صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16

موضوع: ParsPack و عدم رعایت حریم شخصی

عضو انجمن s.w.a.t آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    404
    تشکر تشکر شده 
    5,890
    تشکر شده در
    1,306 پست

پیش فرض پاسخ : ParsPack و عدم رعایت حریم شخصی

نقل قول نوشته اصلی توسط ra3ou1 نمایش پست ها
    درستش این هست که بعد از اعلام تغییر آی پی به شما دسترسی vnc و مشخصات آی پی رو بدن تا خودتون انجام بدین
    مگر اینکه شما بشون اجازه داده باشین
    و اینکه یه نکته شما بعد از دریافت سرور مجازی پسورد رو عوض نکرده بودین ؟
    درستش این هست که قبل از انجام هر تغییری که در سرویس از سمت سرویس دهنده، از کاربر اجازه بگیرن. در مورد ما که بدون اجازه به سیستم عامل لاگین کردن و تا جایی که من خاطرم میاد و تیکتها مشخص است چنین اجازه ایی بهشون ندادم.

خیر نیازی به تغییر پسورد نبود. اما مورد جالبی که بخش پشتیبانیشون اعلام کردن این بود که اگر بهشون اطمینان ندارم، پسورد رو عوض کنم عملا با نوع پشتیبانی و توجیهاتی که کردن صرفا اعتبار خودشون رو زیر سوال بردن.

وقتی درجواب من که میپرسم به عنوان سرویس دهنده، بخش حفاظت از حریم خصوصیتون کجا هست؟ اعلام میکنند که ما به عنوان سرویس دهنده پای بند هستیم، لینک نداریم داخل سایت، اگر میخوایید تیکت بزنید براتون بخش مالی ارسال کنه، شما خود بخوان حدیث مفصل را!

وقتی جای قبول اشتباه و عذرخواهی، میان توجیه میکنن و میگن این یک اشتباه دو طرفه بوده!!! شما چه فکری پیش خودتون میکنید؟

من ادعایی هیچ وقت نداشتم در این مباحث، اما وقتی میبینم که یک شرکتی خودش رو اولین سرویس دهنده ابری در ایران معرفی میکنه، حتی الف بای ابتدایی اینکار رو رعایت نمیکنه و بلد نیست و فکر هم میکنه که کاربرانش نفیمهمن و صرفا با انداختن نصف تقصیر گردن کاربر و توجیه بی ربط سعی در ماست مال کردن ماجرا داره، نمیتونم ساکت بشنیم!

خدا میدونه که این نوع رفتار خطرناک (لاگین به سرور کاربر بدون اجازه کاربر) رو چندبار دیگه هم انجام دادن و ...!!!
    گمشده این نسل، اعتماد است نه اعتقاد. اما افسوس، که نه بر اعتماد اعتقادیست و نه بر اعتقادها اعتماد!
    تنها راه ارتباطی با من: s.w.a.t@webhostingtalk.ir

2. # ADS

عضو انجمن Farid Saadat آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    193
    تشکر تشکر شده 
    816
    تشکر شده در
    599 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط SaeedFazlollahzadeh نمایش پست ها
    مستند ارائه می کنید؟
    سلام،
    در قانون، شما یک سری موارد پیش فرض قانونی دارید، یک سری موارد توافقی. بحث بکاپ توافق میان کاربر و شرکت هست. شرکت ها در همه دنیا یک پراویوسی پالیسی دارن و هر کاری خارج از اون ( و طبعا قانون کشور ) خلاف حساب میشه. مثال میزنم، من یک برنامه نویس خیلی خفن باشم و نخوام شرکت بکاپ بگیره، در قوانین اون شرکت باید ببینم چی گفته. اگر گفته بکاپ و من قبول کردم که هیچی. ولی اگر صحبتی از بکاپ گیری نکردن، این گرفتن بکاپ میتونه مغرضانه حساب بشه و شما برای این حرکت میتونید شاکی باشید که با گرفتن این بکاپ، احتمال این که دیتای شما به جای دیگری منتقل شده و ممکنه در اختیار کس دیگری قرار گرفته باشه، شاکی باشید.

محتوای داخل سرویس خریداری شده توسط شما 100% برای شماست و سرویس دهنده فقط اون فضا رو در اختیارتون قرار میده. حق دخل و تصرف داخلش نداره. اگر هر کاری روی سرویس شما انجام بشه، من جمله لاگین به سیستم عامل، لاگین به کنترل پنل، کپی کردن اطلاعات ( بکاپ ) بدون اطلاع شما، میتونه با شکایت شما همراه بشه. شما به من هاست بدید و حرفی از بکاپ در قوانین تون نباشه، اگر من خودم بفهمم دارید بکاپ میگیرید، یعنی شما شاید از اون بکاپ بخوایید سوء استفاده کنید و میشه شکایت کرد ( تو ایران البته پرایوسی هیچ معنی نداره خداروشکر ! ).

ایشون هم میتونن الان بگن من نقشه گنج داخل سرورم بوده، هاستینگ لاگین کرده، اون نقشه گنج رو برداشته. چطور میخوان ثابت کنن نکردن؟ اما ایشون کاملا مستند موجود دارن که خود شرکت گفته من لاگین کردم و تغییری هم دادم اتفاقا ! مثال نقشه گنج رو زدم چون خواستم بگم میتونه خیلی دیتای مهمی باشه. داشتن پرایوسی یک بونس برای مشتری نیست، حق مسلمش هست.

با احترام.
    کارشناس سئو، مشاور خدمات و خرید سرور

4. تعداد تشکر ها ازFarid Saadat به دلیل پست مفید

عضو جدید Mohammad.AF313 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    31
    تشکر تشکر شده 
    16
    تشکر شده در
    14 پست

متاسفانه چنین موارد هست، توی قوانین شون چیزی نوشته نشده؟
    ModernDL.com | IraniData.com

عضو انجمن s.w.a.t آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    404
    تشکر تشکر شده 
    5,890
    تشکر شده در
    1,306 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.AF313 نمایش پست ها
    متاسفانه چنین موارد هست، توی قوانین شون چیزی نوشته نشده؟

سرویسی که شما اجاره کردید مثل خونتون میمونه. هیچ قوانینی برای اینکار وجود ندارد!
    گمشده این نسل، اعتماد است نه اعتقاد. اما افسوس، که نه بر اعتماد اعتقادیست و نه بر اعتقادها اعتماد!
    تنها راه ارتباطی با من: s.w.a.t@webhostingtalk.ir

عضو انجمن AMIB آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    131
    تشکر شده در
    106 پست

چند تا مشتریان ما که از پارس پک سرویس گرفتن، از اونا سرویس گرفتن ولی ما سرویس شدیم ! تا یه سایت ساده رو روی هاست بالا بیاریم و تنظیم کنیم
    به هیچ وجه استفاده از پارس پک رو توصیه نمی‌کنم

عضو انجمن sam_pontiac آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    166
    تشکر تشکر شده 
    279
    تشکر شده در
    166 پست

با اجازه از استارتر عزیز.

به این تجربه که کاملا نکات به حق و درستی رو بهش اشاره کردید و حق چنین کاری را نداشتند، یک تجربه شخصی هم بنده اضافه کنم و موید این هست که پارس پک متاسفانه نه تنها در برابر مشتریان خود بلکه در برابر دیگران نیز پایبند به تعهدات حرفه‌ای و حتی مسئولیت‌های اجتماعی هم نیست گویا !

حدود 3 یا 4 سال پیش، دوست عزیزی که نویسنده و نمایشنامه نویس هستند، بخشی از خلاصه یکی از رمان‌هایشان متاسفانه در سایتی برای دانلود قرار گرفته بود و با مشکل افشا مواجه شده بودند که ممکن بود ضرر بسیار هنگفتی هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ اعتباری به ایشان وارد شود.با بررسی و گزارش و درخواست از مدیر اون وبسایت و عدم همکاری بابت حذف یک فایل PDF ساده 500 کیلوبایتی، سرور بررسی شد و متوجه شدیم که در پارس پک، هاست شده است.

ارتباط برقرار کردیم، ایمیل، تلفنی و از طریق وبسایت و ...، هیچ ترتیب اثری ندادند که هیچ و در ادامه نیز فقط اعلام کردند مسئولیت فعالیت کاربرانشون رو ندارند !! یکی از عجیب ترین مواردی که شنیده بودم !

یعنی مورد به آن مشخصی و وضوح رو قبول نداشتند. ( که البته شاید گفته شود ایران warez و .. هست ) اما در برابر یک فرد ایرانی که پیگیریهایی انجام داده و با مستندات این درخواست را ارسال کرده بود و کسی که حد اقل به اندازه خودم تجربه ای در این زمینه دارم، بسیار مایوس و متاسف شدم که هیچ مسئولیت اخلاقی حتی در برابر چیزی واضح و روشن را هم ندارند !

حتی دوست نویسنده ما قصد مراجعه حضوری داشت و...

که در نهایت با پیدا کردن یک باگ در یکی از پلاگینهای وردپرسی ( شانس ) در اون سایت علی رغم میل باطنی و اعتقادی خودم، مجبور به حذف به این شیوه شدم.

پ.ن : پروانه انتشار و ... هر مورد قانونی که نشان دهنده مالکیت حقوقی آن کتاب و خلاصه کتاب باشد هم ارائه شده بود و درخواست عجیب و غریبی نداشتیم حتی به محدود کردن دسترسی به فایل هم قانع بودیم.( با تغییر یک پرمیژن )
    پ.ن 2 : در بدترین حالت ممکن میتوانستند مورد را به کاربر خود حواله دهند و از ایشان بخواهند که ترتیب اثر دهد ! ( کاری که بصورت معمول در اینگونه موارد همه در زمان دریافت شکایت و abuse و ... انجام میدهند )
    پ.ن 3 : قصد اقدامات قانونی بود، اما تا مراحل قانونی انجام شود، کتاب زیر چاپ قطعا لو میرفت ! ( پس دوستان خرده نگیرند که میتوانستید قانونی اقدام کنید )

این تجربه من از برخورد با پارس پک بود.که متاسفانه علیرغم نمایش حرفه‌ای و تعاریفی که از پایدار بودن محصولات و خدماتشان شنیده بودم، هیچگونه پایبندی اخلاقی و مسئولیت پذیری اجتماعی نداشتند.حداقل در برابر موردی که برای ما پیش آمده بود.
    امیدوارم اگر این پست و این تاپیک را میخوانند فکری به حال این لایه متلاشی از خدمات خودشان بکنند.
    حیفه با این رفتارهای غیر حرفه‌ای مشتریان و مراجعین خودشون رو آچمز کنند، چون مطمئنا در تخصص خودشان کاملا کارآزموده هستند حالا کاری به تک و توک کارمند پشتیبانی و ... نداریم، اما این موضوع قطعا در بلند مدت تاثیر منفی روی اعتبارشون خواهد داشت.
    در کل هرچند هم ظاهری زیبا و قد و بالای رعنا و چهره جذابی داشته باشید و اخلاق نداشته باشید، هیچ به هیچ، مثل امبر هرد !

9. تعداد تشکر ها ازsam_pontiac به دلیل پست مفید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)