PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لود نشدن برخی از سایت ها و افت شدید سرعت دانلود

i.sharifi
January 6th, 2014, 03:07
سلام

من از یک آی اس پی محلی (ایرانسل و مخابرات و اینا نیست) اشتراک وایرلس با پهنای باند 1 مگ گرفتم . اوایل سرعت دانلود در هر ساعتی از شبانه روز 2 برابر میزان استاندارد بود . یعنی با این پهنای باند به طور متوسط با 220 کیلوبایت دانلود داشتم .
3 4 هفته پیش سرعت اینترنت افت شدیدی پیدا کرد . بعد از اینکه با ISP تماس گرفتم اپراتور گفت که بخاطر اینکه بعضی از کاربران در ساعات رایگان ، یعنی 1 بامداد الی 7 صبح ، مشغول دانلود بودن و این باعث شده بود که عده ای از مشترکین با افت سرعت مواجه بشن ، ما هم پهنای باند رو در ساعات رایگان به میزان استاندارد خودش کاهش دادیم ، در عوض در ساعات غیر رایگان حدودا 4 برابر افزایش دادیم .
حالا کاری به این قضیه که اینا به دلایل دیگه ای این عمل رو مرتکب شدن ندارم .
همینطور هم شد و در ساعات غیر رایگان با سرعتی بالا و بین 350 الی 400 کیلوبایت دانلود می کنم . کلیه سایت ها ، اللخصوص سایت های مخصوص دانلود نرم افزار مثل آسان دانلود و پی سی دانلود و ... بدون مشکل لود میشن و به راحتی دانلود دارم . اما دقیقا بعد از ساعت 1 بامداد که پهنای باند مصرفی محاسبه نمیشه ، سرعت دانلود افت شدیدی پیدا می کنه و بعضی از سایت های داخلی هم به سختی لود میشن و یا اصلا لود نمیشن و دانلود از این سایت هایی که نام بردم به کندی صورت میگیره . جالب اینجاست یک سری از سایت ها با دامنه های وطنی ir به هیچ عنوان لود نمیشن ، مگر با پ..!!روکسی . مثلا انجمن شاپ کیپر ، یا سایت سافت 98 و ... .
به طور مثال الان دارم یک فایل از پی سی دانلود دریافت می کنم ، سرعت دانلود از 70 الی 85 کیلوبایت متغیره (تا همین 10 دقیقه پیش نهایتا به 25 30 میرسید). در صورتی که سرعت باید 120 کیلوبایت باشه . الان اینو استاپ کردم ، از یک یک سایت خارجی فایلی رو دریافت می کنم ، سرعت دانلود 90 تا 100 کیلو بایت متغیره !
چند باری با آی اس پی تماس گرفتم اما گفتن مشکل از طرف ما نیست و حتما سیستمتون ویروسی شده یا رادیو جابجا شده و از این مدل ایرادای بی پایه و اساس .
من 90 درصد احتمال میدم مشکل از طرف ISP باید باشه .

چه کار کنم به نظر شما ؟