PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرور دانلود برای سایت موزیک لینوکس بهتره یا ویندوز؟

pouyajabbarisani
January 6th, 2014, 14:50
بسمه تعالی
سلام خدمت بزرگواران

من می خواهم یک سایت موزیک راه اندازی کنم با وردپرس و هاست اش هم لینوکس خواهد بود.

در مورد سرور دانلود می خواهم سوالاتی از شما بپرسم:
1. برای این کار لینوکس بهتره یا ویندوز چرا؟
2. من می خواهم مستقیم رو سرور دانلود کنم و بعد فایلش رو ادیت کنم ادرس سایت خودمونو بزارم این کار تو ویندوز میشه ولی تو لینوکس چون کامند لاین هست و وی ان سی هم مشکلات خودشو داره خوب نمیشه درسته؟
3. سرور ویندوز 2003 برا این کار بهتره یا 2008؟

مرسی

paradiseserver
January 6th, 2014, 14:55
سلام
ما برای سایت مداحان دات کام از سرور ویندوز 2008 استفاده کردیم
به شما هم پیشنهاد میکنم استفاده نید
در ضمن باید با یک کانفیگ مناسب شروع کنید تا نتیجه بگیرید

arc1o0
January 6th, 2014, 14:59
سلام

ویندوز منابع اولیه بیشتری نسیت به لینوکس لازم دارید

شاید برای شرورع بتونید با ویندوز کار کنید، اما مسلما وقتی تعداد کاربران و دانلود ها بالا رفت مجبور هستید که منتقل کنید به لینوکس

2003 منالع کمتری مصرف می کند
2008 استیبل تر است.

Taryan4
January 6th, 2014, 15:01
اگر قصد وی ای پی کردن را ندارید از سرور ویندوز استفاده کنید.

pouyajabbarisani
January 6th, 2014, 15:02
سلام

ویندوز منابع اولیه بیشتری نسیت به لینوکس لازم دارید

شاید برای شرورع بتونید با ویندوز کار کنید، اما مسلما وقتی تعداد کاربران و دانلود ها بالا رفت مجبور هستید که منتقل کنید به لینوکس

2003 منالع کمتری مصرف می کند
2008 استیبل تر است.

استیبل یعنی چی؟
من لینوکس کامند لاین کار می کنم به نظرتون اگه رابط گرافیکی نصب کنم، بتونم فایل های اهنگ اعم از عنوان و خواننده و عکس اش رو ادیت کنم؟

pouyajabbarisani
January 6th, 2014, 15:03
اگر قصد وی ای پی کردن را ندارید از سرور ویندوز استفاده کنید.
چرا؟

aligoli
January 6th, 2014, 15:04
بسمه تعالی
سلام خدمت بزرگواران

من می خواهم یک سایت موزیک راه اندازی کنم با وردپرس و هاست اش هم لینوکس خواهد بود.

2. من می خواهم مستقیم رو سرور دانلود کنم و بعد فایلش رو ادیت کنم ادرس سایت خودمونو بزارم این کار تو ویندوز میشه ولی تو لینوکس چون کامند لاین هست و وی ان سی هم مشکلات خودشو داره خوب نمیشه درسته؟

مرسی

1. لینوکس، انعطاف پذیری بیشتری دارد، شما می توانید از وب سرورهای قدرتمندی در کنار آپاچی استفاده نمایید.
2. بله درست است.
3. ویندوز 2008 r2

pouyajabbarisani
January 6th, 2014, 15:05
من با لینوکس کار کردم. کانفینگ ویندوز برای دانلود چه چیز هایی میشه؟ فکر کنم چیز خاصی نیاز نباشه نه؟

aligoli
January 6th, 2014, 15:07
من با لینوکس کار کردم. کانفینگ ویندوز برای دانلود چه چیز هایی میشه؟ فکر کنم چیز خاصی نیاز نباشه نه؟

کافی است iis را نصب نمایید.

Taryan4
January 6th, 2014, 15:09
چرا؟

اکثر اسکریپت های وی ای پی php هستند. اگر بازدید بالایی دارید از لینوکس استفاده کنید. اگر راحتی کار را در نظر می گیرید از ویندوز.

pouyajabbarisani
January 6th, 2014, 15:10
اکثر اسکریپت های وی ای پی php هستند. اگر بازدید بالایی دارید از لینوکس استفاده کنید. اگر راحتی کار را در نظر می گیرید از ویندوز.

نه نمی خواهم وی ای پی باشه. به چه دلیل بازدید بالا لینوکس بهتر است؟

Taryan4
January 6th, 2014, 15:19
نه نمی خواهم وی ای پی باشه. به چه دلیل بازدید بالا لینوکس بهتر است؟

به دلیل انعطاف پذیر بودن بالاتر و کانفیگ های بهتر. البته پیشنهاد بنده استفاده از سرور های ویندوز است برای شما. سایت های موزیک برای تغییر تگ نیاز به دسترسی مانند ویندوز دارند.

pouyajabbarisani
January 6th, 2014, 15:21
به دلیل انعطاف پذیر بودن بالاتر و کانفیگ های بهتر. البته پیشنهاد بنده استفاده از سرور های ویندوز است برای شما. سایت های موزیک برای تغییر تگ نیاز به دسترسی مانند ویندوز دارند.
ممون بابت راهنمایی تون

arc1o0
January 6th, 2014, 15:23
استیبل یعنی چی؟
من لینوکس کامند لاین کار می کنم به نظرتون اگه رابط گرافیکی نصب کنم، بتونم فایل های اهنگ اعم از عنوان و خواننده و عکس اش رو ادیت کنم؟

پایداری 2008 بهتر بوده

هنگ نمی کنه، کرش نمی کنه، از نظر امنیتی ارتقا پیدا کرده و...

شما می تونید یک سرور اختصاصی تهیه کنید و روی اون یک سرور مجازی ویندوز نصب کنید و یک سرور لینوکس، فایل ها روی سرور ویندوز دانلود و ویرایش کنید و به سادگی با اف تی پی روی سرور لینوکس و در مسیر مورد نظر آپلود کنید.

pouyajabbarisani
January 6th, 2014, 15:25
پایداری 2008 بهتر بوده

هنگ نمی کنه، کرش نمی کنه، از نظر امنیتی ارتقا پیدا کرده و...

شما می تونید یک سرور اختصاصی تهیه کنید و روی اون یک سرور مجازی ویندوز نصب کنید و یک سرور لینوکس، فایل ها روی سرور ویندوز دانلود و ویرایش کنید و به سادگی با اف تی پی روی سرور لینوکس و در مسیر مورد نظر آپلود کنید.

راستش رو بخواهید اونوقت هزینه اش یکم زیاد میشه و نیز دردسر کانفینگ اضافه داره. به نظرتون بهتر نیست که رو همون ویندوز بزارم واسه دانلود؟ چرا می فرماییدکه رو لینوکس بزارم؟

reza*
January 6th, 2014, 15:48
بسمه تعالی
سلام خدمت بزرگواران

مرسی

باتوجه به اینکه ظاهرا مبتدی هستید ویندوز بهتره ولی اگه کسی بلد باشه لینوکس بهتره چون پایداتر هست و مصرف منابع بهتر .

Mr(s).Anonymous
January 6th, 2014, 16:18
راستش رو بخواهید اونوقت هزینه اش یکم زیاد میشه و نیز دردسر کانفینگ اضافه داره. به نظرتون بهتر نیست که رو همون ویندوز بزارم واسه دانلود؟ چرا می فرماییدکه رو لینوکس بزارم؟

اکثر وب سرورها مثل nginx و apache و lighttpd روی لینوکس بازدهی بهتری نسبت به اینکه روی ویندوز نصب بشند دارند.

Ramin
January 6th, 2014, 16:30
در شروع کار به نظر بنده از همان ویندوز استفاده کنید. در ویندوز به راحتی می توانید از نرم افزار های کانور فرمت های مالتی مدیا ، تگ گذاری و .... به راحتی استفاده کنید. همچنین برای وب سرور نیز از iis استفاده کنید نیازی به نصب وب سرور های جانبی وجود ندارد. ورژن 2008 توصیه می شود

Mr.Te0
January 7th, 2014, 15:15
به نظر بنده هم از ویندوز 2008 و iis استفاده کنید پاسخگو است.