نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: مقایسه سیسنم های Dell - HP - Supermicrp - Fujistsu Siements در سیستم های سرور

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    334
    تشکر تشکر شده 
    3,554
    تشکر شده در
    1,115 پست

پیش فرض مقایسه سیسنم های Dell - HP - Supermicrp - Fujistsu Siements در سیستم های سرور

سلام.

به نظر جالب و آموزنده اومد که این تاپیک باز بشه چون در انجمن های خارجی تاپیک های زیادی مخصوصاً در مقایسه سیستم های Dell و Supermicro دیدم.

نظر همکارانی که از این سیستم ها در سرور های داخلی و خارجیشون استفاده کردند رو جویا میشم.

تجربه شما میتونه منبع ارزشمندی از اطلاعاتی *عملی* و علمی برای کاربران دیگر باشه.

با تشکر.

2. تعداد تشکر ها از Aria به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو دائم IFACO.Net آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    242
    تشکر تشکر شده 
    1,314
    تشکر شده در
    804 پست

پیش فرض پاسخ : مقایسه سیسنم های Dell - HP - Supermicrp - Fujistsu Siements در سیستم های سرور

در دو سه سال گذشته که اکثرا با سرورهای dell کار کردیم، انصافا بازده خوبی داشتند.
    شرکت هاستینگ ایفاکو
    سایت رسمی : IFACO.NET
    هاستینگی تخصصی و مطمئن برای ایرانیان عزیز
    ...: كسی كه ارزش خود را بشناسد، خويشتن را با امور فناپذير خوار نمی‌سازد :...

5. تعداد تشکر ها از IFACO.Net به دلیل پست مفید

عضو انجمن Techno Pars آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    13
    تشکر تشکر شده 
    322
    تشکر شده در
    246 پست

پیش فرض پاسخ : مقایسه سیسنم های Dell - HP - Supermicrp - Fujistsu Siements در سیستم های سرور

من خودم تا الآن سرورهام Dell بودن.یک Supermicro برای کسی از هلند گرفتم.بعد از 6 ماه که مشکلی نداشته.
    جناب Aria نظر من اینه که مدل های با مشخصات مشابه را از برندهای مختلف از نظر فنی مقایسه کنیم و دوستانی که آن مدل را دارند در مورد اون مدل نظر بدهند.
    ممنون

7. تعداد تشکر ها ازTechno Pars به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    334
    تشکر تشکر شده 
    3,554
    تشکر شده در
    1,115 پست

سلام.

ایده خوبی هست، ولی مشکلی که وجود داره موارد فنی هست، من شخصاً سرور های Supermicro رو از دیتاسنتر خودمون و سرور های Dell رو از دیتاسنتر ThePlanet با مشخصات CPU و RAM و ... مشابه بررسی کردم.

در مورد قدرت جا به جایی اطلاعات، از لحاظ Default Chipset که معمولاً ICH5/6 هست، قدرت سرور های Dell خیلی بهتر هست ولی از نظر پایداری کلی و همینطور Chock Rate مقداری بالاتر از سرور های Dell و HP هست که اون هم دلیلش استفاده مستقیم از Chipset های Intel هست که قدرت بیشتری رو به CPU ارائه میدن که البته این مورد فقط در سرور های Intel Base محصولات Supermicro صدق می کنه.

با تشکر.

9. تعداد تشکر ها از Aria به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    611
    تشکر شده در
    373 پست

من هم مدت زیادی رو درباره مدلهای مختلف سرور مطالعه کردم
    و تجربه کار با چند سرور دل و سوپرمیکرو رو داشتم
    به نظرم سوپرمیکرو پایداری بیشتری داره . از نظر اینکه کم مصرف تر هست
    و متاسفانه برای یک بار برای خودم و یک بار برای یکی از دوستانم مشکل سوختن هارد و رم پیش اومد و هر دو سرور هم دل بود! بعد از تحقیقاتی که در این زمینه کردم فهمیدم که به دلیل مصرف بالاتر دل این مشکلات توی این سرورها بیشتره ولی قدرت بالایی دارند.
    البته نظر من شاید خیلی تخصصی نباشه ولی مثل مقایسه دو خودرو هست. بطور مثال مرسدس بنز نام و برند شناخته شده و معروفی هست ولی ممکنه یک شرکتی مثل هیوندا که اسم و آوازه کمتری داره و قیمتهاش هم پایین تر باشه خودروهاش بهتر هم باشه. در واقع بعضی شرکتهای معروف نان اسمشون رو میخورند(البته منکر کیفیت دل و مرسدس و ... نمیشم)

به هر حال من اول به سوپرمیکرو رای میدم بعد دل. البته ibm در این جا ذکر نشده که به نظرم از سرورهای hp کیفیت بالاتری داره. رده آخر هم مشخصه به کدوم شرکت میرسه!

11. تعداد تشکر ها از goldstar به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    334
    تشکر تشکر شده 
    3,554
    تشکر شده در
    1,115 پست

سلام.

درواقع دلیل بروز مشکل برای هارد دیسک های شما مشخصاً سیستم Dell هست که این مورد از طرف شرکت هم تایید شده و دلیلش استفاده از Chipset هایی هست که خود شرکت Dell میسازه و مثل Supermicro و HP از Chipset های Intel استفاده نکرده.

ولی در کل برای پایداری بیشتر من شخصاً سرور های Supermicro رو ترجیه میدم و اگر هم نیاز به سرعت بالا و I/O پایین داشته باشم کافیه از RAID کارت جداگانه استفاده کنم و همینطور سری Hot-swappable سرور های شرکت Supermicro رو خریداری کنم که دیگه قدرت و کیفیت بی نظیر بشه.

من شخصاً اول به Supermicro بعد به HP و بعد به Dell رای میدم.

با تشکر.

13. تعداد تشکر ها از Aria به دلیل پست مفید

عضو دائم irlogo آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    773
    تشکر تشکر شده 
    1,546
    تشکر شده در
    1,188 پست

از بعد کیفی هم نظر با آقای آریا هستم
    از بعد قیمتی
    SuperMicro
    Dell
    HP

سرور هایی که من از نزدیک باهاشون به صورت فیزیکی کار کرده باشم فقط SuperMicro بودن؛ در فاوا خیلی سرور های سوپرمیکرو رو بستم، سرویس کردم و کلی با مشکلات، معایب و حسنات این برند تجاری و ارتباط با سوئیچ و روتر آشنایی دارم، سرور مرکزی شرکت خودمون هم سوپرمیکرو هست و تا به حال بدی ازش ندیدم بجز قیمت فوق العاده مناسب :دی من یک بار حساب کردم از پی سی هم ارزونتر هست ( گاهی اوقات )

15. تعداد تشکر ها از irlogo به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    334
    تشکر تشکر شده 
    3,554
    تشکر شده در
    1,115 پست

سلام.

در مورد سیستم های Supermicro باید بگم دو دسته دارند، یکی Workstation و یکی Server Edition که بسته به نیاز مشتریان طراحی و ارائه شده.

سیستم های Workstation که معمولاً با کد DV در آخر کد مدل Motherboard مشخص شده، قابلیت پشتیبانی از RAM های معمولی رو دارا هست و همینطور Sound Card داخلی داره (onboard) و از قابلیت هایی مانند Hot-swappable Hard Disk و همینطور پشتیبانی از SMLIC KVM Daughter card و همینطور مواردی مانند دو ورودی RJ-45 برای LAN و موارد دیگر که مربوط به سیستم های سرور است پشتیبانی نمی کنه ولی باز هم در مقایسه با *تمامی* سیستم های خانگی از پایداری و قدرت و کفیت خیلی بیشتری برخوردار هست.

سیستم های Server که معمولاً با کد DT و DTL در اخر کد مدل Motherboard مشخص شده، قابلیت پشتیبانی از تمامی موارد بالا رو داره به جز RAM های معمولی و حتماً باید از RAM های ECC unbuffered و یا ECC-Registered در اونها استفاده بشه.
    همینطور در بعضی موارد، سری سرور این محصول، دارای Onboard KVM و همینطور تعداد 3 عدد RJ-45 LAN هست که دو ورودی برای پشتیبانی از شبکه (Public - Private) و دیگری برای اتصال به Onboard KVM به صورت مجزا تعبیه شده است.

با تشکر.

17. تعداد تشکر ها از Aria به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    90
    تشکر تشکر شده 
    897
    تشکر شده در
    560 پست

بنده از نزدیک با سرور های hp کار کردم تو ایران ! مشکلی که من رو خیلی اذیت می کنه دمای زیاد تر اون نسبت به بقیه سرور ها هست !
    تنها مشکلی که دیدم همین بوده !

برای سرور وب هم که از سوپر میکرو گرفته تا دل و زیمنس و ... ! کارایی دل از همه بالاتر بوده

19. تعداد تشکر ها ازLoveLife به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)