PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل 100% شدن پردازش svchost.exe در ویندوز 2003 !!!

serverstar.ir
January 6th, 2014, 15:07
با سلام و احترام

مدیتی هستش که تو ویندوز سرورهای 2003 فایل svchost بعد از 24 ساعت از استارت ویندوز 100% میشه و باعث کرش کردن سرور میشه

این مورد فقط تو ویندوز 2003 اتقاق میفته 3 تا ایزو مختلف تست کردیم بازهم همون هست

مورد جالب این است که ویندوز رو میخوایم برای حل مشکل آپدیت هم کنیم آپدیت نمیشه یعنی یه جورایی سرور مایکروسافت رو نمیبینه و page canot میده

گتوی و دی ان اس های مختلف هم چک کردیم بازهم مورد حل نشد
کارت شبکه هم عوض کردیم و باز حل نشد

کسی از دوستان تجربه این مورد رو داشته ؟

با تشکر

mahmoodi.1313
January 6th, 2014, 18:11
با سلام و احترام

مدیتی هستش که تو ویندوز سرورهای 2003 فایل svchost بعد از 24 ساعت از استارت ویندوز 100% میشه و باعث کرش کردن سرور میشه

این مورد فقط تو ویندوز 2003 اتقاق میفته 3 تا ایزو مختلف تست کردیم بازهم همون هست

مورد جالب این است که ویندوز رو میخوایم برای حل مشکل آپدیت هم کنیم آپدیت نمیشه یعنی یه جورایی سرور مایکروسافت رو نمیبینه و page canot میده

با تشکر

SVChost.exe چیست ؟

فایل SVCHOST.EXE در واقع یکی از فایل های اصلی ویندوز XP هست ولی بعضی وقتها پیش اومده که آنتی ویروس ها و فایروال ها و آنتی اسپایورها بهش گیر میدن اول از همه یه نكته رو بگم كه این آنتی ویروس ها و فایروال های بیچاره بیخود به این فایل گیر نمیدن یا بگم اصلن گیرشون این فایل نیست و مشكل از جایی دیگه است كه همچین بی خطر هم نیست.

مشكل از ویروسیه به نام Win32/Jeefo كه با نام SVCHOST.EXE میره تو ویندوز میشینه و فایل های اجرایی با پسوند EXE رو آلوده و از كار میندازه .

كار اصلی این ویروس خراب كردن تمام فایل های EXE است كه اون ها رو آلوده میكنه و هر كدوم از این فایل های آلوده توی هر ویندوز دیگه ای یه بار اجرا بشن تمام اون سیستم و یواش یواش تمام فایل های EXE توی تمام هارد آلوده میشن یه نكته جالبش اینه كه حتی به فایل های ZIP هم رحم نمیكنه و اگه یه فایل EXE رو ZIP هم كرده باشین باز هم آلوده میشه.

روش مبارزه با این ویروس:

یکی از ویژگی های خوب این ویروس این است که تمامی آنتی ویروس ها می تونن اونها رو شناسایی کنند و شما براحتی می تونید اونا رو از کار بندازید.

ولی مشکل اصلی زمانی روی می دهد که این ویروس ها به فایل های مهم ویندوز بچسبند و حذف کردن اون ویروس یعنی حذف کردن اون فایل و ....

ولی اگه یک ویروس کش ساده هم داشته باشید اون ویروس نمی تونه به سیستم تون بیاد ولی وقتی که کار از کار گذشته و سیستمتان آلوده شده چه کاری می توانید انجام دهید؟

خیلی ساده برید توی درایو ویندوز بعد از اون توی فولدر ویندوز به نام WINDOWS همونجاست داخل این فولدر كه شدید ببینید كه فایلی به نام SVCHOST.EXE اونجا هست یا نه اگه هست ویروس خودشه چون فایل اصلی SVCHOST.EXE كه برای خود ویندوزه اینجا نیست بلكه توی همین آدرس و توی فولدری به نام SYSTEM32 قرار داره.

برای مثال آدرس ویروس و فایل اصلی اینه :

ویروس : Windows Drive:\WINDOWS\SVCHOST.EXE

فایل ویندوز : Windows Drive:\WINDOWS\SYSTEM32\SVCHOST.EXE

حالا شما باید چكار كنید اول از همه باید ویروس رو Delete كنید ولی چون فعاله نمیشه برای همین باید از كار بیاندازینش و بعد پاكش كنید كه تا اینجای كار رو خود آنتی ویروس ها انجام میدن و من برای كسایی میگم كه آنتی ویروس در دسترس نداشته باشن و یا بخوان را از بین بردن دستیش رو بلد بشن.

از کار انداختن دستی ویروس:

برای از كار انداختنش باید با گرفتن همزمان سه كلید Ctrl + Alt + Delete پنجره Task Manager رو كه همه میشناسش باز كنیم

وقتی كه Task Manager باز شد سر برگ دوم روتوی پنجره به نام Processes میزنید در اینجا فایل های در حال اجرای توی ویندوز رو میبینید كه اگه آلوده باشید Jeefo همینجا به نام SVCHOST.EXE داره فعالیت میكنه ولی اگه دقت كنید میبینید چند تا فایل با این نام دارند كار میكنن حالا از كجا بدینم ویروس كدومه . خیلی ساده جلوی هر فایلی در حال اجرا یه كلمه یبه عنوان User Name هست كه مشخص میكنه این فایل رو كی اجرا كرده حالا اینجا هر كدوم از SVCHOST.EXE ها رو داره یه User Name اجرا میكنه اون SVCHOST.EXE كه به نام Log off خودتون در حال اجراست ویروسه اگه نام log off خودتون رو یادتون نیست منوی استارت رو بزیند بالاش نوشته. حالا كه ویروس در حال اجرا پیدا شد یه تك كلیك روی اون بزنید تا به حالت انتخاب در بیاد و بعد از روی كیبرد دكمه Delete و بعد Enter تا از لیست حذف بشه در اینجا ویروس از كار افتاد حالا باید پاكش كنید از همون آدرس كه گفتم توی فولدر ویندوز. دقت كنید با فولدر SYSTEM32 كاری نداشته باشید كه عواقبش پای خودتون .

حالا سیستم از ویروس پاك شده ولی اگه یكی از فایل های EXE كه آلوده شدند رو اجرا كنید دوباره روز از نو و روزی ویروس هم از نو.

منبع:کلوب و انجمن های آشیانه و برنامه نویس و ...

serverstar.ir
January 6th, 2014, 20:18
با تشکر توضیح خوبی بود قبلا با آنتی ویروس اسکن انجام شد و پاک شده اما دست بردار نیست این ویروس تو ویندوز تازه نصب شده هم پیدا شد !!!

چند ایزو تست شد یعنی همشون ویروسین !!!

novinvps.com
January 6th, 2014, 21:02
با تشکر توضیح خوبی بود قبلا با آنتی ویروس اسکن انجام شد و پاک شده اما دست بردار نیست این ویروس تو ویندوز تازه نصب شده هم پیدا شد !!!

چند ایزو تست شد یعنی همشون ویروسین !!!

سلام
شما ابتدا ویندوز رو نصب کنید شبکش از ابتدا قطع کنید

فایروال ویندوز روشن کنید
و شبکه سرویس رو وصل کنید و سپس اپدیت کنید
مشکلتون حل میشه

Mr.Te0
January 6th, 2014, 22:41
با سلام و احترام

با تشکر

دوست عزیز برای حل شدن مشکل اپدیت از قسمت سرویس ها , سرویس DnsClient رو Stop کنید صفحه مایکروسافت براتون باز میشه و عملیات اپدیت رو به راحتی میتونید انجام بدید.

mahmoodi.1313
January 6th, 2014, 22:43
با سلام و احترام

با تشکر
شما می تونید با رفتن به حالت سیف مود ویندوز مسیر اون فایل رو پیدا کنی و بعد حذفش کنی یکبار این اتفاق افتاده بود برای ویندوزم با همین کار مشکلش برطرف شد

Mr.Te0
January 6th, 2014, 22:53
شما می تونید با رفتن به حالت سیف مود ویندوز مسیر اون فایل رو پیدا کنی و بعد حذفش کنی یکبار این اتفاق افتاده بود برای ویندوزم با همین کار مشکلش برطرف شد

اینجوری که شما میفرمایید درصد الوده شدن دوباره ویندور زیاده.

ULTRAWEB
January 6th, 2014, 22:54
یک راهی برای اپدیتش پیدا کنید مشکلتون حل خواهد شد

mahmoodi.1313
January 6th, 2014, 23:07
روش از بین بردن ویروس svchost.exe
چنانچه وارد سیستم شود
انتی ویروس های فعلی قادر به پاک کردن ان نیستند.

1-وارد system32 ویندوز می شویم . فایل اجرایی ویروس در این فولدر است. با نام svchost.exe . این فایل را تغییر نام می دهیم به هر نامی که بخواهیم . مثلاً A . (بدون
پسوند)
2-فایل بعدی با نام X هم در همین فولدر system32 است . این فایل راهم تغیر نام می دهیم . اما با پسوند .txt
مثلا به این صورت : A.txt
3-توجه داشته باشید با پاک کردن این فایلها مجدداً در انتهای فولدر اضافه می شوند با نام xcopy.exe .
4-از documentsetting/ وارد localsetting و در ادامه وارد پوشه temporary internet files شوید.ctrl+A را با هم بگیرید تا تمام فایلها را انتخاب کند.shift+delet کنید.
5-مجددا به پوشه system32 برویدوجستجو کنید تا تمام فایلهایی که در مرحله 1و2و3 گفته شد پاک شوند.
6-سریع سیستم را ریست کنید.
7-بعد از بالا امدن سیستم به system32 بروید.فایل svchost.dll را پاک کنید.
8-ویندوز را اپگریت کنید.

serverstar.ir
January 7th, 2014, 00:03
چنانچه وارد سیستم شود

1-وارد system32 ویندوز می شویم . فایل اجرایی ویروس در این فولدر است. با نام svchost.exe . این فایل را تغییر نام می دهیم به هر نامی که بخواهیم . مثلاً A . (بدون
پسوند)
2-فایل بعدی با نام X هم در همین فولدر system32 است . این فایل راهم تغیر نام می دهیم . اما با پسوند .txt
3-توجه داشته باشید با پاک کردن این فایلها مجدداً در انتهای فولدر اضافه می شوند با نام xcopy.exe .
4-از documentsetting/ وارد localsetting و در ادامه وارد پوشه temporary internet files شوید.ctrl+A را با هم بگیرید تا تمام فایلها را انتخاب کند.shift+delet کنید.
5-مجددا به پوشه system32 برویدوجستجو کنید تا تمام فایلهایی که در مرحله 1و2و3 گفته شد پاک شوند.
8-ویندوز را اپگریت کنید.

با تشکر فایل با نام x خالی وجود نداره ولی xcopy.exe هستش

ipsat
January 7th, 2014, 00:08
در صورت لزوم یکی از سرویس مشکل دار بدید چک کنم ببینیم مشکل از کجاست.

serverstar.ir
January 7th, 2014, 00:18
چنانچه وارد سیستم شود

پسوند)
8-ویندوز را اپگریت کنید.
بعد از تغییر نا فایل و پاک کردن فایل دیگر و بعد از ریست مطمئنا ویندوز ناقص میشه و بعضی از سرویسهاش ران نمیشه همونطور هم شد و ریموت دسکتاپ باز نمیشه !

serverstar.ir
January 7th, 2014, 09:12
سلام
شما ابتدا ویندوز رو نصب کنید شبکش از ابتدا قطع کنید

فایروال ویندوز روشن کنید
و شبکه سرویس رو وصل کنید و سپس اپدیت کنید
مشکلتون حل میشه

جواب نداد

Mr.Te0
January 7th, 2014, 15:17
جواب نداد

عزیز DNS client رو Stop کردید؟
پست قبلیم هم عرض کردم این کارو بکنید به راحتی اپدیت رو میتونید انجام بدید.

serverstar.ir
January 7th, 2014, 20:11

بعله استاپ کردم بعد از اسکن لا آنتی ویروس صفحه آپدیت مایکروسافت که پیج کن نات میداد باز میشه کادر که پکیح ها رو چک میکنه همینطوری سرچ میکنه و جلو میره همزمان فایل svchost.exe بازهم 100% میشه بعد از چند ساعت همچنان سرچ پکیج که چند ثانیه هست رو ادامه میده و کلافه میکنه آدمو !!

من از این متعجبم که چرا هر ویندوزی نصب میکنیم بعد از نصب همین مورد رو داره !!!
ویندوز 2008 کار میکنه راحت میکروتیک و لینوکس هم همینطور اما این ویندوز 2003 دردسری شده !!!

Mr.Te0
January 7th, 2014, 21:51
بعله استاپ کردم بعد از اسکن لا آنتی ویروس صفحه آپدیت مایکروسافت که پیج کن نات میداد باز میشه کادر که پکیح ها رو چک میکنه همینطوری سرچ میکنه و جلو میره همزمان فایل svchost.exe بازهم 100% میشه بعد از چند ساعت همچنان سرچ پکیج که چند ثانیه هست رو ادامه میده و کلافه میکنه آدمو !!

من از این متعجبم که چرا هر ویندوزی نصب میکنیم بعد از نصب همین مورد رو داره !!!
ویندوز 2008 کار میکنه راحت میکروتیک و لینوکس هم همینطور اما این ویندوز 2003 دردسری شده !!!

واقعا جای تعجب داره ...
چون ما هر موقع همچین مشکلی پیش میومد با همین راه مشکل رو حل میکردیم.

sina
January 8th, 2014, 02:15
منم چند وقتیه که همین مشکل را دارم. ویندوز 2003 آپدیت نمیشه و زمانیکه آپدیت ویندوز روشنه فایل svchost.exe تقریبا تمام سی پی یو را اشغال میکنه و هر چقدر زمان هم میگذره، همینطور میمونه و باید حل مشکل باید آپدیت ویندوز را خاموش کنم و بعدش احرای این فایل را هم استاپ کنم.
نسحه های مختلفی از ویندوز 2003 را امتحان کردم رو سرورهای مختلف و حتی رو لوکال، ولی همشون همینجوری هستند.

این راهم من رو 2 تا سرور امتحان کردم و باز هم مثل قبل بودند و مشکل حل نشد.

serverstar.ir
January 8th, 2014, 09:48
منم چند وقتیه که همین مشکل را دارم. ویندوز 2003 آپدیت نمیشه و زمانیکه آپدیت ویندوز روشنه فایل svchost.exe تقریبا تمام سی پی یو را اشغال میکنه و هر چقدر زمان هم میگذره، همینطور میمونه و باید حل مشکل باید آپدیت ویندوز را خاموش کنم و بعدش احرای این فایل را هم استاپ کنم.
نسحه های مختلفی از ویندوز 2003 را امتحان کردم رو سرورهای مختلف و حتی رو لوکال، ولی همشون همینج

این راهم من رو 2 تا سرور امتحان کردم و باز هم مثل قبل بودند و مشکل حل نشد.

بعد از چند روز بطور رندوم بعضی از وی پی اس ها تایم اوت نمیشن ؟؟

نوع مجازی سازتون چی هستش ؟

sina
January 8th, 2014, 19:00
بعد از چند روز بطور رندوم بعضی از وی پی اس ها تایم اوت نمیشن ؟؟

نوع مجازی سازتون چی هستش ؟

مجازی ساز که vmware هستش.

تا حالا نزاشتم سرور چند روز همینجوری بمونه که، چون نمیشه ازش استفاده کرد. نهایتا 4-5 ساعت همینجوری بوده و دیدم که آپدیت نمیشه و مشکل همچنان وجود داره، آپدیت را خاموش میکنم و فایل svchost.exe را هم استاپ میکنم . الآن وی پی اس دارم که 3 ماه آپدیت را خاموش کردم و داره کاره میکنه و تا آپدیت را روشن میکنم، همین مشکل دوباره بروز میکنه.
واقعا نمیدونم باید چکار کرد؟1 گوگلم هرچی سرچ میزنم چیزی دستم نیومده...

serverstar.ir
January 8th, 2014, 19:53
مجازی ساز که vmware هستش.

تا حالا نزاشتم سرور چند روز همینجوری بمونه که، چون نمیشه ازش استفاده کرد. نهایتا 4-5 ساعت همینجوری بوده و دیدم که آپدیت نمیشه و مشکل همچنان وجود داره، آپدیت را خاموش میکنم و فایل svchost.exe را هم استاپ میکنم . الآن وی پی اس دارم که 3 ماه آپدیت را خاموش کردم و داره کاره میکنه و تا آپدیت را روشن میکنم، همین مشکل دوباره بروز میکنه.
واقعا نمیدونم باید چکار کرد؟1 گوگلم هرچی سرچ میزنم چیزی دستم نیومده...

اینطور که نمیشه یوزر اگر ریست بده بازهم این فابل اجرا میشه و میره رو 100% !

روی ویندوز 2008 ما این مورد رو نداریم
کم کم فک کنم ما باید بیخیال 2003 بشیم بریم اکس پی :دی

wanener
January 9th, 2014, 16:54
سلام
با عرض معذرت فرصت نکرده کل پست ها رو بخونم
اما چک کنید ببیند رفع شملک آپدیت رو دقیقا مطابق آموزش ما انجام داده اید ؟
رفع مشکل آپدیت نشدن ویندوز 2003 & 2008 سرور - سیستم پشتیبانی کاربران (http://support.rasanegar.com/Knowledgebase/Article/View/17/1/2003--2008)
من آموزش رو از مرکز داشن قبلیمون در این سیستم قرار دادم تا دسترسی راحت تر باشد
ضمنا مشکل این سرویس هم به خاطر نوعی ویرس/ترجان است ( اسم آن را به خاطر ندارم )
اما قطعا اگر قبل از اتصال سرور به اینترنت روی ان آنتی ویروس/فایروال را نصب کنید و اجرا شود این مشکل را نخواهید داشت .
میتوانید سورس نصب آنتی ویروس را در ایزو ویندوز قرار دهید تا بلافاصله پس از نصب آن را نیز نصب کنید

khaf_0
January 9th, 2014, 17:27
با سلام و احترام

زمانی که فایل svchost.exe 100% از cpu استفاده میکنه یعنی داره ویندوز و کامپوننت های شما رو چک میکنه که ببینه به روز هستند یا نه!
بعد هم آپدیت انجام بده!

اگر آپدیت کردن ویندوز برای شما اهمیت ندارد به کنترل پنل بروید و اتوماتیک آپدیت را روی آخرین گزینه قرار بدهید که اصلا" چک نکند،سیستم را ریست کنید و مقدار استفاده از سی پی یو را چک کنید:103:

مشکلی که در بالا وجود دارد این است که باتوجه به باگ هایی که ویندوز 2003 دارد باید آن را آپدیت کنید،وگرنه میبینید که اینترنت سرور شما ناخواسته قطع میشود و ارور generic host می گیرید.
این ارور با آپدیت ویندوز حل می شود.

خوب اگر میخواهید اصولی کار کنید باید:
ابتدا باید اینترنت اکسپلورر جدید دانلود کنید اون هم از سایت ماکروسافت ، برای ویندوز 2003 اکسپلورر 7 باید باشد.
و بعد در قسمت امنیتی اکسپلورر در trusted zone وارد کنید:
microsoft.com.*
و
windowsupdate.com.*
وضعیت اتوماتیک آپدیت را روی اتوماتیک قرار دهید.

اگر دستی خواستید آپدیت کنید و طولانی شد نگران نشوید،و سیستم را ریستارت کنید و بگذارید در زمان معمول آپدیت که حدود 3 بامداد است خود سیستم خود را آپدیت کند!

موفق باشید

serverstar.ir
January 9th, 2014, 18:21
با سلام و احترام

زمانی که فایل svchost.exe 100% از cpu استفاده میکنه یعنی داره ویندوز و کامپوننت های شما رو چک میکنه که ببینه به روز هستند یا نه!
بعد هم آپدیت انجام بده!

اگر آپدیت کردن ویندوز برای شما اهمیت ندارد به کنترل پنل بروید و اتوماتیک آپدیت را روی آخرین گزینه قرار بدهید که اصلا" چک نکند،سیستم را ریست کنید و مقدار استفاده از سی پی یو را چک کنید:103:

مشکلی که در بالا وجود دارد این است که باتوجه به باگ هایی که ویندوز 2003 دارد باید آن را آپدیت کنید،وگرنه میبینید که اینترنت سرور شما ناخواسته قطع میشود و ارور generic host می گیرید.
این ارور با آپدیت ویندوز حل می شود.

خوب اگر میخواهید اصولی کار کنید باید:
ابتدا باید اینترنت اکسپلورر جدید دانلود کنید اون هم از سایت ماکروسافت ، برای ویندوز 2003 اکسپلورر 7 باید باشد.
و بعد در قسمت امنیتی اکسپلورر در trusted zone وارد کنید:
microsoft.com.*
و
windowsupdate.com.*
وضعیت اتوماتیک آپدیت را روی اتوماتیک قرار دهید.

اگر دستی خواستید آپدیت کنید و طولانی شد نگران نشوید،و سیستم را ریستارت کنید و بگذارید در زمان معمول آپدیت که حدود 3 بامداد است خود سیستم خود را آپدیت کند!

موفق باشید

توضیح خوبی برای svchost بود با تشکر

مشکل اینجاست که آپدیت نمیشه و اگر هم اتوماتیک آپدین بسته باشه با ریست ویندوز دوباره میره رو 100%

serverstar.ir
January 9th, 2014, 18:29
سلام
با عرض معذرت فرصت نکرده کل پست ها رو بخونم
اما چک کنید ببیند رفع شملک آپدیت رو دقیقا مطابق آموزش ما انجام داده اید ؟
رفع مشکل آپدیت نشدن ویندوز 2003 & 2008 سرور - سیستم پشتیبانی کاربران (http://support.rasanegar.com/Knowledgebase/Article/View/17/1/2003--2008)
من آموزش رو از مرکز داشن قبلیمون در این سیستم قرار دادم تا دسترسی راحت تر باشد
ضمنا مشکل این سرویس هم به خاطر نوعی ویرس/ترجان است ( اسم آن را به خاطر ندارم )
اما قطعا اگر قبل از اتصال سرور به اینترنت روی ان آنتی ویروس/فایروال را نصب کنید و اجرا شود این مشکل را نخواهید داشت .
میتوانید سورس نصب آنتی ویروس را در ایزو ویندوز قرار دهید تا بلافاصله پس از نصب آن را نیز نصب کنید

با تشکر جواب نداده با اینکارها قبلا هم همین کار رو انجام داده بودیم

khaf_0
January 9th, 2014, 18:41
توضیح خوبی برای svchost بود با تشکر

مشکل اینجاست که آپدیت نمیشه و اگر هم اتوماتیک آپدین بسته باشه با ریست ویندوز دوباره میره رو 100%

با سلام

امتحان کنید 100% جواب مبگیرید.
اگر نشد سرویس آپدیت ویندوز را disable کنید.

serverstar.ir
January 9th, 2014, 18:46
با سلام

امتحان کنید 100% جواب مبگیرید.
اگر نشد سرویس آپدیت ویندوز را disable کنید.

این رو امتحان کردیم قبلا بعد ریست دوباره میره رو 100%

khaf_0
January 10th, 2014, 13:21
این رو امتحان کردیم قبلا بعد ریست دوباره میره رو 100%

lمطلبی که در بالا عرض کردم 100% عملی هست،
اما اگر جواب نگرفتید احتمال خیلی زیاد اون svchost خود سیستم نیست!
احتمالا" ویروسی با همان نام است،
در msconfig چک کنید ببینید آیا این برنامه در startup program قرار دارد یا خیر!
اگر مثبت است تیک استارت آپ را وردارید.

مشکل باید مرتفع شود،
در غیر این صورت از filehippo {dot} com آنتی ویروس Nod32 ورژن 2.x.x را دانلود بفرمایید و درایو c: را اسکن کنید.
در نهایت اگر موفق نشدید ،
ویندوز دیگری دانلود و نصب کنید!
سایت پیشنهادی من برای دانلود : rasekhoon {dot} net

لینک دانلود :

http://software.rasekhoon.net/down1/643898.Microsoft_Windows_2003_Server_R2_Enterprise _VOL_Edition_SP2_x86_rasekhoon.net.part1.rar
http://software.rasekhoon.net/down1/643898.Microsoft_Windows_2003_Server_R2_Enterprise _VOL_Edition_SP2_x86_rasekhoon.net.part2.rar
موفق باشید.

serverstar.ir
January 10th, 2014, 15:13
lمطلبی که در بالا عرض کردم 100% عملی هست،
اما اگر جواب نگرفتید احتمال خیلی زیاد اون svchost خود سیستم نیست!
احتمالا" ویروسی با همان نام است،
در msconfig چک کنید ببینید آیا این برنامه در startup program قرار دارد یا خیر!
اگر مثبت است تیک استارت آپ را وردارید.

مشکل باید مرتفع شود،
در غیر این صورت از filehippo {dot} com آنتی ویروس Nod32 ورژن 2.x.x را دانلود بفرمایید و درایو c: را اسکن کنید.
در نهایت اگر موفق نشدید ،
ویندوز دیگری دانلود و نصب کنید!
سایت پیشنهادی من برای دانلود : rasekhoon {dot} net

لینک دانلود :

http://software.rasekhoon.net/down1/643898.Microsoft_Windows_2003_Server_R2_Enterprise _VOL_Edition_SP2_x86_rasekhoon.net.part1.rar
http://software.rasekhoon.net/down1/643898.Microsoft_Windows_2003_Server_R2_Enterprise _VOL_Edition_SP2_x86_rasekhoon.net.part2.rar
موفق باشید.

آنتی ویروس اولین چیزی بود که تست کردیم

اول ویندوزها سایت مایکروسافت رو باز نمیکردند بعد از ویروس یابی که اتفاقا به svchost تو رم هم گیر داد و به عنوان یک کرم شناختش و چند مورد کرم داخل هارد و ریست ویندوز ...
سایت مایکروسافت باز شد روی سرو و تمام روش هایی که دوستان تو این پست گفتند امتحان شد اما آپدیت نمیشه

در سایت مایکروسافت برای جستجو پکت های آپدیت جدید کادر گرافیکی مدام درحال سرچ بعد از چند ساعت میگه آپدیت نمیشه و ارورهای مختلف برای آپدیت نشدن میده

جالب اینجاست 3 نسخه متفاوت از ویندوز سرور 2003 روی سرور نصب شد و رو همه همین مورد مشابه وجود داره
از ابتدا نصب ویندوز این کرم های مشابه پیدا شدند و حالت های مشابه دارند

- تمام روشها که تو این تاپیک گفته شد تست شد

khaf_0
January 10th, 2014, 15:46
آنتی ویروس اولین چیزی بود که تست کردیم

اول ویندوزها سایت مایکروسافت رو باز نمیکردند بعد از ویروس یابی که اتفاقا به svchost تو رم هم گیر داد و به عنوان یک کرم شناختش و چند مورد کرم داخل هارد و ریست ویندوز ...
سایت مایکروسافت باز شد روی سرو و تمام روش هایی که دوستان تو این پست گفتند امتحان شد اما آپدیت نمیشه

در سایت مایکروسافت برای جستجو پکت های آپدیت جدید کادر گرافیکی مدام درحال سرچ بعد از چند ساعت میگه آپدیت نمیشه و ارورهای مختلف برای آپدیت نشدن میده

جالب اینجاست 3 نسخه متفاوت از ویندوز سرور 2003 روی سرور نصب شد و رو همه همین مورد مشابه وجود داره
از ابتدا نصب ویندوز این کرم های مشابه پیدا شدند و حالت های مشابه دارند

- تمام روشها که تو این تاپیک گفته شد تست شد

زمانی که ویندوز نصب میکنید. پچ r2 رو هم نصب کنید.
و صفحه ای که در نخستین باری که ویندوز را نصب میکنید بالا میاد را بلافاصله اوکی نکنید چون تا قبل ا اینکه این صفحه را اوکی کنید پورت های شما بسته است،بعد که اوکی کنید پورت ها باز میشوند.و امکان ورود کرم ها و غیره به سیستم بوجود می آید.
گزینه اولش مربوط به آپدیت است اول آپدیت کنید کامل بعد اوکی کنید.

و اینکه اگر هرکاری کردید بروز نشد باید از ویپی ان استفاده کنید!
شاید ماکروسافت با ای پی شما مشکل دارد :دی
البته شوخی نبود.

serverstar.ir
January 10th, 2014, 17:30
زمانی که ویندوز نصب میکنید. پچ r2 رو هم نصب کنید.
و صفحه ای که در نخستین باری که ویندوز را نصب میکنید بالا میاد را بلافاصله اوکی نکنید چون تا قبل ا اینکه این صفحه را اوکی کنید پورت های شما بسته است،بعد که اوکی کنید پورت ها باز میشوند.و امکان ورود کرم ها و غیره به سیستم بوجود می آید.
گزینه اولش مربوط به آپدیت است اول آپدیت کنید کامل بعد اوکی کنید.

و اینکه اگر هرکاری کردید بروز نشد باید از ویپی ان استفاده کنید!
شاید ماکروسافت با ای پی شما مشکل دارد :دی
البته شوخی نبود.
ویندوزی که لینک دادید رو نصب کردیم و از کنسول آپدیت رو اجرا کردیم فینیش هم کلیک نکردیم که پورت بازبشه بازهم svchost رفت رو 100% و تلسم نشکست !!

نه آپی مشکل نداره ویندوز 2008 آپدیت میشه کار میده

khaf_0
January 10th, 2014, 17:38
ویندوزی که لینک دادید رو نصب کردیم و از کنسول آپدیت رو اجرا کردیم فینیش هم کلیک نکردیم که پورت بازبشه بازهم svchost رفت رو 100% و تلسم نشکست !!

آقا اطلاعات سرور رو پخ کن تا مشکل را بررسی و تاپیک را به سرانجام برسانیم

serverstar.ir
January 10th, 2014, 17:45
آقا اطلاعات سرور رو پخ کن تا مشکل را بررسی و تاپیک را به سرانجام برسانیم

با تشکر پ خ شد

khaf_0
January 10th, 2014, 17:47

عمو این که درست شده، گفتم که .....

service update disable shod!

serverstar.ir
January 10th, 2014, 17:51
عمو این که درست شده، گفتم که .....

service update disable shod!

چیش درست شد ؟؟؟
آپدیت شدنش ؟؟؟

khaf_0
January 10th, 2014, 17:52
چیش درست شد ؟؟؟
آپدیت شدنش ؟؟؟

نه جانم، 100% بودنش :دی

serverstar.ir
January 10th, 2014, 17:53
نه جانم، 100% بودنش :دی

:ِدی مشکل 100% درجا نیست یطور تصادفی معمولا 24 ساعت بعد پیش میاد حتی اگر آپدیت بسته باشه

من فکر کردم آپدیت نشدنش رو بررسی میکنید !!

khaf_0
January 10th, 2014, 17:57
:ِدی مشکل 100% درجا نیست یطور تصادفی معمولا 24 ساعت بعد پیش میاد حتی اگر آپدیت بسته باشه

من فکر کردم آپدیت نشدنش رو بررسی میکنید !!

دیگه 100% نمشه!مطمئن باشید.

موضوع این تاپیک 100% cpu usage with svchost هست دیگه!که رفع شد!

serverstar.ir
January 10th, 2014, 18:04
دیگه 100% نمشه!مطمئن باشید.

موضوع این تاپیک 100% cpu usage with svchost هست دیگه!که رفع شد!

متسفانه بعد از چند ساعت باز 100% میشه قبلا چندین بار این کار تکرار شده و فقط با آپدیت رفع میشه اما آپدیت نشدنش داستان شده

khaf_0
January 10th, 2014, 18:08
متسفانه بعد از چند ساعت باز 100% میشه قبلا چندین بار این کار تکرار شده و فقط با آپدیت رفع میشه اما آپدیت نشدنش داستان شده

امکان نداره،

در مورد آپدیت کردن هم توضیحات دادم در اولین پاسخ،

آن هم 100% عملی است،

حالا شما این وضعیت سرور را تا 2-3 روز بررسی کنید.

NarvanData
January 10th, 2014, 18:32
من هم با "khaf_0" موافقم.
قبلا با این روش آپدیت شده حالا کمی هم زمان برده تا آپدیت کامل بشه و پس از اون دیگه برای آپدیت مشکلی نداشته و فکر میکنم این باگ 2003 هست.
البته همین روش در سایت networkadmin.ir هم آموزش داده شده بود.

حالا هم از 2003 آپدیت شده OVA دارم و از همون استفاده میکنم.

serverstar.ir
January 11th, 2014, 11:58
امکان نداره،

در مورد آپدیت کردن هم توضیحات دادم در اولین پاسخ،

آن هم 100% عملی است،

حالا شما این وضعیت سرور را تا 2-3 روز بررسی کنید.

متاسفانه همونطوری که انتظار میرفت تکرار شد

alfavps.com
January 11th, 2014, 13:15
سلام

فقط این مشکل توی ویندوز هست یا ارور جنیون هم میگیرید؟

sina
January 11th, 2014, 13:16
ماهها بود که این مشکل را داشتم ولی با خاموش کردن سرویس آپدیت ویندوز از خیر آپدیت کردن گذشته بودم و ویندوز هم بدون مشکل واسم کار میکرد، ولی تو این چند روز گذشته حسابی با این موضوع آپدیت ویندوز 2003 سروکله زدم تا یک راه عملی براش پیدا کردم .
من از برنامه wsusoffline برای اینکار استفاده کردم . از دیروز تا الآن 3 تا ویندوز را با همین روش کاملا آپدیت کردم.
این برنامه را از این لینک دانلود کنید: WSUS Offline Update - Update Microsoft Windows and Office without an Internet connection (http://download.wsusoffline.net/)
با اجراش، ویندوز 2003 انگلیسی را واسه دریافت آپدیتها انتخاب میکنیم و چون ویندوز من 2003r2 sp2 هست، تیک دانلود سرویس پک را هم برداشتم تا سرویس پک را دانلود نکنه که حجمش حدود 300 مگ هست. حجم کل دانلودها حدود 550 مگ هست. بعد از قسمت client برنامه آپدیت ویندوز را اجرا میکنیم که چند دقیقه ای طول میکشه تا پیغام ریستارت بده. بعد از ریستارت بازم برنامه را از قسمت client اجرا میکنیم، 2-3 باری همینطوری ویندوز را ریستارت و برنامه را اجرا میکنیم. بعدش اگه سرویس آپدیت اتوماتیک ویندوز روشن باشه که این روند همچنان ادامه پیدا میکنه و چند بار دیگه هم لازمه که ویندوز را ریستارت کنیم و این برنامه را اجرا کنیم تا ویندوز کاملا آپدیت بشه و اگه سرویس آپدیت اتوماتیک ویندوز خاموش، برنامه پیغام خطا میده که این سرویس خاموشه و برای ادامه باید روشن بشه که خب همینکار را میکنیم و روشنش میکنیم و ادامه میدیم.
و به این ترتیب ویندوز 2003 ما کاملا آپدیت میشه و مشکل فایل svchost هم برطرف میشه.

azadfalah
January 11th, 2014, 16:05
میشه تمپلت آپدیت شده ویندوز رو قرار بدین واقعا ممنون میشم !

serverstar.ir
January 11th, 2014, 20:18
ماهها بود که این مشکل را داشتم ولی با خاموش کردن سرویس آپدیت ویندوز از خیر آپدیت کردن گذشته بودم و ویندوز هم بدون مشکل واسم کار میکرد، ولی تو این چند روز گذشته حسابی با این موضوع آپدیت ویندوز 2003 سروکله زدم تا یک راه عملی براش پیدا کردم .
من از برنامه wsusoffline برای اینکار استفاده کردم . از دیروز تا الآن 3 تا ویندوز را با همین روش کاملا آپدیت کردم.
این برنامه را از این لینک دانلود کنید: WSUS Offline Update - Update Microsoft Windows and Office without an Internet connection (http://download.wsusoffline.net/)
با اجراش، ویندوز 2003 انگلیسی را واسه دریافت آپدیتها انتخاب میکنیم و چون ویندوز من 2003r2 sp2 هست، تیک دانلود سرویس پک را هم برداشتم تا سرویس پک را دانلود نکنه که حجمش حدود 300 مگ هست. حجم کل دانلودها حدود 550 مگ هست. بعد از قسمت client برنامه آپدیت ویندوز را اجرا میکنیم که چند دقیقه ای طول میکشه تا پیغام ریستارت بده. بعد از ریستارت بازم برنامه را از قسمت client اجرا میکنیم، 2-3 باری همینطوری ویندوز را ریستارت و برنامه را اجرا میکنیم. بعدش اگه سرویس آپدیت اتوماتیک ویندوز روشن باشه که این روند همچنان ادامه پیدا میکنه و چند بار دیگه هم لازمه که ویندوز را ریستارت کنیم و این برنامه را اجرا کنیم تا ویندوز کاملا آپدیت بشه و اگه سرویس آپدیت اتوماتیک ویندوز خاموش، برنامه پیغام خطا میده که این سرویس خاموشه و برای ادامه باید روشن بشه که خب همینکار را میکنیم و روشنش میکنیم و ادامه میدیم.
و به این ترتیب ویندوز 2003 ما کاملا آپدیت میشه و مشکل فایل svchost هم برطرف میشه.

خدا پدرتو بیامرزه

ببینیم جواب میده

serverstar.ir
January 11th, 2014, 22:02

فایلها دانلود شدند متاسفانه زمان نصب svchost,exe لعنتی میره رو 100%

sina
January 11th, 2014, 22:05
فایلها دانلود شدند متاسفانه زمان نصب svchost,exe لعنتی میره رو 100%

عیب نداره حداکثر 10-15 دقیقه بعد روند آپدیت کردن ادامه پیدا میکنه و مشکلی نیست. رو یکی از سرورام این زمان 4-5 دقیقه بود.

serverstar.ir
January 11th, 2014, 23:28
عیب نداره حداکثر 10-15 دقیقه بعد روند آپدیت کردن ادامه پیدا میکنه و مشکلی نیست. رو یکی از سرورام این زمان 4-5 دقیقه بود.

از 1 ساعت هم گذشت نه آپدیت تکون خورد نه پردازش کم شد

sina
January 12th, 2014, 00:53
wsusoffline اجراست دیگه ؟
من دیروز یکی از سرورا 4-5 مین و دیگری حدود 10-12 مین بیشتر طول نکشید که svchost.exe ویندوز را چک کرد و wsusoffline شروع کرد به تکمیل مراحل نصب آپدیتها. اون یکی سرور هم این زمانشو نمیدونم چقدر شد چون پشت سیستم نبودم

serverstar.ir
January 12th, 2014, 10:16
wsusoffline اجراست دیگه ؟
من دیروز یکی از سرورا 4-5 مین و دیگری حدود 10-12 مین بیشتر طول نکشید که svchost.exe ویندوز را چک کرد و wsusoffline شروع کرد به تکمیل مراحل نصب آپدیتها. اون یکی سرور هم این زمانشو نمیدونم چقدر شد چون پشت سیستم نبودم

24 ساعت شد آپدیت نشد و بیخیال شدیم

sina
January 12th, 2014, 15:31
من دیشب برای تهیه تمپلت برای این دوستمون که خواسته بودن، رو یک ویندوز 2003 جدید هم امتحان کردم و کامل آپدیت شد.
دیشب به یک موردی پی بردم و اونم سرعت پردازنده وی پی اس هستش. دیشب اول وی پی اس منابع سی پی یو پایینی داشت و به همون مرحله ای که "باید آپدیت روشن باشه" رسید، من آپدیت را روشن کردم و رفتم دنبال کارام و بعد از حدود 1 ساعتی که برگشتم دیدم که هیچ اتفاق خاصی نیوفتاده و همچنان فایل svchost.exe داره ویندوز را چک میکنه و wsusoffline هم منتظره که لیست آپدیتها را کامل کنه . این روند را متوقف کردم و رفتم سراغ وی ام ویر و 3 گیگاهرتز سی پی یو اختصاص دادم به این وی پی اسه و از نو کذاشتم آپدیت ادامه پیدا کنه که 10-12 دقیقه ای بیشتر طول نکشید که wsusoffline شروع کرد بنصب آپدیتها و بعدش 2-3 باری ریستارت کردم و همه چی اوکی اوکی شد.

sina
January 12th, 2014, 15:35
ادیت....

serverstar.ir
January 12th, 2014, 20:48
من دیشب برای تهیه تمپلت برای این دوستمون که خواسته بودن، رو یک ویندوز 2003 جدید هم امتحان کردم و کامل آپدیت شد.
دیشب به یک موردی پی بردم و اونم سرعت پردازنده وی پی اس هستش. دیشب اول وی پی اس منابع سی پی یو پایینی داشت و به همون مرحله ای که "باید آپدیت روشن باشه" رسید، من آپدیت را روشن کردم و رفتم دنبال کارام و بعد از حدود 1 ساعتی که برگشتم دیدم که هیچ اتفاق خاصی نیوفتاده و همچنان فایل svchost.exe داره ویندوز را چک میکنه و wsusoffline هم منتظره که لیست آپدیتها را کامل کنه . این روند را متوقف کردم و رفتم سراغ وی ام ویر و 3 گیگاهرتز سی پی یو اختصاص دادم به این وی پی اسه و از نو کذاشتم آپدیت ادامه پیدا کنه که 10-12 دقیقه ای بیشتر طول نکشید که wsusoffline شروع کرد بنصب آپدیتها و بعدش 2-3 باری ریستارت کردم و همه چی اوکی اوکی شد.

منابع زیاد هست 2 تا سی پی یو 8 هسته مجازی ساز KVM هست از منابع نیست

ابن که گزاشتید تمپلیت هست یا محتویات هارد ؟
چون محتویات هارد رو میتونم رو kvm بالا بیارم اما تمپلیت wmvare رو kvm جواب نمیده تست کنم ببینم با ویندوز آپدیت شده جواب میده یا نه

sina
January 12th, 2014, 21:32
تمپلت وی ام ویر هستش.
میخواهی اطلاعات سرورو بهم بده بازم خودم یک مگاهی بهش بندازم شاید تونستم واست اوکی کنمش... با همین روشی که گفتم من دیشبم این ویندوز را آپدیت کردم... نمیدونم چرا واسه شما جواب ندادش!

serverstar.ir
January 12th, 2014, 22:26
تمپلت وی ام ویر هستش.
میخواهی اطلاعات سرورو بهم بده بازم خودم یک مگاهی بهش بندازم شاید تونستم واست اوکی کنمش... با همین روشی که گفتم من دیشبم این ویندوز را آپدیت کردم... نمیدونم چرا واسه شما جواب ندادش!

مرسی پ خ شد

sina
January 13th, 2014, 22:37
مرسی پ خ شد

ظاهرا مشکل شما هم برطرف شد و ویندوزتونم کامل آپدیت شده.

serverstar.ir
January 13th, 2014, 22:47
ظاهرا مشکل شما هم برطرف شد و ویندوزتونم کامل آپدیت شده.

با سلام و احترام
تعداد هسته cpu رو برای سرور مجاری زیاذ کردیم و تلسم شکست
با تشکر فراوان ار شما برای معرفی برنامه جالب که مشکل رو حل کرد

azadfalah
January 19th, 2014, 15:40
آقا سینا اگر تمپلت رو قرار بدین خیلی ممنون میشیم

hassanfe
January 20th, 2014, 23:37
آقا دم شما واقعا گرم
خدا خیرت بده
مشکل حل شد