نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 207

موضوع: آموزش قدم به قدم مدیریت سرور

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    عضو دائم Arashdn آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    586
    تشکر تشکر شده 
    8,046
    تشکر شده در
    1,382 پست

پیش فرض پاسخ : آموزش قدم به قدم مدیریت سرور

جلسه هفت و نیم

دورد بر همه دوستان
    اصلا تعداد تشکر اتون جالب نیست یعنی من این مقاله رو دارم واسه 10 نفر مینویسم؟؟
    بگذریم ... ولی اینو بگم که این تعداد تشکر اصلا قابل قبول نیست ....

این جلسه کارای امنیتی و اپتیمایز کردن رو ادامه میدیم
    از منوی بقل WHM گزینه PHP Configuration Editor رو بزنید و تیک رو در advance mode بزارید
    disable_functions رو پیدا کنید و مقدار زیر رو توش بزارید

کد:
    symlink,shell_exec,exec,proc_close,proc_open,popen,pclose,system,dl,passthru,escapeshellarg,escapeshellcmd,readfile
    حالا سه تا مقدار زیر رو حتما و حتما برابر off قرار بدید (ممکنه بعضی ها در حالت پیشفرض خاموش باشه
    کد:
    allow_url_fopen = Off
    register_globals = Off 
    enable_dl=Off
    موارد زیر رو هم قویا پیشنهاد میشه به صورتی که جلوشون نوشتم تغییر بدید
    کد:
    display_errors = Off
    display_startup_errors = Off
    safe_mode = On 
    log_errors = On
    expose_php = Off
    magic_quotes_gpc = On
    magic_quotes_sybase = Off
    در پایان save رو بزنید

اگه در جلسه قبل همونطور که گفته بودم در Easy apache تیک Mod Security رو زده باشید در قمت آخر منوی WHM یه گزینه به همین اسم Mod Security اضافه میشه
    اونو باز کنید
    edit config رو بزنید و Default Configuration رو انتخاب کنید و بعد Save Configuration رو بزنید
    در منوی بقل WHM گزینه Compiler Access رو باز کنید و Disable compilers رو بزنید
    از منوی بقل WHM گزینه Exim Configuration Editor رو پیدا کنید و از پایین ترین قسمتش Advanced editor رو بزنید
    در صفحه ای که باز میشه در هون قسمت های بالایی یه کادر بره وارد کردن تکست هست متن زیر رو در اون بزنید
    کد:
    log_selector = +arguments +subject +received_recipients
    در اخر هم Save رو بزنید
    از منوی بقل WHM گزینه Tweak Settings رو بزنید
    مقدار BoxTrapper Spam Trap رو به OFF تغییر بدید
    مقدار Max hourly emails رو به 100 تغییر بدید
    Email password reset رو OFF کنید
    Block common domain usage رو ON کنید
    Allow domain parking across accounts رو OFF کنید
    Cookie IP validation رو روی strict بزارید
    Use MD5 passwords with Apache رو ON کنید
    Blank referrer safety check و Referrer safety check رو ON کنید (اختیاری چون فعال شدنش خوبه ولی یه کم ممکنه تو لوگین ها اذیت کنه و همش پسورد بخواد)
    Security Tokens رو هم on کنید
    Require SSL رو off کنید درسته که فعال بودنش خیلی خوبه ولی تو ایران ISP ها سر SSL ادا در میارن
    آخر سر Save کنید
    حالا اس اس اچ رو باز کنید و دستور زیر رو بزنید
    کد:
    nano /etc/ssh/sshd_config
    با زدم دکمه CTRL + W از کیبرد عبارت UseDNS رو پیدا کنید اگر کنار # بود بردارید و مقدارشو به no تغییر بدید (اگه جلوش نوشته بود no به هیچی دست نزنید و اگه نوتشه yes فقط اون yes رو به no تبدیل کنید و فایل رو سیو کنید و بیاید بیرون
    دستور
    کد:
    nano /etc/my.cnf
    رو بزنید
    اگه عبارت local-infile وجود داشت مقدارشو به 0 و اگه نبود در خط اخر اینو اضافه کنید
    کد:
    local-infile=0
    فایل رو سیو کنید و بیاید بیرون
    حالا در منوی بقل WHM به ConfigServer Security&Firewall برید و CHECK SERVER SECURITY رو بزنید
    اولا یاد آوری کنم قرار نیست همه گزینه ها سبز بشه (شاید در آخر یه 10-15 تایی بمونه که هیچ مشکلی نداره)
    برید به آخرین قسمتش که نوشته Server Services Check و پایینش حدود 10-12 مورد رو چک کرده
    اگه همش سبز باشه که خدا رو شکر اگه یکی یا چند تا یا همش قرمز باشه اگه دقت کنید کنار هر کدوم دو تا دستور نوشته اون دو تا دستور رو در اس اس اچ بزنید و اگر هم دستور ها اروری داد ارورش رو بیخیال شید :D
    اگه سرور مجازی با OpenVZ یا Virtuzu دارید کار تمومه و یه reboot بزنید (و قسمت بعد که سکیو کردن /tmp هست رو بیخیال شید و فقط بیاید سراغ خطوط پایانی
    اگه سرور اختصاصی دارید یا سرور مجازی با Vmware و Xen یه مرحله دیگه هم دارید ...
    ولی خب با توجه به اینکه دیگه حوصله تایپ ندارم و در سایت Linuxtalk.ir آقای پیمان قربانی این مطلب رو به خوبی آموزش داده من مال ایشون رو براتون کپی پیست میکنم
    امن کردن /tmp:
    کد:
    cd /dev
    ساخت 2000 مگابایت فضا ذخیره سازی:
    کد:
    dd if=/dev/zero of=tmpMnt bs=1024 count=2000000
    ساخت فایل سیستم ext :
    کد:
    /sbin/mke2fs /dev/tmpMnt
    ایجاد یک پشتیبان:
    کد:
    cp -R /tmp/ /tmp_backup
    mount کردن فایل سیستم جدید با noexec:
    کد:
    mount -o loop,rw,nosuid,noexec /dev/tmpMnt /tmp
    سطح مجوز را هم تغییر دهید:
    کد:
    chmod 0777 /tmp
    پشتیبانی را که تهیه کرده بودیم، کپی میکنیم:
    کد:
    cp -R /tmp_backup/* /tmp/
    پشتیبان را حذف میکنیم:
    کد:
    rm -rf /tmp_backup
    امن کردن /var/tmp :
    تهیه یک پشتیبان:
    کد:
    mv /var/tmp /var/tmpbck
    آدرس دهی میکنیم:
    کد:
    ln -s /tmp /var/tmp
    فایل های داخل پشتیبان را کپی میگیریم:
    کد:
    cp /var/tmpbck/* /tmp/
    امن کردن /dev/shm :
    فایل زیر را با ویرایشگر باز میکنیم:
    اگر ویرایشگر nano را نصب ندارید، با دستور زیر نصب کنید.
    کد:
    nano /etc/fstab
    مقدار زیر را پیدا کنید :
    کد:
    none /dev/shm tmpfs defaults,rw 0 0
    مقدار زیر را جایگزین مقدار فوق میکنیم:
    کد:
    none /dev/shm tmpfs defaults,nosuid,noexec,rw 0 0
    مجددا” mount میکنیم:
    کد:
    mount -o remount /dev/shm
    و حالا یه بار سرور رو با دستور reboot ریبوت کنید

قابل توجه همه (هم وی پی اس دارا هم سرور دارا)

من در نظر داشتم سی پنل رو تا همین حد اموزش بدم یادتون باشه هیچ وقت به اموزش های چرت و پرت من متکی نباشید و در گوگل سرچ کنید و از فروم هم بهره ببرید و سوال بپرسید ...
    همونطور که به دایرکت ادمین دارا هم قول داده بودم از جلسه بعد آموزش این کنترل پنل رو ( که مورد علاقه خودمم هست) رو شروع میکنم و پس از تموم شدنش به امید خدا این اموزش رو که پرونده اش از عید 89 روی میزه رو میبندم
    بازم حرف تکراری هر جلسه رو تکرار میکنم

هر طور سوال ممکن ، پیشنهاد و انتقاد رو در تاپیک بحث و برسی و بیان مشکلات در مورد آموزش مدیریت سرور مطرح کنید و تشکر هم فراموش نشه

با سپاس
    کوچیک همه شما
    آرش

2. تعداد تشکر ها ازArashdn به دلیل پست مفید

3245, afagh, afsharsystem, ali-mp5, ali-rezam, ali.9297, ALI240, aliarkhodi, alijoojoo, aliran, al_bozorgi, aminsm, amirhoseyn, amirhosseinbahrami, amirlord, amirreza, amir_tara67, Amy, AR3N4, aram1376, arman97, Armin.nik, arp220, ARYACLUB, aspmaker, astro.alireza, atilnic, Azad Web, azaditafakor, bamahost, bekhodamche, Bigonah, BLACKY, burice, centralhop, cheshmak86, company_hosting, cutegroup, Da vinci, da6276, DATAFARM.IR, dc.saeed, demonvictor, dertgtr, Devil, DJ STAR, dverbame, ebrahoosh, ehsansetarehdan, ehsan_296, ehsaun_kkt, eli.azadi, empratoor, eskelet-sokhte, esultanzada, f26, FaЯshid, fanoos, Faramarzhidden, farzam1, fas, frz.kama, gharibion, gholami_sam, GoldenAge, hadi_am, HADNEZ-ICT, hajvahid, hamedskor, hami123, Hamid Tanhaei, hamid3pelh, hamidghouli, hamidma68, hassan1, hellboy.arash, ho3yn_sha2, hoomanhpc2, hosnaco.com, Hostine, hpbaxxter, HPxf, h_zaman06, iman20000, iniran, interserver, iranian-portal, isoroush, jamal, javadiph, ja_ghaedi, jowan, kamandar, karim1087, khosh_shans, kkr129, leima, loyalti, M.Masoud.M, m3b, mafia1990, mahdi2009, mahdi9292, mamadshoshteri, Maryat, masiha2445, masoudgolchin, mastermind2008, MaysaMgh, mazinani, mckeen, mehdisharif, Mehdi_ati, MehrganWeb, merci, mghhgm, mhm233, Milad-H, milad1904, miladsadsad, Milad_First, mmra, mobilegsmiran, mobin96, mobinhost.david@gmail.com, mohamad1377, mohammad8711, mohammadhh14, Mohammad_reza, mohsen.t, mohsen1, mohsenmarian, mojtaba.ghadri, mojtaba79, morison, morteza1200, MostafaBestMan, mre, msanet, name3, nersi53, nesta, netmelli, nightman, nikraveshen87, nohie, Number14, omid3963, omidjj, omidsm2000, omid_me_2006, pamenary, paradiseserver, paradox1666, pardazonline, payam_omrani, pedal, pepour, PerDon, pishgamsms, pixell.ir, power2, qhafori, Quality, ramin n, Re9iNe, reza2reza, Royaei, saeli, samet_king, sedmeti, seyyed_ahmad, sheller, shingo, shivahost, smhnaji, SonyC4, sshiran, starhosting, thanker, tiosus, ToooPDL, toti, trueenzo, TZHOST, umzst, فال, مهریار رستگارفرد, هاست 97, vahid2451, vitalli, w.h.t, wave, WebArts, websazha, zafirous1939, zahra95, zio, سربازایرانی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)