صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 38

موضوع: آيا روشن گذاشتن طولاني مدت كامپيوتر درست است؟

عضو دائم vahab00 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,983
    تشکر تشکر شده 
    4,046
    تشکر شده در
    1,978 پست

پیش فرض پاسخ : آيا روشن گذاشتن طولاني مدت كامپيوتر درست است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط delta نمایش پست ها
    نمیدونم جریان چیه اما منم با crt خیلی راحت هستم.از led تا 3d هم مانیتورشو دارم اما یک جوری هستند و حس میکنم چشم رو زود خسته میکنند..اما با crt راحت چندین ساعت پشت سر هم بشینی پاش راحتی..

در مورد روشن موندن سیستم هم باید بگم قطعات و کیفیت قطعات خیلی مهم هستند. کم کم باید یک پاور گرین نصب کنی تا خیالت راحت باشه وگرنه هفته ای یک پاور باید قربانی بدی!!
    سیستمم ک عوض کردم هارد و پاور رو کندم و زاپاس دارم
    آره بخدا CRT یه چیز دیگست . ال سی دی خسته میکنه آدمو اما CRT اینطور نیست

هرکی کامپیوترش زیاد روشن باشه ، صاحب یک دستگاه هلی کوپتر میشه

من خودم پارسال صاحب هلی کوپتر شدم رفتم فن cpu رو عوض کردم خوب شده بود
    الان چند وقتی هست که صاحب یک فروند بالگرد جنگنده هستم
    ای گفتی داداش
    منم فن سیستم قبلیم شده بود هلی کوپتر
    آخرشم فنو کلا از جاش در آوردم و پروانه رو هم در آوردم اون بندش خراب شده بود اما همونطوری میرفت سرجاش و کار میکرد
    اما خدایی از وقتی که بندش رو در آورده بودم هرگز صدا نگرفت
    الانم رو سیستم جدیدم 6 تا فن خنک کننده نصب هست که وقتی دما بالامیره خودکار روشن میشه
    یه حالی میده ک نپرس اصلا یه وضعی
    ارائه و طراحی انواع قالب های whmcs و وردپرس
    دکمه تشکر خراب شده آیا ؟
    ظرفی که پر است، کم صداست...

2. تعداد تشکر ها ازvahab00 به دلیل پست مفید

3. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    226
    تشکر تشکر شده 
    178
    تشکر شده در
    153 پست

با درود
    من 9 سال پیش سیستم خریدم و هنوزم بدون تعویض سیستم دارم باهاش کار میکنم و هر روز از ساعت 9 -10 صبح روشن هست تا اخر شب بعضی وقتا هم شده تا 30 ساعت مدام روشن باشه
    بعضی شبا هم ساعت 1-2 که میخوام بخوابم میزارمش رو دانلود شبانه
    3 تا فن داره کیسم که کلا 2 تاش تاحالا روشن نشده چون قطعات ضعیفه دما از 30 بالا تر نمیره و همون 1 دونه هم همش داره تو این 9 سال کار میکنه
    همچنین فن سی پی یو هم اورجینال 9 سال پیشه هیچ کدام از فن ها هم هلیکوپتری نیست چون هر 5-6 ماه 1 بار برچسبشون رو در میارم و روغن موتور میریزم توش و میچرخونم
    هر 5-6 ماه 1 بار هم کل سیستم رو بلوور میگیرم با آخرین سرعت هیت سینک cpu رو با مسواک تمیز میکنم و روی cpu هم خمیر سیلیکون تازه میریزم
    در کل راضیم تا الانم فقط 2 بار پاور خریدم هر 2 هم 30تومنی بود 500w مارکشم گمنام ( ایرانی یا چینی)
    نحوه استفاده از کامپیوتر خیلی مهمه
    ویرایش توسط bamahost : April 28th, 2013 در ساعت 18:45

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    68
    تشکر تشکر شده 
    141
    تشکر شده در
    91 پست

این مقاله پست اول ریشه علمی نداره چون هیچ اشاره ای به خازنهای سیستم که طول عمر دارند نکرده

عضو انجمن paradiseserver آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    870
    تشکر تشکر شده 
    1,684
    تشکر شده در
    1,158 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط rominait نمایش پست ها
    آيا روشن گذاشتن طولاني مدت كامپيوتر درست است؟
    امروزه دانش كامپيوتر آنقدر پيشرفت كرده است كه مي توان بدون مشكل كامپيوتر را براي مدت طولاني يا حتي به صورت 24 ساعته روشن نگه داشت حتي مي توان از زمان بي كاري كامپيوتر براي Update آنتي ويروس كامپيوتر و اسكن آن استفاده كرد. ولي براي روشن نگه داشتن طولاني كامپيوتر نكته هايي وجود دارد كه ياد آوري انها خالي از لطف نيست
    بدانيد كه:

• هر بار روشن يا خاموش كردن كامپيوتر باعث تغيير دماي آن مي شود. كه به اين تغييرات دمايي تنش هايي حرارتي گفته مي شود. و از لحاظ فيزيكي مي تواند آسيب پذيري هر قطعه اي را ( حتي غير الكترونيكي ) افزايش دهد. مشكل ديگري كه هنگام روشن كردن كامپيوتر وجود دارد، جرقه اي است كه هنگام وصل كليد زده مي شود. اين جرقه هاي اضافه ولتاژ هاي نا خواسته اي ايجاد مي كنند. با اينكه فيلتر هايي براي حذف اين نوسانات ولتاژ وجود دارند اما هميشه مقداري از نوسانات از اين فيلتر ها عبور مي كنند. بنابراين اگر قرار است پس از مدت كوتاهي دوباره كامپيوتر خود را روشن كنيد بهتر است اصلاً آنرا خاموش نكنيد. پس براي افزايش عمر كامپيوتر خود بهتر است از روشن و خاموش كردن هاي بيهوده كامپيوتر خودداري كنيد.
    • هارد ديسك كامپيوتر شما مي تواند با سرعت 5400 يا 7200 يا 15000 دور در دقيقه ديسك هاي خود را به بچرخاند. وقتي كه يك كامپيوتر روشن است بيرينگ ( يا به قول عوام بلبرينگ ) آن در حال سايش است. و بد نيست بدانيد هارد ديسك هاي امروزي به طور متوسط مي توانند 100000 تا 250000 ساعت بدون مشكل و بدون وقفه كار كنند. كامپيوتر هايي كه براي سرور ها ساخته مي شوند از تكنولوژي استفاده مي كنند كه بتوانند هفت روز هفته را به صورت شبانه روزي كار كنند. و چكيده اين تكنولوژي در كامپيوتر هاي شخصي استفاده شده است بنابراين بيشتر آنها مي توانند براي يك دهه يا حتي بيشتر بدون مشكل كار كنند. بنابراين خيلي لازم نيست نگران هارد ديسك خود به عنوان يكي از قطعات داراي استهلاك مكانيكي نگران باشيد.
    • فن CPU، منبع تغذيه، حتي كارت گرافيكي مقداري برق مصرف مي كنند. اما اگر از مود ذخيره انرژي ( Power Option ) در كامپيوتر خود استفاده كنيد. مي توانيد مصرف آنرا به ميزان قابل توجهي كاهش دهيد. و اگر از مانيتور CRT براي كامپيوتري كه قرار است مدت طولاني روشن بماند استفاده مي كنيد بهتر است آنرا با يك مانيتور LCD تعويض كنيد چون اين مانيتورها مانند يك بخاري برقي در تابستان هستند. و نه تنها انرژي بيشتري مصرف مي كنيد بلكه بايد براي تهويه گرماي انها هم فكري بكشيد. كامپوتر هايي (مادر برد هايي ) كه داراي برچسب EPA يا Energy Star هستند مي توانند. به راحتي مانيتور يا هارد ديسك ( اگر براي مادربرد و CPU اين عمل انجام نشود ) را در حالت خواب قرار دهند كه سبب كاهش مصرف انرژي مي شود و در عين حال كار خود را انجام مي دهند بدون اينكه صدمه اي به به يكي از قطعات آن وارد شود.
    • مانيتور هاي CRT قديمي با مشكلي مواجه بودند كه اگر يك تصوير را طولاني مدت نمايش مي دادند آن تصوير روي صفحه نمايش به صورت هاله باقي مي ماند يا اصطلاحاً مي گفتند تصوير روي صفحه نمايش سوخته است. كه راه حل اين مشكل استفاده از Screen Saver است. اما اين مشكل در مانيتور هاي CRT امروزي به مراتب كمتر شده است و در مانيتور هاي LCD هم چنين مشكلي وجود ندارد.
    • اگر مي خواهيد كامپيوتر خود را براي مدت طولاني روشن بگذاريد بهتر است يك محافظ در برابر صاعقه براي آن نصب كنيد.
    درود
    مقاله خوبی بود

والا سیستم ما 24 ساعته روشن هست
    من شخصا این ماه 320 تومان خرج سیستم کردم
    ویرایش توسط paradiseserver : April 28th, 2013 در ساعت 18:57
    ایـــــــــران هـــاســـتـــیــــنــــگ
    بـــه زودیـــــــــــــــ

عضو انجمن reza* آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,517
    تشکر تشکر شده 
    1,501
    تشکر شده در
    815 پست

وقتی زیاد روشن میمونه ماله من کند میشه که فکر کنم دلیلش نرم افزاری باشه نه سخت افزاری . فکر کنم تعداد پوروسه های پشت پرده زیاد میشن و الکی رم و سی پیو میگرن .

نرم افزار یا روشی برای مدیریت اینا هست ؟
    ما ز یاران چشم یاری داشتیم ... خود غلط بود آن چه ما پنداشتیم ...
    GoogleTalk : Reza.Juggernaut Yahoo!Messenger : Juggernaut_Reza
    امیدتان به دیگران برای کمک بی جهت بوده و حال تنها مانده اید هر چند که همه قول یاری و کمک به شما داده بودند. گول حرف و ظواهر فریبند ی آنها را خوردید اما الان هم دیر نیست اگر کمی همت کنید به تنهایی هم می توانید کارهایتان را به انجام برسانید.

عضو انجمن rezarostami آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    164
    تشکر تشکر شده 
    504
    تشکر شده در
    377 پست

مقاله فوقق تایید میشه بنابر تجربه شخصی . قبلا که بازی خور بودیم در 12 ساعت شبانه روز 20 بار سیستم خاموش روشن میشد هر وقت گیم اور میشدیم سیستم خاموش میشد و بعد از نیم ساعت دوباره روشن می شد که آخر موجب سوختگی سی پی یو و مین شد . اما سیستم جدید ما دارای یک یک فن خنک کنده اندازه بشقاب میوه خوری فکر کنم 16 یا 17 سانت باشه به اضافه 2 فن جانبی غیر از سی پی یو مدت 5 سالی هست که سیستم خداروشکر بدون مشکل کار میکنه البته تهویه برای هر سیستم مهمه اگر سیستم مدت زمان زیادی روشن باشه و تهویه خوب نداشته باشه باز هم خرابی به بار میاره البته این موضوع یکسره روشن بودن برای لپ تاپ هم ما تست کردیم به مدت 6 ماه ولی الان دیگه از وقتی گرونی شروع شده دیگه با لپ تاپ کار نمی کنیم. :دی

چقد حرفیدیم :دی

اینم با اجازه استارتر زنگ تفریح

9. تعداد تشکر ها ازrezarostami به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    143
    تشکر تشکر شده 
    549
    تشکر شده در
    424 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط rezarostami نمایش پست ها
    مقاله فوقق تایید میشه بنابر تجربه شخصی . قبلا که بازی خور بودیم در 12 ساعت شبانه روز 20 بار سیستم خاموش روشن میشد هر وقت گیم اور میشدیم سیستم خاموش میشد و بعد از نیم ساعت دوباره روشن می شد که آخر موجب سوختگی سی پی یو و مین شد . اما سیستم جدید ما دارای یک یک فن خنک کنده اندازه بشقاب میوه خوری فکر کنم 16 یا 17 سانت باشه به اضافه 2 فن جانبی غیر از سی پی یو مدت 5 سالی هست که سیستم خداروشکر بدون مشکل کار میکنه البته تهویه برای هر سیستم مهمه اگر سیستم مدت زمان زیادی روشن باشه و تهویه خوب نداشته باشه باز هم خرابی به بار میاره البته این موضوع یکسره روشن بودن برای لپ تاپ هم ما تست کردیم به مدت 6 ماه ولی الان دیگه از وقتی گرونی شروع شده دیگه با لپ تاپ کار نمی کنیم. :دی

چقد حرفیدیم :دی

اینم با اجازه استارتر زنگ تفریح

اصن یه وضعی !

11. تعداد تشکر ها از hostarya به دلیل پست مفید

عضو جدید nerd آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    130
    تشکر شده در
    92 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط GEO نمایش پست ها
    این مقاله پست اول ریشه علمی نداره چون هیچ اشاره ای به خازنهای سیستم که طول عمر دارند نکرده
    خازن های جدید خصوصا سری Military Design بکار رفته در مادربرد و گرافیک های MSI بیش از 100 هزار ساعات (12 سال) عمر مفید دارند
    یعنی شما قرار نیست بعد از این مدت سخت افزارتون رو با مدل های جدید عوض کنید؟ سیستم عامل و نرم افزار های 12 سال پیشو میخاید استفاده کنید؟
    معمولا هر 6 ماه تا 1 سال یک نسل جدید از نرم افزار ها و سخت افزار ها میاد، شما قراره بیشتر از 12 تا 24 نسل عقب بمونید در دنیای امروز؟
    موردی که فرمودید در مورد ابر کامپیوتر ها که بازه استفادشون معمولا 30 ساله هست درسته اما نه در مورد سیستم های شخصی

عضو جدید masoud-h آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    159
    تشکر تشکر شده 
    85
    تشکر شده در
    80 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط delta نمایش پست ها
    نمیدونم جریان چیه اما منم با crt خیلی راحت هستم.از led تا 3d هم مانیتورشو دارم اما یک جوری هستند و حس میکنم چشم رو زود خسته میکنند..اما با crt راحت چندین ساعت پشت سر هم بشینی پاش راحتی..

در مورد روشن موندن سیستم هم باید بگم قطعات و کیفیت قطعات خیلی مهم هستند. کم کم باید یک پاور گرین نصب کنی تا خیالت راحت باشه وگرنه هفته ای یک پاور باید قربانی بدی!!
    من هم CRT دارم هم LCD
    crt خیلی چشم رو خراب میکنه اصلا نمیتونم باهاش کار کنم من

عضو جدید masoud-h آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    159
    تشکر تشکر شده 
    85
    تشکر شده در
    80 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط TARIMEHR نمایش پست ها
    هرکی کامپیوترش زیاد روشن باشه ، صاحب یک دستگاه هلی کوپتر میشه

من خودم پارسال صاحب هلی کوپتر شدم رفتم فن cpu رو عوض کردم خوب شده بود
    الان چند وقتی هست که صاحب یک فروند بالگرد جنگنده هستم
    یه فن خوب بگیر که بالگرد نداشته باشی
    من از فن OCZ استفاده میکنم و خیلی خوب کار میکنه حرارت cpu کمتر از ۳۵ هستش همیشه با دور فن حدود ۸۰۰rmp

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)