PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 2تا 4 گیگ یا 1 دونه 8 گیگ ؟؟؟

Sir.DarKNesS
January 3rd, 2014, 23:28
سلام میخوام رم بگیرم برای پی سی کدوم بهتره ؟ فرقی داره از نظر کارایی ؟؟

ddr3

mhiizadi
January 3rd, 2014, 23:29
یه دونه هشت گیگ از نظر من :)

| KVM - SERVER |
January 3rd, 2014, 23:30
سلام.
مدل پردازنده؟
نظر من این هست که یک رم 8 گیگ بگیرید
چون ترافیک داده فقط بین پردازنده و حافظه رم (گذرگاه سیستم) ایجاد میشه ، انتقال اطلاعات بین 2 رم یا شکست اطلاعات در تقسیم بندی انجام نمیشه.
البته مدل پردازنده و تکنولوژی واکشی اطلاعات از حافظه اصلی ، پردازنده اهمیت بیشتری داره.

Sir.DarKNesS
January 3rd, 2014, 23:30
یه دونه هشت گیگ از نظر من :)

دلیل خاصی داره ؟

Sir.DarKNesS
January 3rd, 2014, 23:34
سلام.
مدل پردازنده؟
نظر من این هست که یک رم 8 گیگ بگیرید
چون ترافیک داده فقط بین پردازنده و حافظه رم (گذرگاه سیستم) ایجاد میشه ، انتقال اطلاعات بین 2 رم یا شکست اطلاعات در تقسیم بندی انجام نمیشه.
البته مدل پردازنده و تکنولوژی واکشی اطلاعات از حافظه اصلی ، پردازنده اهمیت بیشتری داره.

سلام هنوز انتخاب نکردم اما اینتل هستش اما رو رو 8 گیگ میخوام ببندم Corsair

GOD
January 3rd, 2014, 23:36
نوع cpu مشخص باشه بهتر میشه نظر داد

| KVM - SERVER |
January 3rd, 2014, 23:37
سلام هنوز انتخاب نکردم اما اینتل هستش اما رو رو 8 گیگ میخوام ببندم Corsair
چرا اینتل؟
تهران تشریف دارید؟
AMD FX-8100 ببنید. (روی تعصب و نظر بیهوده عرض نمیکنم ، Cache بالاتری داخل لایه سوم (L3) نسبت به هم رنج های اینتلی خودش داره)
سعی کنید mainboard خوبی انتخاب کنید که هم expansion board های مناسب نیازتون داشته باشه و از همه مهم تر ظرفیت گذرگاه سیستم (FSB) جوابگوی میزان کلاک و پهنای باند پردازنده و همینطور پهنای باند حافظه اصلیتون باشه.

vp_server
January 3rd, 2014, 23:37
درود
اگر مادربورد ۲ اسلات رم دارد حتما یک رم ۸ گیگ بگیرید زیرا در آینده جهت ارتقاء رم به مشکل خواهید خورد
در صورتی که ۴ اسلات رم دارد و از دوال چنل پشتیبانی میکند ۴ رم ۲ گیگ پرفرمنس بیشتری دارد

Sir.DarKNesS
January 3rd, 2014, 23:39
نوع cpu مشخص باشه بهتر میشه نظر داد
هنوز انتخاب نکردم چون من کارام سبکه فقط وبو گیم های سبک مثل کانتر دوتا انجام میدیم نمیخوام زیاد خرج کنم اما به احتمال زیاد Intel Core I3-3220 می بندم که حدودا 380 400 تو بازار هستش! بعد من با اینتل کار نکردم و توی این اندی سال aMD بوده این سی پی یو چطوره ؟

hamedmj
January 3rd, 2014, 23:41
شخصا یه 8 گیگ ترجیه میدم.
سرعت بوت بسیار متفاوته وقتی یه رم بذشه تا زمانی که 2 یا چند رم هست.

Sir.DarKNesS
January 3rd, 2014, 23:41
چرا اینتل؟
تهران تشریف دارید؟
AMD FX-8100 ببنید. (روی تعصب و نظر بیهوده عرض نمیکنم ، Cache بالاتری داخل لایه سوم (L3) نسبت به هم رنج های اینتلی خودش داره)
سعی کنید mainboard خوبی انتخاب کنید که هم expansion board های مناسب نیازتون داشته باشه و از همه مهم تر ظرفیت گذرگاه سیستم (FSB) جوابگوی میزان کلاک و پهنای باند پردازنده و همینطور پهنای باند حافظه اصلیتون باشه.
نه خیر شهرستان - تنکابن ( شمال )
جنس خوب هست آره اما گرون در میاد کارام سبکه

| KVM - SERVER |
January 3rd, 2014, 23:44
نه خیر شهرستان - تنکابن ( شمال )
جنس خوب هست آره اما گرون در میاد کارام سبکه
حیف Phenom X6 دیگه داخل بازار نیست.
وگرنه با قیمت 180.000 تومان پردازنده 6 هسته ای با اون مقدار کش روی L3 پیدا نمیشه.

اگر هنوز سیستم رو انتخاب نکردید اول دنبال پردازنده خوب باشید (به همراه mainboard) بعد اقدام به خرید Graphic Card و در آخر RAM کنید.

GOD
January 3rd, 2014, 23:45
هنوز انتخاب نکردم چون من کارام سبکه فقط وبو گیم های سبک مثل کانتر دوتا انجام میدیم نمیخوام زیاد خرج کنم اما به احتمال زیاد Intel Core I3-3220 می بندم که حدودا 380 400 تو بازار هستش! بعد من با اینتل کار نکردم و توی این اندی سال aMD بوده این سی پی یو چطوره ؟

این مدل cpu dual Channel رو ساپورت میکنه
به نظر من 2 تا 4 گیگ مناسب تر هست ولی چون کارت خیلی سنگین هم نیست همون یدونه 8 گیگ هم مردی نداره به نظر من

Sir.DarKNesS
January 3rd, 2014, 23:45
پس رم 8 گیگ می بندم و سعی می کنم مادر بود خوب 2 اسلات رم پیدا کنم اما نظروتونو بگید در باره این سی پی چطوره ؟

Intel Core I3-3220

vp_server
January 3rd, 2014, 23:46
بهترین انتخاب با این میزان هزینه است !
در این cpu از تکنولوژی ساخت ۲۲ نانومتری استفاده شده و از برخی پردازنده های ۴ هسته ای کارایی بهتری دارد‌

hassanshaikhi
January 4th, 2014, 15:09
از لحاظ تئوری دو تا رم 4 گیگ بهتر هست.
فرض اینه که دو تا رم 4 گیگ 1333 و یک رم 8 گیگ 1333 داری
اگه رم 8 گیگ رو نصب کنی حداکثر پهنای باند اینقدر میشه
1333*64/8= 10644mb/s

و اگه دو تا رم 4 گیگ رو نصب کنی چون پهنای آدرس از 64 بیت به 128 بیت تغییر میکنه این مقدار میشه
1333*128/8=21328mb/s
یعنی توی حالت dual channel دو برابر پهنای بیشتر بدست میاد از لحاظ تئوری
ولی توی استفاده معمولی زیاد محسوس نیست.
اگه بودجه کم داری یه رم 4 معمولی 1333 هم کافیه بعدا هم میتونی یه 4 دیگه بگیری فعلا به جاش پولت رو بده یه هارد ssd بخر تا تفاوت رو احساس کنی که 64 گیگش حدود 300 میشه.
توی ویندوز نمره ای که به سیستم میده امتیاز پایین ترین قطعه هست که اغلب هارد هست یعنی هارد عامل اصلی کندی سیستمت هست.
cpu هم خوبه ولی به جاش میتونی g2020 یا g2030 هم بگیری که نصف قیمت i3-3220 هست تفاوت زیادی هم نداره باهاش به جز توی ht و گرافیگ و سرعت پشتیبانی رم
ARK | Compare Intel® Products (http://ark.intel.com/compare/65693,71070)
که در عوضش به جای نداشتن اینا حدود 200 تمن کمتر پول میدی.
مادربورد هم از سری چیپست h61 میتونی بگیری که از گرافیک خود cpu استفاده کنی و هزینه اضافی واسه گرافیک ندی که حدود 200 میشه
یعنی با 500 تمن یه مادربورد+سی پی یو+رم خوب میتونی بگیری که کارایی نسبت به قیمت خوبی داشته باشه.
میتونی هم 400 بدی سی پی یو 300 بدی مادربورد 300 هم رم که 1 تمن میشه که 500 تمن بیشتر از چیزی که گفتم شد درسته که کارایی این بالاتر هست ولی نه در حد 500 تمن اختلاف. شما هر سی پی یو ماردیورد رم گرافیک قوی میتویند بگیرید یا به قول دوستان سی پی یو 6 هسته ای یا 8 هسته ای بگیرید ولی مهم اینه که اونقدری که پول دارید میدید ارزشش رو داره و نیازتون هست.
هنر توی خریدن بهترین قطعات نیست هنر اینه که با کمترین پول بهترین قطعاتی که از نظر کارایی میشه گرفت رو خرید
سیستم خودمو 3 سال پیش گرفتم که مادربورد+رم+سی پی یو + پاور حدود 250 تمن شد که تا الان توی هیچی کم نیاورده.که الان هم گرافیک 200 تمنی خریدم که مربوط به سال 2009 هست ولی از گرافیک های هم رده الان خودش قویتر هست نصف قیمت اونارو هم داره و همه بازی ها با بالاترین جزعیات بدون لگ اجرا میکنه.

http://8pic.ir/images/73372619074506882667.png