نقل قول نوشته اصلی توسط sudo نمایش پست ها
باسلام،
اول از همه عرض کنم که من سوادی تو حوزه دیتاسنتر و استانداردهای اون ندارم و صحبتهایی که میکنم صرفاً حاصل بیش از یک دهه تجربه به عنوان system administrator در پارس آپتایم و 6 سال it manager در یک سازمان دولتی هست.

ما همیشه در مدیریت بحران داخل کشور ضعیف هستیم. به عبارت دیگه وقتی مشکل یا بحرانی رخ میده تازه کاسه چه کنم چه کنم دستمون میگیریم. حالا آیا تجهیزات و زیرساخت های آن را داشته باشیم یا خیر.

این گزارش اختلال و قطعی که شما فرمودین هم از همین عدم مدیریت بحران مناسب نشات میگیره. واقعا چرا نباید فراتر از چیزی که مد نظرمان هست را ببینیم ؟ آن هم کشور ما که یک کشور عادی نیست و از شرق و غرب در حال سُقُلمه زدن به ما هستن.

و داشتن سایت های زیاد در پایتخت و سایر شهرهای شلوغ با توجه به عدم توانایی مناسب انرژی برای دیتاسنتر ها یکی از دیگه از عوامل به وجود آمدن همین مشکلات میشه.

استفاده از انرژی های تجدید پذیر برای تامین انرژی دیتاسنترها میتواند کار مناسب و پیشرفته ای باشد. کم هم بیابان و صحرا نداریم. اما نمیخواهیم هزینه کنیم!! برای آینده. درگیر خیلی مسائل دیگه هستیم .....
این زیرساخت هایی که ما میبینیم و به خوبی هم نقص های آن را تو حوزه ی it آن ها رو حس کردیم و سیاست های دولت که سعی به الکترونیکی شدن خدمات داره در تناقض هست.

یک مورد جالب بگم، ما تو یکی از مراکز درمانی تازه تاسیس که زمان ریاست جمهوری اقای ا.ن بود، برای اتاق سرور جا نداشتیم، اما تا دلتون بخواد سرویس بهداشتی در طبقه واحدهای اداری درست کرده بودن و بچه های فنی مهندسی ساختمان مجبور شدن یکی از دستشویی های طبقه اداری را کور کنند و با گذاشتن یک کولر گازی اینورتر اون رو به یک اتاق سرور تبدیل کنیم.
آن هم اتاق سروری یک مرکز درمانی!!!! تا تهه خط برید دیگه ....

به نظر من ما توی این کشور پهناور خیلی خیلی موارد داریم که باید روش کار کنیم، از زیرساخت های ارتباطی بگیرید تا تولید انرژی تجدید پذیر و تامین آب شرب از فاضلاب و مدیریت مصرف انرژی که یک مشارکت و همت مردمی و حکومتی میخواهد.
ناگفته نماند که فرهنگ استفاده ما مردم ایران از انرژی اصلا مناسب نیست. (به عنوان کسی که خارج از کشور در حال سکونت هست عرض میکنم)
=d>=d>=d>