملی میتونید به دست بیارید

iNicz.Com
January 12th, 2014, 16:34
خیلی ممنون، ما به وایرلس احتیاج نداریم، یعنی اصلا نداشته باشه بهتره، چون قراره وارد سرور بشه و بعد از طریق اکسس پوینت بین کاربران پخش شه، میشه مدل این مودمی که فرمودید رو بگید، حدالمقدور ارزون باشه، با تشکر از شما :)
وایرلس برای این هستش که شما فرضا 2 مودم adsl رو وصل کنید بهش و با وایرلس اینترنت ترکیبی ارسال کنید.
یک مدل از روتر دی لینک که گفتم DI-LB604 : DI-LB604 - Express EtherNetwork 4-Port Load Balancing Router - D-Link (http://www.dlink.com.ph/products/?idproduct=133&idCategory=196)

ahadto
January 12th, 2014, 17:06
با نرم افزار Connectify Dispatch تونستم با موفقیت بالانس کنم، فقط مشکل اینه که ما قراره این اینترنت بالانس شده رو از طریق سرور بین کاربرا پخش کنیم، نرم افزاری که برای کنترل کاربرها نصب کردیم، توی تنظیماتش اینترفیس داره که باید یکی از لن ها رو تعریف کنیم که اینترنت وارد نرم افزار شه و یه دونه هم outpot داره که اون اینترنت رو پخش کنه بین کاربران و متأسفانه این نرم افزار یه دونه لن مجازی یا ... نمی سازه که ما توی نرم افزار به عنوان اینترفیس تعریف کنیم، نمیشه این رو کاری کرد تا دیگه مجبور نشیم سخت افزار نخریم، چون همین الآن کلی کارت شبکه و مودم داریم :)

ehsan_296
January 12th, 2014, 17:12
برای زمانی که بخواهیم از دو تا سرویس دهنده بگیریم و در صورت قطعی یک سرویس دهنده کل اینترنت قطع نشه بهتره ۲ تا ۲ مگ گرفت تا یک ۴ مگ.

بهترین کار روتر میکروتیک هست . نرم افزاری خودت رو اذیت نکن . من دنبالش بودم خوب جواب نداده

david-ebi
July 30th, 2014, 19:27
دوستان من الان با نرم افزار Connectify Dispatch دو تا اینترنتم رو روی کامپیوترم بالانس کردم.من یکی از مودمهامو با کابل لن به پشت کیس وصل کردم و مودم دیگمو با کابل usb به کیس وصل کردم.مشکل اینجاست مودمی که با کابل usb به کیس وصل شده سرعتش(سرعت دانلود)کمتر از موقعی است که همین مودمو با کابل لن به کیس وصل میکنم.حالا میخواهم یک کارت شبکه اینترنال دیگه بخرم و توی کیس نصب کنم و هر دو تا مودمم رو با کابل لن به کیس وصل کنم.اما یکی از بچه ها که تو کار اسمبل کردن هست میگه اگر دو تا مودم با کابل لن به کیس وصل بشه سیستم و ویندوز خود به خود یکیشون رو حذف میکنه.میخواستم ببینم این درسته و یا با وجود برنامه Connectify Dispatch این اتفاق نمیفته؟