صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: راهنمایی جهت کولوکیشن سرور در منزل

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    20
    تشکر تشکر شده 
    8
    تشکر شده در
    5 پست

پیش فرض راهنمایی جهت کولوکیشن سرور در منزل

سلام خدمت همه عزیزان. دوستان عزیز بنده یک سرور دارم و یک رک 6 یونیت. بنده دوست دارم سرور خودم رو در منزل کولوکیشن کنم چرا که قبلا در آسیاتک که کولو کرده بودم به دلیل ضعف در پشتیبان فنی مجبور به خروج سرور در دیتاسنتر شدم چرا که هارد ما مشکل داشت به ما گفتند مادربورد سرور شما سوخته است

بنده وقتی با سرویس دهندگان اینترنت تماس گرفتم جهت اینکه اینترنت بگیریم متاسفانه با چیز عجیبی بر خوردم! هر کدام میگفتند هر 1 مگابایت برای شما 360 هزار تومان و برای دیتا 100 مگابایت (دقیق مگابایت یا مگابیتش رو نمیدونم) 36 میلیون تومن ماهیانه باید پرداخت کنید! حالا سوال من این بود که باید دقیقا چیکار کنیم؟ الآن ADSL 10Mbps بخوایم بگیریم 10*1024 تقسیم بر 8 میشه سرعتش. آیا این سرعت خوبه برای سرور؟ سرعت دانلود و آپلود اینترنت در دیتاسنتری مثل آسیاتک چند هستش؟ در همین حدود هست یا...؟ به طور کلی ممنون میشم طوری بنده رو راهنمایی کنید که چطوری و دقیقا با چه تعریفی بنده سرورم رو در منزل کولو کنم؟ البته به شرطی که تا نهایت با یک ترابایت ترافیک برام 400 هزار تومان هزینه بیفته در غیر اون صورت مثل قبل در آسیاتک کولو خواهم کرد با 320 هزار تومان :D

راستی یادم رفت برای شهر همدان می خوام کولو کنم

مرسی...

2. # ADS

عضو انجمن JeyServer آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    93
    تشکر تشکر شده 
    298
    تشکر شده در
    233 پست

پیش فرض پاسخ : راهنمایی جهت کولوکیشن سرور در منزل

دوست من اگر کمی توی انجمن میگشتید بیش از تعداد مو های سر من و شما تایپک هایی رو میبینید که قصد مشابه شمارو داشتند و در آخر متوجه پشیمون شدند از هزینه هایی که کردند(یا وقتی که از بین بردند)
    در زمینه کلو، فقط نیمی از مسئله سخت افزار سرور هست، برای مثال شما برق اضطراری دارید؟(Hot plug)
    یا فکر کردید که میتونید با یک خط تلفن یک سرور رو در گوشه اتاقتون میزبانی کنید؟
    به هر حال، تعرفه پهنای باند اختصاصی اینترنت شرکت زیر ساخت
    http://www.tic.ir/Content/media/imag...12936813908244
    تعرفه پهنای باند اختصاصی اینترانت:
    http://www.tic.ir/content/media/imag...97230047689012
    .:: جی سرور - ارائه دهنده خدمات میزبانی وب و سرور های مجازی و اختصاصی ::.
    دارنده نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت ، معدن و تجارت

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    20
    تشکر تشکر شده 
    8
    تشکر شده در
    5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط JeyServer نمایش پست ها
    دوست من اگر کمی توی انجمن میگشتید بیش از تعداد مو های سر من و شما تایپک هایی رو میبینید که قصد مشابه شمارو داشتند و در آخر متوجه پشیمون شدند از هزینه هایی که کردند(یا وقتی که از بین بردند)
    در زمینه کلو، فقط نیمی از مسئله سخت افزار سرور هست، برای مثال شما برق اضطراری دارید؟(Hot plug)
    یا فکر کردید که میتونید با یک خط تلفن یک سرور رو در گوشه اتاقتون میزبانی کنید؟
    به هر حال، تعرفه پهنای باند اختصاصی اینترنت شرکت زیر ساخت
    http://www.tic.ir/Content/media/imag...12936813908244
    تعرفه پهنای باند اختصاصی اینترانت:
    http://www.tic.ir/content/media/imag...97230047689012
    درودی دیگر. متاسفانه نتونستم چیز بدرد بخوری گیر بیارم برای همین مجبور به تاپیک جدید شدم.

خوب فیبر نوری بدرد همین موارد میخوره و همینطور ups هم بدرد همون برق اضطراری که گفتید میخوره دیگه! هر مشکلی راه حلی داره! بله بنده قیمت هایی که اعلام کردید رو از شرکت های خصوصی و مخابرات هم گرفتم ولی الآن دقیقا نمیدونم پهنای باندی که دیتاسنتر برای سرور قرار میده دقیقا کدوم هست؟! مشکل بنده در حال حاضر فقط توی انتخاب پهنای باندش هستش وگرنه برق و سیستم خنک کننده و این داستانا چیزی نیستند رفع و اوکی میشن. البته یادم رفت بگم! خوب ایرادش چیه آدم سرورش رو توی خونه خودش داشته باشه! الآن خیلی افرادی که توی خارج از کشور هستند پارکینگشون رو یا یه اتاق از منزلشون رو برای خودشون کردن دیتاسنتر شخصی خودشون! (خواستید عکس هم براتون ارسال میکنم لذت ببرید) خیلی هم خوبه و آدم سرور همیشه در دسترسش هست و مجبور نیستی برای یک کار کوچیک 365 بار تماس بگیری با دیتاسنتر تا برات سیستم عاملی رو نصب کنن :| (پیش اومده این داستان ها که عرض میکنم! از هرچی دیتاسنتر هست بیزار شدم!)
    ویرایش توسط M Hidden : August 2nd, 2015 در ساعت 15:44

تشکر تشکر کرده 
    93
    تشکر تشکر شده 
    298
    تشکر شده در
    233 پست

بنده همه شرکت هارو نمیدونم!
    ولی میدونم که آسیاتک دوتا مرکز داده داره، یکیش در زیر ساخت قرار گرفته و سایت های معروف رو اونجا میزبانی میکنند که البته کیفیتش بدون نیاز به توضیح هست
    نت افرا هم چند تا تامین کننده پهنای باند داره و در طول روز در صورتی که یکی کند بشه سوییچ میکنه روی دیگری.
    http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=23569
    http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=62804
    http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=98972
    http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=87868
    http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=71695
    http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=28051
    http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=56586

عضو دائم RoobinaServer آواتار ها
    Tehran | تلگرام : @rbserver | کانال تلگرام : @roobinaserver
    تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط M Hidden نمایش پست ها
    درودی دیگر. متاسفانه نتونستم چیز بدرد بخوری گیر بیارم برای همین مجبور به تاپیک جدید شدم.

خوب فیبر نوری بدرد همین موارد میخوره و همینطور ups هم بدرد همون برق اضطراری که گفتید میخوره دیگه! هر مشکلی راه حلی داره! بله بنده قیمت هایی که اعلام کردید رو از شرکت های خصوصی و مخابرات هم گرفتم ولی الآن دقیقا نمیدونم پهنای باندی که دیتاسنتر برای سرور قرار میده دقیقا کدوم هست؟! مشکل بنده در حال حاضر فقط توی انتخاب پهنای باندش هستش وگرنه برق و سیستم خنک کننده و این داستانا چیزی نیستند رفع و اوکی میشن. البته یادم رفت بگم! خوب ایرادش چیه آدم سرورش رو توی خونه خودش داشته باشه! الآن خیلی افرادی که توی خارج از کشور هستند پارکینگشون رو یا یه اتاق از منزلشون رو برای خودشون کردن دیتاسنتر شخصی خودشون! (خواستید عکس هم براتون ارسال میکنم لذت ببرید) خیلی هم خوبه و آدم سرور همیشه در دسترسش هست و مجبور نیستی برای یک کار کوچیک 365 بار تماس بگیری با دیتاسنتر تا برات سیستم عاملی رو نصب کنن :| (پیش اومده این داستان ها که عرض میکنم! از هرچی دیتاسنتر هست بیزار شدم!)
    با سلام

به جای خرید مستقیم از خود مرکز داده برای یک یا دو یونیت از واسط مراکز خرید کنید تا برای شما راحت تر انجام دهند مواردی که نیاز دارید.

پهنای باند 100 الی 1000 هست.

باتشکر
    میزبان داده پرداز - روبینا سرور - (تلفن و راه های ارتباطی - Roobinaserver.ir)
    پرووایدر خدمات دیتاسنتری در تهران
    از سال 1385 تا کنون

تشکر تشکر کرده 
    93
    تشکر تشکر شده 
    298
    تشکر شده در
    233 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط RoobinaServer نمایش پست ها
    با سلام

به جای خرید مستقیم از خود مرکز داده برای یک یا دو یونیت از واسط مراکز خرید کنید تا برای شما راحت تر انجام دهند مواردی که نیاز دارید.

باتشکر
    آقا جسارتا وقتی نیروی مستقر در دیتاسنتر دانش کافی رو نداره، چه فرقی میکنه که با واسطه خرید بشه یا بدون واسطه؟غیر از اینکه همه چیز پیچیده تر و پر دردسر تر میشه؟

تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط JeyServer نمایش پست ها
    آقا جسارتا وقتی نیروی مستقر در دیتاسنتر دانش کافی رو نداره، چه فرقی میکنه که با واسطه خرید بشه یا بدون واسطه؟غیر از اینکه همه چیز پیچیده تر و پر دردسر تر میشه؟
    نیروی مستقر واسطه در مرکز داده کار رو انجام میده نیازی به نیروی مستقر کم دانش خود مرکز نیست.

از طرفی شما که میزبانی وب هم دارید مشتری که هاست 1 هزار تومانی میخره از شما با مشترکی که از شما بالای 1 میلیون ماهانه خرید داره خیلی فرق داره.
    ویرایش توسط RoobinaServer : August 2nd, 2015 در ساعت 16:10
    از سال 1385 تا کنون

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    20
    تشکر تشکر شده 
    8
    تشکر شده در
    5 پست

خیلی ممنون بابت لینک ها. بله بنده هم مثل سایر دوستان این کار رو انجام دادم و الآن سرور هم به اینترنت وصله و همه چیز ردیفه فقط اینترنتش ADSL هست که بدرد نمیخوره!

بر فرض این دوستمون که عرض کردن پهنای باند 100Mbps دارن آیا 26 میلیون تومن ماهیانه میدن؟؟؟(ببخشید الآن کامل که خوندم این دوستمون در ایران نیست و ظاهرا ADSL معمولی گرفتن که بهشون پهنای باند 100 دادن اون وقت ما باید با نت 2 مگابیتی اونم با اشتراک 1 به 8 باید سر کنیم )
    http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=98972 چیزی اصلا راجب اینکه پهنای باند بگیریم و چه پهنای باندی لازمه نگفتن! فقط گفتن بیاین ما بهتون هاست بدیم :D
    http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=87868 این قبیل تاپیک ها با عرض پوزش و قصد بی احترامی نباشه فقط وقت آدمو میگیرن چون نه تجربه کافی رو دارن و نه چیزی که من لازم دارم و دنبالش هستم رو اینا ندارن. از استارت تاپیکشون معلوم هست!
    http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=71695 این تاپیک ها بیشتر درباره این هست که چطوری نصب کنن! سوال بنده چیز دیگری هستش و بنده راهنمایی توی انتخاب پهنای باندش می خوام نه نصب و راه اندازی و... چون همه چیز اوکی هست فقط در صورت تایید شدن پهنای باند و به صرفه بودن نیاز به خرید یک فایروال خواهم داشت و وسلام!
    مرسی از وقتی که میذارید...

- - - Updated - - -

با سلام

باتشکر
    سلام خدمت شما. یعنی دقیقا سرعت آپلود در دیتاسنتری مثل آسیاتک 80 مگابیت بر ثانیه خواهد بود؟ (8 مگابایت بر ثانیه؟ یا همون 80 مگابایت بر ثانیه؟) والا ما با خود آسیاتک به صورت مستقیم کار کردیم که به قدری اذیتمون کردن فقط دو ماه سرورمون داون شده بود!

تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

خیلی ممنون بابت لینک ها. بله بنده هم مثل سایر دوستان این کار رو انجام دادم و الآن سرور هم به اینترنت وصله و همه چیز ردیفه فقط اینترنتش ADSL هست که بدرد نمیخوره!

بر فرض این دوستمون که عرض کردن پهنای باند 100Mbps دارن آیا 26 میلیون تومن ماهیانه میدن؟؟؟(ببخشید الآن کامل که خوندم این دوستمون در ایران نیست و ظاهرا ADSL معمولی گرفتن که بهشون پهنای باند 100 دادن اون وقت ما باید با نت 2 مگابیتی اونم با اشتراک 1 به 8 باید سر کنیم )
    خیر 100 mbps وقتی خرید کردید حالا باید استفاده کنید این یعنی چی ؟ یعنی باید از مرکز به محل استفاده خودتان منتقل کنید و هزینه های دیگری هم در بر داره. شما حدود 30 الی 40 حساب کن کل مبلغ تمام شده را.

100mbps ممکنه بین 10 نفر شیر بشه و یا موارد استفاده دیگه ... مرکز اشتراکی هست شما اختصاصی در حال خرید هستید.

طبیعتا اگر شما یک مرکز داده باشید که چند تا رک سرور دارید ارزش داره 100 mbps بگیرید.

بخواهیم باز تر کنیم خیلی موارد هست و دلیل همان گرانی و ارزانی های ترافیک در ایران هست و کیفیت ها فقط در همین حد بدانید که پهنای باند برای شما گرانتر از مرکز داده تمام میشود (نه قیمتی بلکه از نظر اقتصادی در نحوه استفاده و بهره وری)

- - - Updated - - -

سلام خدمت شما. یعنی دقیقا سرعت آپلود در دیتاسنتری مثل آسیاتک 80 مگابیت بر ثانیه خواهد بود؟ (8 مگابایت بر ثانیه؟ یا همون 80 مگابایت بر ثانیه؟) والا ما با خود آسیاتک به صورت مستقیم کار کردیم که به قدری اذیتمون کردن فقط دو ماه سرورمون داون شده بود!
    اگر پهنای باند خلوت باشه کل پهنای باند ذکر شده را میتوانید استفاده کنید.
    ویرایش توسط RoobinaServer : August 2nd, 2015 در ساعت 16:18
    از سال 1385 تا کنون

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    20
    تشکر تشکر شده 
    8
    تشکر شده در
    5 پست

نیروی مستقر واسطه در مرکز داده کار رو انجام میده نیازی به نیروی مستقر کم دانش خود مرکز نیست.

از طرفی شما که میزبانی وب هم دارید مشتری که هاست 1 هزار تومانی میخره از شما با مشترکی که از شما بالای 1 میلیون ماهانه خرید داره خیلی فرق داره.
    خوب مسلما توی دیتاسنتر نباید همچین فرقی باشه چرا که به ازای هر دقیقه ای که بخاطر کادر فنی دیتاسنتر سرور داون میشه باید خسارت بده که الکی هم ادعا میکنن خسارت میدن و وقتی هم ازشون شکایتی صورت میگیره میزنن زیر همه چیز و کلی داستان دیگه که هست با دیتاسنتر ها!

- - - Updated - - -

خیر 100 mbps وقتی خرید کردید حالا باید استفاده کنید این یعنی چی ؟ یعنی باید از مرکز به محل استفاده خودتان منتقل کنید و هزینه های دیگری هم در بر داره. شما حدود 30 الی 40 حساب کن کل مبلغ تمام شده را.

100mbps ممکنه بین 10 نفر شیر بشه و یا موارد استفاده دیگه ... مرکز اشتراکی هست شما اختصاصی در حال خرید هستید.

طبیعتا اگر شما یک مرکز داده باشید که چند تا رک سرور دارید ارزش داره 100 mbps بگیرید.

- - - Updated - - -

اگر پهنای باند خلوت باشه کل پهنای باند ذکر شده را میتوانید استفاده کنید.
    با تفاسیری که شما عرض کردید اصلا ارزش نداره ماهیانه 30 تومن هزینه کنی! چیزی که شما عرض میکنید بیشتر به درد کسی میخوره که 40 تا سرور داره و یه شرکت فروش هاستینگ و این داستان ها هستش.(مثل شرکت خود شما) تازه اون هم به طور کلی فکر نمیکنم بصرفه! یک پهنای باند 100 Mbps هم خریداری میشه که بین سرور ها شیر بشه و درصورتی که هر سرور نیاز به پهنای باند بیشتری داشت، از پهنای باند خالی در سرور های دیگه استفاده بکنه. اما برای یک سرور که صرفا برای یک سایت مد نظر هست اصلا نمیصرفه!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)