نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: نصب و کانغیگ اولیه راه اندازی CyberPanel و OpenLiteSpeed کاملا رایگان

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    4
    تشکر شده در
    3 پست

Arrow نصب و کانغیگ اولیه راه اندازی CyberPanel و OpenLiteSpeed کاملا رایگان

با سلام

سایبر پنل یک سیستم مدیریت هاست بصورت نیمه حرفه ای میباشد که توسط برنامه نویسان لایت اسپید بصورت اُپن سورس ارائه شده که یکی از مزیت های مهم و بارز این سیستم بکار گیری یک نسخه کاملا رایگان OpenLiteSpeed میباشد که برای کسانی که میخواهند هزینه های اضافه برای سرورهای خود را جلوگیری کنند میتواند یک مورد عالی و مناسب باشد تا دیگر هزینه های پرداخت لایسنس های پنل ها و ابزار ها اضافه مشابه را صرفه جویی کنند .
    اگر میخواهید بیشتر در مورد این سرویس مطالعه کنید میتوانید برای سایبر پنل به وب سایت رسمی آن مراجعه کنید و برای openlitespeed هم میتوانید به وب سایت رسمی آن بروید و اطلاعات اضافه دیگری را مشاهده کنید .
    من در این بخش تصمیم دارم به شما عزیزان نحوه نصب و کانفیگ اولیه Cyberpanel و OpenLitespeed را بدهم و امیدوارم مفید واقع شود.

ما این آموزش را سیستم عامل لینوکس Ubuntu نسخه 20.04 توصیه میکنیم و تا کنون روی بقیه نسخه های جدید نیز قابل اجرا بوده ولی سازگاری کامل آن با 20.04 میباشد .

ابتدا مانند تمامی نصب های اقدام به بروز رسانی های اولیه پکیج ها میکنیم با دستور زیر :

کد:
      sudo apt-get update&&sudo apt-get upgrade -y

اکنون با یک دستور زیر اقدام به نصب اتوماتیک میکنیم :
    (من فرض را بر این میگیریم به هر دلیلی هنوز با دسترسی روت وارد نشدید )

sudo su - -c "sh <(curl https://cyberpanel.net/install.sh || wget -O - https://cyberpanel.net/install.sh)" [/CODE] [CODE]

اگر با دسترسی کامل روت هستید میتوانید از دستور زیر استفاده کنید :

کد:
     sh <(curl https://cyberpanel.net/install.sh || wget -O - https://cyberpanel.net/install.sh)
    تمامی مراحل بصورت خودکار نصب میشود و نیاز به نصب دستی ندارید فقط در ابتدا باید به چند سوال که میشود با دقت پاسخ دهید که از شما برای نصب برخی ابزارهای اضافی و پیش نیاز سوال میشود که در ادامه به آنها میپردازیم :

اولین سوال که از شما میپرسد میخواهید سایبر پنل را نصب کنید عدد یک را وارد کنید و اگر خارج شوید از نصب اتوماتیک عدد 2 .

بعد از سوال اول با تصویر زیر روبرو میشوید که در ابتدای آن حداقل منابع مورد نیاز را مشاهده میکتید .

بعد از آن سوال میشود که آیا میخواهید سایبر پنل با لایت اسپید (Enterprise) را نصب کنید عدد 1 یا سایبر پنل با Openlitespeed نصب کنید عدد 2 یا اگر میخواهید خارج شوید عدد 3 (کلا در این آموزش قصد ما آموزش سایبر پنل با Openlitespeed است پس 2 را بزنید)
    ضمنا اگر میخواهید از لایت اسپید استفاده کنید میتوانید آن را انتخاب کنید فقط در مرحله بعدی از شما لایسنس کد را میخواهد اگر ندارید میتوانید از نسخه تریال استفاده کنید و بجای لایسنس TRIAL تایپ کنید.

pasted image 0.png

در قسمت بعد از شما با مجموعه سوالات روبرو میشوید که بسته به نیاز خود به آنها پاسخ دهید که اکثر آنها درصورت وارد نکردن اطلاعات لازم بصورت پیشفرض پاسخ داده شده اند . که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم :

PowerDNS – an open-source DNS server
    Postfix
    – open-source mail transfer agent
    Pure-FTPd
    – open-source FTP server

قسمت مهم وجود دارد که لازم است بررسی شود سوال در مورد Remote MySQL که لازم است اگر نیازی به کنترل از راه دور دیتابیس ندارید آن را بر روی همان N بگذارید و بروید مرحله بعد.

pasted image 02.png

قسمت بعد انتخاب ورژن مورد نیاز سایبرپنل است که ما میخواهیم آخرین نسخه و جدیدترین نسخه منتشر شده را نصب کنیم پس اینتر میزنیم و به مرحله بعد میرویم .

pasted image 03.png

در قسمت بعد از شما سوال میشود که آیا میخواهید پسورد ورود به پنل بصورت پیشفرض باشد یا بصورت رندوم انتخاب شود یا یک پسورد جدید خودتان ست میکنید . که من رندوم را درخواست میکنم که r را وارد میکنم .
    pasted image 04.png

قسمت بعدی مربوط به نصب ابزار Memcached است که آن را بصورت پیش فرض با y رها میکنیم و مرویم مرحله بعد .

pasted image 05.png

مرحله بعد در مورد نصب redis است که همانطور که میدانید برای ساختار دیتا در حافظه به عنوان پایگاه داده و حافظه مخفی استفاده میشود .

pasted image 06.png

مرحله بعدی که آن را باید به حالت پیش فرض رها کنید نصب ابزار Watchdog برای مانیتورینگ میباشد که Y را وارد میکنیم یا بدون وارد کردن هیچ حرفی به مرحله بعد میرویم.

pasted image 07.png

بعد از این مراحل بستگی به منابع و کیفیت سرور شما دارد که چقدر طول میکشد مراحل نصب ، ولی میانگین بین 5 الی 15 دقیقه را در نظر بگیرید .

اگر قبل از نصب بر روی سرور خود نرم افزار مدیریتی فایروال نصب کردید توصیه میشود برای اطمینان پورت های مربوط به پنل سایبر پنل و openlitespeed را باز کنید که برای سایبر پنل 8090 است و برای openlitespeed پورت 7080 میباشد .

خوب برای ورود به پنل سایبر پنل خود میتوانید از آدرس زیر استفاده کنید :

https://IP:8090

یوزر admin و پسوردی که تنظیم شده را وارد کنید.

برای openlitespeed هم مانند آدرس سایبر پنل وارد کنید فقط پورت آن را 7080 قرار دهید و در پنل باز شده یوزر admin وارد کنید و برای به دست آوردن پسورد پیش فرض از ترمینال به سرور خود متصل شوید (بعد از ریبوت کردن):

دستور زیر را برای نمایش رمز وارد کنید :

کد:
     cat /etc/cyberpanel/webadmin_passwd

نصب و راه اندازی php از روی خود پنل :
    بعد از وارد شدن به پنل به قسمت زیر مراجعه کنید :
    Server Configuration > External App > Add

ols-install-lsphp56.png

و همانند تصویر زیر LiteSpeed SAPI را انتخاب میکنیم :

ols-install-lsphp56-2.png

در مرحله بعد طبق تصویر زیر تکمیل کنید :

ols-install-lsphp56-3.png

من در این قسمت چون ورژن قدیمی پی اچ پی را نیاز دارم ورژن 5.2 انتخاب کردم شما میتوانید بنا به نیاز خود تغییر دهید عدد آن را .

بعد از ذخیره سازی و اعمال تغییرات فوق به منوی اصلی برمیگردیم و از آدرس Virtual Hosts > Example > Script Handlers > Add مانند تصویر زیر اقدام میکنیم :

ols-install-lsphp56-4.png

برای اطمینان از بخش اسکریپت هندلر بررسی کنید که اطلاعات مطابقت داشته باشند . مانند موارد زیر :

ols-install-lsphp56-5.png

اگر اطلاعات را تغییر دادید یا هیچ موردی نبود و شما وارد کردید آن را سیو کنید اکنون مانند تصویر زیر اقدام به ریبوت کردن میکنیم.

ols-install-lsphp56-7.png

اکنون سرور شما آماده است و میتوانید از آن استفاده کنید در ادامه برای شما تصویر ورژن پی اچ پی سرور را نمایش میدهم ، همانطور که مشاهده میکنید ورژن تغییر کرده و بر روی openlitespeed تنظیم شده

ols-install-lsphp56-8.png
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

2. تعداد تشکر ها ازmmdrza به دلیل پست مفید

3. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)