صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 23456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 57 , از مجموع 57

موضوع: وام موسسه مهر وطن

عضو انجمن eh3@n آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    282
    تشکر تشکر شده 
    239
    تشکر شده در
    159 پست

پیش فرض پاسخ : وام موسسه مهر وطن

نقل قول نوشته اصلی توسط sari نمایش پست ها
    امروز 19 خرداد 92 ولی هنوز موفق به اخذ وام نشدم. 10 اردیبهشتم پروندمو تکمیل کردم و امضا رو هم خودم هم ضامنم زدیم. میرم اونجا میگین نیاز نیست شما بیایین ما خودمون تماس میگیریم!!! فکر کنم زمانی که وام به دستم برسه باید 2 تا قسط معوقه داشته باشم که با جریمه پرداخت کنم.

انشالله شما هم به پولتون میرسین

من یک ماه پیش تکمیل پرونده کردم فکر کنم شما هم باید یک ماه صبر کنید

روی همه ی پول هم حساب نکنید سود 6 درصد از شما همون لحظه که پول رو میدن کم می کنند

2. تعداد تشکر ها ازeh3@n به دلیل پست مفید

3. # ADS

تشکر تشکر کرده 
    282
    تشکر تشکر شده 
    239
    تشکر شده در
    159 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.gh نمایش پست ها
    من اون موقع بهتون گفتم پولتو بورو وردار
    نزار بمونه
    این همه وقته از پولت دارن استفاده میکنن
    پول رو 1 ماه پیش که تکمیل پرونده کردم برداشتم و در همین تاپیک هم گفتم عزیز

5. تعداد تشکر ها ازeh3@n به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    282
    تشکر تشکر شده 
    239
    تشکر شده در
    159 پست

صبح زنگ زدم رئیسشون گفت موجودی نداریم 1 ساعت دیگه تشریف بیارین

رفتم بانک میگن رئیس نیست برین فردا بیاین

خدا شاهده دیگه به قدری اعصابم رو داغون کردن که همه پول رو همونجا بکنم تو حلق تک تکشون آخه آدم چقد ظرفیت داره

7. تعداد تشکر ها ازeh3@n به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    282
    تشکر تشکر شده 
    239
    تشکر شده در
    159 پست

امروز وام رو گرفتم

9. تعداد تشکر ها ازeh3@n به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    تشکر شده %1$s بار در 1 پست

با سلام
    بذارید یه موضوعی رو بهتون بگم شاید تکلیف شما و همه دوستان روشن بشه!
    بنده مهندسم. مهندس عمران. سرم تو حساب و کتابه و از ریاضیات و آمار سر در میارم.
    اول بگم تو این مملکت اگه یه بانک یا موسسه بخواد صرفا وام قرض الحسنه بده اون هم در حد کلان فقط یه کلاهبرداریه! در ادامه توضیحات تکمیلی رو عرض می‌کنم.
    بنده 7 ماه پیش از طرق مختلف از تاسیس شعب موسسه مهر وطن و نحوه وام دهی آن اطلاع یافتم. چون عاقبیت این موسسات را میدانم به سخره گرفته و توجهی ننمودم. لیکن در یکی از شهرستانها، عموی اینجانب رئیس یکی از شعب این موسسه شد و بنده با این فرض که اگر بخواهد اتفاقی بیافتد من زودتر متوجه شده و اقدام می‌کنم 10میلیون تومان حساب باز گردم. دقیقا 26 آذر 91، البته فقط خدا خدا میکردم که خوش شانس باشم و قبل از ورشکستگی این موسسه، وامم را بگیرم. چهار روز بعد عموی اینجانب با من تماس گرفته و گفت بیایید و حسابتون رو عوض کنید و مدت بازه سپرده گذاریتون رو مشخص کنید. البته توجیه اونا این بود که بانک میخواد بدونه چگونه باید به مشتریها پاسخ بده. ولی من مطمئن شدم که این کار یعنی شروع فرآیند کلاهبردای که باز در ادامه توضیح می‌دهم.!!!
    ماه پنجم یعنی اواخر خرداد به تصمیم گرفتم که بیخیال 6 ماه بشم و برم وامم رو بگیرم. اتفاقا رفتم. ولی به دلیل نقص در مدارک کارم طول کشید و بیخیال شدم. گفیم تا حالا صبر کردیم یه ماه دیگه روش! تا دو هفته پیش از طریق تلویزیون ادغام این موسسه را در بانک رسالت اعلام کردند و بنده گفتم فاتحه! هم اکنون که این متن رو می‌نویسم هنوز حتی پول خودم رو نگرفتم. البته کلا بیخیال وام شدم چون میدونم خبری نیست. به دوستان هم عرض می‌کنم بیخیال شن. چون واسه گرفتن وام یا ضرر و زیان باید یه کفش فولادی پا کنن و راهی دادگاه شن که به نظر من نمیصرفه.
    حال چجوری میگم این موسسات کلا کلاهبردایه!
    ما مهندسها عموما وقتی میخوایم چیزی رو تحلیل کنیم اون رو خیلی اگزجره یا بزرگنمایی میکنیم تا بهترین و بدترین حالتشون بتونیم تحلیل کنیم. شما فرض کنید که یک موسسه یا بانک میخواد تازه شروع به کار کنه. این بانک فکر میکنه در طول 5 سال فعالیتش بتونه 10 میلیون نفر رو جذب کنه و هر نفر بطور متوسط 10 میلیون تومان سپرده گذاری کنه. حالا اگه فکر کنیم که این بانک در بهترین وضعیت و خوش شانس ترین حالت باشه! در این صورت یکدفعه همه 10 میلیون نفر در ماه اول نفری 10 میلیون سرمایه گذاری میکنن و میخوان بعد از 6 ماه به اندازه موجودیشون وام قرض الحسنه دریافت کنن. یعنی بانک باید بعد از 6 ماه نفری 20 میلیون به سپرده گذاران بده. من از شما میپرسم؟! کدوم موسسه مالی و اقتصادی میتونه از پول من و شما در طول 6 ماه دو برابر سود ببره تا بتونه به تعهدش در مورد دادن وام عمل کنه. مطمئنا هیچ بنگاه اقتصادی قادر به انجام این کار نبوده و نیست. پس فقط و فقط این موسسات می‌تونن کلاهبردار باشن. البته اگه دادن وام قرض الحسنه در کنار دیگر کارهای بانکی نظیر حساب بلند مدت و . . . باشه و به افراد محدود و خاص وام بدهند این شاید کمی منطقی باشه ولی همونطور که گفتم وقتی یه موسسه میاد و میگه صرفا وام قرض الحسنه میدم فقط کلاهبرداریه!!!
    قضیه مشخص کردن مدت سپرده گذاری چیه؟! تو مباحث آماری این موسسات در یک بازه ی زمانی، پیک سرمایه را جمع میکنند و از آنجا به بعد در صورت ادامه کار سرمایه هاشون رو بصورت وام دادن واگذار میکنن. یعنی کیسه شون خالی می‌شه. حال اگه بانک بدونه چه کسانی در چه زمانی موعد وام گرفتنشون فرا رسیده، می‌تونه دقیقا اون پیک رو مشخص کنه و اونجا اعلام ورشکستگی یا ادغام کنه و از تعهداتش شونه خالی کنه. همین موضوعی که در مورد موسسه مهر وطن اتفاق افتاد. نکته جالب اینکه در دفترچه حساب، فقط نوشته شده حساب قرض الحسنه و هیچ اثری از افتتاح حساب جهت دریافت وام در اون ذکر نشده! یعنی کی گفته که به شما قراره 6 ماه دیگه وام بدهند اون هم با شرایطی که شما می‌گید!!!! یعنی حرفتون هیچ جا سندیت نداره و شما از روز اول می‌خواستید واسه رضای خدا حساب قرض الحسنه باز کنید!!!!!!!!!!!
    حال سوال اینجاست که این موسسات چگونه با حساب ساده و سرانگشتی که کردم می‌تونن از بانک مرکزی مجوز بگیرن. یعنی متخصصان و خبرگان بانکداری بانک مرکزی این حساب سرانگشتی رو هم بلد نیستند؟!
    البته که کاملا به موضوع احاطه دارند. پس چرا به این موسسات مجوز می‌دهند؟!!!!
    تنها توضیحی که الان می‌تونم بدم اینه که این کار با اطلاع و هماهنگی کامل بانک مرکزی اتفاق افتاده باشه! وقتی وضعیت اقتصادی نابسامان شد و کنترل نقدینگی از دست دولت خارج شده و به سمت طلا، دلار، مسکن ، اتوموبیل و ... هجوم می‌برند دولت بفکر می‌افتد با هر روش هر چند سخیف و بقول معروف نامردی! این نقدینگی رو از سطح جامعه جمع کنه. کارهایی از قبیل: ثبت نام حج، ثبت نام سکه، فروش اوراق بهادار، افزایش سود بانکی، پیش فروش بی حساب و کتاب خودرو و . . .
    ولی جمع آوری نقدینگی در موسسات قرض الحسنه شاید جزء آخرین و نامردانه ترین روشها باشه. با این کار در زمان کم پول بسیار هنگفتی جمع شده و در زمان سررسید تعهد، با ترفندهای مختلف از زیر آن شانه خالی می‌کنند. حال پیدا کنید پرتقال فروش را...
    با این توضیحات حالا فکر می‌کنید می‌توانید با شکایت و پیگیری حقتان را از این موسسه یا دولت بگیرید. دولتی که خود بصورت علنی از مردمش کلاهبرداری می‌کند آیا می‌تواند جوابگوی شاکیان باشد.
    این چند ستر را نوشتم تا تکلیف همه شما و ما روشن شود.
    بنده صرفا با این انگیزه که شاید ورشکستگی موسسه پس از اخذ وام اینجانب اتفاق بیافتد سپرده گذار کرده و الان هم خیلی ناراحت نیستم. چون ریسک کارم را میدانستم. ولی واقعا چند درصد از مردم از این حقیقت آگاهند.
    در دین ما قمار حرام است. زیرا در قمار سرمایه خود را در دست بخت و اقبال و شانس قرار می‌دهید و احتمال از دست دادن آن است. حال چگونه در این مملکت قمار حرام است ولی این شیوه کلاهبرداری که هیچ شانسی برای سپرده گذار نبوده و قطعا اغلب قریب به اتفاق آنها ضرر خواهند نمود، آزاد است. در قمار شما 50درصد احتمال برنده شدن را دارید. ولی در اینگونه سرمایه گذاریها، شما از قبل بازنده‌اید.
    من کلیه مسئولینی که دانسته و ندانسته با سرمایه و اعتماد و اعتقادات مردم با این شیوه کثیف برخورد میکنند را به خدا واگذار نموده و از خداوند خاری آنها را در دنیا و آخرت آرزومندم.

11. تعداد تشکر ها ازmkhdcivil1358 به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    114
    تشکر تشکر شده 
    916
    تشکر شده در
    615 پست

برادر جان این مهر میهن بانک نیست
    یک موسسه مالی اعتباری هست
    حدود دو سال پیش من هم تو موسسه ولعصر پول گذاشتم برای وام
    25 میلیون تومان گذاشته بودم
    بعد از 5 ماه بانک ورشکست شد و کم مونده بود پول خودمم بپره
    والا از نظر من بردار پولت رو
    چون از موسسه ها و بانک های ایرانی هیچ آبی گرم نمیشه حقیقتش
    مگه این که وام های بهره بالا بگیری
    من الان وام گرفتم از موسسه مهر 10 میلیون
    ولی سودش 28 درصد هست
    یعنی همون صدی سه تومن که عین نوزول هست
    از نظر من خدا پدر نوزول خور های این مملکت رو بیامرزه که بانک ها روی اونا رو سیاه کردن

پولت رو بردار
    از وام خبری نیست
    شک نکن

13. تعداد تشکر ها از netmelli به دلیل پست مفید

عضو انجمن ameri آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    153
    تشکر تشکر شده 
    448
    تشکر شده در
    283 پست

بنده مهندسم. مهندس عمران. سرم تو حساب و کتابه و از ریاضیات و آمار سر در میارم.
    ما مهندسها عموما وقتی میخوایم چیزی رو تحلیل کنیم اون رو خیلی اگزجره یا بزرگنمایی میکنیم
    خدا حفظ کنه شما مهندس هارو!

15. تعداد تشکر ها از ameri به دلیل پست مفید

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 23456

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)