صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 59

موضوع: راه اندازی تکنولوژی (ابری)cloud با استفاده از مجازی ساز WMware ESXI

عضو انجمن hadi_am آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    880
    تشکر تشکر شده 
    2,675
    تشکر شده در
    1,170 پست

پیش فرض پاسخ : راه اندازی تکنولوژی (ابری)cloud با استفاده از مجازی ساز WMware ESXI

آی دی وشماره تماسم تو امضام هست پ.خ هم هستش اگه امکانش هست به مشاوره نیاز داریم

2. تعداد تشکر ها ازhadi_am به دلیل پست مفید

3. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    110
    تشکر تشکر شده 
    667
    تشکر شده در
    494 پست

پیش فرض پاسخ : راه اندازی تکنولوژی (ابری)cloud با استفاده از مجازی ساز WMware ESXI

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_am نمایش پست ها
    هزینه ی راه اندازی این سرویس چقدره؟؟؟؟
    ما نیاز به راه اندازی این سرویس توسط یه فرد متخصص داریم
    حداقل نیاز به 20 الی 30 هزار دلار برای ماژول های 10 یا 20 گیگابیتی کارت شبکه برای هر Node و همچنین Router برای PrivateNetwork جدا از سخت افزار اصلی.
    به این میزان توان مالی دارید؟

5. تعداد تشکر ها ازLIAN2 به دلیل پست مفید

عضو انجمن astro.alireza آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    350
    تشکر تشکر شده 
    1,292
    تشکر شده در
    690 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط bluecloud نمایش پست ها
    سلام
    ببنید الان دو کمپانی vmware و microsoft هر دو این راهکار رو دارند و من به صورت عملی برای چند جا پیاده کردم ولی هردوشون به درد Public cloud نمیخورند و بیشتر Private cloud هستند، در واقع تفاوت Public cloud و Private cloud خیلی زیاده براتون یه مثالی میزنم که اوکی بشید:

فرض کنید که یک سازمان بزرگ در کشور چند صد سرور داره که میخواد اینها رو جمع کنه یکجا و مجازی سازی راه بندازه که برای هرکاری متخصص هاشو نفرسته به شهر های دیگه و همه از کل کشور به یک دیتاسنتر وصل بشند ولی مشکل مدیریت این سرورهای مجازی هست که باید توسط یک تیم انجام بشه، اینجاست که Private cloud مهم میشه.
    این سازمان میاد یه مجازی سازی بر بستر vmware vcloud director یا Microsoft Cloud پیاده میکنه، به این صورت که میاد همه ی سرورها رو جمع میکنه توی یک دیتاسنتر و برای هر بخش خودش یه محدودیت منابع در نظر میگیره مثلا 10TB هارد، 256GB رم و 100GHZ سی پی یو، و دسترسی میده به بخش های زیر مجموعه ی خودش که بتونند وصل بشن به این مجموعه و نسبت به این محدودیت ها ماشین مجازی بسازند و استفاده کنند ، البته تعداد ماشین مجازی و تمپلت های ماشین مجازی هم توی این پکیج و همچنین امکان محدودیت در استفاده از منابع شبکه هم برای این مجموعه ها امکان داره، ولی اینکه بشه به یه چیزی مثل WHMCS وصلش کرد و باهاش اکانتینگ مالی هم انجام داد من تا حالا تست نکردم. اجزای این راهکارها به این شکل هست:
    Microsoft :
    hypre-v : روی این سرویس ماشین های مجازی پیاده میشن و رم و هارد و سی پی یو رو این سرویس بهشون اختصاص میده و در واقع وظیفه ی روشن کردن ماشین های مجازی و اتصالشون به شبکه وظیفه ی این سرویس هست و شما سخت افزار اصلی رو برای سرورهای Hyper-v لازم دارید.
    SCVMM 2012 R2: مخفف System center virtual machine manager هست و وظیفه ی کنترل کردن دسترسی ها و مدیریت جابجایی ماشین های مجازی بین سرورهای Hyper-v رو به هدف تقسیم بار به عهده داره.
    System Center appcontroller 2012 R2 : این سرویس عهده دار اکانتینگ هست که فکر میکنم اگر به دنبال فروش ماشین مجازی هستید باید ته و توی این سرویس رو در بیارید ( البته به شرطی که بقیه ی سرویس ها رو کامل بلد باشید)
    SCDPM 2012 R2 : این سرویس هم وظیفه ی بک آپ گیری رو در مجموعه داره
    SCOM 2012 R2 : وظیفه ی مانیتورینگ مجموعه رو به عهده داره
    SCCM 2012 R2 : وظیفه ی نصب سیستم عامل و آپدیت کردن ماشین های مجازی رو داره

VMware :
    ESXi : وظیفه ی روشن کردن و مدیریت کردن ماشین مجازی رو داره دقیقا مثل Hyper-v مایکروسافت
    Vcenter: وظیفه ی مدیریت کردن ماشین های مجازی رو داره مثل SCVMM 2012 مایکروسافت
    Operation manager : دقیقا مثل SCOM 2012 مایکروسافت
    Vcloud director : وظیفه ی کنترل کلی مجموعه و اکانتینگ مجموعه
    البته کامپوننت های vmware و Microsoft خیلی بیشتره که توی یه پست نمیشه توضیحش داد اگر انشاله عمر و وقت بود توی یه تاپیک کامل اینها رو بررسی می کنم براتون
    البته من دارم یه همچین پلت فرمی رو پیاده میکنیم داخل شرکتم و در مراحل تست هست و اگر اوکی بشه ارائه سرویس خواهیم کرد اصلا سر همین موضوع بود که من با این انجمن آشنا شدم. خودمم هم دارم میرم مدارک 2008 مایکروسافتم رو تو شاخه ی مجازی سازی آپدیت کنم تا یکماه دیگه به MCSE Cloud 2012
    اگر سوالی در مورد مدارکش داشتید میتونم راهنمایی کنم

ولی Public cloud خیلی گسترده تر هست و واقعا دنیا رو تکون خواهد داد برای درک بیشتر این مطلب فرض کنید که مایکروسافت یک سری دیتاسنتر داره که روی سرورهاش سیستم عامل اختصاصی خودش نصب شده و شما ازش اکانت میخرید و بعدش با توجه به نیازتون سرورهای SQL و IIS و sharepoint و Exchange تحویل میگیرید که تمامی کانفیگ ها و موارد امنیتی توسط خود مایکروسافت انجام میشه. اسم این پلتفرم مایکروسافت Windows Azure هست و برای فروش و دانلود ارائه نشده، در واقع خود مایکروسافت به صورت یک پلتفرم نصب شده، به شما روی این بستر سرویس ارائه میده، از چندتا از دوستام تو استرالیا شنیدم بازار شبکه رو اونجا بدجور ریخته به هم و همه دارن میرن سمت cloud و این بنده خداها موقعیت کاریشون خیلی تحت خطر قرار گرفته
    نقل قول نوشته اصلی توسط LIAN2 نمایش پست ها
    برای راه اندازی سیستم های ابری بوسیله VMware vCloud Director یا OpenStack یا OnApp یا.... نیازمند کارت شبکه های بسیار قدرتمند (حداقل 2x10Gbps ) و ظرفیت Private Network بالا هست.
    راه اندازی سیستم های کلود فقط و فقط روی سرورهایی که مالکیت آنها و سوییچ را دارید بصرفه خواهد بود.
    توان مالی مناسب برای این کار هم لازم هست. حداقل 10,000 دلار برای هزینه سوییچ و Network Cardها
    البته شنیدم Node هایی روی 2x1Gbps هم حتی میزبانی میشه , اما اگر نیاز به سیستم ابری قدرتمند دارید حداقل باید 2x10Gbps و در وجه ایده آل 2x20Gbps هر Node باشه.
    من در زمینه راه اندازی کلاد بر مبنای سیستم های اپن سورس تجربه دارم. کلاد رو روی xen و kvm و حتی vmware (با کمک محصولات اپن سورس) راه اندازی کردم. تا اونجایی که تجربه من نشون داده vmware در این زمینه انعطاف زیادی نداره. اخیرا kvm با پشتبانی redhat داره با سرعت بالایی پیشرفت می کنه و در حال حاضر تکنولوژی هایی روی kvm در حال استفاده هست که روی vmware اصلا قابل پیاده سازی نیست. مثلا شما در مورد نود هایی با سرعت شبکه بالا صحبت کردید. این موضوع صرفا برای راه اندازی SAN مورد تایید هست که توی vmware باید ازش استفاده بشه ولی یه گروهی دارن روی یه تکنولوژی جدیدی در زمینه ذخیره سازی توزیع شده کار می کنند که فعلا فقط روی kvm کار می کنه که نیاز شما رو با شبکه ۱۰۰ مگابیتی هم حل می کنه!
    مورد بعدی NaaS هست (network as a service) این مورد در پابلیک و پرایوت کلاد خیلی مهمه. پیاده سازی شبکه با استفاده از برخی محصولات اپن در kvm و حتی xen امکاناتی بسیار بالاتر از حد تصور در اختیار مدیر کلاد قرار می ده که با کمترین هزینه می تونه بهترین کارایی رو بگیره.

7. تعداد تشکر ها ازastro.alireza به دلیل پست مفید

عضو انجمن Veria آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    317
    تشکر تشکر شده 
    968
    تشکر شده در
    451 پست

مطمئن باشید حالا حالا ها مونده که سایر سیستم ها بتونن به vmware برسن...
    در مورد سیستم استوریج هم هرکدوم مزایا و معایبی دارن.
    در ضمن همون سیستم تحت شبکه استوریج هر نود هم ابتدا توسط vmware معرفی شده
    در مورد VSA جستجو کنید.

9. تعداد تشکر ها ازVeria به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    350
    تشکر تشکر شده 
    1,292
    تشکر شده در
    690 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Veria نمایش پست ها
    مطمئن باشید حالا حالا ها مونده که سایر سیستم ها بتونن به vmware برسن...در مورد سیستم استوریج هم هرکدوم مزایا و معایبی دارن.در ضمن همون سیستم تحت شبکه استوریج هر نود هم ابتدا توسط vmware معرفی شدهدر مورد VSA جستجو کنید.
    ممنونvsa رو نمی شناختم. شما باهاش کار کردید؟ از مزایا و معایب این سیستم خبر دارید؟اما باز هم بحث هزینه وجود داره. تو ایران که هیچ ولی واسه یه کار درست و حسابی باید پول همه این سیستم ها رو توی vmwareبدید که واقعا سرسام آوره.مورد دیگه درباره virtual switch به کار رفته توی vmware هست. یه مثال می زنم از xen یا kvmتوی اون سیستم ها ما می تونیم از open vswitch استفاده کنیم که قابلیت های زیادی به نود اضافه می کنه. مثلا واسه ایجاد یه private network علاوه بر vlan می شه از GRE Tunnel استفاده کرد که علاوه بر اینکه محدودیت تعداد vlan ها قابل استفاده رو از بین می بره این امکان رو میده که guest ها رو روی یک شبکه لایه دو داشت حتی توی دیتاسنترهای مختلف.وی ام ویر امکان خاصیواسه این موضوع داره؟

11. تعداد تشکر ها ازastro.alireza به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    7
    تشکر تشکر شده 
    35
    تشکر شده در
    18 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط astro.alireza نمایش پست ها
    ممنونvsa رو نمی شناختم. شما باهاش کار کردید؟ از مزایا و معایب این سیستم خبر دارید؟اما باز هم بحث هزینه وجود داره. تو ایران که هیچ ولی واسه یه کار درست و حسابی باید پول همه این سیستم ها رو توی vmwareبدید که واقعا سرسام آوره.مورد دیگه درباره virtual switch به کار رفته توی vmware هست. یه مثال می زنم از xen یا kvmتوی اون سیستم ها ما می تونیم از open vswitch استفاده کنیم که قابلیت های زیادی به نود اضافه می کنه. مثلا واسه ایجاد یه private network علاوه بر vlan می شه از GRE Tunnel استفاده کرد که علاوه بر اینکه محدودیت تعداد vlan ها قابل استفاده رو از بین می بره این امکان رو میده که guest ها رو روی یک شبکه لایه دو داشت حتی توی دیتاسنترهای مختلف.وی ام ویر امکان خاصیواسه این موضوع داره؟
    vmware یک سوییچ به اسم V-sphere Distributed Switch داره که البته در نسخه های enterprise قابل استفاده هست که سوییچ کاملا خوبی هست و تمکام ایزوله کردن ماشین های مجازی رو با Private Vlan میده بهتون، ولی نهایت Virtual Networking در دنیای مجازی سازی، سوییچ مجازی Cisco Nexus 1000V هست که از طرف کمپانی سیسکو برای VMware آماده شده برای محیط های مجازی و میاد به جای سوییچ های مجازی قرار میگیره که فوق العاده هست، برای Hyper-V 2012 هم این سوییچ وجود داره.

13. تعداد تشکر ها ازbluecloud به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    7
    تشکر تشکر شده 
    35
    تشکر شده در
    18 پست

در مورد ذخیره سازی توزیع شده که شما astro.alireza فرمودید ، اولین بار گوگل این کار رو برای خودش انجام داد به اسم google file system که بهش اجازه میداد اطلاعات سرورهای خودش رو توزیع شده ذخیره کنه و هزینه تجهیزات SAN رو بیاره پایین و این تکنولوژی رو اپن سورس ها الان دارن برای مجازی سازی ارائه میکنند ولی با توجه به تحقیقاتی که من کردم این تکنولوژی به درد وب سرور می خوره ولی برای مجازی سازی یه خورده کند و هزینه بر هست و اگر SAN استفاده بشه بهتره

15. تعداد تشکر ها ازbluecloud به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    7
    تشکر تشکر شده 
    35
    تشکر شده در
    18 پست

در مورد VSA که Veria فرمودید این سیستم در واقع یک NAS مجازی هست که شما میتونید فایلهای VM هاتون رو ذخیره کنید داخلش، دقیقا مثل اینکه یه لینوکس نصب کنید و داخلش FreeNAS یا OpenFiler نصب کنید و به پروتکل ISCSI سرویس ارائه بدید ولی تفاوتش اینه که با ساختار VMware سازگار هست و ابزار مدیریتیش رو داخل کنسول Vsphere Client می بینید ولی سیستم ذخیره سازی توزیع شده نیست، یعنی شما نمیتونید VMDK ماشین مجازیتون رو همزمان به صورت تقسیم شده روی 20 تا VSA ذخیره کنید، حداکثر سه عدد VSA میتونند با هم CLuster بشن و اگر یکی از اونها اطلاعاتش از بین رفت VSA های دیگه سرویس بدهند ( دقیقا مثل اینکه شما هر VSA رو یک هارد ببینید که هر سه تا با هم RAID شدند)

17. تعداد تشکر ها ازbluecloud به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    350
    تشکر تشکر شده 
    1,292
    تشکر شده در
    690 پست

vdswitch امکانات خاصی اضافه نمی کنه.من که باهاش کار کردم فقط مدیریت vswitch ها رو به صورت مرکزی انجام می ده. اون سوییچ سیسکو فکر می کنم با محصولات citrix هم کار می کنه، مطمین نیستم
    در مورد vsa فکر می کنم تکنولوژی اپن جلوتر باشه چون یکی از بزرگترین ویژگی هاش قابلیت توسعه هست که اجازه میده به صورت نامحدود نود بهش اضافه بشه و علاوه بر redundancy می تونه load balance کنه. توی یه بنچ مارک دیدم که با شبکه گیگابیتی بهتر از san های 10 گیگابیتی عمل می کنه

19. تعداد تشکر ها ازastro.alireza به دلیل پست مفید

عضو انجمن Veria آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    317
    تشکر تشکر شده 
    968
    تشکر شده در
    451 پست

بله اول هم گفتم هرکدوم مزایا و معایبی دارن.
    نمیشه انتظاری که از SAN دارید از VSA هم داشته باشید!

شما vSwitch رو با vDSwitch اشتباه گرفتید.
    vDSwitch تقریبا همه امکانات سویچ های سخت افزاری رو داره.
    سری Nexus 1000V هم که امکانات سویچ های گرانقیمت سیسکو رو برای شما ایجاد میکنه.

21. تعداد تشکر ها ازVeria به دلیل پست مفید

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)