نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: درس یازدهم - مباحث عملی فیلترینگ با برنامه isa server 2004

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    مدیر کل Vahid آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    435
    تشکر تشکر شده 
    6,976
    تشکر شده در
    2,085 پست

پیش فرض درس یازدهم - مباحث عملی فیلترینگ با برنامه isa server 2004

با سلام و درود به شما دوستان و همکاران عزیزم
    خوب به خاطر تاخیر در ارائه مطالب جدید پوزش این بنده حقیر رو بپذیرید . از قدیم گفتن مرد و عمل به قولش . خوب من هم در یکی از بروز رسانی هایم قول داده بودم که در مورد مبحث فیلترینگ با برنامه ISA SERVER 2004 صحبت کنم و این مبحث رو به صورت عملی و کاربردی برای شما دربارش صحبت کنم . سیستم فیلتر کرده سایت ها که بر خلاف میل باطنی این بنده حقیر است در موارد بیشماری فوق العاده پرکاربرد می شود مخصوص در مواردی که پای هک و همچنین آلوده کردن سیستم های کاربران از طریق صفحات آلوده شده به انواع محتلف ویروس ها . سیستم پالایش فعلی در کشور به صورت هوشمند عمل کرده ولی در موارد خاص بشدت بد عمل می کند مخصوصاْ در فیلتر کردن سایت های مخرب امنیتی پس بنابراین ISP یا کافینت باید خودشان به این مطلب رسیدگی کنند . اگر قصد خرید تجهیزات سخت افزاری را دارد فراموششان کنید من خودم قیمت کرده ام زیر ۱۵۰۰۰۰۰ تومان گیرتان نمی آید . خوب دوست و همکار عزیزی که از برنامه ISA SERVER 2004 استفاده می کنید قدرتمند ترین ابزار فیلتر در اختیار شماست با این برنامه قادر خواهد بود بیشمار سایت را طوری فیلتر کنید که تنها راه استفاده از فیلتر شکن های فوق العاده حرفه ای باشد . بله برخلاف صحبت هایی که حتماْ شنیده اید که برنامه ISA SERVER 2004 قادر به فیلتر کردن سایت ها نیست این را بدانید که بر خلاف دیگر ابزارهای قیلترینگ برنامه ISA SERVER 2004 به شما قدرت استفاده از علامت های عمومی مانند * را نیز می دهد (کل زیر مجموعه های یک سایت فیلتر شود ) برای اینکار ابتدا وارد برنامه ISA Server می شود روی گزینه Firewall policy کلیک می کنید
    بر روی سربرگ ToolBox در قسمت سمت راست صفحه کلیک می کنید تا صفحه مربوط به این گزینه باز شود
    در انتهای کادر جدید باز شده یک لیست دیده می شود ما با گزینه URL Sets کار داریم گزینه فوق را انتخاب کرده بر روی دکمه New کلیک می کنیم
    از لیستی که باز می شود گزینه URL Set را انتخاب می کنیم تا کادر مرتبط با این گزینه باز شود
    در کادر Name نامی برای لیست سایت های غیر مجازمان انتخاب می کنیم که من در اینجا از نام Bad Site استفاده کرده ام . در زیر کادر URLs included in this set یک دکمه با نام New دیده می شود روی این دکمه کلیک کنید یک عبارت در کادر بالای دکمه ظاهر می شود که شما می توانید متن عبارت را تغییر داده و نام سایت هایی را که می خواهید فیلتر باشد را وارد کنید
    سپس بر روی دکمه Ok کلیک می کنیم تا تغییرات ما اعمال شود
    حالا در زیر گزینه URL Sets گزینه Bad Site اضافه شده است تنها کاری که باید کرد اینست که بر روی دکمه Apply در بالای صفحه کلیک کنیم تا همه تغییرات اعمال شود و ما دارای لیست سایت های آماده برای فیلتر شدن شده باشیم .
    این تنها روش آماده کردن لیست سایت هایی است که مایل هستید فیلتر شود و یوزر های شما به آنها دسترسی نداشته باشند . البته یک نکته جای تذکر دارد همکار ISP دار عزیزم من لطفاْ اقدام به فیلتر کردن گروهی نکنید یا به عنوان مثال اقدام به فیلتر کرده سرویس دهندگان وبلاگ نکنید اجازه انتشار آزاد مطالب را بدهید فقط ما در اینجا قصدمان بالاتر بردن امنیت برای کاربران نهایی است . در مبحث بعدی اعمال کردن لیست آماده شده برای فیلتر را مورد گفتگو قرار می دهیم . امیدوارم که موفق و پیروز باشید
    برای پیش رفت در علم آسانسوری وجود ندارد پله ها را باید پیاده رفت /./ همیشه این یادتان باشد که دست بالای دست بسیار است.
    يادمان باشد براي يك بار ايستادن صد ها بار افتاده ايم /./ بک آپ مهمترین رمز موفقیت هاستینگ /./ امنیت مطلق نیست.
    ارتباط مستقیم با من :
    Admin -{(@)}- WebHostingTalk . ir

2. تعداد تشکر ها از Vahid به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)