نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: آموزش Remote Desktop VPS در Linux با Support فارسی و کیفیت عالی!

عضو انجمن Mostafa آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    365
    تشکر شده در
    147 پست

پیش فرض آموزش Remote Desktop VPS در Linux با Support فارسی و کیفیت عالی!

ضمن سلام خدمت همه دوستان

بالاخره پس از تست انواع مختلف سیستم عامل ها به این نتیجه رسیدم که بهترین سیستم عامل برای کار با Remote Desktop فقط Debian هست. دقت کنید: فقط و فقط Debian. بهترین Desktop هم KDE.بیشترین سازگاری را KDE دارد ولی GNome روی VPS به شدت قاط می زند!
    چند تا دلیل :
    - نصب و راه اندازی از پرسرعت ترین Mirror (که Ubuntu این امکان را ندارد)
    - وجود Package های مختلف برای بهینه سازی فارسی (که CentOS این امکان را ندارد)
    - استفاده Memory کم در سرور

برای Remote Desktop به 256 مگابایت Memory نیاز هست.
    ابتدا VPS تون رو با Debian-5-i386 بسازید ( Reinstall کنید.)
    اکنون در این مرحله می خواهیم از بین 400 منبع برای دانلود Package های لازم که حدود 1 گیگابایت هستند، سریع ترین آن ها را انتخاب کنیم.دستور های زیر را اجرا کنید :
    کد:
    apt-get update
    cd /etc/apt
    apt-get install nano netselect-apt
    netselect-apt lenny
    خیلی خوب، الان دبیان شما از سریع ترین Mirror استفاده می کنه.

خوب ، اکنون دستور زیر را اجرا کنید :
    کد:
    apt-get update
    Debian باید از Mirror شما اطلاعات را دریافت کند، این Mirror پرسرعت ترین Mirror به سرور شماست.

وارد مرحله 2 می شویم، با دستور های زیر ابتدا Debian را Update کرده و سپس مواد لازم را نصب می کنیم.
    دقت کنید در دستور های زیر qqy --force-yes- باعث می شود که Debian خروجی های اضافی را نشان ندهد. اگر پهنای باند ADSL تون اضافه هست ! می تونید عبارت را از آخر دستور ها حذف کنید تا ببینید در هر لحظه Debian در حال انجام چه کاری است.
    کد:
    apt-get dist-upgrade -qqy --force-yes
    apt-get install xorg kde vnc4server kde-i18n-fa iceweasel iceweasel-l10n-fa-ir ttf-farsiweb unzip unrar-free chkconfig -qqy --force-yes
    دستور فوق دسکتاپ KDE و سرور VNC و مرورگر Iceweasel (که توسعه Firefox در Debian هست) به همراه فونت فارسی و بهینه ساز ها جهت نمایش فارسی نصب می کند.
    این دستور ها حدود 1 ساعت زمان می برد، البته اگر VPS تون پرسرعت و پردازشگرش قوی باشد 15 دقیقه زمان می برد.
    پس از انجام موارد فوق اکنون نوبت تنظیم می رسد. دستور زیر را اجرا کنید :
    کد:
    vncserver :1
    با اجرای دستور فوق Password ای از شما خواسته می شود که در هنگام اتصال Remote این Password از شما خواسته می شود.پس از تعیین Password دستور های زیر را اجرا کنید :
    کد:
    vncserver -kill :1
    pico /root/.vnc/xstartup
    خوب، با دستور بالا فایل root/.vnc/xstartup/ برای ویرایش باز می شود که در خط آخر، یک Enter بزنید و موارد زیر را در خط آخر اضافه کنید :
    کد:
    startx &
    startkde &
    تمام شد!
    اکنون با اجرای دستور زیر :
    کد:
    vncserver :1
    Remote را فعال کنید.
    نرم افزار VNC Viewer برای اتصال Remote به سرورتون رو از این لینک دانلود کنید. جهت کیفیت بالای رنگ به قسمت Options رفته و Full - All available colours رو انتخاب کنید.
    آدرس سرور VNC برابر :
    کد:
    yoursite:1
    است، نکته ای که باید دقت کنید، اگر دوباره دستور vncserver رو اجرا کنید یک Desktop دیگه به صورت yoursite:2 اجرا می شود، باز دوباره اجرا کنید یک Desktop دیگه به صورت yoursite:3 اجرا می شود و الی آخر. باید بدونید که هر کدوم از این Desktop ها کلی Memory مصرف می کنند، پس فقط و فقط یک Desktop در حال اجرا داشته باشید. با دستور زیر می توانید Desktop ها را (اگر اجرا کردید) پاک کنید :
    کد:
    vncserver -kill :2
    نکته دیگه، اولین بار که وارد Remote می شوید تنظیمات KDE به صورت Wizard از شما سوال می شود، کشور رو Middle East -> Iran انتخاب کنید.
    این هم یک عکس از محیط برنامه روی VPS و پشتیبانی فارسی (مشاهده!):
    ویرایش توسط Mostafa : August 30th, 2010 در ساعت 21:49

2. تعداد تشکر ها ازMostafa به دلیل پست مفید

3. # ADS

تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    365
    تشکر شده در
    147 پست

پیش فرض پاسخ : آموزش Remote Desktop VPS در Linux با Support فارسی و کیفیت عالی!

نقل قول نوشته اصلی توسط Arashdn نمایش پست ها
    از اونجایی که این تاپیک شماست
    میخواتسم بدونم اجازه میدید من این موارد رو رایگان آموزش بدم ؟
    آره بزارید ! چون مطمئن هستم کار نمی کنه

5. تعداد تشکر ها از Mostafa به دلیل پست مفید

عضو دائم TukaNet آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    898
    تشکر تشکر شده 
    3,419
    تشکر شده در
    1,984 پست

خوب مصطفی خان یعنی شما نتونستی ریموت رو روی centos راه بندازی ؟

من روی centos با gnome کار می کنم ، هیچ مشکلی هم ندارم ولی برای فارسی سازی حق با شماست
    البته میتونید از بسته های مشابه که برای فدورا تهیه شده اند استفاده کنید ...

در ضمن آموزشی که برای ریموت در انجمن قرار داده شده مشکل داره و درست کار نمی کنه

7. تعداد تشکر ها از TukaNet به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

ممنون،
    آقا فقط یه چیزی، از این KDE یه چیز سبک‌تر وجود نداره آخه این همه دمو تشکیلات VPS نمیخواد، فقط در حد چیزهای ضروری باشه کافیه، من سعی کردم Gnome-Core رو بریزم که خیلی سبک و راحته ولی نمیدونم مشکل چیه که زمان نصب هر برنامه‌ای ارور میده.

---------- Post added at 09:04 PM ---------- Previous post was at 08:00 PM ----------

آقا این Debian دهن من رو صاف کرده، هر کاری میخوام بکنم 600 تا ارور مزخرف میده، منم تازه کارم تو لینوکس اصلاً متوجه مشکلات نمیشم، یه تورنت کلاینت Deluge ساده خواستم نصب بکنم یه بار میگه Package Broken یبار sub Process error میده، اصلاً معلوم نیست چی به چیه، کسی میدونه راه ساده برای نصب این Deluge چیه، Azureus نصب کردم ولی کلاً کار نمیکنه و باز نمیشه.

lمشکلم حل شد، آخر یه Ubuntu 9.04 نصب کردم خیلی بهتره، برای آماتورهای مثل من واقعاً Ubuntu ایده‌عاله Centos, Debian 4-5, Ubuntu 8.01 رو هم امتحان کردم هیچ کدوم بدرد نمیخورن.
    ویرایش توسط ModChip : January 7th, 2010 در ساعت 19:24

9. تعداد تشکر ها از ModChip به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    365
    تشکر شده در
    147 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط babak نمایش پست ها
    خوب مصطفی خان یعنی شما نتونستی ریموت رو روی centos راه بندازی ؟

من روی centos با gnome کار می کنم ، هیچ مشکلی هم ندارم ولی برای فارسی سازی حق با شماست
    البته میتونید از بسته های مشابه که برای فدورا تهیه شده اند استفاده کنید ...

در ضمن آموزشی که برای ریموت در انجمن قرار داده شده مشکل داره و درست کار نمی کنه
    آموزشی که گذاشتم روی Debian کار می کنه و مشکلی نداره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ModChip نمایش پست ها
    ممنون،
    آقا فقط یه چیزی، از این KDE یه چیز سبک‌تر وجود نداره آخه این همه دمو تشکیلات VPS نمیخواد، فقط در حد چیزهای ضروری باشه کافیه، من سعی کردم Gnome-Core رو بریزم که خیلی سبک و راحته ولی نمیدونم مشکل چیه که زمان نصب هر برنامه‌ای ارور میده.

---------- Post added at 09:04 PM ---------- Previous post was at 08:00 PM ----------

آقا این Debian دهن من رو صاف کرده، هر کاری میخوام بکنم 600 تا ارور مزخرف میده، منم تازه کارم تو لینوکس اصلاً متوجه مشکلات نمیشم، یه تورنت کلاینت Deluge ساده خواستم نصب بکنم یه بار میگه Package Broken یبار sub Process error میده، اصلاً معلوم نیست چی به چیه، کسی میدونه راه ساده برای نصب این Deluge چیه، Azureus نصب کردم ولی کلاً کار نمیکنه و باز نمیشه.

lمشکلم حل شد، آخر یه Ubuntu 9.04 نصب کردم خیلی بهتره، برای آماتورهای مثل من واقعاً Ubuntu ایده‌عاله Centos, Debian 4-5, Ubuntu 8.01 رو هم امتحان کردم هیچ کدوم بدرد نمیخورن.
    همونطور که گفتم GNome برای Remote مناسب نیست ، هم Memory زیادی مصرف می کنه و هم روی VPS خیلی بد کار می کنه چون Gnome Control Center که جزو GNome Core هست مدام به دنبال مشخصات فیزیکی کارت گرافیک و کارت صدا و ... می گرده و سرعت هم کند میشه.
    اگه Package های اضافی نمی خوان نصب بشه ، KDE-Core رو نصب کنید ولی تاثیری توی مصرف Memory تون نمی زاره. فقط کارتون سخت تر می شه . چون یک سری Package های مفید که پیش فرض با KDE تنظیم شدند را از دست می دهید نظیر Ark که به راحتی می تونید فایل های Zip رو باز کنید یا بسازید یا UnZip کنید.
    این که می گم KDE نصب کنید حاصل عمری تجربه من هست. مشکل Ubuntu هم این هست که اولا Fast Mirror نداره و دانلود پکیج هاش طول می کشه و هم یک سری پکیج ها رو اصلا نداره.
    شما خطایی که تو Debian می داد : Package Broken به خاطر نصب ناقص یک پکیج است. apt-get -f install بزنید تا رفع بشه .

KDE و Debian 5 بهترین گزینه برای استفاده در Remote VPS هستند.
    ویرایش توسط Mostafa : January 16th, 2010 در ساعت 12:36

11. تعداد تشکر ها ازMostafa به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)