صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 48

موضوع: جایگزینی برای ریسلر کلاب

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    71
    تشکر تشکر شده 
    260
    تشکر شده در
    156 پست

پیش فرض جایگزینی برای ریسلر کلاب

سلام دوستان. باتوجّه به اینکه شکرت DirectI (ریسلر کلاب) به دلایلی ایران را مشمول تحریم خود قرار داده است،(برای اطلاعات بیشتر به تاپیک http://www.webhostingtalk.ir/f118/94161/ مراجعه فرمایید) و همچنین تقریبا بیش از نیمی از دامنه‌های ایرانی در این شرکت ثبت شده و بسیاری از شما و شرکتهای ایرانی از این شرکت نمایندگی دارند، به زودی مجبور به انتقال دامنه‌های خود به یک شرکت دیگر خواهیم بود. حتّی اگر تحریم از سوی این شرکت صورت نگیرد(بنا بر گفته برخی از دوستان، سخت گیری نشود)، بازهم به نظر میرسد که نباید اتّکای زیادی به این شرکت داشته باشیم و همه تخم مرغهایمان را در سبد این شرکت بچینیم. یکی از مزیتهای این شرکت، پذیرش وب مانی بود که تنها سیستم پرداخت اینترنتی است که با ایرانیان مشکلی ندارد. آیا شما شرکت یا شرکتهای دیگری را میشناسید که بتوانیم با توجّه به شرایط تحریم ایران با آن کار کنیم؟ سوال دوم من این است که همانطور که میدانید دولت آمریکا صادرات کالاهای IT و کامپیوتر و لپ تاپ و خدمات اینترنتی و نرم افزار و... را به ایران آزاد اعلام نمود. بر همین اساس شرکتهای بزرگی چون اپل و گوگل هم در قوانین کنترل صادرات محصولات خود به ایران بازنگری کردند(ریسلر کلاب که جای خود دارد) حال حتّی اگر این شرکت آمریکاییباشد، بر همین اساس و با ارجاع به دستورالعمل جدید OFAC(مرکز کنترل تحریم در آمریکا و صادر کننده بخشنامه لغو تحریم کالاهای کامپیوتری و خدمات اینترنتی) و همچنین ارایه مثالهایی از شرکتهای بزرگ آمریکایی جون اپل و گوگل که تحریم فروشگاه اینترنتی و سخت افزارشان را لعو کردند) میتوان از آنها خواست در مورد قطع خدماتشان به ایرانیان تجدید نظر کنند. نظر شما در مورد سوال دوم چیست؟ به نظر من در صورت پیگیری حقوقی، با استناد به این بخشنامه صادره از سوی OFAC، میتوان بسیاری از شرکتها را به ارایه خدمات به ایرانیان ترغیب نمود و به آنها خاطر نشان کرد که این موضوع خطری برای آنها نخواهد داشت و موجب نقض تحریم از سوی آنها و عواقبش نخواهد بود. به هر حال در حال حاضر حتّی بانکهای ایرانی و شرکت کشتی رانی با پیگیری حقوقی در دادگاه‌های اروپا، توانستند تحریم را علیه خود لغو کنند. باید از ظرقیت قوانین حقوقی برای احقاق حقّمان و جلوگیری از اعمال تحریم استفاده کنیم.
    ویرایش توسط mri_6889 : October 10th, 2013 در ساعت 23:06

2. تعداد تشکر ها ازmri_6889 به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن GateFa آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    80
    تشکر تشکر شده 
    716
    تشکر شده در
    479 پست

پیش فرض پاسخ : جایگزینی برای ریسلر کلاب

سلام

در مورد ریسلرکلاب، خودشون انتقال می دهند به شرکت ثالثی که هلندی هست و مشکلی پیش نخواهد آمد.
    در مورد تحریم های برخی کالاها و خدمات هم، فقط شامل موارد رایگان میشه. مثلا خدمات رایگان گوگل. و خدماتی که در مورد اونها باید هزینه ای پرداخت بشه، هنوز هم شامل تحریم هست.
    گیت فا | ارائه ی راه کارهای حرفه ای تحت وب
    فروش لایسنس های سی پنل، کلودلینوکس، دایرکت ادمین، کپری، CXS
    HostMyWebsite.ir | Since 2007 | پرتال کاربران گیت فا

5. تعداد تشکر ها ازGateFa به دلیل پست مفید

عضو انجمن Reza.exe آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    264
    تشکر تشکر شده 
    829
    تشکر شده در
    537 پست

باز من رفتم مسافرت رسما کوفتم شد :|

الان برای من اخطاری نیومده
    حدود 5 هزار تا دامنه تو پنل من ثبت هست ، چندین نمایندگی دارم
    تکلیف چیست عایا :|

7. تعداد تشکر ها از Reza.exe به دلیل پست مفید

عضو انجمن Reza.exe آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    264
    تشکر تشکر شده 
    829
    تشکر شده در
    537 پست

:|

9. تعداد تشکر ها از Reza.exe به دلیل پست مفید

عضو دائم shivahost آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,371
    تشکر تشکر شده 
    4,137
    تشکر شده در
    2,773 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza.exe نمایش پست ها
    باز من رفتم مسافرت رسما کوفتم شد :|

الان برای من اخطاری نیومده
    تکلیف چیست عایا :|

هنوز رسما هیچ اخطاری برای کسی نیامده و فقط هر کسی سوال کرده چنین حوابی گرفته!

11. تعداد تشکر ها از shivahost به دلیل پست مفید

عضو دائم shivahost آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,371
    تشکر تشکر شده 
    4,137
    تشکر شده در
    2,773 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza.exe نمایش پست ها
    ب
    فقط عملیات چنین انتقالی 3 ماه طول میکشه! از همین رو باید در مرحله اول به انتقال اتوماتیک و بدون دردسر به real time register که پیشنهاد خود ریسلر کلاب هست رضایت داد.

تنها مشکل این سرویس دهنده جدید نداشتن webmoney هست که بد نیست ما ایرانی ها درخواست هایی برای فعال کردن درگاه وب مانی براشون بفرستیم.

ریسلر کلاب به ما گفته که تا 31 اکتبر به هرجا می خواهید منتقل کنید ( که خب هزینه دارد ) و اگر هم نکردید اتوماتیک به این real time منتقل می کنیم.

13. تعداد تشکر ها از shivahost به دلیل پست مفید

عضو انجمن Desperados آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    138
    تشکر تشکر شده 
    388
    تشکر شده در
    195 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط shivahost نمایش پست ها
    فقط عملیات چنین انتقالی 3 ماه طول میکشه! از همین رو باید در مرحله اول به انتقال اتوماتیک و بدون دردسر به real time register که پیشنهاد خود ریسلر کلاب هست رضایت داد.

تنها مشکل این سرویس دهنده جدید نداشتن webmoney هست که بد نیست ما ایرانی ها درخواست هایی برای فعال کردن درگاه وب مانی براشون بفرستیم.

ریسلر کلاب به ما گفته که تا 31 اکتبر به هرجا می خواهید منتقل کنید ( که خب هزینه دارد ) و اگر هم نکردید اتوماتیک به این real time منتقل می کنیم.
    دقیقاً به شما چنین جوابی دادن که کل دامنه های نمایندگی به صورت رایگان به Realtimeregister منتقل می شود ؟ اگر به این صورت باشد باز هم بد نیست !
    دوستانی که همچنان این موضوع را تکذیب می کنند اشتباه متوجه شدند و قضیه کاملاً جدی هست. شما همین الان امکان Move ندارید به هیچ پنل Resellerclub دیگری.
    ولی اگر برای انتقال دامنه هزینه دریافت کنند واقعاً فاجعه هست ! مثلاً شخصی که 1000 تا دامنه داشته باشد حدود 32 میلیون تومان باید هزینه انتقال بدهد.( هر دامنه یکسال اعتبار )
    طبیعتاً این مورد از سوی ثبت کننده ها عملی نیست و باید مشتری ها هزینه کنند که این موضوع هم نارضایتی ها و موارد خاص خود را ایجاد می کند.
    ویرایش توسط Desperados : October 11th, 2013 در ساعت 10:47

15. تعداد تشکر ها از Desperados به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    71
    تشکر تشکر شده 
    260
    تشکر شده در
    156 پست

1-ولی بزرگترین مشکل Realtimeregister این است که با وب مانی همکاری نمیکند، بنابراین ما را به فروشندگان PayPal و کارت اعتباری وابسته خواهیم شد. باید از همین الان به فکر باشیم و حتّی قبل از انتقال دامین‌هایمان به این شرکت، با ارسال ایمیل از آنها بخواهیم که WebMoney و OkPay را هم بپذیرند.
    راستی اینکه گفته اتوماتیک به RealTime منتقل میکنند، آیا باید قبل از آن خودمان در RealTime یک Account بسازیم و مشخصات آن را برای ResellerClub ارسال کنیم، یا اینکه خودشان با همان مشخصات اکانت Reseller یکی هم در RealTimeRegister برایمان میسازند؟ ضمنا این فرآیند انتقال خودکار چه زمانی انجام میشود؟ آیا بعد از 31 اکتبر خواهد بود؟
    2-آیا شارژ پولی موجود در اکانتمان هم به RealTime منتقل میشود، تکلیف آن جیست؟ با توجّه به مساله تحریم، ResellerClub نخواهد توانست مبلغ شارژ را به ما از طریق سیستم برداشت و انتقال بانکی پس دهد، پس باید قبلا خودمان از آنها بخواهیم که مبلغ شارژ حساب را هم RealTime منتقل کنند.
    ضمنا این RealTimeRegister یک شرکت هلندی است. این یعنی اینکه این شرکت نه تنها تحت فشار تحریم آمریکا میباشد، بلکه چون هلند عضو اتّحادیه اروپا میباشد، ملزم به رعایت تحریم های اعمال شده از سوی این اتّحادیه نیز خواهد بود. این یعنی تحریم‌ها دوبله میشود و احتمالاً در اینجا هم زیاد دوام نمی‌آوریم!!! بنابراین باید کنار این راهکارهای موقّتی مثل جایگزین کردن یک شرکت جدید(به غیر از RealTimeRegister) که حتما باید انجام شود. همانطور که در بالا گفتم از طریق اطلاع رسانی و مذاکره با شرکتها و ارئه راهکار حقوقی به آنها اطمینان دهیم که همکاری با ایران تبعات ناشی از تبیعیت نکردن از تحریم را برایشان نخواهد داشت وگرنه وضعیتمان با این شرکتها به کوچ نشینانی که ییلاق قشلاق میکنند شبیه خواهد شد و دائماً باید از شرکتی به شرکت دیگر کوچ کنیم که برای شرکتهایی که هزاران یا حتّی ده‌ها دامنه را ثبت کرده‌اند دردسر زیادی ایجاد میکند!!
    3-درکل زیاد به RealTime دل نبندید، فقط دامنه‌ها را به این شرکت منتقل کنید امّا برای ثبت دامنه جدید و همچنین انتقال دامنه و یا حتّی در صورت امکان تمدید دامنه‌ها از شرکت دیگر استفاده کنید. ضمن اینکه باید با چند شرکت از چند کشور کار کنیم و فقط به یک شرکت و یک کشور متّکی نباشیم. من این کار را تا حدودی کرده‌ام و بلطبع نگرانیم کمتر است. مثلا من بسیاری از دامنه‌هایم را در شرکتهای روسی ثبت کرده‌ام. یا اینکه از طریق یک خرده فروشی روسی که با یک رجیستری کانادایی کار میکند ثبت کرده‌ام. تازه اینکه قیمتش کمتر از ریسلر است و نیازی به مبلغ اولیه هم ندارد. البتّه همه شرکتهای روسی اینگونه نیستند که قیمتشان کمتر باشد.
    اصولاً در هر کشوری گران فروش هست و ارزان فروش هم هست. باید بگردید و قیمت مناسبش را بیابید. مثلا من با یک رجیستری(ثبت کننده عمده و نماینده مستقیم icann) از یک کشور جزیره‌ای کوچک صحبت کردم. بیچاره‌ها اصلا نمیدونستن ایران کجای دنیا هست؟ چه برسه به اینکه بخواهند در مورد تحریم اطّلاعی داشته باشند ضمنا برای اینکه یک شرکت زیاد حسّاس نشود، باید بی سرو صدا کار کنیم یعنی مثل ResellerClub یا PublicDomainRegistry نباشد که همه شرکتهای ایرانی در آن اکانت ریسلری داشته باشند و تعداد دامنه‌های ایرانی در آن سر به فلک میزند. باید هر دو سه فروشنده با یک شرکتی کار کنند. اینگونه تعداد دامنه‌های ثبت شده ایرانی در یک رجیستری(ثبت کننده عمده) بسیار کم خواهد بود و توجّهی به خود جلب نمیکند. برای جلوگیری از جلب توجّه حتّی میتوانید اصلا با اپراتور پشتیبانی یک شرکت در مورد اینکه با ایرانیان کار میکنند یا نه صحبت نکنید، و بی سرو صدا دامنه خود را ثبت کنید و پنلتان را بازکنید و با اپراتور فقط در مورد مشکلات فنّی صحبت کنید. ممکن است بگویید آمدیم دامنه را ثبت کردیم بدون پرسش، بعد آنها هم بدون پرسش به دلیل تحریم دامنه و پنل را حذف کنند!!! خوب چند دامنه کم اهمیّت در آن شرکت ثبت کنید و بگذارید چند ماهی بگذرد و سپس ببینید آیا دامنه‌ها و پنل‌ها حذف شده‌اند یا نه؟!!!
    4-راستی در هند به غیر از DirecI و ResellerClub رجیستریهای دیگری هم هستند. شما تاکنون صحبتی با آنها داشته‌اید؟ آیا شرکت هندی دیگری سراغ دارید که با ایرانیان مشکل نداشته باشد؟
    5-آیا برای انتقال دامنه باید به شرکت فرستنده(مثلا ریسلر کلاب) هزینه انتقال بدهیم، یا به شرکت پذیرنده؟ بسیاری از شرکتها نوشته‌اند برای انتقال دامنه از شرکت دیگری(مثل ریسلر کلاب) به شرکت خودشان رایگان عمل میکنند. حدّاقل در مورد دامنه‌های اصلی این موضوع زیاد دیده میشود و این شیوه جذب مشتری است که نمیدانم آیا در این موقع میتواند برای ما مفید باشد و از هزینه انتقال دامنه که دوستان مطرح کرده‌اند بکاهد یا حتّی آن را صفر کند؟؟!!
    6-دوستی که گفته لغو تحریم فقط برای محصولات رایگان میباشد، باید بگویم که چنین نیست. این موضوع حتّی شامل لپ تاپ و گوشی موبایل و قطعات کامپیوتر شخصی میشود. اینها هم رایگان نیستند و حتّی گران هم هستند. مثلا شرکت اپل با توجّه به این بخشنامه، با اصلاح سیاست کاری خود فروش مستقیم گوشی iPhone و سایر سخت افزارهای خود را به ایرانیان ممکن ساخت. امّا مشکل شرکتهای بازرگانی ایرانی در دو چیز است: 1-سودجویی(برخی از آنها میخواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند) 2-انتقال پول با توجّه با تحریم بانکی و عدم امکان انتقال پول که مهمترین بخش است.
    ویرایش توسط mri_6889 : October 11th, 2013 در ساعت 11:24

17. تعداد تشکر ها از mri_6889 به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    71
    تشکر تشکر شده 
    260
    تشکر شده در
    156 پست

از مدیر محترم این بخش، خواهشمندم با توجّه به اینکه این موضوع ممکن است برای بسیاری از اعضای انجمن مهم باشد، این تاپیک و تاپیک مربوط به خبر تحریم ریسلر کلاب که لینک آن را در پست اوّل داده‌ام، بصورت چسبناک درآورید.

19. تعداد تشکر ها از mri_6889 به دلیل پست مفید

عضو انجمن sales data آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    86
    تشکر تشکر شده 
    507
    تشکر شده در
    427 پست

وقت کلیه دوستان بخیر

به نظر ما باید راه حلی توسط کلیه شرکت هایی که در شرکت معظم ریسلر کلاب اقدام به ثبت دامنه میکنند به صورت فوری اندیشیده بشود .
    از جمله این شرکت ها :
    1- ******
    2- هاست ایران
    3- ای ار پاور وب
    4- دیتااارقام

و بسیاری از دوستان و همکاران ما .

به نظر ما باید از این کار در درجه اول جلوگیری شه ، واقعا یک شرکت به همین راحنی نمیتونه این کار را انجام بده و بیش از 50 درصد دامنه های یک کشور نادیده بگیره ، به نظر ما حتی المقدور باید یک اتحادی در این مورد شکل بگیره که دیدی از این موضوع نداریم واقعا شرکت های دیگر چه کاری میخواند انجام بدند و به راحتی قصد این انتقال را میخواند انجام بدند ؟

ممنون
    ثبت آنلاین دامنه | ثبت دامنه .com تنها 34900تومان | مالکیت 100% دامنه
    نمایندگی دامنه | بدون هیچ نامی از دیتا ارقام | ثبت آنی دامنه|خرید ارزان دامنه
    دیتاارقام

21. تعداد تشکر ها ازsales data به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)