نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: چرا هاستینگ تو ایران پیشرفت نمیکنه

عضو دائم Arashdn آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    586
    تشکر تشکر شده 
    8,046
    تشکر شده در
    1,382 پست

پیش فرض چرا هاستینگ تو ایران پیشرفت نمیکنه

دیگه اعصاب من داره خورد میشه
    هر روز یه کلاهبردار جدید هر روز یه دردسر جدید
    هر روز یه تاپیک با عنوان
    فلانی کلاهبرداره
    کسی از فلانی خبر نداره ...

خب مشکل اینجاست که خارجی ها هاست با کیفیت و امکانات برابر این 65000 تومنی رو میدن 6500
    درست نمیگم؟
    دلیل : تو ایران اونی که شرکت میزنه فقط فکرش پیشه پوله بیشتره و چون رقابتی هم وجود نداره و از همه مهم تر وقتی از یه کارخونه بیچاره واس طراحی یه سایت خیلی ساده ثبت یه دومین آی ار و 100 مگ هاست میان 5-6 میلیون تومن میگیرن چه توقعی دارید؟؟؟؟؟
    تو اینجا همه فکر چاپیدن این و اون هستن
    و چون د کشور اینترنت نداریم و مردم هم از همه جا بیخبر فکر میکنن بره سایت داشتن باید 5-6 میلیون خرج کرد
    ولی در خارج رقابت هست و مردم هم اینترنت دارن و قبل خرید حداقل تو گوگل یه سرچ جزیی انجام میدم
    یه بار با هویت یه صاحب کارخونه که از هیچی سر در نمیاره زنگ زدم به تنها شرکت هاستینگ اینجا
    صداشو ظبط میکردم (که کاش میکردم) و میززاشتم اینجا همتون از خنده روده بر می شدید
    حالا با این اوضاع توقع پیشرفت داریم؟
    دلال بازی هم که بیداد میکنه
    شرکت هست تو خود این فروم (اسم نمیبرم) شماره ثبتش مال یه جا دیگه است و هیچکی هم نرفته از رزونامه رسمی چک کنه )
    افراد شخصی هم که ماشالله ابتدایی - راهنمایی - (و در اینده ای نزدیک کودکستان) وارد کار هاستینگ شدن
    به خاطر 30-40 نومن کلاهبرداری میکنن
    یه ریسلر ساده گرفتن و ماهانه هاست سالانه میفروشن و فوری در میرن
    مردم هم ازر هاستینگ ناراضی میشن
    اگه پیشرفت نمیکنیم دلیل دیگه ای براش میبنید؟

2. تعداد تشکر ها ازArashdn به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن Mostafa آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    365
    تشکر شده در
    147 پست

پیش فرض پاسخ : چرا هاستینگ تو ایران پیشرفت نمیکنه

من به این نتیجه خیلی وقت بود که رسیده بودم.
    در ضمن شما پیشرفت نمی کنی چرا به بقیه گیر می دی؟

تشکر تشکر کرده 
    586
    تشکر تشکر شده 
    8,046
    تشکر شده در
    1,382 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa نمایش پست ها
    من به این نتیجه خیلی وقت بود که رسیده بودم.
    در ضمن شما پیشرفت نمی کنی چرا به بقیه گیر می دی؟
    من خودم رو نگفتم که
    کل هاستینگ در ایران رو میگم ....

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    334
    تشکر تشکر شده 
    3,554
    تشکر شده در
    1,115 پست

سلام.

لازم دونستم پاسخ پرسش های شما رو خط به خط بدم:

خب مشکل اینجاست که خارجی ها هاست با کیفیت و امکانات برابر این 65000 تومنی رو میدن 6500
    درست نمیگم؟

شما لطف می کنید یکی دو تاشو به من معرفی کنید که با این قیمت هاست میده و با ایرانی ها هم مشکلی نداره و Credit card هم نمی خواد و CPU هم کاری نداره چقدر استفاده میشه و خلاصه کلاً مثل شرکت های ایرانی (ParsDATA - HostIran - IranHost و ...) داره به ایرانی ها سرویس * آزاد * میده و پشتیبانی ** فارسی زبان *** هم داره و با قیمتی که شما میگید (65 تومان در سال هست در شرکت های ایرانی، اون 6500 در ماه هست در شرکت های خارجی تازه با کلی contract و ... تا جایی که من میدونم) ؟

دلیل : تو ایران اونی که شرکت میزنه فقط فکرش پیشه پوله بیشتره و چون رقابتی هم وجود نداره و از همه مهم تر وقتی از یه کارخونه بیچاره واس طراحی یه سایت خیلی ساده ثبت یه دومین آی ار و 100 مگ هاست میان 5-6 میلیون تومن میگیرن چه توقعی دارید؟؟؟؟؟

خوب !
    ببینید، شما هم بیاید شرکت (نه با مسولیت محدود و این مسخره بازی ها) درست حسابی بزنید و یک دفتر شیک و درست حسابی با 2 - 3 تا خط تلفن و فکس هم تهیه کنید (در یک جای خوب شهر خودتون) و یک منشی، یک متخصص لینوکس، یک متخصص ویندوز و دو تا کارمند در حد متوسط (پشتیبانی کلی - Level1) استخدام کنید.

حالا نوبت سرور هست، برید یک سرور قوی لینوکس، یک سرور قوی ویندوز، یک سرور قوی برای VPS هاستینگ و همه سرور ها با Uptime 99.99% و حتما RAID شده و Offsite Backup هم براشون از جای معتبر مثل ThePlanet Cloud یا SoftLayer Cloud و ... تهیه کنید.

هزینه طراحی سایت و برنامه نویسی و لایسنس برنامه های مختلف و ... رو هم تهیه کنید.

حالا بریم سراغ حقوق کارمندا، به کامنداتون هم حقوقی بدید که از دل و جون کار کنند. مزایا هم بدید بهشون که نرن جای دیگه ... دیگه اینکه هزینه رفت و آمد، نهار ... و این جور چیزا رو هم تهیه کنید براشون.

حالا اگر مردی بیا هاست 100 مگ رو کمتر از 65 هزار تومن بده ؟

شرکت هست تو خود این فروم (اسم نمیبرم) شماره ثبتش مال یه جا دیگه است و هیچکی هم نرفته از رزونامه رسمی چک کنه )
    افراد شخصی هم که ماشالله ابتدایی - راهنمایی - (و در اینده ای نزدیک کودکستان) وارد کار هاستینگ شدن

عجیبه !
    مگر کسی شما یا دیگر کاربران رو اجبار میکنه برید از این آدم ها خرید کنید ؟
    چرا شرکت ما و شرکت هاست ایران (که من از نزدیک در جریان فعالیت هاشون هستم) روزانه این همه فروش داریم ؟ (خدا رو شکر البته) و دیگه وقت تبلیغ کردن هم نداریم ؟؟؟
    به نظرم اگر یکم بیشتر فکر کنید و از بالا به قضیه نگاه کنید، میبینید که اشتباه از شما هست !!
    اگر شما و دیگر کاربران از این جور موجودات خرید نکنند، به راحتی از صحنه روزگار حذف میشند !
    وقتی خرید می کنید ازشون (به خاظر ارزونی ... خنده دار هست !! ) انتظار نداشته باشید سرویسی که ما به مشتریان میدیم یا هاست ایران میده یا شرکت های دیگه میدن رو ازشون بگیرید ؟
    مگر پول پشتیبانی رو بهشون دادید که انتظار پشتیبانی و کیفیت دارید ؟

شما پول یه تیکه آهن پاره + کابل شبکه متصل بهش (سرور اختصاصی !!!! ) رو به اون شخص دادید ! نوش جونتون عزیزان ... بخورید ولی اصراف نکنید !!

به خاطر 30-40 نومن کلاهبرداری میکنن
    یه ریسلر ساده گرفتن و ماهانه هاست سالانه میفروشن و فوری در میرن
    مردم هم ازر هاستینگ ناراضی میشن
    اگه پیشرفت نمیکنیم دلیل دیگه ای براش میبنید؟

دوست عزیز هر کس که دنبال دلیل میگرده برای پیشرفت نکردنش، باید خودش رو نگاه کنه، مشکل رو پیدا کنه و ** خودش ** رو اصلاح کنه !!

من شخصاً که تا دلت بخواد مشتری دارم، روز به روز هم دارم کار می کنم، چیز جدید یاد میگیرم، مشتری و دوست جدید پیدا می کنم و قاعدتاً پول در میارم !!

بابا !!! به خدا 10 روز پیش یک سرور Hyper-V خریدم از دیتاسنتر خودمون، *** فقط *** جلوی ID یاهو خودم Status گزاشتم که VDS موجود هست ...!

الان از 16 گیگ، 2.5 گیگ رم خالی داره سرور که اونم گزاشتم کنار اگر کسی Upgrade خواست !!!

حتی یک تاپیک هم اینجا نزدم ... تقریباً هیچ تبلیغی نکردم ... قیمت هام هم که تغریباً از همه شما بالاتر هست ... شرکت ثبت شده تو ایران هم ندارم ... (در امارات و کانادا دارم البته که مشتریان من در جریان هستند)

پس بگردید دنبال مشکل اصلی و اینقدر سفسته نکنید!

با تشکر.
    ویرایش توسط Aria : February 19th, 2010 در ساعت 10:43

7. تعداد تشکر ها ازAria به دلیل پست مفید

عضو انجمن SabaData آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    96
    تشکر تشکر شده 
    209
    تشکر شده در
    173 پست

سلام
    به نظر من تنها مشکل اینه که هیچ جایی وجود نداره که به قیمت های ما نظارت بکنه و همه قیمتشونو با اون تنظیم بکنند و مشتری هم میاد از کسی که ارزونترین هاست رو میده از اون هاست میخره و بعد از چند ماه که سایت داون میشه میاد اینجا و همه رو باهم قاطی میکنه!!!
    میگم نظرتون چیه هرکسی یه پولی بزاره تا یه چیزی مثل اتحادیه بزنیم!
    اینجا هاستینگ های زیادی هستن مثلا اگه هر هاستینگ 10000 یا 5000 بزاره راحت میشه این کار رو انجام داد نه!؟
    حتی میشه کاری کرد که سایت هایی که عضو اون اتحادیه میشن هزینه عضویت بپردازن اونطوری میشه خرج سایت رو هم در آورد و اگه مدیر اتحادیه بخواد میتونه با اون پول ها پولی رو که قبلا هاستینگ ها برای درست کردن اتحادیه داده بودن رو بهشون برگردونه!
    میدونم تا حالا در مورد این موضوع اینجا خیلی بحث شده ولی تا حالا هیچکس اینطوری بیان نکرده و همه گفتن که یه اتحادیه بزنیم! من خودم خیلی دوس داشتم که این اتحادیه رو درست کنم ( هم از لحاظ سر و سامان دادن به همه هاستینگ ها هم از لحاظ مادی ) ولی دیدم توان پرداخت هزینشو ندارم و اگه واسه اون هزینه بکنم ممکنه نتونم هزینه هاستیگ خودم رو برسونم به همین خاطر بیخیال شدم!حتی اگه دوستان قبول کنند و منو لایق بدونند خودم واسه راستو ریس کردنه کارهاش پیشقدم میشم ( البته منظورم مدیریتش نیست ها چون مطمئنم که هیچکدوم از دوستان منو برای این کار لایق نمیدونند :دی )
    لطفا نظرتونو بگید!
    Google is your friend. All smart people use Google before asking dumb questions.

عضو دائم Woshka آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    55
    تشکر تشکر شده 
    1,524
    تشکر شده در
    1,078 پست

دوست عزیز همه جا دنیا همینه
    دوست من تو آلمان هم تعریف کرد همینه
    کسی که سایت بخواد داشته باشه و از قیمت ها چیزی ندونه همینه
    فروش سرور مجازی
    http://www.maroonhost.net/vps-hosting.html
    مارون هاست
    برای خرید سرور تماس بگیرید 09123773197

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    465
    تشکر تشکر شده 
    1,165
    تشکر شده در
    685 پست

برای اینکه هم مشتری ها و بعضی از هاستینگ ها مشکل دارند
    برخی از مشتری ها یکم سطح سوادشون پایین هست آدم رو کلافه میکنند اعصاب آدم خورد میشه , کم کم به مشتری رو نمیده
    برخی از هاستینگ ها هم با پایین اوردن قیمت ها و ارائه هاست بی کیفیت مشتری ها و بازار کار رو خراب میکنند

عضو انجمن AfraWeb.net آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    478
    تشکر تشکر شده 
    1,026
    تشکر شده در
    664 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Aria نمایش پست ها

1-ببینید، شما هم بیاید شرکت (نه با مسولیت محدود و این مسخره بازی ها) درست حسابی بزنید و یک دفتر شیک و درست حسابی با 2 - 3 تا خط تلفن و فکس هم تهیه کنید (در یک جای خوب شهر خودتون) و یک منشی، یک متخصص لینوکس، یک متخصص ویندوز و دو تا کارمند در حد متوسط (پشتیبانی کلی - Level1) استخدام کنید.

2-حالا بریم سراغ حقوق کارمندا، به کامنداتون هم حقوقی بدید که از دل و جون کار کنند. مزایا هم بدید بهشون که نرن جای دیگه ... دیگه اینکه هزینه رفت و آمد، نهار ... و این جور چیزا رو هم تهیه کنید براشون.

3-حالا اگر مردی بیا هاست 100 مگ رو کمتر از 65 هزار تومن بده ؟

4-شرکت هست تو خود این فروم (اسم نمیبرم) شماره ثبتش مال یه جا دیگه است و هیچکی هم نرفته از رزونامه رسمی چک کنه )

5-اگر شما و دیگر کاربران از این جور موجودات خرید نکنند، به راحتی از صحنه روزگار حذف میشند !

1-البته نمیشه گفت همه شرکت های با مسولیت محدود کارایی پایین دارند و شرکت هایی هستند که با بیش از 100 نفر پرسنل مسولیت محدود ثبت شدن مثل شرکت آواژنگ و ... البته جدیدا اوضاع خیلی بد شده و هر کسی میره یه شرکت ثبت میکنه و .....چ
    هزینه اجاره دفتر کار در مرکز شهر بین ماهیانه 500 تا 1 میلیون تومان هست و حقوق پرسنل معمولی 300 تومان و متخصص 500 تا 800 تومان در ماه هست .

2- این مسله خیلی مهم هست که اکثر شرکت های خصوصی و معتبر رعایت میکنند چون هرچقدر برای کارمند ارزش قائل بشی و امکانات در اختیارش قرار بدی مطمعنا سیستم کاری و شرکت پیشرفت میکنه .

3- خوب با این توضیحات هیچ شرکتی نمیاد هزینه پایین بفروشه . بعضی ها خودشون رو با شرکت هایی مثل theplanet blue host و ... مقایسه میکنند جالبه بدونید همین پلانت بیش از 20 هزار مشتری تو سراسر جهان داره اگر هم بر فرض مثال هاست رو 1 دلار بده باز هم براش سود اور هست . ولی بازار ایران یه بازار محدودی هست با رقابت نا سالم چند روز پیش یه تاپیکی دیدم تو wht.com یکی نوشته بود به 10 نفر اول وی پی اس رایگان میده اولش فکر کردم ایرانی هست . یه وهویز گرفتم دیدم امریکایی هست نه شماره تلفنی نه ادرسی نه سابقه ای ... خوب 5 دقیقه بعد تاپیک از طرف مدیران فروم پاک شدش . چرا ...........

http://www.webhostingtalk.ir/f15/%D8...free-vps-8023/

4- دوست عزیز خیلی از شرکت ها هستند با اسم برند فعالیت میکنند اگر نگاهی به قوانین بندازید ثبت اسم های خارجی از قبیل هاست - سرور - و.... اسم های خاص و مشابه ممنوع هست
    برای مثال : شاتل = اریا رسانه تدبیر - پارس انلاین = پارسان لین - و.....یا همین شرکت معتبر هاست ایران به اسم دیگری ثبت شده چون هاست یک کلمه خارجی هست و اجازه ثبت ندارید و.....

5- موجودات شاید مناسب نباشه در همه جای دنیا خرده فروش هایی وجود دارند و نمیشه جلوی فعالیتشون رو گرفت تو فروم wht.com هم بسیاری از این گونه فروشنده ها وجود دارند که فقط سایت دارند و ایمیل متاسفانه شماره ایرانسل هم ندارند . میدونیم دوستانی بهشون بر میخوره و الان تو تدارک دی داس زدن هستند ولی .....از پیشرفت فقط ما ایرانی ها همین چیز ها رو یاد گرفتیم .
    دی داس - هک - دی اکتیو کردن ای دی های مسنجر و...... بعدش میگیم چرا پیشرفت نمیکنیم . افرادی رو تو همین فروم میشناسیم که برای اینکه بتونن یه هاست 5 هزار تومنی رو بفروشن حاضرن به سرور های دیگر فروشنده ها حمله کنند و .... بازم چرا پیشرفت نمیکنیم .
    البته شما رو نمیدونم ولی ما در 4 سال گذشته پیشرفت زیادی داشتیم و الان در حدود بالای 7 هزار مشترک اینترنت پرسرعت در تهران و حومه تحت پوشش داریم . سهم زیادی از بازار سخت افزار مرتبط به شبکه را دارا هستیتم در زمینه هاستینگ هم رو سرور های اختصاصی و مجازی فعالیت خوبی داشتیم و تعامل نزدیکی با دیتا سنتر های داخل کشور و خارج کشور داشتیم . برای نمونه :

We will be happy to provide you our services and build a partnership.
    Iran is a large market and i believe in good business with a good
    partner. I will be happy to hear more about your company, your services,
    customer portfolio and for what services you would like to utilize our
    servers. Below i will briefly introduce you data center
    ویرایش توسط AfraWeb.net : February 19th, 2010 در ساعت 12:24
    [LEFT]AfraWeb, Since December 18 2007
    Managed & Unmanaged VPS and Dedicated Servers in Canada
    Netelligent Hosting Services Inc
    Iran office : 98-21-66841497

12. تعداد تشکر ها ازAfraWeb.net به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    586
    تشکر تشکر شده 
    8,046
    تشکر شده در
    1,382 پست

- دوست عزیز خیلی از شرکت ها هستند با اسم برند فعالیت میکنند اگر نگاهی به قوانین بندازید ثبت اسم های خارجی از قبیل هاست - سرور - و.... اسم های خاص و مشابه ممنوع هست
    برای مثال : شاتل = اریا رسانه تدبیر - پارس انلاین = پارسان لین - و.....یا همین شرکت معتبر هاست ایران به اسم دیگری ثبت شده چون هاست یک کلمه خارجی هست و اجازه ثبت ندارید و.....
    نبابا شمارهثبت یه شرکت دیگه رو گذاشته بود
    و اصلا شرکت نیست ...

خوب !
    ببینید، شما هم بیاید شرکت (نه با مسولیت محدود و این مسخره بازی ها) درست حسابی بزنید و یک دفتر شیک و درست حسابی با 2 - 3 تا خط تلفن و فکس هم تهیه کنید (در یک جای خوب شهر خودتون) و یک منشی، یک متخصص لینوکس، یک متخصص ویندوز و دو تا کارمند در حد متوسط (پشتیبانی کلی - level1) استخدام کنید.

حالا نوبت سرور هست، برید یک سرور قوی لینوکس، یک سرور قوی ویندوز، یک سرور قوی برای vps هاستینگ و همه سرور ها با uptime 99.99% و حتما raid شده و offsite backup هم براشون از جای معتبر مثل theplanet cloud یا softlayer cloud و ... تهیه کنید.

هزینه طراحی سایت و برنامه نویسی و لایسنس برنامه های مختلف و ... رو هم تهیه کنید.

حالا بریم سراغ حقوق کارمندا، به کامنداتون هم حقوقی بدید که از دل و جون کار کنند. مزایا هم بدید بهشون که نرن جای دیگه ... دیگه اینکه هزینه رفت و آمد، نهار ... و این جور چیزا رو هم تهیه کنید براشون.

حالا اگر مردی بیا هاست 100 مگ رو کمتر از 65 هزار تومن بده ؟
    ای کاش اینجوری باشه
    اینجا یه شرکت بیشتر نیست
    اونم جز ادعا چیزی نداره
    زنگ زدم میگم وی پی اس میخوام
    به 10 نفر ارجاع داد هنوز هیچکی نمیدونست وی پی اس چیه
    آخر سر حرفه ای ترینشون اومد
    گفت وی پی اس 1 گیگ با طراحی سایت سالانه 5 میلیون
    پرسیدم رمش 1 هست؟ گفت نه پهنای باندش 20 گیگه
    گفتم مینج شده است ؟ یارو نمی دونست منیج چیه
    پرسیدم دیتاسنترتون کجاست یارو نمیدونست دیتاتسنتر چیه
    گفتم کی زنگ بزنم با مسئول فنی صحبت کنم گفت مسئول فنی منم ....

عضو انجمن AfraWeb.net آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    478
    تشکر تشکر شده 
    1,026
    تشکر شده در
    664 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Arashdn نمایش پست ها
    نبابا شمارهثبت یه شرکت دیگه رو گذاشته بود
    و اصلا شرکت نیست ...

.
    اگر مشتری به این نکات دقت کنه هیچ موقع دچار مشکل نمیشه
    باور كنید موفق‌ترین شركت‌های میزبان در دنیا، نه به خاطر قیمت‌ها، بلكه به خاطر پشتیبانی و انجام تعهدات خود در برابر مشتریان به چنین درجه‌ای رسیده‌اند. خلاصه این كه سرویس میزبانی سایت بدون پشتیبانی، ارزشی ندارد.
    طبیعتاً منطقی نیست كه به شركت‌هایی كه تلفن و یا آدرس مشخصی ندارند و تمام پشتیبانی آنها تنها براساس ایمیل است و یا حاضر نیستند مشكلات و یا سؤالات فنی مشتریان خود را به صورت حضوری و یا تلفنی پاسخگو باشند اعتماد كنید.
    همچنین بسیار خوب است كه از تعهدات شركت سرویس‌دهنده نیز مطلع شوید. یكی از مهم‌ترین آنها تعهد به قابل دسترس بودن سایت در اكثر زمان‌هاست كه اصلاحاً به آن uptime می‌گویند. البته ذكر این گونه تعهدات تنها در آگهی‌های تبلیغاتی كافی نیست و این موارد می‌بایست در قرارداد نیز ذكر شود. شركت‌هایی كه از اطلاعات مشتریان خود نسخه پشتیبان تهیه می‌كنند و در برابر امنیت و مشكلات فنی سایت‌ها، خود را مسئول می‌دانند، بهترین انتخاب‌ها هستند

بقول معروف :
    STOP THE MONKEY BUSINESS . THIS IS SERIOUS
    ویرایش توسط AfraWeb.net : February 19th, 2010 در ساعت 13:04
    [LEFT]AfraWeb, Since December 18 2007
    Managed & Unmanaged VPS and Dedicated Servers in Canada
    Netelligent Hosting Services Inc
    Iran office : 98-21-66841497

15. تعداد تشکر ها ازAfraWeb.net به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)