PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سریعا از ویندوز xp خارج شوید

shazo
December 16th, 2013, 11:20
http://barsam.ir/wp-content/uploads/2013/12/xp.jpg (http://barsam.ir/)مایکروسافت یک بار دیگر هشدار داده که با پایان پشتیبانی این شرکت از سیستم عامل ویندوز ایکس پی رایانه‌های زیادی در معرض خطر قرار می‌گیرند.به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از فارس، این شرکت از کاربران این سیستم عامل قدیمی خواسته تا هر چه سریع‌تر به ویندوزهای جدیدتر مهاجرت کرده و XP را بازنشسته کنند تا دچار مشکل نشوند.علیرغم همه تلاش‌هایی که از سوی مایکروسافت برای ترغیب کاربران به خداحافظی با ویندوز ایکس پی به عمل آمده کماکان حدود ۳۰ درصد از کاربران ویندوز از ویندوز XP استفاده می کنند. بررسی‌های مایکروسافت از افزایش جرائم آنلاین مرتبط با این ویندوز به علت سوءاستفاده از حفره‌های امنیتی آن خبر می‌دهد.این شرکت در بیانیه تازه‌ای که در این مورد منتشر کرده تصریح نموده که ویندوز ایکس پی قادر به مقاومت در برابر مهاجمان نیست و در آینده تعداد رایانه های آسیب دیده به علت نصب ویندوز یاد شده افزایش خواهد یافت. مایکروسافت افزوده که دیگر سیستم عامل‌هایی که در سال ۲۰۰۱ و همزمان با عرضه ویندوز XP منتشر شده بودند، سال‌هاست که بازنشسته شده‌اند و دیگر دلیلی برای استفاده از این ویندوز وجود ندارد.پشتیبانی رسمی مایکروسافت از ویندوز XP در تاریخ ۸ آوریل سال ۲۰۱۴ یعنی کمتر از چهار ماه دیگر پایان می‌یابد و بر اساس آخرین آمار ۳۴ درصد از کل کاربران انواع مختلف ویندوز را کاربران ویندوز XP تشکیل می‌دهند.

mahdi66
December 16th, 2013, 14:04
حداقل برای ما ایرانیا که خیلی راحته ویندوز رو ارتقا بدیم d:

downloaddl
December 16th, 2013, 14:09
ویندوز ایکس پی واقعا به درد نمی خوره :ذی نه زیبایی داره نه چیزی
ولی خیلی سبکه
من رو virtualbox ویندوز ایکس پی دارم کار های وب هامو انجام میدم
یعنی باید :دی به ی چیز دیگه مهاجرت کنم ؟!

shazo
December 16th, 2013, 18:02
اونقدر ها هم که ادم فکر میکنه xp بد نبود..

در کل ویندوز خیلی راحتی بود ( کاربری ) خیلی ها هنوز کامپیوتر رو با ویندوز xp می شناسن..

مثل این میمونه که یکی اینترنت رو با www و com می شناسه..

sarwhost
December 16th, 2013, 18:11
یه سوال اساسی دارم من
ببینید ایکس پی یه سری امکاناتی داشت که این دو ویندوز جدید مایکروسافت ندارن
از جمله :
مثلا کسی بخواد دو یا چند سیستم عامل داشته باشه باید حتما اول ویندوز ایکی پی نصب کنه برای حل این مشکل چه کاری انجام داده اند ؟
اکثر کارهای شبکه رو ویندوز ایکس پی بود مثلا توی یه کافینک وقتی کامپیترهارو شبکه میکنی باید پی سی که به عنوان سرویس دهنده یا همون سرور معرفی میشه باید از نسل ایکس پی باشه برا این چه راهی هست ؟

ULTRAWEB
December 16th, 2013, 18:19
ویندوز ایکس پی توی تمام ادارات دولتی استفاده میشه
و عالیه توی مصرف منابع نمیدونم چرا ساپورتش رو بیشتر نمیکنن
یعنی شرکت مایکروسافت نیرو و پول نداره یک بخش ساپورت
کوچیک براش بزاره و ادامش بده مردم رو به زور مجبور میشن
دست از سرش بکشن این که نشد کار!

ULTRAWEB
December 16th, 2013, 18:25
یه سوال اساسی دارم من
ببینید ایکس پی یه سری امکاناتی داشت که این دو ویندوز جدید مایکروسافت ندارن
از جمله :
مثلا کسی بخواد دو یا چند سیستم عامل داشته باشه باید حتما اول ویندوز ایکی پی نصب کنه برای حل این مشکل چه کاری انجام داده اند ؟
اکثر کارهای شبکه رو ویندوز ایکس پی بود مثلا توی یه کافینک وقتی کامپیترهارو شبکه میکنی باید پی سی که به عنوان سرویس دهنده یا همون سرور معرفی میشه باید از نسل ایکس پی باشه برا این چه راهی هست ؟

یکبار دیگه مطرح کن سوالات رو متوجه نشدم!
اگر اینهایی نوشتم جوابشون نیست

1-اصلا نیازی نیست همیشه برای نصب دو سیستم عامل اول ویندوز نصب شه
هرموقع دلت خواست میتونی نصب کنی ویندوز روووو یعنی اول بری مک بعد لینوکس نصب کنی
بعدش بیای ویندوز نصب کنی چون بوت لودرها هستن واسه اینکار

2-اصلامتوجش نشدم از پایه ولی سرور میتونه یا ایکس پی باشه یا هر سیستم عامل ویندوزی بالاتراز این مورد

Quality
December 16th, 2013, 18:36
عجب خبر ناراحت کننده ای بود

sarwhost
December 16th, 2013, 18:58
یکبار دیگه مطرح کن سوالات رو متوجه نشدم!
اگر اینهایی نوشتم جوابشون نیست

1-اصلا نیازی نیست همیشه برای نصب دو سیستم عامل اول ویندوز نصب شه
هرموقع دلت خواست میتونی نصب کنی ویندوز روووو یعنی اول بری مک بعد لینوکس نصب کنی
بعدش بیای ویندوز نصب کنی چون بوت لودرها هستن واسه اینکار

2-اصلامتوجش نشدم از پایه ولی سرور میتونه یا ایکس پی باشه یا هر سیستم عامل ویندوزی بالاتراز این مورد

1-داشتن چند سیستم عامل یعنی مثلا روی یک سیستم هر سه ویندوز ایکی پی 7و8 رو داشته باشیم فکر میکنم برای این کار حتما باید اول ایکس پی نصب شود
2-سیستمی که به عنوان سرویس دهنده برای کامپیترهای کلاینت باید یک سیستم عامل xp یا 2003 داشته باشه (البته اینو شک دارم مطمئن شم میگم با منبع)

NikMizban.Com
December 16th, 2013, 19:59
به نظرم پایان دادن پشتیبانی و ساپورت نکردن از ویندوز xp کار اشتباهی باشه . خیلی از ادارت و سازمان ها هنوز از ویندوز xp استفاده میکنند .

rezaonline.net
December 16th, 2013, 20:33
ویندوز xp ، موفقترین ویندوز هست .
به نظرم به دلیل استقبال کم از ویندوز8 ، مایکروسافت میخواد پشتیبانی xp رو قطع کنه تا کاربران به ویندوز 8 تمایل پیدا کنند.

shazo
December 16th, 2013, 20:42
ویندوز xp ، موفقترین ویندوز هست .
به نظرم به دلیل استقبال کم از ویندوز8 ، مایکروسافت میخواد پشتیبانی xp رو قطع کنه تا کاربران به ویندوز 8 تمایل پیدا کنند.

صد در صد..

و فروشی که این وسط می کنه..

noa_takotnaha
December 16th, 2013, 22:27
من که همچنان از xp استفاده کنم. البته حدود 1 سال میشه که می گم اگه نیاز به عوض کردن ویندوز باشه اینبار 7 یا 8 میزنم ولی متاسفانه مثل ساعت داره کار می کنه و فکر کنم حالا حالاها باهاش کار دارم :d

sarwhost
December 16th, 2013, 22:42
اخه ما ایرانی ها چرا باید غصه بخوریم مگه ما نسخه اصلی استفاده میکنیم که الان نگران باشیم

ADMlN
December 16th, 2013, 23:00
چه زود گذشت وقتی اولین بار وقتی ویندوز xp نصب کردم

xp چون سخت افزار پایین تری میخواد خیلی ها فکر میکنن سریع تر هست در صورتی که بخاطر نوع معاری قدیمی اون خیلی ضعف داره

اگه تو شرایط برابر تمام ویندوز ها با هم مقایسه کنیم ویندوز 8 از همه کارآمدتر هست

pasargad-it
December 16th, 2013, 23:03
عزیزان این بحثی که میکنید مال اونیه که میره 40$ پول لایسنس میده نه ما ها که 4000تومن پول کرک شدشو میدیم از بقالی میخریم :|