PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اتصال دو مودم adsl

farzin680
December 27th, 2013, 18:13
با سلام و خسته نباشيد

من دو مودم اِي دي اِس اِل دارم كه هر دو تا مودم هم مودم هستند هم روتر
يكي از اين مودم ها روي يك خط از داتك سرويس ميگيره و اون يكي از يك خط ديگه از پيشگامان اينترنت ميگيره

من يك مودم سومي هم دارم كه اون هم روتر و مودم اي دي اس ال هست

دو مودم رو ميخوام از طريق كابل شبكه به مودم سوم وصل كنم و از اون مودم سومي خروجي بيسيم بگيرم كه همه ديوايس هاي توي خونه من شامل كامپيوتر هام و موبايل هام از مودم سومي استفاده كنند
در واقع ميخوام كه مودم سوم اتصال بده دو مودم اي دي اس ال من رو و بصورت همزمان و موازي از دو اينترنتم با اينكار استفاده كنم

چطور بايد اينكارو انجام بدم. ؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد

glxx
December 27th, 2013, 18:27
مودم 3 به صورت هاب استفاده کن امکانش هست

glxx
December 27th, 2013, 18:30
هیچ تنظیم خاصی نداره
مدل مودم ها رو بگو بهتر راهنمایی شوید

farzin680
December 27th, 2013, 18:30
مودم 3 به صورت هاب استفاده کن امکانش هست

سلام
مرسي از پاسخ
چطور بصورت هاب استفاده كنم ؟
من اينجوري تنظيم كردم :
مودم اول --> ١٩٢.١٦٨.١.٢
مودم دوم --> ١٩٢.١٦٨.١.٣
مودم سوم ( همون مودم اصلي كه روتر شده ) --> ١٩٢.١٦٨.١.٤

مودم اول و دوم رو DHCP IP رو از ١٩٢.١٦٨.١.١٠١ شروع زدم تا ٥٢ عدد
DHCP مودم سوم يا همون روتر معروف رو هم None كردم !

farzin680
December 27th, 2013, 18:32
هیچ تنظیم خاصی نداره

مودم اولي --> Zyxel P660HW T1
مودم دوم و سومي ---> TPLink TP-W890-G

farzin680
December 27th, 2013, 18:35
هیچ تنظیم خاصی نداره

من با اين تنظيماتي كه عرض كردم خدمتتون مودم ها رو راه اندازي كردم و به هر سه مودم از طريق مودم سومي كه مورد بحث هست ميتونم پينگ كنم و به كنترل پنلشون هم وصل شم اما هنگام استفاده از اينترنت فقط از يكي از مودم هاي اولي يا دومي استفاده ميكنه نه همزمان ( چراغ پروت ١ و ٢ روي روتر سومي روشنه اما يكيش چشمك ميزنه هنگام استفاده از اينترنت )

ipsat
December 27th, 2013, 18:56
اینطوری نمی تونی با یک دیوایس از دو جا نت بگیری و نیاز به دستگاهی مانند لودبالانس خواهید داشت.
می تونید رو هر دیوایس از چه مودمی با تعریف گت وی نت بگیرید.

farzin680
December 27th, 2013, 18:57
اینطوری نمی تونی با یک دیوایس از دو جا نت بگیری و نیاز به دستگاهی مانند لودبالانس خواهید داشت.
می تونید رو هر دیوایس از چه مودمی با تعریف گت وی نت بگیرید.

خب لود بالانس رو از كجا ميشه تهيه كرد ؟

glxx
December 27th, 2013, 19:04
لود بالانس - Google Search (http://www.google.com/search?num=100&newwindow=1&client=firefox-a&hs=y2a&rls=org.mozilla:en-US:official&q=%D9%84%D9%88%D8%AF+%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%8 6%D8%B3&spell=1&sa=X&ei=-529Ut7jOsiRywPsqoGwCQ&ved=0CCUQBSgA)

glxx
December 27th, 2013, 19:06
اینم لینک آموزش
آموزش کامل Load Balancing - صفحه 2 - PersianAdmins (http://forum.admins.ir/showthread.php?t=5152&page=2)
Manual:PCC - MikroTik Wiki (http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:PCC)

farzin680
December 27th, 2013, 19:06
لود بالانس - Google Search (http://www.google.com/search?num=100&newwindow=1&client=firefox-a&hs=y2a&rls=org.mozilla:en-US:official&q=%D9%84%D9%88%D8%AF+%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%8 6%D8%B3&spell=1&sa=X&ei=-529Ut7jOsiRywPsqoGwCQ&ved=0CCUQBSgA)

خودم از سوالم خندم گرفت :))
اما جدي مثل اينكه روي ميكروتيك ها ميشه تنظيم كرد بله ؟؟

glxx
December 27th, 2013, 19:08
فکر کنم از صحبت دوستمون باید یک میک رو این وسط به کار بزاری اموزش ها را چک کن توی گوگل سرچ کن

WestVPS
January 7th, 2014, 13:50
سلام

بله با میکروتیک میتونید انجامش بدید..

farzin680
January 7th, 2014, 13:53
سلام

بله با میکروتیک میتونید انجامش بدید..

مرسی از شما ، من با لود بالانسر tp link اینکارو کردم ، 100% هم دو برابر شد ( دو تا 4 مگ بود ).

downloaddl
January 7th, 2014, 14:37
من یک مدت در یک شرکت کار می کردم
که 4 مودم ای دی اس ال و یک وایمکس مبین نت رو با میکروتیک کردبودن یک شبکه
یک مشکلی که داشت این بود هر یک سانیه یک ای پی بهت می داد بعد از whmcs میفتادی بیرون باید ای پی سرور رو تو میکروتیک وارد میکردی

farzin680
January 7th, 2014, 14:42
من یک مدت در یک شرکت کار می کردم
که 4 مودم ای دی اس ال و یک وایمکس مبین نت رو با میکروتیک کردبودن یک شبکه
یک مشکلی که داشت این بود هر یک سانیه یک ای پی بهت می داد بعد از whmcs میفتادی بیرون باید ای پی سرور رو تو میکروتیک وارد میکردی

حالا خوبی TP Link اینه که هم خیلی خوب مدیریت داری روی شبکت هم اینکه هر ثانیه آی پیش عوض نمیشه ( میتونی تنظیم کنی چقدر به چقدر آی پی عوض کنه ) حتی روی محدودیت هایی که چه ساعتی تا چه ساعتی شبکه Down باشه هم مدیریت کنی حتی بلاک کنی آی پی های خاصی رو و کلا همه چیز داره و اصلا هم قطع نمیشه !