صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 35

موضوع: چرا vps ها پشتیبانی ندارند ؟؟؟

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    698
    تشکر تشکر شده 
    649
    تشکر شده در
    385 پست

پیش فرض پاسخ : چرا vps ها پشتیبانی ندارند ؟؟؟

برو بابا جواب تیکت مارو بزور میدن حالا پشتیبانیم بکنند ؟

جک گفتیا l-)

You Can Get That, Or You Can Get This
    You Can Go To Work, Or You Can Be The Boss
    You Can Go Hard, Or You Can Go Home

2. تعداد تشکر ها ازSir.DarKNesS به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو جدید marsdl آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    7
    تشکر تشکر شده 
    12
    تشکر شده در
    8 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Aria نمایش پست ها
    سلام.

دود چراغ ؟ چشم، سر، کمر درد ؟ اعصاب داغون ؟ وقت نخوندن درس و نخوردن غذا ؟!

اگر موارد بالا رو شما هم تجربه کرده باشید، فکر نکنم دلیلی برای خیرات باشه ... بزرگ بودن خوبه، به شرطی که به حماقت نرسه!

من هم توی همین انجمن خیلی جیز ها رو رایگان یاد دادم، باز هم به این کار ادامه میدم، ولی مسلماً وقتی کسی بهم ایمیل میزنه و یا پیغام خصوصی میده و میگه فلان کار رو برام انجام بده هزینش رو بهش اعلام می کنم و در صورت پرداخت کار رو به بهترین وجه براش انجام میدم.

متاسفانه افرادی هستند که از فقر شخصیتی رنج می برند و فکر می کنند اینکه بگند "آقا یعنی چی هزینه ؟ چت میشه این کار مارو انجام بدی ؟" و موارد مشابه -گدایی- به حساب نمیاد ولی متاسفانه اگر کمی جامعه جهانی رو مطالعه کنند متوجه میشند که هر کسی مسولیتی توی زندگی خودش داره و باید این مسولیت ها رو به دوش بکشه و مسولیت برای آدم رمق انجام کار اضافه نمیزاره، اونهم به صورت رایگان!

در هر حال هر کس افکار و روشی در زندگیش داره و در نهایت یا موفق میشه یا شکست می خوره ... امدوارم هیچ کس خودش رو در دسته دوم مشاهده نکنه و قبل از هر کاری کمی فکر کنه که ناغافل توی دام حماقت خودش گرفتار نشه!

با تشکر.
    انجام دادن یه کار با راهنمایی طرف خیلی فرق داره .
    بعدشم منم که گفتم ، وقتی شما یه خونه رو از صاحب خونه اجاره می کنی ، به صاحب خونه دیگه ربطی نداره بلد نباشی چطوری تلویزیونو روشن کنی .زمانی می تونی به صاحب خونه بگی که سیم آنتن رو برای واحد شما نکشیده باشه .من با مثال گفتم بچه ها متوجه بشن .

حالا ، حرف اینه که دوستان اگر ایمیل می زنن و میخوان کاری براشون انجام بدی ، اگر همین طوری انجام دادی بزرگی تو می رسونه ، گر در قبلش مبلی رو می گیری ، بز هم بزرگی و می رسونه . چرا ؟ چون تو صنف م همین چیزا که بعضی ها بهش می گن چی میشه انجام بدی و بهشون بر می خوره ، سال ها خون دل خوردنه . خدا شاهده من 30 ام امتحان پیام نور دارم . بعد از سال ها کار ، تازه به فکر ادامه تحصیل افتادم که خودمو نجات بدم ، ولی دیشب خدا شاهده چشمم داشت می سوخت تا این اررور رو فیکس کنم و سرور و سیف کنم . خوب کسی نیست کاری کنه دیگه ، دمی که خودش نتونه بهتره بره هاست اشتراکی بفروشه .
    کلا من باهات موافقم که هیچ کاری رو رایگان برای کسی انجام ندی ، من انجام میدم ، ولی شما انجام نمیدی این کار بدی نیست .عرف همینه .

یا علی
    ویرایش توسط marsdl : March 29th, 2011 در ساعت 10:37

عضو جدید agent47 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    29
    تشکر تشکر شده 
    75
    تشکر شده در
    65 پست

پشتیبانی VPS یعنی UP بودن سرور و UP بودن شبکه . VPS هم مثل یک سرور اختصاصی می مونه که افراد باید خودشون امنیت و کارکرد بهینه اون رو تضمین کنند.
    من افرادی رو میشناسم که دائم از اینکه سرور VPS خرابه و DOWN میشه اعتراض می کردند و به پشتیبانی گیر میدادند. شخصا وقتی مواردشون رو چک می کردم میدیدم با یک VPS با RAM 128 120 تا سایت رو بالا آورده و VPS هم به خاطر استفاده بیش از حد از منابع پروسس های اون رو بلاک می کرده . وقتی براشون کانفیگ می کنی و سایت هاشون بالا میاد، توقع دارند که این جزو پشتیبانی رایگان باشه. بعضی وقتی که سرویس کند میشه میگن پهنای باندتون کم شده و باید پشتیبانی کنین. باز هم که بررسی می کنی می بینی Load سرور خودشون زیاد شده و جواب گو نیست و به پهنای باند مرتبط نمیشه. دیگه واسه مدیران سرور های داخلی عادی شده که سرور اگر فروختی، یعنی 24 ساعته باید حتی باگ های سایت هاشون رو هم براشون بگیری و پورتال هم باید نصب کنی براشون.
    همه می دونینم که پشتیبانی سرور ها در دنیا معمولا 20$ هزینه داره و در تایید گفته افراد قبلی باید بگم وقتی اسم از هزینه میاد افراد احساس میکنن داری زور گیری می کنی.
    وقتی هزینه اندکی هم میدهند تا یک مشکل خاصشون برطرف بشه،‌باز توقع دارند که حتی مشکلات خانوادگی شون رو هم با همون هزینه حل کنی. ببخشید که کمی تند رفتم.
    ویرایش توسط agent47 : March 29th, 2011 در ساعت 10:58

6. تعداد تشکر ها از agent47 به دلیل پست مفید

عضو جدید thekoroush آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    17
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

ولی در کل باید گفت در این بلاد تو فروش مخصوصا سرور مجازی و اختصاصی وظیفه خیلی ها فقط فروختنش هست و بس ! آقایون آنلاین هم هستن یکدفعه چراغ پشتیبانیشون هم خاموش میشه یه دفعه دیگه تلفن رو هم جواب نمیدن میفرستن رو پیغام گیر تو ساعت 2:30 ظهر .... ای بابا من که دل پرخونی دارم از این آقایون به اصطلاح سرویس دهنده .
    نوشته های قبلی دوستان رو هم خوندم من . اما بهتره واقع بین باشیم دوستانی که vps ارائه میدن انگار دارن مال ***ی میفروشن ، همچین با احتیاط در این مورد حرف میزنن که انگار همه مامورهای اداره اطلاعات امنیت کشور دنبالشونن . اکثرشون عصبی میشن و سربالا جواب میدن .
    بعضی دوستان میگن دود چراغ تو چشاشون رفته و کمر درد گرفتن و... عزیزم دلبندم هر کسی برای هر کاری باید این بلاها سرش بیاد منی که وبمستر هستم و یکسری مشتری دارم باید تا کمر جلوشون خم بشم این ابزار کاسبی هستش !
    الان اکثر آقایون جوری صحبت میکنن که سرویس گیرنده هاشون یه مشت آدم احمق هستن که آویزون یه مشت آدم دانا شدن ! نه عزیزم اینطوری ها هم نیست . سرویس گیرنده های شما اگر از شما بالاتر نباشن پایینتر نیستن فرقشون با شما فقط در اینه که از شما سرویس گرفتن و در حد استاندارد و معمول توقع جواب دادن به تیکت و برداشتن گوشی رو دارن حالا ممکنه آقای سرویس دهنده بگه انجام نمیدیم .چه اشکالی داره ؟ مطمئنا خیلی بهتر از غیب شدنه .

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    334
    تشکر تشکر شده 
    3,554
    تشکر شده در
    1,115 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط thekoroush نمایش پست ها
    ولی در کل باید گفت در این بلاد تو فروش مخصوصا سرور مجازی و اختصاصی وظیفه خیلی ها فقط فروختنش هست و بس ! آقایون آنلاین هم هستن یکدفعه چراغ پشتیبانیشون هم خاموش میشه یه دفعه دیگه تلفن رو هم جواب نمیدن میفرستن رو پیغام گیر تو ساعت 2:30 ظهر .... ای بابا من که دل پرخونی دارم از این آقایون به اصطلاح سرویس دهنده .
    نوشته های قبلی دوستان رو هم خوندم من . اما بهتره واقع بین باشیم دوستانی که vps ارائه میدن انگار دارن مال ***ی میفروشن ، همچین با احتیاط در این مورد حرف میزنن که انگار همه مامورهای اداره اطلاعات امنیت کشور دنبالشونن . اکثرشون عصبی میشن و سربالا جواب میدن .
    بعضی دوستان میگن دود چراغ تو چشاشون رفته و کمر درد گرفتن و... عزیزم دلبندم هر کسی برای هر کاری باید این بلاها سرش بیاد منی که وبمستر هستم و یکسری مشتری دارم باید تا کمر جلوشون خم بشم این ابزار کاسبی هستش !
    الان اکثر آقایون جوری صحبت میکنن که سرویس گیرنده هاشون یه مشت آدم احمق هستن که آویزون یه مشت آدم دانا شدن ! نه عزیزم اینطوری ها هم نیست . سرویس گیرنده های شما اگر از شما بالاتر نباشن پایینتر نیستن فرقشون با شما فقط در اینه که از شما سرویس گرفتن و در حد استاندارد و معمول توقع جواب دادن به تیکت و برداشتن گوشی رو دارن حالا ممکنه آقای سرویس دهنده بگه انجام نمیدیم .چه اشکالی داره ؟ مطمئنا خیلی بهتر از غیب شدنه .
    سلام.

اول باید عرض کنم که بهتر هست صحبت های کوچه بازاری و شوخی های سبک رو با دوستان نزدیکتون داشته باشید، شخصاً از این موارد خوشم نمیاد و یادم نمیاد به کسی اجازه این کار رو داده باشم ؟!

در مورد بخشی که نوشتید ابزار کار، اصلاح می کنم، ابزار کار شما!

بنده هیچ وقت سر خم نکردم مگر موقعی که اشتباه از بنده بوده و می بایست با روش های مختلف رضایت کاربر رو جلب می کردم که معمولاً از روش های آسون (باز پس دادن هزینه پرداختی و موارد این چنین) استفاده کردم، تاکید می کنم، سر خم نکردم و نمی کنم!

ترجیه میدم سرم رو جلوی گوگل خم کنم، روی keyboard بخوابم و با mouse مسواک کنم ولی برای پول سر خم نکنم!

من یاد گرفتم که "قوی باش که ضعیف پای مال است" پس خودم رو قوی می کنم و -بعد- وارد یک کار میشم و نمیام ادعای کاری رو بکنم که اطلاعات -کافی و کامل- در موردش ندارم که در نتیجه باعث سر خم شدنم نشه!

در نهایت، روش های صحیح تجارت اگر پیموده بشند، انسان نیازی نداره که برای تامین نیاز های مادی خودش نفسش رو زیر سوال ببره، بد نیست به این مورد کمی فکر کنید!

با تشکر.

9. تعداد تشکر ها ازAria به دلیل پست مفید

عضو جدید thekoroush آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    17
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام.

اول باید عرض کنم که بهتر هست صحبت های کوچه بازاری و شوخی های سبک رو با دوستان نزدیکتون داشته باشید، شخصاً از این موارد خوشم نمیاد و یادم نمیاد به کسی اجازه این کار رو داده باشم ؟!

در مورد بخشی که نوشتید ابزار کار، اصلاح می کنم، ابزار کار شما!

بنده هیچ وقت سر خم نکردم مگر موقعی که اشتباه از بنده بوده و می بایست با روش های مختلف رضایت کاربر رو جلب می کردم که معمولاً از روش های آسون (باز پس دادن هزینه پرداختی و موارد این چنین) استفاده کردم، تاکید می کنم، سر خم نکردم و نمی کنم!

ترجیه میدم سرم رو جلوی گوگل خم کنم، روی keyboard بخوابم و با mouse مسواک کنم ولی برای پول سر خم نکنم!

من یاد گرفتم که "قوی باش که ضعیف پای مال است" پس خودم رو قوی می کنم و -بعد- وارد یک کار میشم و نمیام ادعای کاری رو بکنم که اطلاعات -کافی و کامل- در موردش ندارم که در نتیجه باعث سر خم شدنم نشه!

در نهایت، روش های صحیح تجارت اگر پیموده بشند، انسان نیازی نداره که برای تامین نیاز های مادی خودش نفسش رو زیر سوال ببره، بد نیست به این مورد کمی فکر کنید!

با تشکر.
    آریا خان ، عزیز دلم چرا به خودت گرفتی حرف های منو ؟
    من حرف دلم رو زدم . چیزی که فکر میکنم حقیقته . بهتره کمی تمرین دموکراسی کنی شما ! بعد هم من با کسی شوخی ندارم حرفام کاملا جدی بود !! احتیاج به اجازه گرفتن هم احساس نمی کنم داشته باشم . شما معنی تا کمر خم شدن رو به جای احترام به مشتری و همیشه حق با مشتری است رو با گدایی اشتباه گرفتی عزیز به همین خاطره حرفای من براتون سنگین اومده و دنبال معنی ابزار کار میگردی . من افتخار میکنم که مشتری هام ارزشمندترین دارایی هام هستن ! امیدوارم اکثر آقایون سرویس دهنده هم به این درک برسن !!!
    من تا به حال از شما سرویس نگرفتم که بخوام منظورم شمای نوعی باشه ! منظورم اکثر آقایونی هست که تو این مارکت هستن و ما روز و شب باهاشون سروکار داریم .
    با تشکر

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    3,506
    تشکر تشکر شده 
    966
    تشکر شده در
    721 پست

.
    دروود بر شما
    چه زیبا فرمودید...!

عضو انجمن s.w.a.t آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    404
    تشکر تشکر شده 
    5,890
    تشکر شده در
    1,306 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط thekoroush نمایش پست ها
    آریا خان ، عزیز دلم چرا به خودت گرفتی حرف های منو ؟
    من حرف دلم رو زدم . چیزی که فکر میکنم حقیقته . بهتره کمی تمرین دموکراسی کنی شما ! بعد هم من با کسی شوخی ندارم حرفام کاملا جدی بود !! احتیاج به اجازه گرفتن هم احساس نمی کنم داشته باشم . شما معنی تا کمر خم شدن رو به جای احترام به مشتری و همیشه حق با مشتری است رو با گدایی اشتباه گرفتی عزیز به همین خاطره حرفای من براتون سنگین اومده و دنبال معنی ابزار کار میگردی . من افتخار میکنم که مشتری هام ارزشمندترین دارایی هام هستن ! امیدوارم اکثر آقایون سرویس دهنده هم به این درک برسن !!!
    من تا به حال از شما سرویس نگرفتم که بخوام منظورم شمای نوعی باشه ! منظورم اکثر آقایونی هست که تو این مارکت هستن و ما روز و شب باهاشون سروکار داریم .
    با تشکر
    دوست عزیز اول باید بگم شما کدوم سرویس unmanaged گرفتی که روش ساپورت بدن؟(منظور نرم افزاری هست) شما هرجایی رو دیدی اینکار رو میکنند آدرس بدید من خودم به شخصه ازشون خرید میکنم!
    بعدشم به قول محمدحسن فخرایی چون ایرانی هستیم و اغلب دوستان یا تک نفرهستن(به اسم شرکت کار میکنند) یا دونفر هستند که رفاقتی کار میکنند و وقتی که گذاشتن براش ارزش قائل نیستن و فقط یه کاری کردن که یه کاری کرده باشن! شرکتی با حداقل 10نفر پرسنل بیاد سرویس بده حقوق این بنده خداها رو باید از کجا دربیاره بده؟؟ از جیب؟
    اگر سرویسی که شما گرفتید manage شده باشه که همه کار براش انجام میدن. سرویسهایی که unmanaged هستند پروایدری که سرویس میده معمولا به بعضی از سوالها جواب میده(این بستگی به شرکت داره)
    شرکت ما(متشکل از حدود 6 تا 8 نفر) تمام سرویسهامون(به غیر از هاست اشتراکی) unmanaged هستش و برای manage کردن هم پکیجهای مختلفی داریم که کاربر میتونه انتخاب کنه!
    اونی هم که شما میگی روزها و شبها دود چراغ و شمع و از این چیزایی میخوردید برای این هست که دوست داشتید همه کار رو خودتون انجام بدید! اگه یه تیم تشکیل میدادید یا بدید که همه نوع تخصص توش پیدا بشه اون وقت متوجه میشید که چرا برای پشتیبانی سرویسها پول میگرند.

شما مشتری مداری و واژش رو بد متوجه شدی! همیشه حق با مشتری هست ولی اگه حرفش و حقش حق و به جا باشه! تا کمر خم شدن هم نمیخواد شما با رفتار و برخوردتون میتونید به مشتری بهترین تجربه رو بدید که تا مادامی که یادش هست شما رو ازتون تعریف بکنه. و همیشه آدم برای کارهای اشتباهش سرخم میکنه(تازه فقط جلوی خدا نه خلق خدا! :دی) شما میتونید با یه معذرت خواهی ساده و به دست آوردن دل مشتری(اگر حق باهاش باشه) اون رو از دلش در بیارید اگه حق هم باهاش نباشه میتونید یه عذرخواهی ساده کنید!
    به این میگن مشتری مداری نه اونی که شما میگید!

موفق باشید
    گمشده این نسل، اعتماد است نه اعتقاد. اما افسوس، که نه بر اعتماد اعتقادیست و نه بر اعتقادها اعتماد!
    تنها راه ارتباطی با من: s.w.a.t@webhostingtalk.ir

13. تعداد تشکر ها ازs.w.a.t به دلیل پست مفید

عضو دائم mohsen1 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,225
    تشکر تشکر شده 
    2,398
    تشکر شده در
    1,163 پست

فرض کن من از شما وی پی اس لینوکس خریدم. می خوام شما رو گیج و اذیت کنم! میام هرروز یه سری فایل های سیستمی رو حذف می کنم و فایل های کانفیگ رو دستکاری می کنم. حالا شما خودت رو جای ادمین سرور بزار که باید چیکار کنه!!!
    بعضی از جاهایی که وی پی اس مدیریت شده می فروشن به من کاربر ، دسترسی روت نمی دن و می گن اگه درخواستی داری با تیکت مطرح کن و ما انجام می دیم تا دسترسی روت دادن به من باعث نشه که پدر اونا واسه خرابکاری های من در بیاد.
    فروش دامنه های رند و با ارزش - بسیار ارزان
    برای خرید کلیک کنید

15. تعداد تشکر ها از mohsen1 به دلیل پست مفید

عضو جدید marsdl آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    7
    تشکر تشکر شده 
    12
    تشکر شده در
    8 پست

بحث بسیار خوبی ایجاد شده .
    حالا اجازه بدین من هم نظر شخصی مو بگم .
    9 سال هست که کار هاستینگ می کنم ، فقط و فقط بخاطر تفریحش .
    قبلش مدتی بود که بنا به دلایلی سایت هام توسط دوستان دیگه هاست شده بود . متاسفانه حرکت هایی دیدم که گفتنش درست نیست . اگر خاطرتون باشه سندروم شرکت رسالت (پرشن وب ) فکر کنم باشه تا بیا جلو . از تحریم گرفته تا ...
    مشکلات زیادی رو داشتیم ، شکایت های سایت های خارجی به دیتا سنتر ، بن کردن اکانت ما توی کل یه دیتا سنتر و ...
    اما الان خدمت تون عرض می کنم ، حرف های همه رو شنیدم . عقیده من این هست که اگر کسی نمی تونه مشکلات سرور خودش رو حل کنه ، خوب چرا به سراغ یه VPS میره ؟ VPS داشتن با داشتن یه رسلر فرق می کنه .
    ببینید شما درتمام دنیا اگر بخواین هاست بگیرید ، اگر مشکل از شما باشه کسی اونو براتون درست نمی کنه . می تونید به ساپورت ها تیکت بزنید ، در حد راهنمایی بهتون میگن و بس .
    حالا در ایران ، گفتم من خودم کار هاست می کنم و حمل بر بد گویی خدای نکرده نشه به دوستان .
    دوستانی که در ایران عزیز مون کار هاست می کنند ، 3 دسته هستند . 1 انساهای کامل شریف . 2 انسان های سود جو ، 3 انسان های بی سواد
    از آخر میام به اول . بی سواد ها کیا هستند ؟ اونهایی که سواد لازم برای راه اندازی ، نگهداری و البته توانایی خروج از بحران رو نداشته باشن .
    بحران رو عرض کنم ، مثلا دیروز سرور من مشکل داشت ، تمام یوزر ها بک آپ گرفته شد ، سرور از نو پیکر بندی شد و یوزرا برگشتند ، دیشب هیچ کدومشون اصلا نفهمیدن چی شد . مشکل فوری حل شد تا خدای نکرده سایت های بچه ها دان نمونه .
    افراد بی سواد اون هایی هستند که 1 ) دانش برطرف کردن و کافیگ رو ندارن 2 ) سواد جستجو و حل مشکل رو از توی اینترنت ندارن . خیلی وقتا پیش میاد چیزی رو بهش بر بخوری و بلد نباشی ، اشکالی نداره ، سرچ می کنی و راه حل رو پیدا می کنی .
    گروه دوم ) افراد سود جو ، این افراد کسانی هستند که فقط پول رو میشناسن ، اصلا توضیح نمی دم . در اقتصاد سود آوری بنگاه ها اصل هست نه چیز دیگه .کسی به کیفیت و ... اصلا اهمیت نمیده .
    گروه اول هم انسان های شریف هستند . این افراد هم سود رو در نظر می گیرند و هم رضایت واقعی مشتری رو .
    یادم هست یه بار برای یکی از دوستای برادرم که اصلا هم ندیده بودم ، یکسری سایت هاست کرده بود . البته مال الان نیست . مال 3 سال پیشه .درس دانشگاهم تموم شده بود و می خواستم برم خدمت .
    خدا شاهد هست ، با هزینه جبب خودم یه سرور براش گرفتم و سایت هاشو انتقال دادم به اون و دادم دست خودش .
    گفتم من دارم میرم سربازی .
    خوب ببین ، بعضی وقتا باید انسانی به قضیه نگاه کرد .
    من کاری ندارم شما جزو کدوم گروه هستید . البته همه تون اول هستید .
    پیشنهاد من : با هر کسی خواستید کار کنید ، قبلش مذاکره کنید .آقا مشکلی نیست . حرف برن ، بپرس ، بگو آقا اگه این مشکل برای من پیش اومد شما چی کار می کنی ؟ مثلا ساپورت من 11 شب تا 8 صبح دیگه نیست . ادعا نمی کنم 24 ساعته کار می کنم ، ولی 8 صبح تا 11 شب واقعا ساپورت رو انجام میدم . خوب این رو بپرس از طرف ، هر چیزی که هست رو بپرسین و شرط کنید ، در صورت لزوم قرار داد ببندین . چه اشکالی داره ؟
    من شرکت ندارم ولی قرار داد می بندم .کارم رو هم محکم انجام میدم .
    این رو آخرش بگم ، قبل از خرید خوب تحقیق کن بعد بخر .
    همین جا می گم ، دوستان هر کدوم سرور هاشون مشکل داشت ، ساپورت جوابشونو نداد بیان از خود من بپرسن .
    eMAIL : Marsdl@gmail.com
    IM : fantom_alon@yahoo.com + Mortal.phantom@yahoo.com
    موفق و موید باشید

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)