صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: لایت اسپید یا ngnix

عضو انجمن Networks آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    8
    تشکر تشکر شده 
    43
    تشکر شده در
    36 پست

پیش فرض لایت اسپید یا ngnix

با درود دوستان وب سرور لایت اسپید برای سی پنل سبک تر و بهتره یا ngnix ؟ همچنین روی سرور اختصاصی کدوم یکی عملکرد بهتری داره ؟

2. تعداد تشکر ها از Networks به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    496
    تشکر تشکر شده 
    1,480
    تشکر شده در
    1,166 پست

پیش فرض پاسخ : لایت اسپید یا ngnix

نقل قول نوشته اصلی توسط Networks نمایش پست ها
    با درود دوستان وب سرور لایت اسپید برای سی پنل سبک تر و بهتره یا ngnix ؟ همچنین روی سرور اختصاصی کدوم یکی عملکرد بهتری داره ؟
    لایت اسپید برای میزبانی وب بهتر جواب میده
    کانفیگ فنی و امنیتی سیستم عامل و انواع کنترل پنل های لینوکس cPanel - Directadmin همراه با 8 سال تجربه پذیرفته می شود .
    Telegram: @ramezanniay_mehrshad

تشکر تشکر کرده 
    8
    تشکر تشکر شده 
    43
    تشکر شده در
    36 پست

بنده برای سایت دانلود میخام استفاده کنم بازهم لایت اسپید بهتره؟

عضو جدید ximenes آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    19
    تشکر تشکر شده 
    33
    تشکر شده در
    28 پست

لایت اسپید تعداد ریکوئست بسیار بیشتری رو می‌تونه پاسخ بده و هندل کنه و بهتر هست اما برای سایت دانلود نیاز نیست.

عضو انجمن demonvictor آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,057
    تشکر تشکر شده 
    439
    تشکر شده در
    326 پست

من فکر میکنم که هدف از ایجاد این تاپیک، تصمیم‌گیری برای رسیدن به بهترین پرفورمنس برای سایت دانلودی باشه.

بنابراین در قدم اول، بهترین تصمیم شما اینه که کلا از سی پنل به هیچ عنوان استفاده نکنید و هرگز دنبال توجیه این موضوع که باید از کنترل پنل هاست اشتراکی استفاده کنید پس کدوم یکیش هم نباشید. یعنی اساسا دور تمام کنترل پنل های هاستینگ رو خط بکشید.

با همین تصمیم بالا شما تقریبا وارد مسیر صحیح میشید.

میرسیم به مورد بعدی که استفاده از لایت اسپید یا ان‌جین‌ایکس. من یه موضوعی که خدمتتون عرض کنم اینه که هرگز دنبال مقایسه ی ان‌جین‌ایکس با هیچ‌وب‌سرور دیگه ای نباشید. نمونه های خفن چینی هم که علی‌بابا‌گروپ داره استفاده میکنه هم خودشون بشکل یک سوپر‌ست روی ان‌جین‌ایکس هستن فقط یک سری قابلیت ها براش نوشتن مثل پکیج کردن چندین درخواست و... اینها.

ان‌جین‌ایکس یک غول بزرگ در دنیای وب‌سرور هاست. از طرفی خودش یک کلید حل مشکل هم هست. شما توجهی به توصیه های عزیزانی که هاستینگ دارن و این موارد نکنید. غالبا هیچ شناختی از این وب‌سرور ندارن و همیشه راه حلشون برای سایت های پربازدید پیشنهاد سروراختصاصی بوده خخخخخ.

بعد از این تصمیم میرسید به حل چالش های ذخیره سازی و نتورک و این مسایل. مشکلات ذخیره‌سازی تون که با سولوشن هایی که ابرآروان ارایه داده حل میشه. مشکلات نتورک‌تون هم که اگه سرورمجازی تون، کم بیاره یه سرورمجازی درب و داغون دیگه تهیه میکنید، و نتورک اون رو هم وارد شبکه ی سایتتون میکنید مشکل تون حل میشه.

اگرهم تحت تاثیر یه سری از بچه ها که ابرآروان رو با هاستینگ خودشون مقایسه میکنن و بعد به این نتیجه میرسن که هاستینگ خودشون بهتر از ابرآروان هست و تحت تاثیر این صحبت ها هستید، میتونید مستقیما از پلتفرم هایی که ابرآروان میده، استفاده نکنید و در ازاش داخل ابرآروان، شما میتونید با کمتراز هزینه های پیشنهادی این دوستان، دیتاسنتر مجازی خودتون رو اونجا طراحی کنید و پلتفرم هایی که نیاز دارید رو هم خودتون طراحی و پیاده سازی و مدیریت کنید.

سایت دانلودی هم با وردپرس و اینها فایده نداره.

مشکلات از بین رفتن دیتا، حجیم شدن دیتا و ... هم دارید که اگه بخوایید میتونید با من در تماس باشید تا سرویس استوریج تون رو براتون طراحی کنم. اگه خواستید شماره تماس بفرستید.
    قدس مال ماست (من قولشو بت میدم)
    خدمات PaaS چابکان ( اوفففف عاشقش میشید )

تشکر تشکر کرده 
    8
    تشکر تشکر شده 
    43
    تشکر شده در
    36 پست

ممنون از توزیحات جامعتون بنده سرور اختصاصی دارم و میخام روی سروراختصاصی این کارو انجام بدم به طور کلی پیشنهاد شما انجنیکس هست؟

عضو انجمن demonvictor آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,057
    تشکر تشکر شده 
    439
    تشکر شده در
    326 پست

اولا عدم نصب هیچگونه کنترل پنل هاستینگ - سپس استفاده از ان‌جین‌ایکس روی تمام سرورمجازی هایی که سایتتون روش بالا هست.
    سایتتون هم باید به شکلی طراحی کنید، که اولا فایل هایی که قرارمیدید، بشکل توزیع‌شده دیتاتون رو ذخیره کنه که اگر یکزمانی یکی از هارددیسک هاتون، دچار حادثه شد و هارددیسک جدیدی اضافه کردید، اتوماتیک، داده های از دست رفته داخل هارد جدید، ریکاوری بشن. یعنی اگر چهارتا هارد دیسک دارید، اگه یکیش از بین بره، باید با اضافه کردن هارد جدید، دیتایی رو از دست ندید. سایتتون مرتبا باید بتونه به شما گزارش وضعیت حافظه رو بده و درخواست هایی که کاربرانتون برای دانلود به سمت سایتتون ارسال میکنن رو مدیریت کنه و از نتورک های مختلفی، بتونه برای ارسال فایل به سمت کاربر استفاده کنه.

دقت داشته باشید که سروراختصاصی شما با هر میزان منابعی، قرارنیست حتی یک‌درصد به سرعت دانلود کاربران تون کمک کنه. اتفاقا چندتا سرورمجازی کوچیک با نتورک های مختلف، که یک دهم هزینه ی سروراختصاصی رو داره، بهترین پرفورمنس رو در دانلود فایل ها به کاربران تون میده.

حجم فایل هاتون هم بسیار مهمه. طراحی سایتتون خیلی مهمه که بتونه به رشد سایتتون کمک کنه.

خیلی از افراد در دنیای اینترنت، سایت دانلودی با وردپرس و سروراختصاصی راه اندازی کردن، اما متاسفانه وقتی تبلیغات کردن و حجم دیتاهاشون بسیار زیاد شده و تازه میخواستن کسب ثروت کنن، متوجه میشن که سایتشون و زیرساختشون، جوابگوی کسب ثروت نیست البته بعد از چندین سال زحمت. سایت شما و زیرساخت و معماریی که استفاده میکنید بسیار مهمه.

چندتا موسسه ی خوب در ایران هستن که تعدادشون هم کم هست ولی فقط این موسسه ها میتونن، از طریق کارگروه هایی که دارن، معماری مناسبی رو برای شما به شکل پروژه ای راه اندازی کنن. هزینه اگه به هر برنامه نویسی بدید، نمیتونه پروژه تون رو در سطحی پیاده سازی کنه که این معماری رو داشته باشه.

من باتون تماس گرفتم ولی تلفن تون رو جواب ندادید.
    ویرایش توسط demonvictor : August 15th, 2023 در ساعت 16:12
    قدس مال ماست (من قولشو بت میدم)
    خدمات PaaS چابکان ( اوفففف عاشقش میشید )

تشکر تشکر کرده 
    8
    تشکر تشکر شده 
    43
    تشکر شده در
    36 پست

شما چه معماری رو پیشنهاد میدید ؟ حجم متانسب برای پارت های دانلود چقدر باشه ؟ و چه تعداد نتورک سرورمجازی برای شروع کار متناسب هست؟ کانفیگ های شبکه برای دانلود با سرعت مناسب به چه شکل هست ؟

تشکر تشکر کرده 
    8
    تشکر تشکر شده 
    43
    تشکر شده در
    36 پست

دوستان عزیز همچنان بنده منتظر هستم و نمیدونم دقیقا چه نوع کانفیگی رو بزنم که بهترین بازدهی رو بده

عضو انجمن sepahanserver آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    83
    تشکر تشکر شده 
    341
    تشکر شده در
    276 پست

برای میزبانی وب لایت اسپید
    و برا دانلود ngnix
    سپاهان سرور | هاست NVMe آلمان ، هاست ایران ، نمایندگی و مستر و آلفا ریسلر پرسرعت آلمان | هاست وردپرس | ثبت دامنه ، طراحی سایت
    WhatsAPP : 09037935572

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)