صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: کدهای PHP را با NetBeans بنویسید!

عضو انجمن reeza آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    280
    تشکر تشکر شده 
    1,644
    تشکر شده در
    1,111 پست

پیش فرض کدهای PHP را با NetBeans بنویسید!

شاید شما هم مثل من برای نوشتن کدهای PHP از ادیتورهای کد مثل Notepad++ یا jEdit استفاده می کنید. شاید هم از نرم افزارهای دیگری همچون Rapid PHP یا Zend Studio استفاده می کنید. همانطور که می دانید رقیب قدرتمند PHP یعنی ASP.NET دارای IDE بسیار قدرتمندی به نام Visual Studio است که تمام نیازهای یک برنامه نویسی حرفه ای را برطرف می کند. برنامه نویسان ASP.NET از این نظر نسبت به برنامه نویسان PHP برتری محسوسی داشتند. تا اینکه شرکت معظم Sun Microsystems چند ماه پیش محیط توسعه نرم افزار خود یعنی NetBeans را به صورت آزمایشی ارائه کرد، در حالی که در نسخه جدید از PHP و Ruby on rails نیز پشتیبانی می کرد. این خبر بسیار خوبی برای برنامه نویسان PHP بود. هم اکنون که NetBeans 6.5 به صورت کامل ارائه شده، می تواند انتخاب مناسبی برای محیط توسعه شما باشد.
    NetBeans یک محیط قدرتمند مجتمع توسعه نرم افزار (IDE) کدباز و رایگان است که از طرف شرکت Sun برای توسعه برنامه های جاوا ارائه شده بود که هم اکنون برای توسعه دهندگان PHP نیز مناسب می باشد. با NetBeans می توانید پروژه ی خود را مدیریت کنید، از قابلیت های Code completion، Code refactoring و دیباگر استفاده کنید و پروژه های خود را سریعتر و بهینه تر از قبل توسعه دهید. قالبیت auto complete در NetBeans تنها توابع از پیش تعریف شده در php را پشتیبانی نمی کنید، بلکه توابعی که شما در سرتاسر پروژه تان تعریف کرده اید را نیز شامل می شود.
    PHP Code Completion example
    NetBeans امکانات بسیار زیادی برای هرچه سریعتر نوشتن کدهای php در اختیار شما قرار می دهد، به طور مثال وقتی می خواهید یک تابع را صدا بزنید، NetBeans در مقداردهی پارامترها به شما بسیار کمک خواهد کرد. یا مثلاً کافیست تایپ کنید func و کلید tab را فشار دهید تا NetBeans قالب پیش فرض بلاک یک تابع را برای شما بسازد. همچنین NetBeans توضیحات تمام توابع داخلی php را از phpdoc به شما نشان می دهد تا مشکلی در استفاده از توابع نداشته باشد. (تقریباً مانند کاری که ویژوال استادیو انجام می دهد)
    یکی از نیازهای بسیار حیاتی برنامه نویسان php که در NetBeans برطرف شده Variable Refactoring نام دارد. شاید شما هم قبلاً چنین مشکلی داشتید که از یک متغیر خیلی زیاد در یک فایل استفاده کرده اید و حالا میخواهید نام آن را تغییر بدهید. یا به صورت دستی و یا با استفاده از قابلیت Replace ایدتورهای مختلف مشکل خود را حل کردید. حالا NetBeans به صورت اتوماتیک این کار را برای شما انجام می دهد.
    همانطور که گفتم NetBeans از مستندسازی phpdoc پشتیبانی می کند و این امکان، کدنویسی php را برای شما خیلی آسان می کند. NetBeans حتی به شما اجازه می دهد تا مستندسازی های خودتان را داشته باشید (همانند ویژوال استادیو). نشانگر را بالای تابعی که می خواهید مستند کنید قرار دهید و /** را تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید تا NetBeans به صورت اتوماتیک توضیحات را به سبک phpdoc برای شما ایجاد کند.
    NetBeans 6.5 پشتیبانی کاملی از خطایابی سمت سرور با استفاده از افزونه XDebug دارد. همچنین در این محیط به جز کدهای php می توانید کدهای CSS, HTML و جاوا اسکریپت نیز به خوبی بنویسید. NetBeans 6.5 محیط توسعه قدرتمندی است که دارای امکانات پیشرفته دیگری نیز هست که ما قصد نداریم در این مقاله به آن ها بپردازیم.
    اگر در حال حاضر پروژه های بزرگ PHP انجام می دهید و محیط توسعه ای همچون NetBeans در اختیار ندارید، پیشنهاد می کنم حتماً آن را امتحان کنید. برای کدنویسی های ساده و کوچک NetBeans توصیه نمی شود.

تشکر یادتون نره
    ویرایش توسط reeza : April 21st, 2012 در ساعت 21:10
    سرور مجازی - هاست - تلفن :09360039315

2. تعداد تشکر ها ازreeza به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو دائم j4b3r آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    460
    تشکر تشکر شده 
    2,996
    تشکر شده در
    1,873 پست

پیش فرض پاسخ : کدهای PHP را با NetBeans بنویسید!

سلام
    من حدود 4ماه هست با netbeans می نویسم
    به پیشنهاد یکی از دوستان
    واقعا عالیه
    از همه نظر تایید میشه
    واسه نوشتن php
    فقط گاهی اوقات به بخشهای که فارسی نوشتی تو متن گیر میده
    موقع ادیت کردن

عضو انجمن sebastian آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    19
    تشکر تشکر شده 
    595
    تشکر شده در
    452 پست

آره این ide خیلی فوق العادست اگه نمونه کارهای برنامه نویسی شده جاوا اون رو ببنید خودتون به توان این ide پی می برید

6. تعداد تشکر ها از sebastian به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    87
    تشکر تشکر شده 
    358
    تشکر شده در
    187 پست

من با Dreamviewer کد می زنم و تقریبا با همین نرم افزار عادت کردم
    کسانی که کار کردند کدوم رو توصیه می کنن ؟

عضو انجمن reeza آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    280
    تشکر تشکر شده 
    1,644
    تشکر شده در
    1,111 پست

دریم ویور آدم رو از کد نویسی بی نیاز می کنه این واسه اوناییه که میخان کد بنویسن
    سرور مجازی - هاست - تلفن :09360039315

تشکر تشکر کرده 
    19
    تشکر تشکر شده 
    595
    تشکر شده در
    452 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hostspace نمایش پست ها
    من با Dreamviewer کد می زنم و تقریبا با همین نرم افزار عادت کردم
    کسانی که کار کردند کدوم رو توصیه می کنن ؟
    سعی کنید با اونی که عادت دارید باهاش کار کنید و همش عوض نکنید
    چون دریم ویور هم خیلی خوبه

عضو جدید javadi_31456 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    47
    تشکر شده در
    40 پست

منم با دریم ویور می نویسم
    ولی دوست دارم این رو هم تجربه کنم ضرر نداره

تشکر تشکر کرده 
    19
    تشکر تشکر شده 
    595
    تشکر شده در
    452 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط javadi_31456 نمایش پست ها
    منم با دریم ویور می نویسم
    ولی دوست دارم این رو هم تجربه کنم ضرر نداره
    حدود 90% برنامه نویس های وب ایران از دریم ویور استفاده میکنن البته قبلا اینطوری نبود بیشتر با front page کار میکردن

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    13
    تشکر شده در
    10 پست

من از zend و دریم ویور استفاده میکنم
    هردوتا عالیند البته بیشتر فعلا از zend راضیم
    اما بدم نمیاد یه سری هم به نت بینز بزنم ببینم چجوریه

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    39
    تشکر تشکر شده 
    30
    تشکر شده در
    18 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط reeza نمایش پست ها
    شاید شما هم مثل من برای نوشتن کدهای PHP از ادیتورهای کد مثل Notepad++ یا jEdit استفاده می کنید. شاید هم از نرم افزارهای دیگری همچون Rapid PHP یا Zend Studio استفاده می کنید. همانطور که می دانید رقیب قدرتمند PHP یعنی ASP.NET دارای IDE بسیار قدرتمندی به نام Visual Studio است که تمام نیازهای یک برنامه نویسی حرفه ای را برطرف می کند. برنامه نویسان ASP.NET از این نظر نسبت به برنامه نویسان PHP برتری محسوسی داشتند. تا اینکه شرکت معظم Sun Microsystems چند ماه پیش محیط توسعه نرم افزار خود یعنی NetBeans را به صورت آزمایشی ارائه کرد، در حالی که در نسخه جدید از PHP و Ruby on rails نیز پشتیبانی می کرد. این خبر بسیار خوبی برای برنامه نویسان PHP بود. هم اکنون که NetBeans 6.5 به صورت کامل ارائه شده، می تواند انتخاب مناسبی برای محیط توسعه شما باشد.
    NetBeans یک محیط قدرتمند مجتمع توسعه نرم افزار (IDE) کدباز و رایگان است که از طرف شرکت Sun برای توسعه برنامه های جاوا ارائه شده بود که هم اکنون برای توسعه دهندگان PHP نیز مناسب می باشد. با NetBeans می توانید پروژه ی خود را مدیریت کنید، از قابلیت های Code completion، Code refactoring و دیباگر استفاده کنید و پروژه های خود را سریعتر و بهینه تر از قبل توسعه دهید. قالبیت auto complete در NetBeans تنها توابع از پیش تعریف شده در php را پشتیبانی نمی کنید، بلکه توابعی که شما در سرتاسر پروژه تان تعریف کرده اید را نیز شامل می شود.
    PHP Code Completion example
    NetBeans امکانات بسیار زیادی برای هرچه سریعتر نوشتن کدهای php در اختیار شما قرار می دهد، به طور مثال وقتی می خواهید یک تابع را صدا بزنید، NetBeans در مقداردهی پارامترها به شما بسیار کمک خواهد کرد. یا مثلاً کافیست تایپ کنید func و کلید tab را فشار دهید تا NetBeans قالب پیش فرض بلاک یک تابع را برای شما بسازد. همچنین NetBeans توضیحات تمام توابع داخلی php را از phpdoc به شما نشان می دهد تا مشکلی در استفاده از توابع نداشته باشد. (تقریباً مانند کاری که ویژوال استادیو انجام می دهد)
    یکی از نیازهای بسیار حیاتی برنامه نویسان php که در NetBeans برطرف شده Variable Refactoring نام دارد. شاید شما هم قبلاً چنین مشکلی داشتید که از یک متغیر خیلی زیاد در یک فایل استفاده کرده اید و حالا میخواهید نام آن را تغییر بدهید. یا به صورت دستی و یا با استفاده از قابلیت Replace ایدتورهای مختلف مشکل خود را حل کردید. حالا NetBeans به صورت اتوماتیک این کار را برای شما انجام می دهد.
    همانطور که گفتم NetBeans از مستندسازی phpdoc پشتیبانی می کند و این امکان، کدنویسی php را برای شما خیلی آسان می کند. NetBeans حتی به شما اجازه می دهد تا مستندسازی های خودتان را داشته باشید (همانند ویژوال استادیو). نشانگر را بالای تابعی که می خواهید مستند کنید قرار دهید و /** را تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید تا NetBeans به صورت اتوماتیک توضیحات را به سبک phpdoc برای شما ایجاد کند.
    NetBeans 6.5 پشتیبانی کاملی از خطایابی سمت سرور با استفاده از افزونه XDebug دارد. همچنین در این محیط به جز کدهای php می توانید کدهای CSS, HTML و جاوا اسکریپت نیز به خوبی بنویسید. NetBeans 6.5 محیط توسعه قدرتمندی است که دارای امکانات پیشرفته دیگری نیز هست که ما قصد نداریم در این مقاله به آن ها بپردازیم.
    اگر در حال حاضر پروژه های بزرگ PHP انجام می دهید و محیط توسعه ای همچون NetBeans در اختیار ندارید، پیشنهاد می کنم حتماً آن را امتحان کنید. برای کدنویسی های ساده و کوچک NetBeans توصیه نمی شود.

جسارتا نسخه 6.5 مربوط به سال 2008 است!
    پیشنهاد: PHP JetStorm را هم امتحان کنید!
    اعتماد به نفس! پس اعتماد به خدا چه شد؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)