PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال درباره مجازی سازی: مثلا هایپر وی ام چیست؟

pouyajabbarisani
January 8th, 2014, 22:04
بسمه تعالی

با سلام و وقت بخیر

از دوستان و اساتید گرامی می خواهم به چند سوال من درباره مجازی سازی پاسخ دهند.

1. مگر کرنل همان منابع اختصاصی یا غیر اختصاصی نیست؟ یعنی چی که بعد از نصب openVZ کرنل رو هم باید نصب کنیم (یکم درباره کرنل توضیح دهید)

2. هایپر وی ام چیست که بعد از اوپن وی ام نصب می شود؟ (یکمی هم درباره هایپر وی ام توضیح دهید)

3. ایا اوپن وی زد برای ارائه سرور مجازی ویندوز و لینوکس با امکانات و انعطاف بالا مناسب است؟ (خواهشا با تعصب حرف نزنید)

4. برای اینکه بنده از یک سرور هم سرور مجازی لینوکس بدهم هم ویندوز، بهتر است سیستم عامل خود سرور لینوکس باشد یا ویندوز؟ (به نظر من که ویندوز بهتر است اینطور نیست؟ اگر بلی چرا؟ اگر نه چرا؟)

با تشکر فراوان

ULTRAWEB
January 8th, 2014, 22:23
1-کرنل ربطی به منابع اختصاصی و غیراختصاص ی ندارد
اپن وی زد یک سیستم مجازی ساز هست که روی یک لینوکس میتوان فقط پیاده سازی کرد.
2-هایپر وی ام برای مدیریت و آسان سازی مدیریت سروری است که مجازی ساز اپن وی زد روش نصب شده همین و بعدش از نصب اپن وی زد نصب میشه(هسته ی سیستم بصورت اشتراکی هست ولی کیفیت وی پی اس های که میده عالی هستش)
3-فقط سرورهای لینوکسی قابل ارایه هست با اپن وی زد
4-بهتر است لینوکس نصب شه دبیان و بعد کی وی ام نصب کنید روش تا بتونین هم ویندوز بدین به ملت هم وی پی اس لینوکس و هم .....

pouyajabbarisani
January 8th, 2014, 22:58
1-کرنل ربطی به منابع اختصاصی و غیراختصاص ی ندارد
اپن وی زد یک سیستم مجازی ساز هست که روی یک لینوکس میتوان فقط پیاده سازی کرد.
2-هایپر وی ام برای مدیریت و آسان سازی مدیریت سروری است که مجازی ساز اپن وی زد روش نصب شده همین و بعدش از نصب اپن وی زد نصب میشه(هسته ی سیستم بصورت اشتراکی هست ولی کیفیت وی پی اس های که میده عالی هستش)
3-فقط سرورهای لینوکسی قابل ارایه هست با اپن وی زد
4-بهتر است لینوکس نصب شه دبیان و بعد کی وی ام نصب کنید روش تا بتونین هم ویندوز بدین به ملت هم وی پی اس لینوکس و هم .....

نظرتون درباره xen چیه؟ چون خوندم که هم اختصاصی هست منابع اش، هم هایپر وی ام اونو پشتیبانی میکنه و...

hamedmj
January 8th, 2014, 23:32
نظرتون درباره xen چیه؟ چون خوندم که هم اختصاصی هست منابع اش، هم هایپر وی ام اونو پشتیبانی میکنه و...

تجربه خوبی با زن داریم. مبتنی بر لینوکس هست. ما برای کنترل پنل هم از سلوس استفاده کردیم که عالی بود :)

ULTRAWEB
January 8th, 2014, 23:32
تخصص اصلی من زن سیتریکس و زن هست عالی هستش ولی کار باهاش سخت تر هست
ولی کی وی ام یک مجازی ساز درحال رشد هست و کار باهاش ساده تر هست منابع جفت این
مجازی سازهای هم اختصاصی هست

pouyajabbarisani
January 9th, 2014, 00:09
تخصص اصلی من زن سیتریکس و زن هست عالی هستش ولی کار باهاش سخت تر هست
ولی کی وی ام یک مجازی ساز درحال رشد هست و کار باهاش ساده تر هست منابع جفت این
مجازی سازهای هم اختصاصی هست

اگه ممکنه یکم در مورد کرنل توضیح بدهید که چی هست؟

ULTRAWEB
January 9th, 2014, 00:12
اگه ممکنه یکم در مورد کرنل توضیح بدهید که چی هست؟

به شالوده و اساس هرچیز میگن هسته:)
کرنل یا هسته بخشی مرکزی هرچیزی میتون باشه مثلا هسته لینوکس
هسته لینوکس - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87_%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88% DA%A9%D8%B3)
توصیحاتش رو بخون