صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: اگر مشکل سرعت یا قطعی اینترنت دارید مطالعه فرمایید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    648
    تشکر تشکر شده 
    1,663
    تشکر شده در
    814 پست

پیش فرض اگر مشکل سرعت یا قطعی اینترنت دارید مطالعه فرمایید

با عرض درود خدمت دوستان/استاد کاران/همکاران گرامی

حدودا مدت 5 سالی هست که موضوع کیفیت برقراری ارتباط و سرعت و عدم قعطی برام موضوع مهمی شده.
    البته دلیلی که از 6 سال پیش فکرم مشغول شد و چرا مثلا از 7 سال پیش وارد این مسائل نشده بودم این بود که خطوط اینترنت پر سرعت بیش از حد انتظار خالی بود و کیفیت و شناخت و خیلی چیزهای دیگه متفاوت بود که به ترتیب از 6 سال پیش تا کنون خیلی مسائل در دنیای مجازی و ارائه سرویس پر سرعت فرق کرد

در هر حال تجربیات شواهد عینی در طی این چند سال رو با شما هم به اشتراک میزارم تا اگر خدایی نکرده شما هم مشکل سرعت یا قطعی دارید بتونید این مشکلات رو به حداقل ممکن برسونید چرا که خیلی وقت ها مشکل واقعا از خود ماست اما عادت داریم مرتب به این و اون ف..ش بدیم :دی

اول از همه لازم هست برای حل مشکلات سرعت و قطعی چند مفهوم پایه ای رو یاد بگیرید (یا شما خودتون استاد ما هستید و بلد هستید)
    SNR
    نسبت سیگنال به نویز (SNR - Singal to Noise ratio) بیانگر میزان توان سیگنال اصلی به توان نویز است. هرچه این نسبت بیشتر باشد، کیفیت بهتر خواهد بود.
    سر خط
    سر خط تلفن به ورودی کابل اصلی مخابرات به درب منزل شما گفته میشه که وارد جعبه تقسیم تلفن های مجتمع شما میشه.معمولا مخابرات به شما رنگ سیم های خط تلفنتون رو می تونه بگه اگر نگفت یا یک تلفن تست کنید تا سر خط خودتون رو پیدا کنید.

خوب این مفاهیم برای پیش روی کفایت می کنه
    اول این رو بگم هدفم از نوشتن این تاپیک این هست که اول از سمت خودمون /کابل ها و اتصالات خاط جمع باشیم بعد مشکل قطعی و سرعت رو از سایر مسائل مثل پشتیبانی پیگیری کنیم چرا که پشتیبان ها تا زمانی که شما توجیهشون نکنید که فنی و حرفه ای هستید و کلیه اتصالات رو چک کردید مرتب مشکل رو به خودتون ارجاع میدن

از ابتدایی ترین نقطه شروع می کنیم و به ترتیب بحث رو گسترش میدم
    اولین قدم این هست که یک لپ تاپ که حتما کارت شبکه لن سالم داره بردارید و با مودم و سایر تجهیزات لازم برید سر خط . بعد از این که خط تلفن خودتون رو پیدا کردید مودم رو مستقیم و بدون هیچ گونه نویز گیر یا اسپلیتور به کابل های مخابرات وصل کنید
    نکته:حتما کابل های مخابرات رو از جعبه تقسیم جدا کنید و بعد به صورت کاملا جدا مودم رو بهش وصل کنید چرا که اگر کابل ها همچنان به جعبه تقسیم وصل باشه امکان داره نویز ناشی از اتصالات داخلی روی خط باشه که نمی تونید مشکل رو پیدا کنید!! پس حتما مودم رو به کابل های اصلی خط تلفن به صورت جدا و مجزا از جعبه تقسیم وصل کنید
    بعد از اتصال مودم و راه اندازی اون حالا وقتش رسیده وارد صفحه اول مدیریت مودم بشید که معمولا 192.168.1.1 هست.زمان ورود به این صفحه اطلاعات پایه ای از وضعیت اتصال رو مشاهده می کنید (حتما باید چراغ ای دی اس ال ثابت شده و اتصال برقرار باشه) دنبال آیتمی به اسم
    SNR یا SNR Margin
    بگردید. این رقم طبق توضیحات نسبت توان سیگنال شما به نویز هست.
    اما بحث در مورد کیفیت و کمیت این رقم. گفته میشه برای ثبات و کیفیت لینک باید این رقم بالاتر از 12 باشه. اما در حقیقت این یک گفته تئوری و آکادمیک هست که جا تا جا و شرایط تا شرایط متفاوت هست!!! ممکنه این رقم 6 باشه اما قطعی نداشته باشید و کیفیت مطلوب باشه نکته اینجاست که در شرایطی ثبات این رقم مثلا روی عدد 6 مهمتر از عدد 12 هست که مرتب به 4 یا 3 تغییر پیدا می کنه.
    در نتیجه مرحله سخت کار شما این هست که بررسی کنید سر خط شما این رقم روی چه عددی گردش داره و آیا روی عدد خاصی نظم و ثبات تقریبی داره یا خیر؟
    گرچه نکته مورد اهمیت دیگه در این زمینه این هست که فاصله مرکز مخابراتی با شما و میزان پهنای باند تهیه شده چقدر هست!
    به عبارت ساده تر مثالی رو با اسم شهر میزنم که همه فاصله شهرها رو درک می کنند چون اگر با اسم خیابون های یک شهر خاص مثال بزنم شاید درک فاصله از مرکز مخابراتی مفهوم نباشه!!!
    فرض کنید مرکز مخابراتی بنده شمال هست و محلی که اتصال اینترنت به من رسیده تهران!! خوب مسلما فاصله بنده زیاد هست!!!
    همین مثال رو در حالتی در نظر بگیرید که مرکز مخابراتی ورامین باشه و محل اتصال من تهران!! فاصله خیلی خیلی کمتر هست!!!
    همین فاصله از مرکز مخابراتی نقش مهمی در توزیع سیگنال به محل شما داره هرچه فاصله بیشتر باشه کیفیت سیگنال ضعیف تر خواهد شد
    و هرچه فاصله شما از مرکز مخابراتی بیشتر باشه که به معنای سیگنال ضعیف تر هست باید پهنای باند کمتری اختیار کنید تا میزان نویز روی خط شما به حداقل برسه به عبارت دیگه هرچه فاصله شما بیشتر باشه پهنای باند بالاتر نویز وحشتناکتری رو به خط شما اعمال می کنه!!!

این که به اشتباه گفته میشه اینترنت در ایران شانسی هست واقعا حرف جالبی نیست!!! این حرف از اونجا میاد که متاستفانه اطلاعات در حدی نیست که بدونیم مثلا حتی فاصله از مرکز مخابراتی و .... تاثیر گذار هست لذا شنیده میشه دوست عزیز که به مخابرات نزدیک هست میگه من اینترنت خوبی دارم و دوست دیگری که از همون شرکت سرویس داره ناراضی هست!!! این شانس نیست!!! بلکه عدم رعایت نکاتی هست که اکثر ما از اون بی اطلاع هستیم!!!

تا اینجا هر چی یاد گرفتید رو با شرایط خودتون مقایسه و بررسی کنید. اما هنوز برای تست دقیق تر نیازی نیست به جون سر خط بیوفتید چون یک سری توضیحات دیگه تا رسیدن به تست سر خط لازم هست که بدونید!!

از دوستان ممنون میشم بحث های غیر اصولی / 30 یا 30 یا ... رو وارد این تاپیک نکنند!! این تاپیک محل کل کل یا ثابت کردن چیزی نیست!!! فقط قصد اینه که با استفاده از تجربیات هم اطلاعات بیشتری کسب کنیم!

ادامه تاپیک رو سعی می کنم روزی 2 مرتبه بنویسم و کامل کنم که هم تاپیک منظم باشه و هم نتیجه مطلوب تر باشه

========================
    بخش دوم!

با عرض پوزش ادامه تاپیک رو طبق قولی که دادم کامل نکردم!

خوب در ادامه نکات نهایی که برای تست میزان نویز در سر خط لازم هست رو توضیح میدم

آیتم بعدی که نقش مهمی در شناسایی و بررسی نویز ایجاد می کنه نوع مودم هست
    مودم های زیادی رو تست کردم اما میشه گفت تقریبا تنها مودمی که در برابر نویز استقاومت و ثبات بیشتری داره مودم های TP-Link هستند البته ممکنه مودم هایی که جدیدا وارد بازار شده بهتر باشه اما تجربیات بنده تا اینجا بود! و استفاده از این مودم تغییرات چشم گیری داشت!

لذا پیشنهاد می کنم قبل از این که وارد تست سر خط بشید حتی اگر این نوع مودم رو ندارید از یکی از دوستان برای ساعاتی کرایه کنید :دی

خوب حالا به مرحله تست می رسیم
    با توجه به این که سیم های مخابرات از نوع مسی و مثل سیم مفتول هست بهتره شما هم از همین مدل سیم استفاده کنید! برای اتصال به مودم! برید یک مغازه الکترونیکی یا تلفن ازشون بخواین مثلا یک متر دو زوج رو براتون یک طرفش رو فیش تلفن بزنند و طرف دیگه سیم آزاد باشه تا بتونید به سیم های سر خط وصلش کنید!

خوب به نظر میرسه همه چیز آماده است سیمی که تهیه کردید رو اول به کابل های مخابرات پیچ و تاب بدید اما به نحوی از هم جداشون کنید که به هم اتصال نکنند! بعد هم که مشخصه نوبت میرسه به اتصال مودم به برق و لپ تاپ و روشن کردن و......

نکته:به هیچ عنوان از نویز گیر یا اسپیلتور در این بخش از تست استفاده نکنید!!!
    خوب بعد از این که همه چیز آماده شد و به عبارتی اتصال شما به اینترنت سر خط انجام شد نوبت به بررسی نویز میرسه!
    وارد صفحه مدیریت مودم بشید که چون تاکید کردم مئدم TP-Link لذا اگر کارت شبکه تغییرش نداده باشه باید 192.168.1.1 باشه
    وارد که بشید معمولا در پایین ترین قسمت این صفحه می تونید عددد SNR رو پیدا کنید!
    اگر خدایی نکرده این عدد زیر 12 بود هنوز روی سر خط کار داریم!!!
    اما اگر این عدد بالای 12 و به خصوص روی اعدادی مثل 20 یا 26 یا ... بود به هیچ عنوان مشکل از سر خط نیست و شما مرحله سر خط رو پشت سر گذاشتید!!!

اما برای اعداد زیر 12 باید چند مرحله دیگه رو در سر خط پشت سر بگذارید!
    اول این که رقم دقیق چند هست؟ مثلا اگر 10 باشه همچنان جای امید هست و مشکل جدی وجود نداره! اما نه به این زودی ها!!! برای حدود 5 دقیقه تغییرات این عدد رو بررسی کنید (مودم های تی پی لینک هر چند ثانیه یکبار وضعیت اتصال رو در صفحه مدیریت رفرش می کنند) اگر طی این مدت رقم شما ثابت بود و یا تغییرات بسیار جزئی داشت شما هم مشکلی از سر خط ندارید!! درسته سیگنال شما ضعیف هست اما با توجه به این که نسبت سیگنال و نویز ثابت هست نشون میده نویز نامنظم و قابل توجهی وجود نداره که باعث اختلال یا قطعی مکرر بشه!!!
    همین ماجرا ممکنه تا SNR های 9 یا حتی 8 یا حتی 7 و گاهی اوقات در موارد نادری روی 6 یکسان باشه!! پس شما هم مشکل سر خط ندارید!!
    اما این نکته خیلی خیلی مهم رو بهتون بگم اگر می خواین تست دقیق و مطمئنی داشته باشید در صورتی که رقم SNR شما زیر 10 بود و طی 5 دقیقه ارقام ثابتی رو مشاهده کردید نمی تونید از عدم نویز قابل توجه مطمئن باشید!!! در نتیجه پیشنهاد جدی می کنم همین مراحل تست رو در چند ساعت از شبانه روز تکرار کنید!! معمولا بهترین ساعات برای متوجه شدن این ماجرا در ساعت تغییر دمای هوا و شلوغی خط هست! یعنی میشه گفت تست در چند ساعت باید انجام بشه اول ساعات اولیه و شروع صبح مثلا 7 یا 8 و دومین تست در ساعات اداری یا شلوغی بیشتر و تغییر دمایی هوا که یعنی ساعت 11 یا 12 ظهر و بعد در ساعت 18 یا 19 عصر و بعد در ساعت 00 یا 1 بامداد و برای اطمینان بیشتر یک تست دیگه در ساعت 4 صبح می تونه نتایج عالی تری به شما بده
    البته این نکته رو هم بگم ممکنه تست در روزهای هفته و در ساعات مختلف هم فرق کنه مثلا روزهای پنچ شنبه جمعه و 1 شنبه ها و دوشنبه ها بدون شک تفاوت داره!!!!!
    لذا اگر رقم سیگنال به نویز شما زیر 10 بود اندکی مراحل تست پیچیده تر خواهد بود!!! و نمیشه مثلا به ثبات رقم در یک ساعت راضی بود!!! پس در این صورت تست رو ادامه بدید و نتایج تست رو در روزها و ساعات مختلف کنار هم قرار بدید!! اگر ثبات و نظم یکسانی داشت شما هم مشکل نویز قابل توجه ندارید و خدا رو شکر نسبت سیگنال دریافتی به نویز شما ثابت هست که مشکل جدی ایجاد نخواهد کرد!!!

حالا اگر بعد از تمام این مسائل و موارد متوجه شدید مشکل از سرخط دارید و نویز شما روی سر خط بالاست و ارتباطی با سیم کشی های داخلی نداره چند راه حل ساده که اول از دست خودتون بر میاد رو پیشنهاد می کنم و بعد چاره ای جز این که گریبان مخابرات و سیم کشی هاشون رو بگیرید ندارید!!! که البته بنده نزدیک به 2سال اینکارو کردم و 2 بار سیم کشی ها رو تعویض کردند اما نتیجه ای برای بنده حاصل نشد!!! لذا میشه گفت اینجا دیگه بیخیال بشید و اگر تا حدی درها به روی شما بسته شده!! :دی به قول یکی از دوستان از این به بعد زمانی که خواستید خونه بخرید یا اجاره کنید اول وضعیت خط تلفن ها رو برای ADSL تست کنید اگر نویز داشت معامله نکنید :دی

البته این رو هم بگم شرکت های خصوصی که سرویس میدن در مورد نویز سر خط حساسیت بیشتری دارند و اگر ماجرا رو بتونید بهشون اثبات کنید و پیگیرشون باشید اونها راحت تر می تونند مشکل رو با مخابرات براتون پیگیری کنند پس اگر مشترک شرکت های خصوصی هستید حتما این موضوع رو هم پیگیری و امتحان کنید

اما تقریبا یک راه حل وجود داره که دست شماست و می تونید این رو هم تست کنید!!! زنگ بزنید پشتیبانی!!! معمولا پشتیبان های شرکت های خصوص در جریان بسیاری از اطلاعات هستند از جمله این که فاصله زیاد از مرکز مخابراتی و پهنای باند بیشتر باعث نویز بیشتر میشه!!! لذا شما می تونید تماس بگیرید و تقاضا کنید پهنای باند شما رو برای تست این ماجرا کاهش بدند!!
    معمولا درصد کمتری از ما آپلود داریم لذا بخواین که بیشترین فشار کاهش رو به پهنای باند آپلود وارد کنند و کمترین فشار رو به دانلود!
    مثلا خود شخص بنده اینترنت 2 مگابیت دارم و به دلیل فاصله زیاد مخابراتی تقاضا کردم آپلود رو روی 128 و دانلود روی 512 تنظیم کنند
    نتیجه غیر قابل باوری که دیدم این بود که قطعی تقریبا به صفر رسید و سرعت اتصال کیفیت واقعا عالی پیدا کرده بود

پس با در نظر گرفتن فاصلتون از مرکز مخابراتی میزان پهنای باند رو هم دستکاری کنید (البته خودتون نمی تونید از پشتیبان بخواین این کارو انجام بده براتون) و احتمالا نتیجه مثبتی خواهید گرفت!

خوب در یک جمع بندی کلی افراد موفقی رو در این تست داشتیم که سر خط نویز نداشتند این دسته از دوستان در صورت تمایل بخش های بعدی رو مطالعه کنند تا راه حل ها و بررسی های اتصالات داخلی رو با هم پیش بریم!

دسته دوم دوستان سر خط مشکل نویز داشتند اما ثابت بود که عرض کردم مشکل جدی ایجاد نمی کنه و وارد مراحل و بررسی های بعدی میشن

و دسته سوم افرادی که نویز نامنظمی داشتند که دو راه رو پیشنهاد کردم اولی میزان فاصله از مرکز مخابراتی و کاهش پهنای باند بود و دومین راه حل پیگیری وضعیت کابل ها و نویز بالای سر خط از خود پشتیبانی!!!

دسته اول و دوم با بررسی ها و مطالب بخش بعد نویز و مشکلات داخلی رو هم امیدوارم حل کنند
    و دسته سوم امیدوارم با پیگیری همون سر خط مشکل حل بشه و مشکل داخلی نداشته باشند
    ویرایش توسط iranian-portal : September 23rd, 2013 در ساعت 14:22

2. تعداد تشکر ها ازiranian-portal به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن bmi آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    235
    تشکر تشکر شده 
    324
    تشکر شده در
    231 پست

پیش فرض پاسخ : اگر مشکل سرعت یا قطعی اینترنت دارید مطالعه فرمایید

عالی متشکریم از شما
    لازم بود مطلب شما در انجمن
    منتظر ادامه هستیم
    موفق باشید

5. تعداد تشکر ها ازbmi به دلیل پست مفید

عضو انجمن SniTomb آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    100
    تشکر تشکر شده 
    466
    تشکر شده در
    327 پست

ممنون از شما

اطلاعات خوبی رو برای کاربران قرار دادید

میتونم بپرسم snr در واقع روش تشخیصش جی هست و آیا کاربران خودشون هم میتونن اونو بدونن؟
    Amin | Graphic
    me [@] amin dot pw

7. تعداد تشکر ها از SniTomb به دلیل پست مفید

عضو انجمن dertgtr آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    2,342
    تشکر تشکر شده 
    3,638
    تشکر شده در
    2,848 پست

مشکل اینجا ست که تو ایران علم به درد نمی خوره تا وقتی مافیا تو ایران حاکم هست . وقتی مخابرات خط مسی شما رو بدون اطلاع قبلی روی فیبر نوری می برد تا شما رو مجبور به استفاده از اینترنت مخابرات کند ! و وقتی به شرکت های خصوصی اجازه ارائه اینترنت روی بستر فیبر نوری را نمی دهد ! به این بهانه که هزینه تجهیزات فیبر نوری رو مخابرات متقبل شده ! حالا شما این اطلاعات علمی رو سعی کن به یکی از اپراتورهای مخابرات توضیح بدی من به کل کاربرهای این انجمن شیرینی میدم :دی از توضیح واژه snr شروع کنید :دی
    سرور مجازی ایران - آلمان - آمریکا my.xdlhost.com
    قیمت و کیفیت را مقایسه کنید !! تلگرام : Xdlhost

9. تعداد تشکر ها ازdertgtr به دلیل پست مفید

عضو انجمن SniTomb آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    100
    تشکر تشکر شده 
    466
    تشکر شده در
    327 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dertgtr نمایش پست ها
    مشکل اینجا ست که تو ایران علم به درد نمی خوره تا وقتی مافیا تو ایران حاکم هست . وقتی مخابرات خط مسی شما رو بدون اطلاع قبلی روی فیبر نوری می برد تا شما رو مجبور به استفاده از اینترنت مخابرات کند ! و وقتی به شرکت های خصوصی اجازه ارائه اینترنت روی بستر فیبر نوری را نمی دهد ! به این بهانه که هزینه تجهیزات فیبر نوری رو مخابرات متقبل شده ! حالا شما این اطلاعات علمی رو سعی کن به یکی از اپراتورهای مخابرات توضیح بدی من به کل کاربرهای این انجمن شیرینی میدم :دی از توضیح واژه snr شروع کنید :دی
    قرار بودید 30یا30 نشه ولی حق با شماست

موافقم
    Amin | Graphic
    me [@] amin dot pw

11. تعداد تشکر ها ازSniTomb به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    648
    تشکر تشکر شده 
    1,663
    تشکر شده در
    814 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط SniTomb نمایش پست ها
    ممنون از شما

اطلاعات خوبی رو برای کاربران قرار دادید

میتونم بپرسم snr در واقع روش تشخیصش جی هست و آیا کاربران خودشون هم میتونن اونو بدونن؟
    خوشحالم که مفید دونستید
    اس ان آر توسط مودم یا دستگاه تشخیص داده میشه 99% مودم ها این نسبت رو بعد از اتصال در صفحه مدیریت نشون میدن و مودم های تی پی لینک هم هر چند ثانیه یکبار این اطلاعات رو رفرش می کنه و تغییرات رو به اطلاع شما می رسونه
    در نتیجه پاسخ سوال دومتون هم هست! به صفحه مدیریت مودم یا همون صفحه کانفیگ برید در اولین صفحه باید اس ان آر رو پیدا کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط dertgtr نمایش پست ها
    نزدیک به یک سال پیش تاپیک دیگه ای در این مورد باز کرده بودم که خیلی هم حاشیه ای شد نمیدونم این تاپیک رو دنبال کردید یا نه!! موضوع این بود:اینترنت مخابرات برای شما دردسر ساز....... !!! هدف اون تاپیک با هدف این تاپیک فرق داشت! هدف اصلی این تاپیک انجام کارهایی هست که از دستمون برمیاد و میشه با چند راه حل ساده وضعیت رو بهتر کرد!!! بحث های مثل فرمایشات شما هم از یک سال پیش در اون تاپیک در جریان انداختیم اما نتیجه ای نداشته :دی به همین دلیل گفتم شاید از دست خودمون کار بیشتری بر بیاد

13. تعداد تشکر ها ازiranian-portal به دلیل پست مفید

عضو انجمن InterServer.ir آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    375
    تشکر تشکر شده 
    788
    تشکر شده در
    498 پست

ممنون بخاطر توضیحات دنبال این واژه بودم snr نگاه کردم رو 22 -26 هستش به نظر مناسبه:دی
    یک توضیح هم برای سرعت بالاترکه اکثرا آشنا هستین ولی خوب برای ادامه مطلب خوبه
    استفاده از دی ان اس های مخابرات برای کامپیوتر سرعت لود صفحات گاهی به دلیل بالا رفتن پینگ دی ان اس های بین المللی مثل 8.8.8.8 خیلی پایین میاد که توصیه می کنم از دی ان اس داخلی استفاده کنید گاهی به طور باور نکردنیی سرعت لود صفحات بالا میره!

طریقه استفاده
    20up.ir - dns by interserver

15. تعداد تشکر ها از InterServer.ir به دلیل پست مفید

عضو دائم delta آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,468
    تشکر تشکر شده 
    5,180
    تشکر شده در
    2,621 پست

داداش من واقعا اطلاعاتتون عالی هست اما واقعا آیا در ایران به کار میاد؟ همینجا یک سوال که بی مربوط هم نیست به تاپیک میپرسم شاید بدونید چه اتفاقی داره میفته و هیچ جا هم حرفش رو نزدند!! تا پریروز قبل سایتهای فیل فیل بودند..وقتی وارد فیس و.. میشدی مینداخت فیل هست.تا دیروز که اختلالات اینترنتی شروع شد و بعضی صفحات رو باز میکردی یکبار فیل بود یکبار باز.. الان که من صفحات سایتهای فیل رو باز میکنم دیگر خبری از فیل نیست بلکه not fond میندازه!! و کلا همچین سایتهایی اصلا انگار دیگر وجود ندارند..میتونید توضیح بدید چه بلایی سر اینترنت ما داره میاد؟
    فروشگاه بازی , کنسول, لوازم دیجیتال دلتافوکس
    فروش و واردات محصولات در منطقه ازاد انزلی

17. تعداد تشکر ها از delta به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    53
    تشکر شده در
    42 پست

خیلی کامل بود ممنونم از شما

19. تعداد تشکر ها از novin به دلیل پست مفید

عضو انجمن par30shop آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    209
    تشکر تشکر شده 
    544
    تشکر شده در
    368 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط delta نمایش پست ها
    داداش من واقعا اطلاعاتتون عالی هست اما واقعا آیا در ایران به کار میاد؟ همینجا یک سوال که بی مربوط هم نیست به تاپیک میپرسم شاید بدونید چه اتفاقی داره میفته و هیچ جا هم حرفش رو نزدند!! تا پریروز قبل سایتهای فیل فیل بودند..وقتی وارد فیس و.. میشدی مینداخت فیل هست.تا دیروز که اختلالات اینترنتی شروع شد و بعضی صفحات رو باز میکردی یکبار فیل بود یکبار باز.. الان که من صفحات سایتهای فیل رو باز میکنم دیگر خبری از فیل نیست بلکه not fond میندازه!! و کلا همچین سایتهایی اصلا انگار دیگر وجود ندارند..میتونید توضیح بدید چه بلایی سر اینترنت ما داره میاد؟
    دلیلش فکر کنم به خاطر این باشه intoDNS: peyvandha.ir - check DNS server and mail server healthاز جایی که اینترنت میگیرید بستگی داره که اون از کدوم شبکه میگیره - مثلا افرانت smt1 داره و مستقیم پیوندها میاد چون به 10.10.34.34وصل میشه . اما مبین نت از زیرساخت میگیره و اونا هم یکم انگار روش هاشون تفاوت داره
    ||SKYNETWORK . Since 2010||
    Area Of Experties : Cisco ASA -Juniper - MikroTik - PfSense
    vMware vExpert

21. تعداد تشکر ها ازpar30shop به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)