PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالاتی در مورد سرور مجازی

hamed17n
January 10th, 2014, 01:50
سلام خدمت دوستان عزیز من طراح سایتم و تازه با سرور مجازی آشنا شدم چند تا سوال داشتم :
من برای یه سایت که نسبتا منابع بالای می خواد و چند تا سایت کوچیک می خوام با یه سرور مجازی هاست بزنم. زبان برنامه نویسیم هم php هستش. چه کارایی باید انجام بدم؟
سرور مجازی نیاز به کانفینگ های امنیتی داره؟
php و mysql رو چجوری میشه روی سرور مجازی نصب کرد؟
پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون :">

AvalinHost
January 10th, 2014, 01:55
سلام خدمت دوستان عزیز من طراح سایتم و تازه با سرور مجازی آشنا شدم چند تا سوال داشتم :
من برای یه سایت که نسبتا منابع بالای می خواد و چند تا سایت کوچیک می خوام با یه سرور مجازی هاست بزنم. زبان برنامه نویسیم هم php هستش. چه کارایی باید انجام بدم؟
سرور مجازی نیاز به کانفینگ های امنیتی داره؟
php و mysql رو چجوری میشه روی سرور مجازی نصب کرد؟
پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون :">
سلام
سرور مجازی نیاز به کانفیگ هم دارد.
شما اگر یک پنل مانند cpanel و یا دایرکت ادمین و کولوکسو و یا ... نصب کنید موارد مورد نیاز را خودش نصب می کند.

hamed17n
January 10th, 2014, 02:13
پنل ها تنظیمات امنیتی هم خودشان انجام می دهند؟ چجوری میشه میزبانی کرد؟

glxx
January 10th, 2014, 02:19
تنظیمات اولیه انجام داده میشود
برای تنظیمات امنیتی و نصب ماژول ها با هزینه نصب میشود همه جا اینجوری است هزینه کانفیگ هم از 50 به بالا است

lordvps.ir
January 10th, 2014, 04:40
اگر دسترسی هاستینگ به خودتون هست کلوکسو نصب کنید رایگان هست.اما دو پنل دیگه لایسنس دارن.البته اگر مشکل هزینه ماهانه لایسنسرو ندارید

Mr.Te0
January 10th, 2014, 04:57
به نظر بنده خودتون رو درگیر این مسائل نکنید که تجربه ندارید.
یه نمایندگی خوب هاست بگیرید که نگرانی کانفیگ و لایسنس نداشته باشید.

Yas-Host
January 10th, 2014, 08:02
برای اینکه شما تازه کار هستید به نظر من سرور مجازی خیلی سخت می باشد و خودتون رو اذیت خواهید کرد..! مگر اینکه یک سرور تهیه کنید بدید دست کسی بصورت حرفه سی پنل یا کلکسو یا دایرکت ادمین کانفیگ کنه.!
و یا هم انیکه نمایندگی بگیرید و خودتون رو از این سختی های مدیریت سرور و ... خلاص کنید.

موفق باشید.

AvalinHost
January 10th, 2014, 12:05
پنل ها تنظیمات امنیتی هم خودشان انجام می دهند؟ چجوری میشه میزبانی کرد؟
خیر تنظیمات امنیتی را انجام نمی دهد و بعد از نصب پنل باید شما سرور را سکیور کنید.

irangate
January 10th, 2014, 13:14
خیر تنظیمات امنیتی را انجام نمی دهد و بعد از نصب پنل باید شما سرور را سکیور کنید.
دقت باید کرد که تنظیمات امنیتی هم وقت گیر هستند و هم تخصص نیاز دارند. در عین حال امنیت چیزی نیست که یک بار انجام بشه و بعد دیگه توجه نخواد شما باید همیشه چک کنید وضعیت سرور رو و لاگهای امنیتی رو بخونین و واکنش مناسب نشون بدین.

AvalinHost
January 10th, 2014, 13:18
دقت باید کرد که تنظیمات امنیتی هم وقت گیر هستند و هم تخصص نیاز دارند. در عین حال امنیت چیزی نیست که یک بار انجام بشه و بعد دیگه توجه نخواد شما باید همیشه چک کنید وضعیت سرور رو و لاگهای امنیتی رو بخونین و واکنش مناسب نشون بدین.
100% اینگونه هست.
ولی در بحث مدیریت سرور یک مرحله اولیه وجود دارد جهت سکیور کردن اولیه سرور و بحث شما جدای این موارد هست و در مرحله مدیریت سرور محسوب میشه.

tizparvaz
January 10th, 2014, 13:44
دوستانی که میگن سرور مجازی سخته و فلان ، باید به این نکته توجه کنید 99% افرادی که به دنبال سرویس هستند متخصص هاستینگ نیستن بلکه مصرف کننده هستن و مصرف کننده 90% هیچ اطلاعاتی از مدیریت سرور ندارن و این دلیل نمیشه که به سراغ سرور مجازی نرن ، ائل اینکه داخل نت بسیار آموزش های ارزشمندی وجود دارد دوم اینکه خدمات هاستینگ رو هم که به صورت رایگان و یا با هزینه انجام میشود میتواند کمک شما برای مدیریت سایتتون باشد .

hamed17n
January 10th, 2014, 20:03
تنظیمات اولیه انجام داده میشود
برای تنظیمات امنیتی و نصب ماژول ها با هزینه نصب میشود همه جا اینجوری است هزینه کانفیگ هم از 50 به بالا است

می خوام خودم یاد بگیریم یکی از عادت های بد ما ایرانی ها اینه که می خوایم از هر آب گل آلودی ماهی بگیریم

hamed17n
January 10th, 2014, 20:05
به نظر بنده خودتون رو درگیر این مسائل نکنید که تجربه ندارید.
یه نمایندگی خوب هاست بگیرید که نگرانی کانفیگ و لایسنس نداشته باشید.

خیلی علاقه دارم یاد بگیرم

hamed17n
January 10th, 2014, 20:09
خیلی ممنون از راهنماییتون من با لینوکس به صورت متوسطی آشنا هستم و دوست دارم خودم یاد بگیرم.
چه منابع فارسی خوبی هست؟

irangate
January 10th, 2014, 20:43
خیلی ممنون از راهنماییتون من با لینوکس به صورت متوسطی آشنا هستم و دوست دارم خودم یاد بگیرم.
چه منابع فارسی خوبی هست؟
نکته در همین منابع فارسی است،‌اگه زبانتون خوب باشه می‌تونید از سایت linode استفاده کنین. برای فارسی همینجا و ubuntu.ir رو ببینین.